Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Ja és had tegyem hozzá... mi fizetünk ezért a 4 megabites Net-szerű valamiért 4500Ft-ot havonta .... unokatestvérem meg tőlünk nem is olyan messze egy tömbházban a 40megbaites netért fizet 3700Ft-ot havonta! De a 80 megabites is csak 4700Ft/hó. (DigiNet) ... ennyit a szép jövőről. Ahol ki van építve vagy a tömbházakban lakók számára jó lesz, de olyan helyzetben levők mint én is, aki nyomorog egy instabil 4 megabites sz*rral, az mihez kezdjen ezzel a "szép" jövővel?

 

Elképesztő!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és had tegyem hozzá... mi fizetünk ezért a 4 megabites Net-szerű valamiért 4500Ft-ot havonta .... unokatestvérem meg tőlünk nem is olyan messze egy tömbházban a 40megbaites netért fizet 3700Ft-ot havonta! De a 80 megabites is csak 4700Ft/hó. (DigiNet) ... ennyit a szép jövőről. Ahol ki van építve vagy a tömbházakban lakók számára jó lesz, de olyan helyzetben levők mint én is, aki nyomorog egy instabil 4 megabites sz*rral, az mihez kezdjen ezzel a "szép" jövővel?

 

Elképesztő!

10 éve még az is nagy szám volt, hogy egyáltalán valakinek van netje. Nálunk a suli akkor valami pályázatot kellett nyerjen, hogy bekössék. Az is olyan volt, hogy a rossz felbontású filmelözetesek is órákig jöttek be rajta. A net elkerülhetetlenül fejlödik, hol lassabban, hol gyorsabban. Hogy mikor az lehet kérdés, de elöbb utobb ti se ussztáok meg a gyors netet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 éve még az is nagy szám volt, hogy egyáltalán valakinek van netje. Nálunk a suli akkor valami pályázatot kellett nyerjen, hogy bekössék. Az is olyan volt, hogy a rossz felbontású filmelözetesek is órákig jöttek be rajta. A net elkerülhetetlenül fejlödik, hol lassabban, hol gyorsabban. Hogy mikor az lehet kérdés, de elöbb utobb ti se ussztáok meg a gyors netet.

 

Szerintem simán megússzuk. Mi megúsztuk a kábeltévét is. Máig nincs kábeltévé az utcában, ami azért vicces, mert tőlünk még kijjebb a külváros felé már megint van :D

És amikor érdeklődtünk, hogy esetleg várható-e, hogy a mi utcánkba is behozzák... a válasz ez volt: NEM!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Poén, de nem olyan borzasztó. Én is sokáig a digitális könyvek ellen voltam, de a hetekben alkalmam nyílt tesztelni egy e-könyv olvasót, és alaposan megváltozott a véleményem. Jó, nem fogok nagy hirtelen leszokni a hagyományos könyvekről, de emellett mindenképpen van létjogosultsága ennek a formátumnak is. Kényelmesebb, kisebb helyet foglal, mégis, egy komplett könyvtár lehet rajta, ami tökéletessé teszi utazáshoz, munkában (ráadásul amit én kaptam tesztre, azon lehet saját zenét és rádiót is hallgatni, netezni). De persze azért a polcomon könyvek sorakozzanak, meg DVD és játék tokok. Mert azért más az, mikor letöltöm (legálisan) a The Witchert, meg más az, mikor kibontom a kisebb koffer méretű dobozt a benne lévő mindenféle földi jóval. :) Persze már nekem is vannak olyan játékaim, amik csak digitálisan vannak meg (általában amiket tesztelek), meg olyanok is, amik mindkét formátumon. Szerintem ez az egészséges, mindkét oldal megléte. Így a felhasználó maga választhat, egyiket, másikat vagy mindkettőt akarja.

 

 

A mindkét oldallal egyetértek. De ez a könyvolvasó nem irritálja szemet mint a monitor?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csupán annyi, hogy 2006 óta egy vacak és rohadt instabil 4 megabites netem van. Miért csak ennyi? Hát mert a T-Comos okosok szerint távol vagyunk a központtól vagy mitől.

