Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A Nap birodalmát az V. Henriket és a Kisaszonyokat is láttam jó rég, nem rémlik Bale. Fura, az V. Henrik tetszett, mégsem maradt meg Bale belőle mint emlékkép.  :)

 

Nem csoda. Nagyon kisgyerek még. Egyébként szerintem is jó film az Equilibrium, csak az a baj, hogy az 1984 cimű film után láttam, amit szorgalmasan másol (meg az alapjául szolgáló könyvet), néhol meglepően pofátlanul :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az 1984 cimű film után láttam, amit szorgalmasan másol (meg az alapjául szolgáló könyvet), néhol meglepően pofátlanul  :)

 

Ha már így felhoztad, szerintem az 1984 filmváltozata iszonyat gyenge lett... Nekem legalábbis közel nem hozta azt a feelinget, amit a könyv. Mondjuk Spielberg nekiállhatna, hogy újra megfilmesítse a témát... Ja, nem jó, átírná a végét happy endre :)

 

Inkább Fincher kéne ehhez a melóhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

yodamester: A film-változattól én se voltam elájulva, bár annyira azért nem volt rossz szerintem. Viszont nagyon fura utána megnézni az Equilibriumot...

 

Spielberget egyébként meg most azért szidja mindenki amiért meghagyta a War of the Worlds eredeti befejezését... ha változtat az a baj, ha meghagyja az a baj :) Tényleg, még nem láttad?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spielberget egyébként meg most azért szidja mindenki amiért meghagyta a War of the Worlds eredeti befejezését... ha változtat az a baj, ha meghagyja az a baj :) Tényleg, még nem láttad?

 

Én csak arra próbáltam utalni, hogy az 1984 befejezése túl pesszimista Spielberg izlésének :)

Amúgy nem láttam még a filmet, engem Spielberg már nem tud annyira lázba hozni. De ha kijön DVD-n, biztos megnézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig jó kis múvi. :)

 

Úgy gondolom, ráér ez nekem a DVD kiadásig :)

 

Van még pár film, amit tervezek megnézni moziban az idén (pl. Corpse Bride, Charlie and the Chocolate Factory, vagy Jarmuschtól a Broken Flowers (BILL MURRAY-el a főszerepben!)), de Spielberg apó filmje nincs közöttük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy ma láttam a Big Fish-t... Szerintem egyáltalán nem rossz, aranyos kis film, bár az igaz, hogy messze nem Burton legjobbja. De nekem bejött.

 

Az elején nem is értettem, hogy kerül ennyi jó színész bele..a végére egész megható mesévé keveredett ki.

A farkasnak látszó ember rész aranyos. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis filmajánló ( Horror rajongóknak): Land of the Dead Romero mester utolsó zombi filmje (tessék figyelni benne ezokat a figurákat amiket nem lehetett megoldani make-up al vagy kosztümmel mert azokban erőssen résztvettem!!! :wink: ). The Devil's Rejects (azoknak is akiknek nem tetszett a House of 1000 Corpses mert eszméletlenül hozza a 70-es 80-as évek horror hangulatát!).

Végül egy gyöngyszem angliából: The Descent (Neil Marshall-Dog Soldiers-remekműve) utoljára az Alien volt amin képes voltam megijedni-18-évessen nos ez simán elérte nálam ugyan ezt a hatást, szivem szerint kirohantam volna a moziból egyes jeleneteknél, de a film annyira teli van feszültséggel és olyan hangulatot áraszt, hogy lehetetlen otthagyni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van még pár film, amit tervezek megnézni moziban az idén (pl. Corpse Bride, Charlie and the Chocolate Factory, vagy Jarmuschtól a Broken Flowers (BILL MURRAY-el a főszerepben!)), de Spielberg apó filmje nincs közöttük.

 

 

Akkor még két Must See:

 

Seven Swords-Hark Tsui új filmje (7 Samurai felturbózva!!!! Lehetséges 4 órás DVD verzió!!!)

 

Sympathy for Lady Vengeance-Chan-wook Park (Oldboy) új filmje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Seven Swords-Hark Tsui új filmje (7 Samurai felturbózva!!!! Lehetséges 4 órás DVD verzió!!!)

 

Sympathy for Lady Vengeance-Chan-wook Park (Oldboy) új filmje.

 

Igen, mindkettőről olvastam már -ázsia őrült vagyok :roll:-, de úgy tudom, hogy ezek idén nem kerülnek moziba, legalábbis nálunk. A Seven Swords azt hiszem nem kifejezetten a Seven Samurai feldolgozása, hanem valami ősi keleti legenda megfilmesítése (persze, lehet, hogy tévedek). Nem tudod, van már trailere a filmnek?

 

A SfLV pedig tuti, hogy óriási lesz, az előzetese alapján, meg a trilógia első két része alapján is (az Oldboyt ugye nem kell bemutatni, a Sympathy for Mr. Vengeance-t kevesebben ismerik - talán keményebb is, mint az Oldboy).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Descent (Neil Marshall-Dog Soldiers-remekműve) utoljára az Alien volt amin képes voltam megijedni-18-évessen nos ez simán elérte nálam ugyan ezt a hatást, szivem szerint kirohantam volna a moziból egyes jeleneteknél, de a film annyira teli van feszültséggel és olyan hangulatot áraszt, hogy lehetetlen otthagyni.

 

Már eddig is vágtam a centit, de most aztán alig birok magammal, hogy láthassam a Descent-et. Már akkor nagyon megörültem, amikor láttam, hogy a kedvenc külföldi filmes magazinom az 'Empire' 5 csillagot adott neki... én egyébként utoljára talán a Gonosz halottakon (szigoruan az első részén!) féltem ugy isten igazán...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, levadásztam a Seven Swords előzetesét... Hát, nekem ez eléggé átlagosnak tűnik. Legalábbis számomra semmi meggyőzőt nem mutatott az előzetes. Sima wuxia, extrák nélkül, asszem a Hős nyomába sem fog érni.

