Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

A sok birka. :roll:

 

http://index.hu/video/2011/11/17/saturn_nyitas/

 

"Holnap" meg viszi vissza mert f*s rajta a Barátok Közt.

 

"LCD, mert az a nyerő" Pfff......Rászánna az idiótája plusz tízezret kap érte egy verhetetlen plazmát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sok birka. :roll:

 

http://index.hu/video/2011/11/17/saturn_nyitas/

 

"Holnap" meg viszi vissza mert f*s rajta a Barátok Közt.

 

"LCD, mert az a nyerő" Pfff......Rászánna az idiótája plusz tízezret kap érte egy verhetetlen plazmát.

Plazmát?? Ahhoz ész kell. TV -zésre jó az LCD a plazma nem arra való.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plazmát?? Ahhoz ész kell. TV -zésre jó az LCD a plazma nem arra való.

Monitorra jó. A tv műsorok ratyibbak mint a mozifilmek. Fél millás kategóriáig vétek elb*szni a pénzt LCD-re.

Majd lehet, hogy privátban kifaggatlak a panashopról. Még nem kiabálom el az egészet, de közeleg az idő. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Monitorra jó. A tv műsorok ratyibbak mint a mozifilmek. Fél millás kategóriáig vétek elb*szni a pénzt LCD-re.

Majd lehet, hogy privátban kifaggatlak a panashopról. Még nem kiabálom el az egészet, de közeleg az idő. :)

De a plazma kényes. Igénytelenségre és a verőfénybe nem való. Az LCD teljesen megfelel.

 

Írjál nyugodtan. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a plazma kényes. Igénytelenségre és a verőfénybe nem való. Az LCD teljesen megfelel.

 

Írjál nyugodtan. :)

Iszonyú az LCD színvilága, a mozgáskövetésről nem is beszélve. Elmosódik minden. Egy fél millás LED LCD már oké, de azt a tudás simán hozza egy kétszázezres plazma.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Iszonyú az LCD színvilága, a mozgáskövetésről nem is beszélve. Elmosódik minden. Egy fél millás LED LCD már oké, de azt a tudás simán hozza egy kétszázezres plazma.

De itt TV műsorról van szó ami nálunk enyhén szólva is pocsék. Jó az a a való világot nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nem mindenki akkora minőség-b*zi hogy azon akadjon ki hogy Jake Scully nem eléggé hupikék, és hogy úristen, kettővel kevesebb szőrt tud megszámolni Csubakkán.

 

Állítólag vannak olyan emberek akik mondjuk a 15 éves tévéjüket akarják lecserélni egy jobbra, amin rendesen lehet filmet nézni, és baromira lesz*rják hogy mennyivel jobb egy plazma kontrasztaránya.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira nem minőségb*zik, hogy vásárlás után az első pár óra használat után visítva viszik vissza a elcédét mert az a r*hadt készülék otthoni körülmények közt cseszett normális minőségben sugározni. Ajánlom figyelmedbe a tapasztaltabbak reagálását egyes fórumokon.

De tény, van akit nem zavar még a dinamikus kontraszt sem, még ha az ki is égeti a szemét. Mert az ugye annyira menő. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nem mindenki akkora minőség-b*zi hogy azon akadjon ki hogy Jake Scully nem eléggé hupikék, és hogy úristen, kettővel kevesebb szőrt tud megszámolni Csubakkán.

 

Állítólag vannak olyan emberek akik mondjuk a 15 éves tévéjüket akarják lecserélni egy jobbra, amin rendesen lehet filmet nézni, és baromira lesz*rják hogy mennyivel jobb egy plazma kontrasztaránya.

 

 

Az ilyenek az igazi balekok akikre minden sz*rt rá lehet sózni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túl van ez az egész gondolva. Hidd el, az átlag embert nem fogja érdekelni a kontraszt. Legyen nagy és lapos a képernyő, és legyen jó a minősége. Azt meg kétlem hogy olyan rossz lenne ez a lentebb látott tv, hogy szégyellni kellene.

 

Ha azt mondod hogy birkák az emberek, mert a nagy válság idején olyan szűkös a helyzet hogy muszáj beszerezni egy lcd tévét, akkor oké. De csak azért mert nem költenek dupla annyit egy plazmára, azért ők a szerencsétlenek..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem azért, de nekünk 3 éve van LCD tévénk, s ugyan tény, hogy sötétben mozizni a plazmán jobb, de sz*arnak nem nevezném, főleg mert általában világosban és nagyjából leginkább tévézésre használjuk, és arra tökéletesen jó, sőt még filmet nézni is lehet rajta. Az ilyen értékítéletek meg csak azokat minősítik, akik osztogatják őket. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ilyenek az igazi balekok akikre minden sz*rt rá lehet sózni.