Nem bírta a T-Com telefonvezetéke és a jel is még a szokásosnál is jobban szóródott.

Jaj, ilyen bajaink nekünk is voltak a T-comos nettel, külterület vagyunk egy nem túl nagy városkában, szóval probléma volt dögivel. Amikor csatlakoztunk, le kellett cserélni a kábeleket, mert egy plusz háztartást képtelenek voltak kiszolgálni, a többit meg leírtad, távol vagyunk a központtól, és a társai.

Szerencsére már évek óta van kábeltévé és kábelnet is, ami sokkal jobb minőségű, egyedül az IP-vel vannak bajaim néha, de annyi kényelmetlenség belefér.

 

Sajnos én még csak neten láttam e-book olvasót, de alapból nagyon tetszik az ötlet. Sokat olvasok monitoron, amit nem tudok magammal vinni, ezt pedig tudnám. Én is nagyon szeretem a könyveket, csak éppen évente kb. 5 db könyvet tudok venni, ami azt jelenti, hogy vagy leszokom az olvasásról, vagy marad az e-forma. Inkább az utóbbi.

A letöltéseknek megvannak azon előnyeik, akár könyv, akár film, amit Bomarr is írt lentebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mindkét oldallal egyetértek. De ez a könyvolvasó nem irritálja szemet mint a monitor?

Nem irritálja mert nem hagyományos kijelzó van benne!

Azt hiszem valami tintás megoldás aminek nincs képfrissítése csak akkor amikor változik a kép, nem vibrál nem fárasztja a szemet, tehát olyan mint egy könyv csak ennek 1 lapja van. :D

Szerkesztve: - misi920
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde ... örülök, hogy nektek rendeződött az internet gond... de sajnos nekünk belátható.. sőt beláthataltan időn belül sem LESZ SEMMI! Ezt mondták is! Most vagy elfogadom, hogy ez van... vagy lemondom és akkor nem lesz semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde ... örülök, hogy nektek rendeződött az internet gond... de sajnos nekünk belátható.. sőt beláthataltan időn belül sem LESZ SEMMI! Ezt mondták is! Most vagy elfogadom, hogy ez van... vagy lemondom és akkor nem lesz semmi.

 

Nálluk is ez van 3500 Ft-ot fizetünk egy 5 Megabites netért, tesómék akik győrben laknak nekik 1500 ft egy 20 Megabites net. -.-

Bár ahogy nézem neked a lassab net jóval drágább tehát nem panaszkodom :)

Szerkesztve: - misi920
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálluk is ez van 3500 Ft-ot fizetünk egy 5 Megabites netért, tesómék akik győrben laknak nekik 1500 ft egy 20 Megabites net. -.-

Bár ahogy nézem neked a lassab net jóval drágább tehát nem panaszkodom :)

 

De amiről én beszélek az 1 városon belül van (Nyíregyháza megyei jogú város) ... sőt pár száz méteres vagy max 1.5-2 kilométeres távolságokról. Ami nevetséges!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van valakinek tapasztalata Polk Audio TSI 400-as szettel? ( TSI 400 front+CS10 center+200 háttér, esetleg alúlról megtámogatva még egy PSW110 vagy 125-ös mélynyomóval)

Polk Audioval nagyon mellényúlni nem lehet. Anno én is szemezgettem velük, mára már széles körben híre lett. Az én mélynyomóm pedig egy Polk Audio, csak az még egy régebbi szériából (PSW10), de jó kis feszes mélyeket ad. Ilyen 50e Ft környékén szerintem nem sok mélynyomó rúg labdába mellette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Polk Audioval nagyon mellényúlni nem lehet. Anno én is szemezgettem velük, mára már széles körben híre lett. Az én mélynyomóm pedig egy Polk Audio, csak az még egy régebbi szériából (PSW10), de jó kis feszes mélyeket ad. Ilyen 50e Ft környékén szerintem nem sok mélynyomó rúg labdába mellette.

