Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Délután volt szabad két órám, így megnéztem a Blade Runnert. Nem semmi, hogy ezt a régi filmet is hogy felturbózták minőségileg. Gyönyörű kép és a hang is ott volt, DTS of course. Olyan, mintha most forgatták volna. :D

A filmről nem akarok nagyon írni, de ez nekem már egy kicsit beteges volt. Nem a lassúságával volt bajom, hanem a hangulatával. Persze a téma lekötött.

Amiért megérte megnézni: nekem már a 90-es évek elején is nagyon tetszett Sean Young, itt meg még fiatalabb volt. HD-ban meg még szebb. :D

 

Csak halkan jelzem a 2012 720p is 1,5 Megás DTS-ben van. Komolyan mondom, hogy a mélynyomó elé teszek műanyag poharakat, kipróbálom milyen messzire szállítja őket. :D Valószínű a szoba másik végében fognak csoportosulni. :D

Szerkesztve: - Lada
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
Most jöttem rá, hogy kár kiírni CD -re a TCW részeket, elég ha átnyomom pendrive-ra, és be a BR lejátszó megfelelő nyílásába. :para:
Ez olyan egyszerű, hogy az ember nem is gondol rá először. :D Végül is felesleges kiírni, hiszen úgyis biztos megveszed majd megint BR-en az egész évadot. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez olyan egyszerű, hogy az ember nem is gondol rá először. :D Végül is felesleges kiírni, hiszen úgyis biztos megveszed majd megint BR-en az egész évadot. :)
Nem kérdéses. :) Persze ha segítesz megint, csak akkor. :P

 

Haladsz a technikával, haladsz :yeah:

:D

Vagy inkább használni kezdtem az agyam. :D Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem. De gondolom hallható lesz a különbség így is. :P

Az messze nem TrueHD lesz akkor. :D Az erősítőd csupán majd sima DTS-ben, vagy DD-ben adja ki a jelet a hangfalaknak. :P Ettől függetlenül lehet, hogy tapasztalsz majd bizonyos eltéréseket a DVD-s változatokhoz képest. Ott se mindig azonos ugye az adatfolyam :P

 

Amúgy nmagra felkerült egy überalles 2012-es HD változat, magyar 6.1-es HDMasterDTS-sel :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem. De gondolom hallható lesz a különbség így is. :D

A digitális koax vagy opitikai kábel nem tudja átvinni a HD-s jeleket. A BluRay-lejátszón, ha a koax vagy optikai kimenet van beállítva ő elvileg automatikusan lekonvertálja a HD-s jelet sima DTS-re vagy Dolby Digital-ra.

Mindettől függetlenül lehet, hogy fogsz tapasztalni javulást. A DVD lemezeken lévő DTS-sávok, ha jól tudom általában nem érik el az 1Mb/sec-ot (még a Világok harca sem). Ha a BluRay-ről a DTS HD-t lekonvertálja 1,5Mb/sec-os DTS-re, akkor érezhetsz talán kis különbséget az átlagos DTS-hez képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van azért egy-két DVD ahol eléri akár az 1,5 Mb/s-es adatfolyamot is a DTS. Az U-571 többek között ilyen ha jól tudom, illetve a Queen Greatest video kiadásai. :P

Igen, nekem is van egy Jean Michel Jarre kínai koncert 1,5Mb/s-el, jól ki is akadt rajta egy régebbi Philips dvd-lejátszóm. Valszeg szoftveresen nem volt beállítva, mert a dvd-ken ritka az ilyen sávszélességű hang.

Az U-571 az nagyon brutál. A 2 perces aknás jelenetet még a szomszéd néni is jól ismeri (szerintem). :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Micsoda komfort. Ezeken a lemezeken nem lehet kiválasztani, hogy éppen DD -ben vagy DTS -ben akarod nézni a filmet. Csupán nyelvet kell választani és a többi megy automatán. :rock: A Brygantikon DTS van alapból. A TCW pedig DD. Szombaton mozi ezerrel. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kivéve aokon a lemezeken melyeken van vagy öt hangsáv. Kettő TruHD DD, Két sima DD, és egy DTS HD Master :rock:
Szerintem ezeket már az erősítő szelektálja magának. :D Persze más a helyzet ha egy nyelvű hangsávból van több fajta, mert akkor nyilván lehet válogatni. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezeket már az erősítő szelektálja magának. :rock: Persze más a helyzet ha egy nyelvű hangsávból van több fajta, mert akkor nyilván lehet válogatni.
Tök mindegy, mert magad is kiválaszthatod, úgy mint a DVD esetében. Másrészről meg DVD-n is van "elsődleges" nyelv melyet automatikusan tölt be a lejátszó :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tök mindegy, mert magad is kiválaszthatod, úgy mint a DVD esetében. Másrészről meg DVD-n is van "elsődleges" nyelv melyet automatikusan tölt be a lejátszó :rock:
Pl. a TCW -n van TrueHD, mégis a DD ismeri fel az erősítőm. Nincs is olyan menü, ahol ezt belehetne állítani.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pl. a TCW -n van TrueHD, mégis a DD ismeri fel az erősítőm. Nincs is olyan menü, ahol ezt belehetne állítani.
Persze, mert az erősítőd nem ismeri fel a TrueHD jelet. :rock: Nem alkalmas a vételére. Az szépen le van konvertálva DD-re. Kijelezni is csak azt fogja.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pl. a TCW -n van TrueHD, mégis a DD ismeri fel az erősítőm. Nincs is olyan menü, ahol ezt belehetne állítani.

Azért mert a Bluray-lejátszót optikai vagy digitális koax-al kötötted össze. A lejátszó nyilván érzékeli, hogy ezeken a csatlakozóin van kapcsolat az erősítővel, így szépen átkonvertálja a jelet TrueHD-ról DD-re.

Ha bedugnál egy 1.3a-s HDMI-t máris tudnál a lejátszó menüjében váltogatni a csatlakozási típusok között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.