Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

A hangot miért nem a külön hangsugárzókra tereled? Vagy neked csak az erősítődhöz vannak?

Az erősítőhöz vannak csak, az erősítő pedig össze van kötve a géppel, csak kényelmesebb volna, ha a gépről jövő hang is menne a monitorról, ha már vannak hangszórók. No meg akkor az erősítőt nem kellene bekapcsolni sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az erősítőhöz vannak csak, az erősítő pedig össze van kötve a géppel, csak kényelmesebb volna, ha a gépről jövő hang is menne a monitorról, ha már vannak hangszórók. No meg akkor az erősítőt nem kellene bekapcsolni sem.

Milyen kábellel kötötted össze a géped és a monitorod?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy szimpla sztereó kábel, amit adtak hozzá (ha jól nézem), de igazából még nem foglalkoztam vele tüzetesebben, mert ráért a téma. Csak agyalok rajta, hogy átmenetileg megfelelő volna-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy szimpla sztereó kábel, amit adtak hozzá (ha jól nézem), de igazából még nem foglalkoztam vele tüzetesebben, mert ráért a téma. Csak agyalok rajta, hogy átmenetileg megfelelő volna-e.

A képet mivel vezeted át? DVI csatin keresztül? Ha jól tudom a videókarid régi és nincs rajta HDMI. Annyit még megtehetsz, hogy a hangkártyádra rákötsz két jackdúgós hangfalpárt. Vannak olcsó dobozok és jobban szólnak mint a tv beépített zörejkeltői.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á, szimpla VGA kábellel, de öcsémnek van DVI kábele. A hangot akkor inkább hagyom, jó az erősítőn át is.

Hát akkor tényleg marad az erősítőn keresztüli megoldás. Vagy ha lesz pár ezer forintod, akkor két kisebb hangszóró amit lentebb mondtam. Bár a helyedben inkább most már a számítógépet cserélném le úgy ahogy van.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát akkor tényleg marad az erősítőn keresztüli megoldás. Vagy ha lesz pár ezer forintod, akkor két kisebb hangszóró amit lentebb mondtam. Bár a helyedben inkább most már a számítógépet cserélném le úgy ahogy van.

Így van, hallgass oldie-ra! Egy ilyen kijelző bőven meghálálja, ha 1080p-s anyaggal táplálod.icon4.gif

Amúgy jó vételnek tűnik, annyiért meg pláne.clap.gif

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, hallgass oldie-ra! Egy ilyen kijelző bőven meghálálja, ha 1080p-s anyaggal táplálod.icon4.gif

Amúgy jó vételnek tűnik, annyiért meg pláne.clap.gif

Gépcsere is lesz majd, ahogy be tudom ütemezni a közeljövőben :) Mindent sorban egymás után :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Az ITU műsorszóró szolgáltatással foglalkozó tanulmányi csoportjának (ITU-R Study Group 6) a világ minden tájáról összegyűlt tudósai és mérnökei közösen dolgozták ki és állapodtak meg az „UHDTV” műszaki specifikáció szabványát.

 

A szabványnak megfelelő fogyasztói termékekre minden bizonnyal még évekig kell várni, a műsorszolgáltatók és mások viszont már egy ideje dolgoznak a technológián, ami jelentős előrelépést jelent a képfelbontás és képminőség terén. A japán közszolgálati műsorszolgáltató NHK, amely úttörő szerepet játszott a HDTV fejlesztésében is, 2008-ban mutatta be az UHDTV-nek megfelelő Super Hi-Vision rendszert, ami 33 millió pixeles (7680 x 4320 képpont) képernyővel és 22.2 csatornás hangrendszerrel bizonyította, hogy mennyivel többet nyújt, mint napjaink 2 millió pixeles HDTV-je.

 

2011 szeptemberében pedig már egy kísérleti UHDTV kapcsolatot is felállítottak London és Amszterdam között, és a 2012-es Londoni Olimpiai Játékok bizonyos sporteseményeinek UHDTV közvetítését tervezik nyilvános helyszíneken szerte a világon.