Köszi, akkor ezek szerint a neten se hazudnak a jóhírnevéről :) Nagyon jó ár/érték arányról írnak a kategóriájában a szettről. Az RTi széria meg már sajnos túl drága lenne, meg kifutni se tudná magát.

Mondjuk még a TSI-től is messze állok, de jobb időben elkezdeni szemezgetni és valami célkitűzést adni az embernek :) De lassan sajnos cserélni kell a rendszert, mert öregszik és gyengül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég korrekt cikk, bár látom nem tudnak elszakadni attól, hogy mennyivel többet fogyaszt a plazma. :roll: A miheztartást végett, az új eredmények szerint kedvezőbb a fogyasztásuk majdnem mint a LCD-é.

 

Ezt a cikket szerintem az átlagnak írták, akiket nem érdekelnek a technikai paraméterek, hanem csak venni akar egy tv-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a cikket szerintem az átlagnak írták, akiket nem érdekelnek a technikai paraméterek, hanem csak venni akar egy tv-t.

Szerintem ilyen áraknál az emberek döntő többsége nekigyürkőzik a szakírásoknak, -fórumoknak. :) Baljós lenne ha csak ennyire támaszkodna mint amit a cikk csak megpedzeget. Évek óta bújom én is a témát, de még mindig van ami újdonság és változtatja a hozzáállásomat a témához. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ilyen áraknál az emberek döntő többsége nekigyürkőzik a szakírásoknak, -fórumoknak. :) Baljós lenne ha csak ennyire támaszkodna mint amit a cikk csak megpedzeget. Évek óta bújom én is a témát, de még mindig van ami újdonság és változtatja a hozzáállásomat a témához. :)

 

Kolléga májusban a Tecoba, meglátott egy Phillips lcd-tv-t, melyet akcióztak. Majd megvette. Fogalmas sem volt hogy mit tud a tv, abszolút laikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok a régi szép idők!:cry:

Egy kis visszatekintés, ha megengeditek, amiből talán tanulni is lehet, ha valaki szépen sorban szeretne mozit építeni.

Az első térhatású házimozink egy Aiwa Dolby ProLogic-os hifitorony volt, amihez adtak egy centert, meg két hátsó dobozt. 3 CD-t lehetett belegyömöszölni. Ehhez hasonló volt.

Persze ehhez kellett egy hifi-sztereós (6 fejes) videomagnó. 97-ben, amikor kiadták az SE Trilógiát VHS-en nem semmi örömködés volt, hogy hátulról is jöttek a mono effektek.:rock:

De már akkor beindult az a folyamat, ami talán sosem ér véget, név szerint az, hogy az ember érzékszervei kezdenek a részletekre is ráhangolódni. Az első ilyen terület nálam a mélyek hiánya volt. 98 ősze volt, amikor landolt a nappalinkban egy Jamo mélynyomó. Tökéletesnek tűnt minden. Nem győztük rohamozni a videotékát és figyelni a filmeknél, hogy ott van-e a kazettatok hátulján: Dolby Surround.

Aztán megházasodtam, és ha mozizni szerettem volna, haza kellett surrannom. Ezért elhatároztam, hogy a saját lakásban fogok mozit építeni. 2000-ben 75 ropiért (te jó ég, mire voltam képes :fű:) vettem egy full extrás 6 fejes Panasonic VHS-t, ami a mai napig tökéletesen kiszolgál - ez azt jelenti, hogy ég rajta a led-es óra.:D

Amikor megjelent a Baljós árnyak VHS-en el sem tudtam képzelni, hogy ennél ütősebb hangorkánt lehet-e otthonra varázsolni.