Hogy lehet ilyeneket írni? Először is kétlem hogy ez a 34 colos lcd tévé a minden sz*r kategóriába tartozik, ha igen akkor kérek belőle hármat.

Másodszor azért minősíteni embereket mert baromira nem érdekli őket hogy nem kétbillió csak 1,9 billió féle színben pompázik a Spartacus, nem éppen kedves dolog. Még ha arról is van szó hogy nem értenek hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is balek vagyok.

 

A 100Hz-es Full HD-s Samsung LED/LCD tévém kiváló képet nyújt (érdekes módon a digitv adások sem olyan rosszak rajta, mint a szüleim Panasonic 720p-s LCD-jén) ha MKV-t vagy Blu-Ray-t nézek rajta, akkor meg egészen elképesztő az, amit látok... pedig én sem sorolnám magamat az "átlag igényűek" közé... de hát eldöntetett, birka vagyok :D ... ja és balek! :D :D

 

Pildi, Obi1 mélységesen egyetértek! ;)

 

Most megyek és lenyomok 1-2 Doctor Who részt HD-ben ezen a sz*r f*stengeren, ami nekem van, amit balek módjára vettem meg... szégyellem is magam miatta, mint a franc :P:D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túl van ez az egész gondolva. Hidd el, az átlag embert nem fogja érdekelni a kontraszt. Legyen nagy és lapos a képernyő, és legyen jó a minősége. Azt meg kétlem hogy olyan rossz lenne ez a lentebb látott tv, hogy szégyellni kellene.

 

Ha azt mondod hogy birkák az emberek, mert a nagy válság idején olyan szűkös a helyzet hogy muszáj beszerezni egy lcd tévét, akkor oké. De csak azért mert nem költenek dupla annyit egy plazmára, azért ők a szerencsétlenek..

 

 

Példa. Haver 300000 ft-ért vett egy tv-t. 3d-s lcd. Tudod mi volt a szempont? Hogy lássák az emeletről. Se a 3d-t nem fogják kihasználni, nem néznek br-filmeket. Akkor nem előnyösebb lett volna 150 rongyért egy s-paneles plazma? Utána semminek csak megy és megveszi? Legalább pár tesztet a tv-kről olvasson már el és nézzen utána. Így bukott 150000 ft-ot és meg is érdemli.

vagy ,kolléga bement a Tescoba látott egy tv-t akcióban megvette és már rossz. Aki nem ért hozzá minek vesz ilyet egyedül? Baromira nem sajnálom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem aki mást hülyének néz azért, mert plazma helyett LCD -t vesz....nos inkább annál van valami bibi odabent. :D Egy átlagos pógárnak tökéletes az LCD is. Nem kell túlzottan szakmázni csak azért, mert láttunk élőben x tévét működés közben. Mindenki azt vesz amit akar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy lehet ilyeneket írni? Először is kétlem hogy ez a 34 colos lcd tévé a minden sz*r kategóriába tartozik, ha igen akkor kérek belőle hármat.

Másodszor azért minősíteni embereket mert baromira nem érdekli őket hogy nem kétbillió csak 1,9 billió féle színben pompázik a Spartacus, nem éppen kedves dolog. Még ha arról is van szó hogy nem értenek hozzá.

 

 

Nem érted mi? Láttam az lcd és a plazma közti különbséget. Ég- és föld. Lcd-n minden műanyag, plazmán meg gyönyörű. Ha nekem laikusnak feltünik az már nem semmi. A többet lsd alant. Az ilyenekből él jól a Saturn.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Példa. Haver 300000 ft-ért vett egy tv-t. 3d-s lcd. Tudod mi volt a szempont? Hogy lássák az emeletről. Se a 3d-t nem fogják kihasználni, nem néznek br-filmeket. Akkor nem előnyösebb lett volna 150 rongyért egy s-paneles plazma? Utána semminek csak megy és megveszi? Legalább pár tesztet a tv-kről olvasson már el és nézzen utána. Így bukott 150000 ft-ot és meg is érdemli.

vagy ,kolléga bement a Tescoba látott egy tv-t akcióban megvette és már rossz. Aki nem ért hozzá minek vesz ilyet egyedül? Baromira nem sajnálom.

Jó de ez az emberi hülyeség, hogy vettek százezrekért egy kiforratlan 3D tévét, úgy hogy ki se akarják használni. Ez pont az ellenkezője annak amiről beszéltem.

 

Nem érted mi? Láttam az lcd és a plazma közti különbséget. Ég- és föld. Lcd-n minden műanyag, plazmán meg gyönyörű. Ha nekem laikusnak feltünik az már nem semmi. A többet lsd alant. Az ilyenekből él jól a Saturn.

