Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Bomarr! Nem hagy nyugodni a THX. Azóta láttam mégegy trailerét, és annyira elvontnak tűnik, hogy már most imádom. :(

 

Köszi a linket, letöltöttem. ÉRdekes, és a vége a legjobb. "afraid of the dark? You will be" :43:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr! Nem hagy nyugodni a THX. Azóta láttam mégegy trailerét, és annyira elvontnak tűnik, hogy már most imádom. :(

 

Nem vagy egyedül... én is nézegetem a trailereket és végül tegnap meg is rendeltem... irtó kiváncsi vagyok :shock:

 

A Descent trailer végén az a sikitás se semmi :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttam még egy THX trailert. Akit komolyabban érdekel ez a film, az látogasson el ide: www.thx1138movie.com

 

Nekem így a trailerek alapján nagyon Kubrick feelingem van, és ami mégjobb, 2001 Space Odyssey feelingem!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy haverom mondot egy filmet, hogy kéne neki.A címe "A Lét szigete".Rákerestem már mindenhol, de sehol semmi.Mintha nem létezne.A haverom esküszik rá, hogy létezik.Ismerős ez valakinek?Mi az angol címe?

 

Lét szigete. Nem tudom, de lehet, hogy a McGregoros film magyarcíme lehet Th Island.

Ezt magyarra fordítva A Sziget mindenkinek az az idióta valóságshow ugrik be. Viszont ha valóban az a film, akkor ara szeptemberig várni kell itthon, neten még nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az augusztusi Voxban olvastam, hogy A sziget premier előtti bemutatója aug. 29-én lesz, tehát a film rögtön szept. legelején jön.

Vett már valaki Voxot ebben a hónapban? Ez a 100. szám, szélesvásznú, és egész jó kis összeállítások vannak benne. Pl. Top25 legjobb film az újság megjelenése óta (köztük olyan kedvenc filmjeimmel, mint az epIII, a LOTR trilógia, Hős, Amerikai história X, Harcosok klubja, Egy makulátlan elem örök ragyogása, Moulin Rouge és még jó néhány gyöngyszem), stb. Remek szám lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(köztük olyan kedvenc filmjeimmel, mint az epIII, a LOTR trilógia, Hős, Amerikai história X, Harcosok klubja, Egy makulátlan elem örök ragyogása, Moulin Rouge és még jó néhány gyöngyszem), stb. Remek szám lett.

 

Hanyadik az EP3? :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hanyadik az EP3?

 

Azt hiszem, a 22.

De abban nem vagyok biztos, hogy a számozás tényleges helyezést jelent, bár náluk úgy szokott lenni. Az 1. mellett a Kill Bill 1-2 áll :oops:

Ők imádják. És nem egészen 25 film van, mert a Kill Bill mindkét résszel együtt van, és a LOTR trilógia is 3 film egy helyezés, tehát ez már 28 filmet jelent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Azt hiszem, a 22.

 

Ízlések és pofonok.

 

Az 1. mellett a Kill Bill 1-2 áll  :oops:  

Ők imádják.

 

Szűz Mária édesanyám. Kill Bill? Mi abban a filmtörténeti remekmű? A mai filmes ízlés, egy nagy rakás sz*r. Elnézést kérek a Kill Bill rajongóktól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért szép az a 22. hely, föleg ugy hogy nem éves toplista, hanem a "Vox megjelenése óta" bemutatott filmek közül került ki. Az ep.4 a bemutatójakor valszeg nemhogy ilyen toplistákba nem került volna be, de az akkori kritikusok valszeg "az év vicce" kategóriájában jelölték volna :oops:

 

A Kill Bill pedig jó kis movie, de jól túl is értékelik, ahogy Tarantino egész munkásságát. Majd, ahogy telnek az évek és rájönnek, hogy milyen "összeszedett" ötletekből született, majd beáll a filmtörténelemben oda, ahová való...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mielőtt félreértés esnék. Én szeretem Tarantino filmjeit, szeretem a Kill Billt. Dehogy egy összfilmes szavazáson első helyre rakjam???  :34:

 

Jaja... jó nagy marhaság. Tipikusan "egyik fülemen be, másikon ki" film. Kiváncsi vagyok hányan fognak rá emlékezni 20 év múlva :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kill Bill pedig jó kis movie, de jól túl is értékelik, ahogy Tarantino egész munkásságát. Majd, ahogy telnek az évek és rájönnek, hogy milyen "összeszedett" ötletekből született, majd beáll a filmtörténelemben oda, ahová való...