Aztán még abban az évben - ugyanolyan ezüst színben, mint a VHS - megvettem a Pana 63-cm-es tv-t. De a hangokat csak egy kis mini-tornyon keresztül "élveztem". Nem baj - gondoltam - legalább a képpel megvagyok. Aha, persze, szép álmokat... jött is a nagy pofon, amit úgy hívnak, hogy DVD.:fuck2:

2001-ben szüleim megvették első DVD-lejátszójukat. Amit az áruházban éreztem a DVD-k nézése közben teljesen letaglózott. Össze sem lehetett hasonlítani a VHS-es ProLogicos bohóckodást a DVD nyújtotta élménnyel, a képről nem is beszélve. Akkoriban még nem voltam képben a technikai oldalával a dolgoknak, ezért azt hittem, hogy ha majd a szülőknél rákötjük a DVD-lejátszót a ProLogic-os Aiwa egybemozira, akkor olyan Dolby Digitalt kapunk az arcunkba, amilyet a bemutatótermekben is. Itt jöttem rá, hogy jobban bele kell ásni magam a házimozi rejtelmeibe, különben hülyét fognak csinálni belőlem.:nana:

Szegény Aiwa toronynak itt véget is ért a zászlóshajó titulusa a szüleimnél, mivel be kellett ruházniuk egy normális erősítőbe, ami egy Onkyo volt.

2001 október, Baljós árnyak DVD. Atya gatya! Olyat szólt, hogy még ma is előttem van tisztán a jelenet, ahogy egymást nézzük a szüleimnél. Valódi mozi-feeling, otthon - legalábbis hang tekintetében. Ez egyben azt is jelentette, hogy sűrűbben jártam vissza a szülőkhöz párom legnagyobb örömére.:no:

Akkoriban az olyan, hogy DTS-sáv a lemezeken fehér hollós tényező volt. De igyekeztem beelőzni az áruházak marketingblődségeit és olyan DVD-lejátszót venni, ami tudja kezelni a DTS-t is, viszont nincs benne dekóder, hiszen a hangokat majd a a jövőbeli erősítő fogja dekódolni. Jó kis lehúzás volt ez, mert drágábban adták a dekóderes DVD-lejátszókat. 2002 áprilisában végre meglett az első DVD-lejátszóm, egy ezüst színű Pioneer. De még mindig egy arcpirító szintű kis hifi-tornyon igyekeztem hangoskodni otthon. Jött az első dilemma: erősítőt vegyek, vagy hangfalakat?:hmm:

Fogtuk magunkat a párommal és mentünk hallgatózni néhány helyre, ahol úgy tűnt, hogy vannak minőségi hangfalak.

Végül 2002 szeptemberében rátaláltam arra, ami nagyon tetszett, de... igen, az ára. A párom viszont ennél alább nem akarta adni. Jól eső érzés volt, hogy nem egyedül vagyok a hobbimmal, de azért zsíros kenyéren élni sem ultra élmény. Nem baj, bevállaljuk, szeretettel köszöntünk otthon B&W hangfalacska!:hug:

De miről is fogom hajtani a kicsikéket?:glasses:

Amíg nem vettem erősítőt elkunyiztam a szülőktől a porosodó Aiwa tornyot, arra jó volt, hogy az új hangfalakat legalább egy kicsit megmozgassa.

2003 májusára sikerült összekuporgatni annyi pénzt, hogy végre megérkezzen a mozi erőforrása, egy Yamaha 6.1-es erősítő. De szép is volt azzal a piaci nagymamis húzós kocsival végigcibálni a városon hazáig.:cool::pfff: De kit érdekelt, otthon a B&W-falak olyan gyönyörűen szóltak vele, hogy majdnem elsírtam magam. Itt már erősen beelőztem hangminőségben a szülők rendszerét. De az 5.1 még mindig messze volt.

2003 nyarán kaptam német ismerősöktől két kis hangfalat, meg valami gagyi rézkábelt fehér borításban. A szülőktől meg időnként elkértem a centert és végre otthon is kinyílt a tér. Persze a desing hagyott némi kívánnivalót maga után (szépen nézett ki a fehér hangfalkábel keresztül a szobán hónapokon keresztül), de hát az élmény a lényeg, danke schön.

