Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Szerintem ideális esetben nem kéne a felhasználóknak ehhez érteniük, mint ahogy mondtad a dolgozókat kéne továbbképezni. Megkérdezni hogy milyen célra lesz és hova, és az alapján dönteni. Szegény átlag embernek halvány lila gőze sincs arról, mi a különbség a tévék között. És nem is várhatjuk el tőlük ezt.

 

Oldie: Továbbra se értem hogy miért kell így lesajnálni az embereket.

Szerkesztve: - Obi1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ideális esetben nem kéne a felhasználóknak ehhez érteniük, mint ahogy mondtad a dolgozókat kéne továbbképezni. Megkérdezni hogy milyen célra lesz és hova, és az alapján dönteni. Szegény átlag embernek halvány lila gőze sincs arról, mi a különbség a tévék között. És nem is várhatjuk el tőlük ezt.

A dolgozók ki vannak képezve ........a jutalékért. De azért hallottam már kivételekről amikor az értelmesebbike készségesen segít a vevőnek. A lényeg, hogy inkább saját magad nézz utána mindennek, van elég szakfórum, hogy felvilágosítást kapjál vásárlás előtt. Aztán meg a legfontosabb, hogy a saját szemeddel győződj meg a minőségről, lehetőleg ideális helyeken.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A dolgozók ki vannak képezve ........a jutalékért. De azért hallottam már kivételekről amikor az értelmesebbike készségesen segít a vevőnek. A lényeg, hogy inkább saját magad nézz utána mindennek, van elég szakfórum, hogy felvilágosítást kapjál vásárlás előtt. Aztán meg a legfontosabb, hogy a saját szemeddel győződj meg a minőségről, lehetőleg ideális helyeken.

Igazad van, ez még a mi generációnknál (jó van egy kis különbség :D) rendben van, de más korosztályoknál vagy rétegeknél nem olyan kézenfekvő az hogy utánanéz ennek-annak vásárlás előtt a neten. Megkockáztatom hogy a legtöbb ember azt se tudja hogy van-e valami különbség a tévék között a képernyő méretén kívül. És itt kéne hogy belépjenek az eladók. Persze ennél a Saturnos esetnél magyarázhatsz nekik frekvenciákról, úgy rúgnak fel hogy megkaparinthassák az lcd tévéjüket hogy csak na.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap ugyanerre gondoltam. Félreértés volt nem az tartom baleknak aki lcd-t vesz(elnézést mindenkitől), hanem aki mindenfajta előtanulmány nélkül megveszi utána meg sír hogy a focimeccsnél áthúzás van a gyors mozgásnál. Meg kell nézni hogy mire kell és utána megvenni. Nem kell belemenni a legapróbb részletekbe, de alapdolgokat meg kéne nézni, főleg ha valaki ennyi pénzt áldoz rá és úgy hogy állandóan jön az utánanézésre való felhívás. Sajnos Magyarországon nem értenek a boltokban hozzá, meg simán átvágják az embert, azon érdek miatt hogy ő jobban jár ha a drágábbat adja el.

 

Így már más Frenkie, egyet is értek veled! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van, ez még a mi generációnknál (jó van egy kis különbség :D) rendben van, de más korosztályoknál vagy rétegeknél nem olyan kézenfekvő az hogy utánanéz ennek-annak vásárlás előtt a neten. Megkockáztatom hogy a legtöbb ember azt se tudja hogy van-e valami különbség a tévék között a képernyő méretén kívül. És itt kéne hogy belépjenek az eladók. Persze ennél a Saturnos esetnél magyarázhatsz nekik frekvenciákról, úgy rúgnak fel hogy megkaparinthassák az lcd tévéjüket hogy csak na.

Nem kötném én ezt korosztályhoz. Ez sokkal inkább egyfajta igényesség. Úgy a múltkori HM kiállításon, mint a lenti videóban megtalálható volt fiatal és öreg is. De azt se mondanám, hogy professzionális tudás kell mindehhez. Egész egyszerűen sokan máig hihetetlenül felelőtlenek és irigyek. Említhetném a korai áruhitelek garmadáját, melyet csak azért kiváltott a szerencsétlen, hogy villogjon a szomszédnak, hogy neki nagyobb van. Az egy dolog már, hogy még akkor se használta ki a készülék tudását, illetve igényeihez alaposan túllőtte magát, nem is beszélve arról, hogy simán eladósodhatott ( kárára a sok lakáshitelesnek, akikkel egy kalap alá veszik ezeket a mókusokat, alaptalanul). Sajnos ez a réteg ma is itt tart, igaz a készülékek olcsóbbak, illetve maradjunk annál, hogy az áruk alacsonyabbak; nem kell már hitelt felvenni hozzájuk, de ellenben nem is tudják a mai napig, hogy mire is képes az a készülék. Egy apró odafigyeléssel azért a pénzért ( ha már minden áron tv kell neki, mert valljuk be, még azért az egy-két százezer forint is luxuskiadás) egy sokkal jobb tudású készüléket tudna megvenni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van, ez még a mi generációnknál (jó van egy kis különbség :D) rendben van, de más korosztályoknál vagy rétegeknél nem olyan kézenfekvő az hogy utánanéz ennek-annak vásárlás előtt a neten.