Értem én, sokkal jobb, de hidd el nem fogja érdekelni az emberek nagyrészét. Nekik csak egy szép nagy tévé kellett olcsón, amit meg is kaptak. Csesznek rá hogy mennyivel jobb az plazmán, engem se érdekelne nagyon.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindegy hagyjuk, mindenki azt vesz amit akar. Van most oka hogy rossz véleménnyel legyek az ilyen hozzáállásról. 3 napja szívok egy géppel mert olcsón megvették a Win7 nem megy rá(ami mindent felismer), Xp van az meg semmit nem ismer fel, drivereket hajkurászok stb. Lassan ott tartok, hogyha régi gépet vesz valaki akkor óránkét egy ezres(és még ezzel jól jár).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha azt mondod hogy birkák az emberek, mert a nagy válság idején olyan szűkös a helyzet hogy muszáj beszerezni egy lcd tévét, akkor oké. De csak azért mert nem költenek dupla annyit egy plazmára, azért ők a szerencsétlenek..

Valami mellett csúnyán félresiklottál. Itt nem a plazma kerül dupla annyiba, hanem az LCD. Továbbá mint írtam, annyira átlagfelhasználók, hogy lcd vásárlás után sírnak és átkozódnak, mert bevették a marketing maszlagot. Aki meg csak Barátot köztöt akar nézni annak tökéletesen megfelel valami 55-ös crt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vállalom, hogy felveszem az "ásd el magad felszerelést", ugyanis azon a véleményen vagyok, hogy ha az emberek itthon nem vesznek BR-filmeket, vagy nem kötik össze a tv-t a PC-vel, médialejátszóval, akkor kis túlzással fölösleges full HD-s tv-ket vásárolni, legalábbis újonnan, mivel itthon szinte nincs is adás, ami kipréselné a tv-kből a valódi tudást. Magyarul, vagy sokan érdekesen úgy gondolják, hogy az M1 HD-ra vesznek tv-t, vagy nincsenek tisztában azzal, hogy ott áll a készülékükben egy ki nem használt lehetőség. Nyilván nyugatabbra nem kérdés, hogy lehet dúskálni a HD-s adókban, de nálunk a technológiát egyenlőre a BR-lemezeken, meg a Helló HD előfizetésen keresztül lehet kihasználni. Persze ott a torrent is, de ott sem a 10-50 gigás anyagok vezetik a letöltési statisztikákat. Viszont fullHD-s tévéket meg vigyorogva viszik haza az emberek. Szóval sokan fölöslegesen vesznek zsír új, nagy képernyős, full HD-s tv-ket.

És akkor ezt összekapcsolva a plazma-lcd témához: én úgy gondolom, hogy ha itthon valaki tv-vásárláson gondolkozik, igazán annyit megtehetne, hogy magába néz legalább abban, hogy mik a saját igényei.

Jókat lehet derülni amikor mindenféle 100-200 Hz-el dobálóznak. Az elmúlt 2 hónapban két ismerősöm is vett led-es tv-t. Az egyik még 3D-t is tud. Viszont full HD-t még egyik készülék sem kapott. Mennek rajtuk a szokásos alapcsatornák ótvar minőségben. Már én kértem az egyikőjüket, hagy vigyem át a médialejátszómat, hogy lássa mit tud a tv-je.

Ha nem kell a borotvaéles kép, meg a részletgazdaság, akkor bőven elég egy HD-ready-s tv is. Ha viszont igény a minőségi kép, akkor érdemes egy újabb kérdést feltenni: tv-nézésre lesz? Mert ha igen, akkor csalódást keltő lesz a végeredmény.

Ha valaki mindezek után továbbra is igényli a minőséget, akkor ezt a BR-filmeken keresztül lehet nálunk elérni, itt viszont nem kérdés, hogy a plazmák filmnézéshez jobb, a BR-lemezen rögzített eredeti anyaghoz a közelebbi képet produkálnak, mint az LCD-k, legalábbis a megfizethető kategórián belül.

Anno, mikor én is megvettem az első projimat, bő fél évig nem néztem rajta hd-s anyagokat. Bántam is, hogy ott van a lehetőség a készülékben a jobbra, és nem használtam ki.

A mai felgyorsult világunkban, főleg Magyarországon szerintem luxus olyan készüléket vásárolni, ami nincs kihasználva. Én ha most vennék tv-t és csak a tv-adásokat nézném rajtuk, tuti, hogy a használt piacon valami hd-ready-s lcd-t néznék. De igazából a régi Pana crt-n szebb a kép még mindig, amikor tv-t nézek.

