Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Remélem rólam nem feltételeztél ekkora tudatlanságot? :) azt is tegyük hozzá, hogy az se árt, ha a jobb oldali hangfalat a jobb oldali aljzatba köti az ember. :D
öööö feltételezzek? :D

 

Amúgy igazad van, a jobb oldali hangfalakat, a jobb oldalra helyezzük :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert rosszul van összekötve a házimozid. :D
Már miért lenne? :D A c-be megy a centeres hangfal, a többi pedig értelem szerűen a többibe.

Na mindegy, nekem ez eddig is tökéletesen megfelelt. Ti nem tudjátok mi a jó :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már miért lenne? :D A c-be megy a centeres hangfal, a többi pedig értelem szerűen a többibe.

Na mindegy, nekem ez eddig is tökéletesen megfelelt. Ti nem tudjátok mi a jó :)

Szerintem nálad főleg az elrendezéssel vannak gondok, de felrémlett bennem az is, hogy csak szívatsz :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nálad főleg az elrendezéssel vannak gondok, de felrémlett bennem az is, hogy csak szívatsz :D
Nem szivatlak. :)

Viszont majd akkor nyáron kikérem a véleményeteket ha meglesz nekem is a valódi házimozim nagy TV-vel. :D Addig jó lesz ez így is

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobban belegondolva... dehogy jössz te hozzám :D

Még a végén elriasztod a szomszédokat :)

 

Majd keresek valami havert aki összedobja. Még a végén nekem kéne az utazásodat is fizetnem. Nem elég, hogy kb. 100 ezret ki kell az egészért adnom (mert hát nálam a Panas Codic luxus, valami Seltronic nekem teljesen megfelel) még rád is költsek? És félek, hogy megeszed a kajámat is :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értek az ilyen dolgokhoz :peace:

Honnan tudhattam volna, hogy el kell rakni őket? A center a monitor alatt van, 4 balra, 3 jobbra :lol:

Figy, ennyit még én is tudok ;):hmm:

 

Kérdés.

Barátnőmnek ip-tévéje van, szeretné 5.1-ben hallgatni a tévé adását, a tévé maga hagyományos. Kéne neki egy piszok olcsó hangfal rendszer, amire ezt a hangot át tudná varázsolni. Ötletek?

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Figy, ennyit még én is tudok :peace::lol:

 

Kérdés.

Barátnőmnek ip-tévéje van, szeretné 5.1-ben hallgatni a tévé adását, a tévé maga hagyományos. Kéne neki egy piszok olcsó hangfal rendszer, amire ezt a hangot át tudná varázsolni. Ötletek?

Van a tv -n 5.1 -es analóg kimenet? Vagy esetleg erősítőre kötné rá? Ez így elég kevés infó sajnos.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Barátnőmnek ip-tévéje van, szeretné 5.1-ben hallgatni a tévé adását, a tévé maga hagyományos. Kéne neki egy piszok olcsó hangfal rendszer, amire ezt a hangot át tudná varázsolni. Ötletek?

Sajnos csak sztereóban ad a legtöbb csatorna, talán az HBO esetleg... Viszont vannak ilyen felkonvertálós rendszerek, amik "szétdobják" a hangot. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, itt az én rendszerem:

IMG_3220.jpg

 

B&W hangfalak, front:

IMG_3221.jpg

 

Erősítő, cd-palyer, videó (csak nem sikerült mindent rendesen leporolni :clap2: )

IMG_3222.jpg

 

A hátsók és a workstation:

IMG_3224.jpg

 

Sir Acer proji:

IMG_3225.jpg

 

És egy kis vetített kép. A feleségem a nagy fotós, úgyhogy majd megpróbálok csináltatni vele olyan képet, amelyek nem zajosak a sötétben.

Szóval a HD-kép nem ilyen szemcsés.

IMG_3234.jpg

 

IMG_3237.jpg

Szerkesztve: - Lada
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van a tv -n 5.1 -es analóg kimenet? Vagy esetleg erősítőre kötné rá? Ez így elég kevés infó sajnos.

Közben eszembe jutott nekem is, hogy ez kevés infó.

 

Erősítőt is kell vennie. TV-n én még nem halottam hat csatornára analóg kimenetet, nomeg ugye nagyon DD vagy DTS dekóderes tv-t se. :S

Ezzel nincs probléma, tudjuk, hogy erősítőt is kell venni hozzá :clap2: Meg azt is, hogy megnézzük, milyen csatlakozások vannak a tévén, mert az akár alapból is kizárhatja az egészet. Azért kért meg, hogy kérdezzek rá, hát ha tudja valaki, mennyi zséből tudja megúszni kb. Nagyon alap rendszerben gondolkodik.

 

Sajnos csak sztereóban ad a legtöbb csatorna, talán az HBO esetleg... Viszont vannak ilyen felkonvertálós rendszerek, amik "szétdobják" a hangot. :)

A húgánál megcsinálták már, nála a sztereó hangzás is szépen szól úgy, hogy az 5.1-es hangfalon jön a hang, nem pedig a tévé saját hangszórójából :) Csak a tesónak valami puccosabb cuccot vettek, barátnőmnek pedig valami olcsó noname is nagyon jó lesz, de azért mondom neki, hogy gondolkodjon valami komolyabban.

 

No, itt az én rendszerem:

Gyönyörű :)

Nagyon jó kis szoba ez :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tv és az erősítő összekötettésére sztereó hangzáshoz elég a Scart, vagya a mezei ( piros-fehér) audió koax aljzat. Digitális jelátvitelhet pedig optikai vagy digi koax kell. Mondjuk ha van set-top boxa, mert a tvje még valami régebbi típus, akkor az erősítőt a set-toppal elég összekötni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tv és az erősítő összekötettésére sztereó hangzáshoz elég a Scart, vagya a mezei ( piros-fehér) audió koax aljzat. Digitális jelátvitelhet pedig optikai vagy digi koax kell. Mondjuk ha van set-top boxa, mert a tvje még valami régebbi típus, akkor az erősítőt a set-toppal elég összekötni.

Köszi, továbbítom neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"De nincsennek túlságosan rátolva a falra a frontjaid?"

 

De, ez az egyik probléma, amit a jövőben orvosolnom kell. Mozinál nem probléma, de zenénél azért érezhető, hogy több a mély, bár manuálisan lejjebb vettem a mélyből és így kellemes.

A terv az, hogy az egész bútort szeretném majd cserélni, és akkor két külön hangfal-állvánnyal mobilabb lehet az elhelyezés.

Szerkesztve: - Lada
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"De nincsennek túlságosan rátolva a falra a frontjaid?"

 

De, ez az egyik probléma, amit a jövőben orvosolnom kell. Mozinál nem probléma, de zenénél azért érezhető, hogy több a mély, bár manuálisan lejjebb vettem a mélyből és így kellemes.

A terv az, hogy az egész bútort szeretném majd cserélni, és akkor két külön hangfal-állvánnyal mobilabb lehet az elhelyezés.

Kicsit nekem még a háttér frakció is furcsa. :clap2: Bipol hangsugárzóknál megszokott asszem, hogy azokat "lehet" oldalra is helyezni. :) Mondjuk helyhiány miatt a dipol is gyakran oda kerül.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.