 

Az UHDTV kép további képpontjainak egyik fontos alkalmazása lehet a szemüvegnélküli 3D. A szemüvegnélküli 3D fejlesztésének egyik fontos eleme, hogy nagyszámú pixelre van szükség a képernyőn a különböző látószögeknek megfelelő képek előállításához."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyobb léptékű felbontáskülönbség mint a VHS és a FullHD között. :) Igaz, gyakorlati haszna a monitorok terén tényleg csak a 3D-s megjelenítőknél lesz. Máskülönben meg az emberi szem nem igen tesz különbséget közte ebben a szegmensben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyár elején is volt és szerintem lesz is. Most nagyon gondolkodóba estem. Tetszik a G széria, csak nekem még piszok drága, főleg, hogy más is terve van véve (médialejátszó, HD erősítő). Számítógépre se ártana tartalékolni. Legfeljebb még kevesebbet eszek. :D R*hadt egy hobbi. :D De inkább ez mint a piálás, cigizés......csajozás. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell már sokat aludni. :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=4n8nPQQJnGs

 

 

Kicsit durva lesz így, hogy csak két nap áll rendelkezésre. Vajon melyik nap érdemes kimenni? :hmm: Szombat munkanap, így kevesebben lesznek, viszont a rendszerek még nincsenek bejáratva, vasárnap tolongás, ellenben pár foknyival jobban fog szólni minden....valszeg. Péntek eddig abban volt jó, hogy a szakma letudta a "kötelezőt", a por népé volt a szombat és a vasárnap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom, kemény harcok lesznek majd a bejutásért. Viszek is egy baseball ütőt. :D

 

http://www.hazimozihifishow.hu/hazimozi-studio-a-sim2-3d-vilaga/

 

Arra a JBL hangrendszerre piszok kíváncsi vagyok. Ölni lehetne vele, de érte is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No akkor egy pár soros élménybeszámoló... :)

 

Jó volt így szombaton menni, mert ezzel tuti elkerültem a vasárnapi tumultust, de azért így se volt könnyű egy-két helyre kapásból befurakodni. Legelőször mint már tapasztal látogató, mentem jegyekért a prémium bemutatókra ami azt jelentette, hogy volt majd három óra szabad időm mire be is juthattam a fő attrakcióra. :D Ki is használva az alkalmat az M szinten a már szinte szokásos turistaútvonalat követve EISA termékek, Clarus, Clarus, Clarus voltak a fő állomáshelyek, kikapcsolódásként pedig benéztem az Art and Voice-hoz, illetve Avatar 3D-t néztem Panasonicéknál. Lehet, hogy felesleges a 3D, meg kevés még a felhozatal, a marketingórákon tanult újítók fogyasztói körébe szívesen leszületnék, azaz lennék én az a karrierista, egyedülálló, húszas, kőgazdag apakedvence aki ott helyben megvette volna akár a Panasonic 3D-s LCD vetítőjét, de isten igazából mellé elhozta volna a prémiumkategóriás SIM testvérpáros darabjait is, és ha már ott van, akkor a CineMaster médiacsodát és a Revel Ultima szettet is, természetesen a vászonnal együtt. :D

 

DSC00020.JPG

 

Node kicsit visszaereszkedve a pór valóság talajára és némiképp a hazaibb vizekre evezve, Claruséknál megint eltöltöttem pár percet, értsd, majd egy órát :D r*hadtul élvezve, hogy a gatyaszárat folyamatos hurrikánlökések lengetik. :D Ugyan kicsit most már nekem is sok volt a mélyből -torzított is-, de aztán megelégedéssel nyugtáztam, hogy ez feltűnt az ottani srácnak is és a túlélhetőbb küszöb felé "tekerte" a potmétert. :) Egy szó mint száz, besz*rás az a rendszer ami ott van és ha normálisan állítják be. Vasember 2, Tron, Terminator Salvation meg pár koncertfelvételt simán megért megint az ott eltöltött idő, de legnagyobb sajnálatomra -és ez igaz az egész kiállításra- az Csillagok háborújáról megfeledkeztek. :( Mondjuk természetesen így is élmény volt az egész, a DTS HD MA frenetikus hatást adott a képanyaghoz.

Kitérő gyanánt felnéztem a sztereó szintre és ott legjobban ez az összeállítás tetszett:

 

DSC00016.JPG

 

De látható volt innen nem messze ez is :

 

DSC00019.JPG

 

Ami pedig kimondottan elnyerte a tetszésemet az odalent a sarokban volt megtalálható, illetve hallgatható:

 

DSC00021.JPG

 

 

Na majd Lada vagy megcáfol, vagy kiegészít. :D Ha holnap megy, akkor tényleg elkél oda egy baseball ütő, vagy egy bozótvágó. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap én is "benéztem" a Rezső-showra. ("Szóljon hangosan az ének...")icon1.gif

 

Érdekes, hogy nem volt nagy tumultus, könnyen bejutottunk a bilétás helyekre is.