Talán a jövő évi foci-vb és F1 HD-s közvetítés elindít valamit a HD-adások terjedésében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is csak azon filózok, hogy a full hd-s plazmán majd az analóg kábel nem fogja hozni a jelenlegi crt-s minőséget. DE....de tisztában vagyok azzal, hogy mit, mire fogok használni és annak milyen következményei lesznek. Szép apránként fogom lecserélni a rendszert, mely majd valamikor egy digitális csomagváltással fog lezárulni. Addig viszont jöhetnek a hd-s filmek ezerrel, mert tv adást csak elalvás előtt nézek és akkor nekem már tök mindegy, hogy SD vagy Full HD. :D A fő célterület maradt a full hd-s cuccokra.

A mostani pana crt majd szépen beköltözik a nappaliba a tizenegynéhány éves Thomson tv helyére. Annál már jelentkeznek bizonyos problémák -fehér felületen sárga és zöld foltosodás-, de meglepő módon alapjában véve a képminősége még rendben van. Mondjuk ez majd plazmán nem így lesz ennyi idő után, de sajnos jobb választás nincsen. :S

 

Lada, tőled még meg akartam kérdezni, hogy szerinted piszokátkozottjó választás a H/K AVR-360-asért az az akciós ár ami itt-ott megtalálható? :D Mondjuk nekem megfelelne tulajdonságaiban a kistesó is mint pl a 260-as vagy a 265-ös, de azért valljuk be, jó ha van tartalék. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor ezt összekapcsolva a plazma-lcd témához: én úgy gondolom, hogy ha itthon valaki tv-vásárláson gondolkozik, igazán annyit megtehetne, hogy magába néz legalább abban, hogy mik a saját igényei.

Ezért agyaltam én is sokat azon, hogy mit kellene vennem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lada, tőled még meg akartam kérdezni, hogy szerinted piszokátkozottjó választás a H/K AVR-360-asért az az akciós ár ami itt-ott megtalálható? :D Mondjuk nekem megfelelne tulajdonságaiban a kistesó is mint pl a 260-as vagy a 265-ös, de azért valljuk be, jó ha van tartalék. :D

A streamaudio-nál láttam most 150e-ért. Annyiért már nagyon jó vétel. De első szempont, hogy mekkora hangfalakhoz és mekkora szobában fogod használni.

Ráadásul most olyanokat olvastam, hogy a 260-as teljesítményben nem is lett olyan jó, mint az elődje, ami nekem van, vagyis a 255-ös.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A streamaudio-nál láttam most 150e-ért. Annyiért már nagyon jó vétel. De első szempont, hogy mekkora hangfalakhoz és mekkora szobában fogod használni.

Ráadásul most olyanokat olvastam, hogy a 260-as teljesítményben nem is lett olyan jó, mint az elődje, ami nekem van, vagyis a 255-ös.

Hangfalakból én a Dynavoice Definition szettet néztem ki. A helyiség egy átlagos lakótelepi szoba, de mint írtam nálam a fő szempont a minőség kellő tartalékkal. ;)

Erősítőben tényleg jó lenne megcsípni a 360-ast, de mire odáig eljutok majd......nem most lesz. Egyelőre marad a videó részleg felújítás, csak ez a r*hadt merevlemez mizéria ide is bekavar. :angry: Mindenféleképpen médialejátszóban gondolkodok, de ilyen vinyó árak mellett ötször meggondolom, hogy egyelőre ne e érjem be egy BD játékossal. A DVD gyűjteményre is jó lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami mellett csúnyán félresiklottál. Itt nem a plazma kerül dupla annyiba, hanem az LCD. Továbbá mint írtam, annyira átlagfelhasználók, hogy lcd vásárlás után sírnak és átkozódnak, mert bevették a marketing maszlagot. Aki meg csak Barátot köztöt akar nézni annak tökéletesen megfelel valami 55-ös crt.

 

Tegnap ugyanerre gondoltam. Félreértés volt nem az tartom baleknak aki lcd-t vesz(elnézést mindenkitől), hanem aki mindenfajta előtanulmány nélkül megveszi utána meg sír hogy a focimeccsnél áthúzás van a gyors mozgásnál. Meg kell nézni hogy mire kell és utána megvenni. Nem kell belemenni a legapróbb részletekbe, de alapdolgokat meg kéne nézni, főleg ha valaki ennyi pénzt áldoz rá és úgy hogy állandóan jön az utánanézésre való felhívás. Sajnos Magyarországon nem értenek a boltokban hozzá, meg simán átvágják az embert, azon érdek miatt hogy ő jobban jár ha a drágábbat adja el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.