Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Ha én vennék bizos hogy a legújabb generációs vagy az eggyel elöbbi kéne, hisz hosszú távra veszünk tv-t.Számítógépből sem veszünk ma már P4 procival ellátottat.
Akkor ne 100 ezerben gondolkodj, mert ilyen TV -t nem kapsz annyiért. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha én vennék bizos hogy a legújabb generációs vagy az eggyel elöbbi kéne, hisz hosszú távra veszünk tv-t.Számítógépből sem veszünk ma már P4 procival ellátottat.
A tv iparban azért nincsennek ekkora ugrások ;) Kivéve most, hogy bejön a 3D a képbe.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Álljunk meg.Azt állítjátok, hogy a 130- és 200 közötti tv-k(plazma vagy lcd), azok elöző generációsak?Ez durva mert legalább az üzletben ráírhanák.Én azt hittem hogy amit látok mondjuk egy Electroworldben az viszonylag újjak.Honnan lehet tudni, hogy egy tv újgenerációs?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Álljunk meg.Azt állítjátok, hogy a 130- és 200 közötti tv-k(plazma vagy lcd), azok elöző generációsak?Ez durva mert legalább az üzletben ráírhanák.Én azt hittem hogy amit látok mondjuk egy Electroworldben az viszonylag újjak.Honnan lehet tudni, hogy egy tv újgenerációs?
Utána kell nézni. :peace:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Álljunk meg.Azt állítjátok, hogy a 130- és 200 közötti tv-k(plazma vagy lcd), azok elöző generációsak?Ez durva mert legalább az üzletben ráírhanák.Én azt hittem hogy amit látok mondjuk egy Electroworldben az viszonylag újjak.Honnan lehet tudni, hogy egy tv újgenerációs?
Ez bezony így van :peace: Ami olcsó az minimum valamelyik előző generációhoz tartozik. :) Egy évben számolj minimum két generációs váltást.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát máshogy nincs is értelme... teszteket olvasni, esetleg emberekkel beszélni, akiknek van az adott termékből és x ideje használja már, neten, fórumokban olvasni a tulajok tapasztalatait... elkerülhetetlen egy ilyen komoly beruházás előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie. Nálam majd szerzel tapasztalatokat. Saját szemeddel el tudod majd dönteni, hogy kell-e neked HD minőség, vagy nem érdemes áldozni rá.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja ez jó... kukába a HD minőséggel. Kedvencem mikor azzal jönnek, hogy parasztvakítás a HD! :) lol
Egyelőre az van a kukával, hogy a TCW HD úgy hazavágja a nagy filmeket minőségileg, hogy belefájdul a szívem. :peace:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie. Nálam majd szerzel tapasztalatokat. Saját szemeddel el tudod majd dönteni, hogy kell-e neked HD minőség, vagy nem érdemes áldozni rá.

 