Tesóm is ezt szokta mondani, azért mert mi a neten szétnézünk, és tudunk ezt-azt, még nem jelenti azt, hogy ez a normális vagy átlagos. A kisebbséghez tartozunk, és ezt látom nap mint nap a munkahelyen is és máshol. Nagyon sokan nem néznek utána az infóknak, sokszor eszükbe sem jut, hogy mást is tudhat egy készülék, nem hogy célzottan rákeressenek, már ha van egyáltalán valamilyen net elérésük.

Nekem is az a véleményem, hogy az eladóknak kellene tisztességesen elmondaniuk, hogy mire mit érdemes venniük a vevőknek. Bár legutóbb azért falhoz állítottam egyet a Mammutban található Saturnban egy-két kérdésemmel :D Pl. én sem magamat gyógyítom, elmegyek vele szakemberhez, azért vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Pana érdekesen áll hozzá az akciókhoz. Most éppen egy ötezressel megemelte az akciós tv árát. :lol: Én meg itt reménykedem, hogy lejjebb megy még idén. Bár lehet, hogy ez valami lelki maszlag lesz.

 

 

Az Auchanban volt 1-2 hete a G30 189000 ft. Ez már egy 50-essel jobb mint tavasszal. Ennél lentebb szerintem nem megy le. Persze Auchanban én sem venném meg de hátha akkor a panashop is leviszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Auchanban volt 1-2 hete a G30 189000 ft. Ez már egy 50-essel jobb mint tavasszal. Ennél lentebb szerintem nem megy le. Persze Auchanban én sem venném meg de hátha akkor a panashop is leviszi.

Nem azzal van a gond. Az eggyel nagyobb változatnak az árát emelte meg a napokban a pana.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itéletnapig. :D :D

Az még egy év. :D De utána meg már minek. :P:D

 

Uh, majdnem rácsesztem amúgy. Rossz BR játékossal szemezgettem. Nincs rajta optikai kimenet ( nyugi, koax se) és amíg nincs a zembernek HD erősítője addig bezony kell ez a "primitív" csatlakozó. Szóval most léptem egyet és egy alap 3D-s játékost stirölök míg bele nem őszülök. :D

 

Remélem tavasszal normalizálódik a vinyó helyzet, mert médialejátszó lenne az igazi élmény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két kérdésem lenne. Az egyik: akarok venni egy full HD TV-t. Nekünk a két nagy TV-ből az egyik jelenleg egy HD-Ready-s LCD TV, egész pontosan ez:

 

http://www.amazon.co.uk/Sony-KDL32S2530-Widescreen-Bravia-Freeview/dp/B000MCZ1BO

 

Szerintem gyönyörű képe van. Aki a fórumosok közül volt nálam és mutattam fent Xbox játékot az talán egyetért. Most mégis volt itt szó róla, hogy az LCD a legalja. Az érdekelne, hogy egész pontosan mit nem tud, mi a hibája? Van olyan baja ami igy HD-Ready-ben nem érvényesül, de full HD-ban igen? (jaja ennyire amatőren nyomom :D)

 

Másik, Oldie: média centerből van olyan típus ami szerinted kifejezetten ajánlott?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr. Te láttad nálam egy plazma képét így össze tudod hasonlítani az LCD -vel. Elvileg a plazmáknak élethűbb képük van ha mozizásról van szó. Full-HD LCD -t még nem is láttam, szóval igazából véleményt mondani nem tudok. Szerintem általában véve sok hátránya nincs az LCD -nek, csak egyszerűen van jobb. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az LCD ( beleértve a LED-es változatot is) mozgásmegjelenítésben "gyenge". Ez abban teljesedik ki, hogy a részletek, a színek elmosódnak az oldal irányú elmozdulásoknál. A részletek teljesen elvesznek. Emellett a fekete szín is jóval gyengébb mint a plazmákon. És ezzel máris már a kontraszt ajtaján kopogtatunk. Nem hiába mondják sokan, hogy az LCD egy szép, fényes képkeret. Amit filmezésre ajánlani lehetne, az kb négy-ötszázezernél kezdődik. De ezt a minőséget simán veszi egy százötven ezres plazma. Egy szó mint száz, az LCD erőssége a marketing. Szerintem maradjon LCD a monitornál. Filmre a plazma a tökéletes.....per pillanat.

 

Médialejátszó.