 

Szerintem nem igazán számít, hogy honnan, mit és mennyit nyúlt valaki, ha azt egy sajátos, egyedi, egységes filmmé tudja varázsolni. Hosszú távon ezek az "összeszedett ötletek" nem fognak számítani, ahogyan most sem érdekel szinte senkit, hogy a Reservoir Dogs alapjait a City On Fire fektette le.

Tarantino nagy koponya. "Nyúlások" ide vagy oda, senki sem csinálja ezt olyan szinten, ekkora tömegeknek, mint ő. Kéretik nem ennyire lenézni :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem igazán számít, hogy honnan, mit és mennyit nyúlt valaki, ha azt egy sajátos, egyedi, egységes filmmé tudja varázsolni. Hosszú távon ezek az "összeszedett ötletek" nem fognak számítani, ahogyan most sem érdekel szinte senkit, hogy a Reservoir Dogs alapjait a City On Fire fektette le.

Tarantino nagy koponya. "Nyúlások" ide vagy oda, senki sem csinálja ezt olyan szinten, ekkora tömegeknek, mint ő. Kéretik nem ennyire lenézni  :wink:

 

Nem nézem le, csupán a helyén kezelem :wink: (najó ez elég fellengzős lett... bocs). Ha valaki egyedien csinálja, amit csinál, akkor tényleg lelehet borulni előtt, de Kill Bill esetében ilyesmiről szó sincs. Ha már Tarantino akkor többre tartom tőle a Ponyvaregényt vagy a Kutyaszoritóbant... (bevallom a Kill Bill 2 egyes részeit kifejezetten untam és a befejezés meglehetősen gyenge lett imho).

 

Mikorra várható a THX? Ugye írsz róla kritikát?

 

Mindenképp, de nekem csak jövő hét közepe felé jön meg... :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem nézem le, csupán a helyén kezelem  :wink: (najó ez elég fellengzős lett... bocs). Ha valaki egyedien csinálja, amit csinál, akkor tényleg lelehet borulni előtt, de Kill Bill esetében ilyesmiről szó sincs. Ha már Tarantino akkor többre tartom tőle a Ponyvaregényt vagy a Kutyaszoritóbant... (bevallom a Kill Bill 2 egyes részeit kifejezetten untam és a befejezés meglehetősen gyenge lett imho).

 

A befejezés imho nem gyenge, csak a helyén kell kezelni :oops:

 

Nálam amúgy a Jackie Brown a legjobb, legérettebb filmje, de a Ponyvaregényt tartom igazán zseniálisnak.

 

Na és most jön a lényegi kérdés: mitől nem eredeti a Kill Bill?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon reméltem, hogy egy SW fórumon akad olyan, aki megérti ezt :oops:

A Matrix is nagyon ez a kategória, igen.

 

Egyébként ezt én nem is tartom nyúlásnak. Már csak azért sem, mert egyedi környezetbe van áthelyezve, ami egy új dimenziót biztosít a jelenetnek annélkül, hogy a régi eszünkbe jutni. Ez imho, sokkal nehezebb feladat. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na és most jön a lényegi kérdés: mitől nem eredeti a Kill Bill?

 

Talán rossz szót használtam azzal, hogy "nem eredeti"... a baj talán az, hogy túl sok helyre akar utalni és túl sokat tiszteleg a nagy elődöknek, s menetközben elfelejt valmiféle egyedi stilust felmutatni. Egyik pillanatban még 'anime'-t nézünk, annak minden bevett kellékével és megoldásaival, amit már eddig is láthattunk, a kövi pillanatban egy B-filmes meghajlás a dróton belogó repülővel, aztán meg Uma megindul Bruce Lee "Game of Death"-ben viselt ruhájával, hogy lerendezzen egy szamuráj-filmes leszámolást, majd a második részben jöhet a hajlongás a western előtt stb.

