Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Hát főnökasszonyomtól kapott volna, ha az ő alkalmazottja. Érdekes hozzáállás!
Kapcsolatban állnak a kácsa-audióval, így azt gondolom egy vérbeli eladó felajánlja, hogy megrendeli ha kell! Ezt eléggé elszúrta. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az is lehet, hogy simán igaza van és tényleg nincs olyan nagy minőségi különbség köztük. :D

 

 

Amúgy kicsit visszatérve arra, hogy mennyire is mennek lefelé az árak, tegnapelőtt én is kicsit körbenéztem a Media Markban és még mindig azt tapasztaltam, hogy a korai erősítok árai mit sem változtak azóta, hogy képbe kerültek a nagy felbontású hangdekóderekkel rendelkező társaik. Furcsa.

 

A tévéknél viszont az LCD megjelenítők árai a 82 centis, HD Ready szegmensben már a százezres összeg alsó határát verdesi. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Függetlenül attól, hogy tudatában lenne, tényleg lehet, hogy igaza van. Az analóg és digitális koax-kábelekről végtelen viták mentek régebben ilyen hifis fórumokon, hogy melyik a jobb, stb. Viszont a HDMI-ről közel nem hallottam ekkora vitákat. Ami biztos, hogy az 1.3a-s típusú HDMI-kábel az (és ettől felfelé), ami elboldogul az új HD-hangformátumokkal.

Talán még az olyan számíthat, hogy aranyozott-e a csatlakozó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Függetlenül attól, hogy tudatában lenne, tényleg lehet, hogy igaza van. Az analóg és digitális koax-kábelekről végtelen viták mentek régebben ilyen hifis fórumokon, hogy melyik a jobb, stb. Viszont a HDMI-ről közel nem hallottam ekkora vitákat. Ami biztos, hogy az 1.3a-s típusú HDMI-kábel az (és ettől felfelé), ami elboldogul az új HD-hangformátumokkal.

Talán még az olyan számíthat, hogy aranyozott-e a csatlakozó.

Aranyozott, direkt 1080p -re kalibrálva. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, hogy Soltész Rezső valahol látja ezeket a képeket ( gondolom kint van ő is Las Vegasban) és a hazai Házimozi kiállítást is sacc per kábé ilyen szinten fogja egyszer elképzelni.

Ajánlom figyelembe ott a háttérben pörgő ismerős filmkockákat. :)

 

 

 

No és akkor itt egy "kicsike" amivel meg kéne tanulni a lépcsőházban forgolódni ha megnyerném a lottó ötöst. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az évezred vicce kéremszépen :D

Lásd a hang specifikációkat!

 

http://www.xpress.hu/dvd/film.asp?FILMAZ=1...619519574280749

 

2010, El-Kurtisztán.

 

 

Remélem ez csak vicc amúgy és valami népi agyagedény, szin részegen elírta az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az évezred vicce kéremszépen :D

Lásd a hang specifikációkat!

Igen ez érdekes :P A forgalmazó románt ír, nem amerikai szinkront rá :P

Amúgy meg egy ezresért ne várj HD hangzást, így is örülni kell a surrondnak. A Universal/Select nem arról híres, hogy hangban jók lennének a kiadványaik. A House dvd-ken is surrond magyar van :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ez érdekes :P A forgalmazó románt ír, nem amerikai szinkront rá :D

Amúgy meg egy ezresért ne várj HD hangzást, így is örülni kell a surrondnak. A Universal/Select nem arról híres, hogy hangban jók lennének a kiadványaik. A House dvd-ken is surrond magyar van :P

De ez nem is HD lemez, és nem is várt HD hangzást szerintem, hanem csak egy mezei 5.1 -et. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ez érdekes :P A forgalmazó románt ír, nem amerikai szinkront rá :D

Amúgy meg egy ezresért ne várj HD hangzást, így is örülni kell a surrondnak. A Universal/Select nem arról híres, hogy hangban jók lennének a kiadványaik. A House dvd-ken is surrond magyar van :P

Nekem ez a kiadvány megvan angold brutális DTS-sel és színvonalas magyar DD 5.1-es hangzással :P Érdemes elolvasnod az ottan hsz-eket.

Ama kiadvány után egy ilyet kiadni..... :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ama kiadvány után egy ilyet kiadni..... :S
Az a régebbi kiadás már nem kapható, így is örüljenek, hogy újra kiadták ezt a filmet :D

Azon siránkozni meg, hogy milyen specialozációi vannak, nem kell, előbb kellett volna megvenni :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a legtöbb hsz nem síránkozás hanem megrökönyödés :D Akit anno érdekelt a film az úgyis beszerezte, főleg úgy, mint én, aki magazinmellékletként jutott hozzá :P Az a kiadás tesztlemez a javából. Még ma is sok DVD kiadás elbújhat mögötte. A DTS-e a Világok Harcának DTS-ével vetekszik :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha minden jól megy, akkor ma megsasolom a Szárnyas fejvadászt. HDDVD-ről való, 1080p Final cut, DTS 1,5Mb/s.

A sample kiváló minőséget mutat.

Valahogy mindig kimaradt ez a film.

Irigyellek Lada! Nekem eddig három film szerepel a 2010 -es kívánságlistámon. Sajnos a DVD -imet így már inkább fájdalom nézni, mint élvezet. És rajtuk semmilyen felkonvertálás nem segít. Ráadásul a Szörny RT végét már nem is bírta a BR lejátszóm, mert akadozott, szaggatott. Szóval kalandra fel. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Lehet, hogy hülye kérdés, de mi van akkor ha a dvd-lejátszót kötöd az új tv-re?Akkor is rossz a kép?Azaz tulajdonképpen a tv miatt nem élvezhetőek a dvd-k?
A TV felbontása miatt van "baj". Élvezhető az, csak engem zavar mert látom rajta a pixeleket meg a sok hibát a képen ami a kis felbontású forrás miatt van.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szomszédnak vagy nagyon közel van a falhoz a tévéje, vagy jól fel van szerelve a szoba. Szerintetek átmenjek egyszer a SW gyűjteményemmel? Nem igazán zavar, hogy mellettem folyton robban valami, de ha már van, szívesen hasznosítanám, itt meg működő TV sincs, csak működő roncs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.