Ha rám hallgatsz akkor úgy a Popcorn A-210-től fölfelé kezdesz el nézelődni. Szolgáltatásban, minőségben ez egy kiváló készülék. Ennél egy icipicit jobb a DUNE, aztán egy nagyobb ugrást követően a CineMaster. A Popcornt per pillanat 54.000 jó magyar forintban mérik. Képminősége igen jó, visz szinte minden fájlformátumot. Ha lejjebb mennek a vinyó árak, én is egy ilyen készülékre szeretnék beruházni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért rendesen bele tud őszülni az ember, mire eljut a döntésig. :D Napok óta alig alszok. Mondjuk Jürgennek ez könnyebben megy az biztos. :D

El kell dönteni és kész. Rosszul semmiképp se jársz. Túlspirázni se érdemes. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Én láttam mindkét tv-változat képét. Mindkettő full hd-s volt. Hangsúlyozom most csak a szememre hagyatkozom. Az Lcd nekem túl "műanyag" képet szolgáltat. Az Avatarral próbáltuk ki. Lcd-n mikor mennek az erdőben olyanok az élőlények mintha egy műanyag játékfigurák lennének, plazmán viszont tökéletes. Ez nem azt jelenti hogy rossz az lcd, de engem a kettő közti különbség simán meggyőzött a plazma iránt. A plazmának valami elképesztően gyönyörű élethű színei voltak. A Karib-tenger kalózai olyan volt mintha új filmet néznék. A nagy cégeknél(Media Markt, Saturn, Electronics) kiállított tv-ken látható gyönyörű képű videók a marketing részei. Baromi jól néznek ki, de szerintem otthon nem olyan a képe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem. Azért vagyok elbizonytalanodva, mert nekem meg haverjaim egy részének LCD van. Ma este fel is hivtam azt akinél full HD-ban szoktunk filmeket nézni és kiderült, hogy az is LCD. A képe tökéletes. Nulla zavar. Nulla müanyag hatás. A fekete gyönyörű fekete ahogy a nagy könyvben megvan irva, semmiféle zavar mozgás közben. Az Avatarnál is. És láttam már plazmát is egy párat. Szintén gyönyörüek, az Avatar eszméletlen de semmi lényegi különbséget nem észleltem. Viszont itt is meg máshol is olvasom, hogy mekkora a különbség.

Hard choice.

 

Nem lehet, hogy az LCD-k között is van különbség? Nézem hogy feltűntetik a Hz-et is. Nem lehet, hogy nagy Hz számuakat láttam és azok azért néznek ki jól?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem. Azért vagyok elbizonytalanodva, mert nekem meg haverjaim egy részének LCD van. Ma este fel is hivtam azt akinél full HD-ban szoktunk filmeket nézni és kiderült, hogy az is LCD. A képe tökéletes. Nulla zavar. Nulla müanyag hatás. A fekete gyönyörű fekete ahogy a nagy könyvben megvan irva, semmiféle zavar mozgás közben. Az Avatarnál is. És láttam már plazmát is egy párat. Szintén gyönyörüek, az Avatar eszméletlen de semmi lényegi különbséget nem észleltem. Viszont itt is meg máshol is olvasom, hogy mekkora a különbség.

Hard choice.

 

Nem lehet, hogy az LCD-k között is van különbség? Nézem hogy feltűntetik a Hz-et is. Nem lehet, hogy nagy Hz számuakat láttam és azok azért néznek ki jól?

 

Sokak szerint a Hz nagy parasztvakítás. Hát nagy lósz*rt! Az én 100Hz-es Full HD-s LED/LCD tévémen tökéletes a fekete, a színek gyönyörűek, tűéles minden. A 100Hz-nek köszönhetően nincs "elmosódás" hanem full folyamatos "csíkhúzásmentes" a kép... és sehol nincs műanyag hatás. Apámék 720p-s Panasonic LCD tévéjén a DigiTV adásai .. hát hagynak kívánni valót maguk után, viszont az MKV és a Blu-Ray nagyon szép rajta... ellenben az én tévémen érdekes módon a DigiTV adása is teljesen elfogadható. (Persze én nem nézek tévét, de ég és föld a különbség édesanyámék tévéje és az én tévém között, pedig LCD mindkettő... szóval igen, van különbség LCD és LCD között!!) ( - természetesen tudom, hogy normális,lapostévék számára is elfogadható tévéadás sugárzást még meglehetősen kevés szolgáltató ad (helloHD pl) vagy a MindigTV HD csatornái, de attól még a sima SD minőségű tévéadás is nézhet ki egyik lapostévén jobban, másikon rosszabbul... de ezeknél a tévé készülékeknél természetesen már a HD-ban sugárzott 16:9-es képaránnyal rendelkező csatornáknak lenne igazán értelme!!)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.