 

Pozitiv példának ott az SW. Rengeteg helyről nyúl és rengeteg felé tiszteleg, de mégsem harsánykodik és kialakit egy teljesen egyedi hangvételt. Mindannyian tudjuk, hogy az ep.4-es kantina a western-műfaj felé egy kikacsintás vagy a hulladékzúzos jelenet a korabeli szörny-filmek felé néz ki... és még lehetne sorolni. Ugyanakkor mégis egy teljes egészt alkot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán rossz szót használtam azzal, hogy "nem eredeti"... a baj talán az, hogy túl sok helyre akar utalni és túl sokat tiszteleg a nagy elődöknek, s menetközben elfelejt valmiféle egyedi stilust felmutatni. Egyik pillanatban még 'anime'-t nézünk, annak minden bevett kellékével és megoldásaival, amit már eddig is láthattunk, a kövi pillanatban egy B-filmes meghajlás a dróton belogó repülővel, aztán meg Uma megindul Bruce Lee "Game of Death"-ben viselt ruhájával, hogy lerendezzen egy szamuráj-filmes leszámolást, majd a második részben jöhet a hajlongás a western előtt stb.

 

Pozitiv példának ott az SW. Rengeteg helyről nyúl és rengeteg felé tiszteleg, de mégsem harsánykodik és kialakit egy teljesen egyedi hangvételt. Mindannyian tudjuk, hogy az ep.4-es kantina a western-műfaj felé egy kikacsintás vagy a hulladékzúzos jelenet a korabeli szörny-filmek felé néz ki... és még lehetne sorolni. Ugyanakkor mégis egy teljes egészt alkot.

 

Szerintem rossz irányból közelítesz a Kill Bill felé. Nem Star Wars mércével kell kezelni - ugyanis a SW-al ellentétben a Kill Bill semmilyen szinten nem veszi komolyan magát - és innen nézve a sok utalás nem szaggatja szét a filmet, hanem a stílusának része. Nálam a Kill Bill sokadig nézésre is egységes film benyomását tette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem rossz irányból közelítesz a Kill Bill felé. Nem Star Wars mércével kell kezelni - ugyanis a SW-al ellentétben a Kill Bill semmilyen szinten nem veszi komolyan magát - és innen nézve a sok utalás nem szaggatja szét a filmet, hanem a stílusának része. Nálam a Kill Bill sokadig nézésre is egységes film benyomását tette.

 

Persze lehet, hogy ez a rengeteg utalás is egy stilus, ahogy irod, de akkor én nem nem vagyok túlzottan oda ezér a stilusért. Mint irtam, tetszett a Kill Bill, de semmi több... és visszakanyarodva a kiindulópontra: Ody-val egyetemben és is túlzásnak érzem, hogy ez lenne az elmúlt évek -évtizedek?- legjobb filmje... meghogy mestermű :oops: Egy remek szombati esti kikapcsolódás inkább...

 

Ody:

Miért ilyen későn? Bár be kell vallanom, én is csak hétfőn fogom megrendelni.

 

Több filmmel együtt rendeltem és van olyan film, amit még a netpiac.hu-nak is megkell rendelnie a kiadótól mert nincs raktáron. De ha minden igaz, szerda-csütörtök magasságában itt lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olcsóbb mint az Xpress?

 

Hanem is feltétlenül olcsóbb, de sokkal-sokkal nagyobb választéka van Pl. az xpress.hu-n az összes Best Hollywoodos kiadvány bojkottálva van. Ezért nem lehet ott kapni már az Ötödik elemet és nem lehet majd kapni pl. a Hollót se... de a lista sajna rendkivül hosszú... és rajtuk kivül több kissebb kiadó filmjeit sem kapni az xpress-nél.

 

Ezenkivül a netpiac.hu-n van postai rendelés, ami az xpress-en már jó ideje nem elérhető...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.