Ősszel megvettem a B&W-ból a centert is. Aztán ismét volt egy kis dilemma: vegyek hátulra kisebb hangfalakat, vagy előre nagyobbakat és akkor ki lehetne váltani a mélynyomót? Persze, hogy a nagyobb hangfalak mellett döntöttem.

Hihetetlen mennyire dinamikusabbak voltak a hangok az új B&W-n. Zenében is új élmény volt meghallgatni sokat hallgatott számokat. Akkor jelent meg a Trilógia DVD-n. Viszont idővel rá kellett jönnöm, hogy mélynyomó nélkül nem igazi mozi a mozi. 2006 őszéig bírtam ki, hogy ne nagyon költsek semmit a házimozira, amikor is beruháztam egy mélynyomóra. Akkoriban az új HD-hangokról még semmit nem lehetett tudni, vagyis technikailag sikerült elérni a plafont. 2008 februárjától már inkább a szülők jöttek hozzám mozizni, amikor is egy új területen kezdtem fejleszteni: elkapott a projector-láz. De erről bővebben már olvashattatok itt korábban.

Azóta volt erősítő cserém, és a Bluray-hez is sikerült felzárkózni. Szóval nem kis utat tettem meg.

Mindenkinek egy jó tanács: ha egy formátumból ki akarod aknázni a lehetőségeket, és szeretnéd hogy amennyire lehet időtálló is legyen a készüléked, akkor ásd bele magad a témába, mielőtt vásárolsz, különben a marketinggépezet beszippant.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utolsó bekezdés tényleg megszívlelendő. :)

Az asszonyhoz meg gratula; sok helyen él még ugye a APF (AsszonyPajtás-Faktor) ami kiszámíthatatlan. :D Kis hangdoboz, nagy hangdoboz, kábeldzsungel így meg úgy és persze minimum virágállványnak lehessen használni a front hangfalakat és a mélynyomót :lol: Még szerencse, hogy a mai tv-k tetejére lehetetlen csipkés terítőt tenni :D :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hál' Isten ilyenekkel nem volt gond soha.

Viszont olyan már volt, hogy vendég azt hitte a mélynyomóra, hogy valamilyen ülőalkalmatosság.:roll:

Vagy hogy a hangfal teteje pont vállmagasságban van és jól rá lehet támaszkodni.:angry:

De a "kedvencem" amikor a gyönyörűen leprontozott hangfalra ráteszik a mobilt, és elkezd rajta rezegni. Ott már nem csak kedvesen kérlelek.:chainsaw:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép utat tettél meg Lada. :) Én a hangszóróimat gyakorlatilag még az EPI DVD megjelenésére vettem. Az erősítőt is akkor szereztem be, de ezek annyira beváltak, hogy nem is szabadulok meg tőlük egyhamar. Ami újdonság az a plazma TV és a BD lejátszó. Ez már az új kor követelménye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Próbálj meg ma ennyi időre venni bármi elektronikai eszközt. :S Öt év max és valami tönkremegy benne. Hol van már a húsz éves "jótállás"? :) Iszonyú, hogy milyen silány alkatrészeket pakolnak ma a cuccokba...már ami ugye nekünk halandóknak megfizethető kategória. Egyedül a prémium kategória az mely elevickél akár egy-két évtizedig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Próbálj meg ma ennyi időre venni bármi elektronikai eszközt. :S Öt év max és valami tönkremegy benne. Hol van már a húsz éves "jótállás"? :) Iszonyú, hogy milyen silány alkatrészeket pakolnak ma a cuccokba...már ami ugye nekünk halandóknak megfizethető kategória. Egyedül a prémium kategória az mely elevickél akár egy-két évtizedig.

A TV -re bevállalták az öt éves full jótállást. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TV -re bevállalták az öt éves full jótállást. :)

igen, a Panánál ez nagy mázli :) Olvasom, hogy sokan három év után ezeket lecserélik és még két év garival jó áron el tudják adni. Három év alatt meg összeszednek annyi különbözetet, hogy egy új tv-t vegyenek. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.