Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Ez a lejátszó az. a Media Marktban volt 25 rongyért akcióban, de máshol is láttam ennyiért.

csoli1138 fórumtársunkat kérdezd meg ha nekem nem hiszel(neki ilyen van otthon) hogy minden mkv-t lejátszott. Sőt bármit berakott lejátszotta usb-n keresztül.

Itt van a kutya elásva: "Az USB csatlakozón keresztül pendriveról illetve külső (FAT32) HDD-ről játszhatunk le video, kép illetve hanganyagokat."

Így hogy teszel fel a HDD-re egy 10-12 Gb-os mkv-t, amikor a FAT32-es fájlrendszer max. 4 Gb-ot enged felmásolni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt van a kutya elásva: "Az USB csatlakozón keresztül pendriveról illetve külső (FAT32) HDD-ről játszhatunk le video, kép illetve hanganyagokat."

Így hogy teszel fel a HDD-re egy 10-12 Gb-os mkv-t, amikor a FAT32-es fájlrendszer max. 4 Gb-ot enged felmásolni?

 

 

Hát így sehogy. :D A tervem az volt, hogy veszek egy 2TB-os külső vinyót, telerakom mkv-kal aztán nézem. Nálam különben az a baj, hogy mindeképp br-lejátszó kell mert szeretnék venni eredeti br-filmeket. Az a médilejátszó ami meg tudja olvasni a br-lemezeket aranyárban van. Semmiképp nem adok annyit értük. Jól kitolnak az emberrel. Komolyan nevetséges 2011-ben a Fat32. Már baromi elavult pont a 4 gb korlát miatt. Reménykedem benne hogy mire eljutok oda ,lesz olyan ami ntfs filerendszert is kezel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én lejátszómat itt találjátok!

Nyilván Panasonic fanok nem fognak Samsungot venni, de ez minden további nélkül kezeli az NTFS-t, képes hálózatról is tolni a filmeket, és RENDKÍVÜL elégedett vagyok vele! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én lejátszómat itt találjátok!

Nyilván Panasonic fanok nem fognak Samsungot venni, de ez minden további nélkül kezeli az NTFS-t, képes hálózatról is tolni a filmeket, és RENDKÍVÜL elégedett vagyok vele! :)

 

Nekem semmi bajom a Samsunggal, csak olyan telefonokat veszek , monitorban is csak azt vennék. Tv-ben is Panasonicban és Samsungban gondolkodtam, de a pana meggyőzött. Szerintem a Panasonic 100 a Samsung 95. A Samsung kitünő termékeket gyárt. Ha oda kerül a sor és nem lesz a Panasonicnak olyan mely ntfs-is tud akkor Samsung lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy kérdés. Nézegettem tv tunerrel felszerelt monitorokat is, nagyobb a választék is, és úgy látom, tökéletesen funkcionálnak monitorként, tévéként. Egy ilyet néztem ki elsőre

http://www.samsung.com/hu/consumer/printers-monitors-peripherals/monitors/multifunction-monitors/LT24A550EW/EN/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification

Vagy ennek a 27" verziója.

Így maradnék a monitornál, de mégis lehet tévézni is vele. Jók ezek a megjelenítők?

Egy pici negatívum, hogy TN panellel vannak felszerelve, bár ez nem is biztos, hogy negatívum. Az én szememnek nem feltétlen fontos, hogy ennél jobb legyen benne :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem látom a 24p támogatást és csak 50 Hz-es.

Nyilván amik ezt tudják azok sokkal drágábbak. Bár akkor el kell dönteni mit akar az ember. Most vagy legyen jó és áldozzunk rá, vagy nincs annyija és beéri a kevesebbel is.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neked meddig kell még koplalnod? :)

Szeretnék annyit összegyűjteni, hogy fullra leváltsam a jelenlegi rendszert, de ehhez az kell, hogy a számításaim bejöjjenek kb a jövő év vége felé. Szeretném már a bokámat lef*ssni az új látványtól és a hallottaktól. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeretnék annyit összegyűjteni, hogy fullra leváltsam a jelenlegi rendszert, de ehhez az kell, hogy a számításaim bejöjjenek kb a jövő év vége felé. Szeretném már a bokámat lef*ssni az új látványtól és a hallottaktól. ;)

Hajrá. :) Majd egyszer nekem is teljes lesz a rendszerem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde ez is jó. Sőt, nem is kell jobb. :) Vedd meg.