 

Hark Tsui volt az egyik legelső (és az egyik legjobb-szerintem) aki a wuxia ponyvák világát a vászonra vitte. Aztán persze őt is elvitte a siker és anem kis pénz reménye az amcsik "szuper" földjére és olyan szemetekkel lehettünk gazdagabbak hála neki mint : Jean Claude Van Damme Knock Off és Double Team c. "filmtörténeti remekei". Szóval most hogy visszatér a gyökereihez méghozzá egy olyan monumentálisnak tűnő filmbe mint a 7 Swords kb. olyan bejelentés mint annak idején Lucas bejelentése az új SW filmek elkészítéséről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hark Tsui volt az egyik legelső (és az egyik legjobb-szerintem) aki a wuxia ponyvák világát a vászonra vitte. Aztán persze őt is elvitte a siker és anem kis pénz reménye az amcsik "szuper" földjére és olyan szemetekkel lehettünk gazdagabbak hála neki mint : Jean Claude Van Damme Knock Off és Double Team c. "filmtörténeti remekei". Szóval most hogy visszatér a gyökereihez méghozzá egy olyan monumentálisnak tűnő filmbe mint a 7 Swords kb. olyan bejelentés mint annak idején Lucas bejelentése az új SW filmek elkészítéséről.

 

Ez mind nagyon szép, de ettől még a Seven Swords trailere nem valami nagy szám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hark Tsui volt az egyik legelső (és az egyik legjobb-szerintem) aki a wuxia ponyvák világát a vászonra vitte. Aztán persze őt is elvitte a siker és anem kis pénz reménye az amcsik "szuper" földjére és olyan szemetekkel lehettünk gazdagabbak hála neki mint : Jean Claude Van Damme Knock Off és Double Team c. "filmtörténeti remekei". Szóval most hogy visszatér a gyökereihez méghozzá egy olyan monumentálisnak tűnő filmbe mint a 7 Swords kb. olyan bejelentés mint annak idején Lucas bejelentése az új SW filmek elkészítéséről.

 

Ez mind nagyon szép, de ettől még a Seven Swords trailere nem valami nagy szám.

 

Viszont nagyon sok szar filmnek baromi jó trailere volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reménykedem benne, hogy jó lesz a 7 Swords. Bár még csak itt olvastam róla. Szeretem a vuhsziát (jól írtam egyáltalán? úgy rémlik, hogy így kell), így minden reményem megvan arra, hogy jó filmet fogok látni. Ha majd elkerül ide. Nem vagyok egy műfaj szakértő, csak amit láttam, az tetszett.

Priestnek igaza van abban, hogy egy csomó rossz filmnek jó volt a trailere (pl a Trója ilyen számomra). Nem szabad a trailer alapján eldönteni, hogy jó film lesz-e valami, vagy nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reménykedem benne, hogy jó lesz a 7 Swords. Bár még csak itt olvastam róla. Szeretem a vuhsziát (jól írtam egyáltalán? úgy rémlik, hogy így kell), így minden reményem megvan arra, hogy jó filmet fogok látni. Ha majd elkerül ide. Nem vagyok egy műfaj szakértő, csak amit láttam, az tetszett.

Priestnek igaza van abban, hogy egy csomó rossz filmnek jó volt a trailere (pl a Trója ilyen számomra). Nem szabad a trailer alapján eldönteni, hogy jó film lesz-e valami, vagy nem.

 

Nem azt döntöm el, hogy jó lesz-e a film vagy sem, mert ez egyébként is szubjektív. De azt azért csak eldönthetem, hogy nekem tetszik-e a trailer, és, hogy látok-e benne olyat, ami megfog, vagy olyat, ami legalább is mutat valami újat az eddigiekhez képest. És a Seven Swords trailerében semmi ilyet nem láttam. Én sem vagyok nagy wuxia szakértő (4-5 filmet láttam talán a témában), de nekem a Hero eddig abszolút nyerő a kategóriában - elsősorban a gyönyörű fényképezés miatt, a film minden egyes kockája olyan szép, mintha egy festmény lenne. A Seven Swords traileréből pedig látszik, hogy meg sem fogja közelíteni az a képi világot... Bizonyos minőségi különbséget tehát igenis érezhetők egy trailerből is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látta már valaki kötületek a THX 1138-at? Érdemes beruházni rá? Vagy nagyon elvont? :D

 

Én láttam. Érdekes, furcsa világ, kissé nyomasztó.

Annyira nem elvont mint amire vártam, tipikusan olyan, volt nekem, hogy örültem mikor vége van és nem akartam megnézni megint, de azért megvan.

Sztori egyszerű, leegyszerűsített világban rabok az emberek nevek kódok csupán főszereplő Robert Duvall, Ő a híres THX ki akar töni a rabságból, lesz egy haverja egy korábbi James BOnd főgonosz Donald Pleasence vele jókat elmélkedik, van e értelme megszökni. Aztán persze sikerül egy mai szemmel igen ódivatí autós üldözésben sikerül megszökni.

Ha jól emlékszem valami futószalagnál kell egésznap dolgozniuk.

 

Én még a sima verziót láttam, nem volt felturbózva és nem a Dirctors Cut volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

örültem mikor vége van és nem akartam megnézni megint, de azért megvan.

 

Pont így vagyok a 2001 Űrodüsszeiával. :D Évente egyszer tudom megnézni, mert annyira elvont, viszont ettől függetlenül mestermű! Egyszer szívesen megnézném moziban...

 

A THX-el pedig tovább szemezek. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.