Mozi: Oldie-t csak alátámasztani tudom: a Clarus alázott mindent. A mélyek valóban túlzásba voltak véve, de ettől függetlenül ezt hívják mozihangzásnak. Ilyen minőséget rendes moziban egy kezemen meg tudom számolni hányszor hallottam életemben. Viszont a 3D-s csodamasinák nekem már kezdenek kicsit unalmasak lenni. Tény, hogy a SIM2 csúcsgépe az eddigi legszebb 3D-s képet adta számomra, de kész röhej, hogy egy év után is csak doksifilmek és az Avatar képes prezentálni, hogy hol tart ez a technika ma. Ezért vegyen az ember ilyen "olcsó" ketyerét? Nincs hozzá anyag. A "kis" SIM2 nekem nagyon fárasztotta a szemem, a Pana 3d vetítője pedig nyugodt képet adott, ellenben gyenge fényereje volt. Tényleg igaz az, hogy minél drágább kütyüket néz az ember, egyre kisebb lesz a minőségkülönbség. Szóval nincs miért szégyenkeznie a kis Samu A600-amnak.icon4.gif Nem esett le az állam a 2D projik képminősége láttán, persze látom, hogy jobbak, mint az enyém, de nincs nagy különbség.

Továbbra is fájó pont, hogy itt csak a csúcs van. Az átlagember pénztárcájához nem mutatnak semmit. Talán úgy gondolják, hogy aki "olcsó" rendszert akar az menjen a Media Markt-ba? Pedig engem érdekelne, hogy ismertebb márkákból, milyen rendszereket tudnának összerakni egy ilyen szakmai kiállításon.

Végül a legnagyobb csalódás: sehol semmi Star Wars.icon17.gif Ekkora ziccert kihagyni, megbocsájthatatlan. Elsősorban a tavalyi anyagokat nyomták újra. (Na jó, a Halálos iram 5 végén lévő kötélakció ultra kemény volt, persze a Clarus-on, az jó pont volt.)

 

Hifi: itt nem értek csalódások, persze az elvárásaim sem voltak nagyok. Nekem is tetszett az, ami Oldie-nak. És itt is igazolódott számomra újra az, hogy a kis polcsugárzók sokszor tisztábban, természetesebben szólnak, mint a nagy álló hangfalak. Persze ha hangerőre vágyunk az állókban általában több a potenciál. Ami nekem még nagyon bejött az a német ELAC nevezetű hangfal.

 

Összegzés: jövőre valami nagyon extra hűhá-nak kell megjelennie ahhoz, hogy újra kimenjek, mert nekem ez így már kevés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a Sim2 vetítők érzésem szerint jócskán túl vannak árazva a képességeikhez képest. Ugye 44.000 Euró a nagytestvér. És akkor még az etalonnak számító Runco-król szó sincs. Az ipse a nagyteremben meg elkezdi, hogy eddig minden előadás után valaki rendelt egyet. :lol: Nyomta a marketing szöveget. Mondjuk a Pana se olcsó mulatság, de az már beljebb van a egymillás jó magyar forint határán belül. ( már ha jól emlékszem) Ami a Claruséknál ment JVC-se volt rossz, főleg az animációs anyagoknál ( valami new age német klip ment rajta, pluszban az Animusic felvételei ebből a szegmensből -A Gyro Drums ütött mintazállat-), viszont pl a Batman meg a Tron feketéje elmaradt a várttól, de ez gondolom a forrásanyag gyengesége miatt. Nekem ezek nagyon zajosnak tűntek.

Amúgy máshol is felmerült, hogy miért ezek a prémium kategóriás készülékek vannak kiállítva. "Szóljon hangosan az ének" Pofakönyvön megírta erre, hogy minden másra ott a Media markt, továbbá aki órákig mozizni akar, annak meg a Palace mozi. :D Valahol igaza van, azon felül, hogy visszasírom a jó hat-hét évvel ezelőtti kiállításokat én is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.