Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nekem a szerelmi történet elmesélése a forradalmi. De nevezzük csak egyedinek, frissnek. Végre valami, ami nem egy könyv adaptáció vagy folytatás, nem egy szimpla remake. Ráadásul ehhez a filmhez gondolkodni is kell, ami egy újabb jó pont. A hangulat pedig máz az egészen. Kicsit olyan, mintha a 2001 mai megfelelője lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a szerelmi történet elmesélése a forradalmi. De nevezzük csak egyedinek, frissnek. Végre valami, ami nem egy könyv adaptáció vagy folytatás, nem egy szimpla remake. Ráadásul ehhez a filmhez gondolkodni is kell, ami egy újabb jó pont. A hangulat pedig máz az egészen. Kicsit olyan, mintha a 2001 mai megfelelője lenne.

Igen, ha jól emlékszem azt én is leírtam, hogy a mai fosdömpingből simán kitűnik. Ezt nem is vitatom ma sem. Jól összerakott filmecske. Na de azért van különbség aközött, hogy valami az átlagnál jobb, vagy mestermű... Ez utóbbi titulust vitatom.

 

A 2001-es párhuzamtól viszont a falramászok. Az egy filmtörténeti klasszikus, korszakalkotó mestermű, a Fountain pedig az átlagosnál ugyan merészebb, egyedibb, de messze nem mérföldkő a filmtörténelemben (szerintem nem kockázat kijelenteni, hogy nem is lesz az).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azt gondolom erről a filmről, amit yodamester, kitűnik a sok sz*ra film közül, de nem mestermű.

És hiába érzi át az ember a sztorit (ami "csak" történet, ez esetben akár el is lehet olvasni egy könyvben nézés nélkül), attól még, mint film, nem biztos, hogy zseniális :)

Persze, mint lentebb elhangzott, ízlések és... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem, mert egészem más a hangulata :) Nem a haláltéma a lényeg, szerintem a zene okozta a letargiát nálam. Egyszerűen hallani sem bírom.

Pedig zseniális, és gyönyörű szép. A film egyik erőssége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Love story zenéje egy borzalom. :) Talán az én sötét lelkemnek, ez jobb. :D

 

Oldie, ne játszd a hülyét. Kicsit uncsi már. Próbáld már elfogadni, hogy van aki szereti az intelligens filmeket is! Ez olyan mint a csajok. Van aki azt szereti, ha a csípőjén kívül, az agyát is megmozgatják. Ha neked elég a csípőmozgás az ok. A többit ne feszegesd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Love story zenéje egy borzalom. :D Talán az én sötét lelkemnek, ez jobb. :D

 

Oldie, ne játszd a hülyét. Kicsit uncsi már. Próbáld már elfogadni, hogy van aki szereti az intelligens filmeket is! Ez olyan mint a csajok. Van aki azt szereti, ha a csípőjén kívül, az agyát is megmozgatják. Ha neked elég a csípőmozgás az ok. A többit ne feszegesd.

Most totál nem értem mi a bajod :)

 

Én nem gyúrok a sznobságra mint egyesek. Ha ez baj akkor sorry. Nekem a matinének készült filmek matinék maradnak, nem pedig azt firtatom mennyire gyenge mert éppen én egy művészfilmet várnék tőle, hiába az a címe, hogy " Véres Játék XII."

Hagyj ne magyarázam túl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most totál nem értem mi a bajod :D

 

Én nem gyúrok a sznobságra mint egyesek. Ha ez baj akkor sorry. Nekem a matinének készült filmek matinék maradnak, nem pedig azt firtatom mennyire gyenge mert éppen én egy művészfilmet várnék tőle, hiába az a címe, hogy " Véres Játék XII."

Hagyj ne magyarázam túl.