Agyalok rajta, top3 lehetőség :)

 

Nem látom a 24p támogatást és csak 50 Hz-es.

A tévénél sincs ott a gyártó oldalán a 24p, de majd próbálok utána nézni, és ha jól rémlik, a tévé verzió szintén 50 Hz.

Ha szerencsém van, akkor a hétvégén suli után meg tudom sasolni őket üzletben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy kérdés. Nézegettem tv tunerrel felszerelt monitorokat is, nagyobb a választék is, és úgy látom, tökéletesen funkcionálnak monitorként, tévéként. Egy ilyet néztem ki elsőre

http://www.samsung.com/hu/consumer/printers-monitors-peripherals/monitors/multifunction-monitors/LT24A550EW/EN/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification

Vagy ennek a 27" verziója.

Így maradnék a monitornál, de mégis lehet tévézni is vele. Jók ezek a megjelenítők?

Egy pici negatívum, hogy TN panellel vannak felszerelve, bár ez nem is biztos, hogy negatívum. Az én szememnek nem feltétlen fontos, hogy ennél jobb legyen benne :hmm:

 

Az elérhető árú monitorok mind tn panellal vannak felszerelve. Bármely ettől eltérő brutál drága(100000 ft felett), persze a képük is szebb. A panelfajtákról itt olvashatsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elérhető árú monitorok mind tn panellal vannak felszerelve. Bármely ettől eltérő brutál drága(100000 ft felett), persze a képük is szebb. A panelfajtákról itt olvashatsz.

Köszi, olvastam a panelekről korábban, egyébként van fele árban is IPS panellal felszerelt jó monitor :) Viszont az oldalon a fórumokba bele fogok olvasni.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Megéri. Mondjuk sajnos már nem ugyanaz mint teszem azt öt-hat évvel ezelőtt, de amikor egy ízig-vérig mozira teremtett összeállítás elé ülsz be és a csontvelődet is megmozgatják az azért nem semmi. :) Gondolom Lada is kint lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie! Van különbség a VC-1 és az MPEG-4 AVC kódolású BD kép között?

Ha jól tudom akkor az utóbbit tartják a jobbnak. Hogy most ez szemre mit jelent, arról per pillanat még fogalmam sincs. Érdemes lenne egy nmagos fórumböngészés az ügy érdekében. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól tudom akkor az utóbbit tartják a jobbnak. Hogy most ez szemre mit jelent, arról per pillanat még fogalmam sincs. Érdemes lenne egy nmagos fórumböngészés az ügy érdekében. :)

A TCW harmadik évada jön ki MPEG -ben plusz DTS-HD hanggal először! Kíváncsi leszek lesz-e különbség. Már a VC-1 is gyönyörű volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lenne hülyeség, de igazatok van, tényleg lehet menűből választani, hogy melyik verziót nézi meg az ember. Azt viszont tartom, hogy így nagy baromság 2D-s lemezt csinálni; anyagpazarlás.

 

Az a probléma, hogy a 3D-s változat több helyet foglal, így kevesebb extra fér a lemezre. Pl. a Disney ezért a 3D-s lemezhez külön hozzácsap egy simát is - azon vannak az extrák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kérdés még mindig az, hogy a 3D-s lejátszóval le lehet-e játszani 2d-st? És az hogy fordítva megy-e? 2d-s lejátszóval 3d-s filmet? Szerintem az utóbbi nem megy.

 

Oldie: Azért jóval kevesebb 3D-s film van mint 2D-s. A régebbi filmek meg mind 2D-sek nem tudnak rárakni belőle 3D-st mert nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.