Mindenképp át akarok állni rá.Egyszer láttam egy részletet a blue-ray Batman Beginsből és azóta szerelmes vagyok bele.Csak én várok, hogy leljebb menjenek az árak.Mert akármilyen szép azért 300000 ft-ot nem adok egy tv-ért.Amiben még biztos vagyok, hogy megvárom a 3D tv-ket és a 3D blue-rayeket.Úgy számolom hogy kb 3-4 év múlva elérhető áruk lesz.Összefoglalva ,nekem azért nincs még ilyen mert nincs rá pénzem és még nincs kiforrva teljesen a technológia, hisz még vannak generációváltások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összefoglalva ,nekem azért nincs még ilyen mert nincs rá pénzem és még nincs kiforrva teljesen a technológia, hisz még vannak generációváltások.
Nehogy azt hidd, hogy olyan marha nagyok ám a különbségek. :peace: Legtöbb változtatás parasztvakítás csupán, jószerivel új nevet adnak egy meglévő eljáráshoz mellyel már a két generációval ezelőtti készülék is simán gyönyörű képet tudott adni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehogy azt hidd, hogy olyan marha nagyok ám a különbségek. :peace: Legtöbb változtatás parasztvakítás csupán, jószerivel új nevet adnak egy meglévő eljáráshoz mellyel már a két generációval ezelőtti készülék is simán gyönyörű képet tudott adni.
Így van. Egy jobb plazmáét vagy LCD már nyugodt szívvel lehet venni. Ami hibája van az olyan, ami mindig meg is marad.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Ezt tapasztalod?
Ez pontosan így van ahogy leírja. Nagyobb TV-n nem igazán zavaró haa 4:3 -at széthúzod, de azért észre lehet venni. Megmondom őszintén engem nem igazán izgat ez a probléma, mert alig nézek TV-t. A BR vagy DVD filmeknél is van keskeny fekete csík alul és fölül, de ez az eredeti 16:9 -es képarány, így teljesen jó a dolog. Asszem a lejátszón vannak opciók hogyan akarom nézni a filmeket (a 16:9 -ra asszem három lehetőség is van), de ez a veszteségmentes megoldás. Igazi mozi feeling.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én szélesvásznú tv-m is alkalmas arra, hogyha 4:3-as tv adást fog, akkor azt abban a formátumban hagyja meg. Tehát két oldalt lesznek fekete oszlopok. Szó sincs széthúzott fejekről. :)

A 16:9-es adásnál meg semmi probléma, vagy négy fajta beállítási lehetőség. Nehogy már az új plazmákon meg lcd-ken ne legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én szélesvásznú tv-m is alkalmas arra, hogyha 4:3-as tv adást fog, akkor azt abban a formátumban hagyja meg. Tehát két oldalt lesznek fekete oszlopok. Szó sincs széthúzott fejekről. :)
Az enyém is tudja, de messzire elkerülendő beállításként írják ezt a fajta formátumot a plazma TV-k esetében. Huzamosabb ideig nem jó, ha így néz az ember filmet a plazmákon.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért nem jó?
Főleg a kezdeti szakaszban rossz, mert nem kap egyenletes megvilágítást az egész képernyő. Bejáratós időszakban legalább 10 órát kellene járatni full képernyőn, nuku logóval. Persze nem egyfolytában.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom a gázcellák hatékonysága miatt. Ha húzamosabb ideig, csak egy bizonyos területet kell a készüléknek működtetnie közülük, akkor előbb-utóbb jelentős színkorrekciós hibák fognak jelentkezni ott ahol csak pl fekete területet kellett megjelntetniük és ott ahol mindig fénykibocsájtásra voltak gerjesztve ezek a cellák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom a gázcellák hatékonysága miatt. Ha húzamosabb ideig, csak egy bizonyos területet kell a készüléknek működtetnie közülük, akkor előbb-utóbb jelentős színkorrekciós hibák fognak jelentkezni ott ahol csak pl fekete területet kellett megjelntetniük és ott ahol mindig fénykibocsájtásra voltak gerjesztve ezek a cellák.
Így van. Oda kell figyelni ezekre a típusokra, de meghálálja a gondoskodást. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nyárára tervezek egy nagy TV-t meg miegymást venni itthonra. Milyen TV-t tudtok ajánlani, ami benne van a 100-ban és az az elvárásom vele szemben, hogy FullHD-s legyen és szép képe legyen a sima TV adásoknak? (nem lenne az se rossz, ha esetleg a PC-t is rá lehetne kötni :D )

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyárára tervezek egy nagy TV-t meg miegymást venni itthonra. Milyen TV-t tudtok ajánlani, ami benne van a 100-ban és az az elvárásom vele szemben, hogy FullHD-s legyen és szép képe legyen a sima TV adásoknak? (nem lenne az se rossz, ha esetleg a PC-t is rá lehetne kötni :D )

 

 

Videoton ColorStar. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.