Te miről beszélsz? :) Az nem sznobság, ha egy olyan filmben lát valaki mélyebb értelmet, amiben van is. Mert ugye a forrásról volt szó (Te meg beírtad célzásként, hogy nem véltél felfedezni társadalmi üzenetet a szellemlovasban). Ezt kicsit gúnyolódásnak éreztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te miről beszélsz? :D Az nem sznobság, ha egy olyan filmben lát valaki mélyebb értelmet, amiben van is. Mert ugye a forrásról volt szó (Te meg beírtad célzásként, hogy nem véltél felfedezni társadalmi üzenetet a szellemlovasban). Ezt kicsit gúnyolódásnak éreztem.

Hidd el semmi köze se volt a Forráshoz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár hete a gépemen csücsül ez a Forrás című film, mert szeretem Jackmant.A hétvégére akkor betervezem, ha ennyire dicséri Ody.

Attól még hogy dicsérem, nem biztos, hogy neked is be fog jönni. :) Több esély van rá, hogy nem. :D De majd írsz róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ezerszer jobban kedvelem a gondolkodós "valamiről szoló" filmeket, mint a Die Hard 4-féle fosokat.

:D De ez szerelmes film, mely érzelmet nem igazán tartasz nagyra, ezért gondoltam arra, hogy talán nem tetszik. Amúgy vágj be előtte pár sört, jobban fog hatni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:D De ez szerelmes film, mely érzelmet nem igazán tartasz nagyra, ezért gondoltam arra, hogy talán nem tetszik. Amúgy vágj be előtte pár sört, jobban fog hatni. :)

Egyébként szoktam én is romantikus filmeket nézni. A kedvenceim: In the Mood for Love (Wong Kar Wai), és 3 Iron (Kim Ki Duk). Ha gondolod, nézz utána valamelyiknek, megéri :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként szoktam én is romantikus filmeket nézni. A kedvenceim: In the Mood for Love (Wong Kar Wai), és 3 Iron (Kim Ki Duk). Ha gondolod, nézz utána valamelyiknek, megéri :D

Szerintem Odynak ne nagyon ajánlgass távol-keleti filmeket, bármiről is szólnak, írta már, hogy nem csípi őket :)

Ha meg rosszul emlékszem, bocsi :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Odynak ne nagyon ajánlgass távol-keleti filmeket, bármiről is szólnak, írta már, hogy nem csípi őket  :)

Ha meg rosszul emlékszem, bocsi  :D

Burrárum! Márpedig ez a két film tökéletes a maga nemében. A stílus pedig egyáltalán nem tolakodó, hanem inkább visszafogott, sőt, már-már érzéki mindkét film esetében... :D

 

Amúgy biztos volt már olyan keleti film, ami Odynak is tetszett. Vagy nem?

Szerkesztve: - yodamester
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát vannak akik meg jobban kedvelik a kikapcsolódásra szánt filmeket. :):D

Én is jobb kedvelem azokat, de néha szükség van a gondolkodósokra is. Az a legjobb szvsz, ha valami egyben gondolkodtató és szórakoztató. Na, ilyen számomra a Star Wars (meg az Alien).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is jobb kedvelem azokat, de néha szükség van a gondolkodósokra is. Az a legjobb szvsz, ha valami egyben gondolkodtató és szórakoztató. Na, ilyen számomra a Star Wars (meg az Alien).

Nekem az SW meg az Alien is a szórakoztató, kikapcsolódást jelentő filmek között van.

Elgondolkodni olyan filmeken szoktam aminek témája igen közel áll az élet valós dolgaihoz. Ezek lehetnek olykor fikció filmek is ( Pl. Harmadik tipusú találkozások, Mátrix), sötét, komor hangulatú filmek (Pl Equilibrium) vagy egy-egy jó akciófilm( Pl Szükségállapot, Sólyom végveszélyben, Bőrnyakúak, Apokalipszis most, Dicsőség zászlaja, Iwo Jima).

Ezen kívűl persze vannak amik csak agyzsibbasztónak jók, de kerülik a retekklubos szutykokat azért :) (Pl: Die Hard, Bad Boys, Transformers etc.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.