Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Hát először én úgy voltam vele, hogy ezt a filmet soha többé. Robin Road idegesítő volt, a dizájnok zavartak, a történetet bárgyúnak találtam. Ma már meg van VHS-en és ha rossz napom van, és valami szórakoztatóra vágyom ez az első, amit eszembe jut :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ruby Rodd egyénként, és tényleg kicsit Jar Jar (mekkora szinkronja van, sztem Geszti jobb, mint az eredeti).

A sztori viszont nem bárgyú (csak annyira, mint mondjuk a Phantom Menace, és közismert, mi a véleményem a prequeleket 'bárgyú sztori' címén leíró viszonyulásokról), sőt--az egyik legreflektívebb és legtudatosabban a formáról és a sci-fi tematikáról beszélő film, amit valaha csináltak. És persze az a végtelen irónia, amivel mindezt végigviszi, az a legszebb. Úgy, h közben még komolyan is lehet venni. Ian Holm-ot és Gary Oldmant mindig.

 

Na és persze Bruce Willis a király, Lilu meg tökéletes :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ja, arra már én is rájöttem, hogy nem bárgyú a sztori. Sőt.

 

- Te figyú? Mi ez itt ez a cucc ezekkel a számokkal? - Ruby Rhod

- Ez egy egy egy egy egy... - Vito Cornelius

- Nem, ha bomba volna, már szólnának a szirénák, mert minden hotelban van bombaérzékelő. - Ruby

- Figyelem, riadó! - komputer

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ruby Rodd egyénként, és tényleg kicsit Jar Jar (mekkora szinkronja van, sztem Geszti jobb, mint az eredeti).

A sztori viszont nem bárgyú (csak annyira, mint mondjuk a Phantom Menace, és közismert, mi a véleményem a prequeleket 'bárgyú sztori' címén leíró viszonyulásokról), sőt--az egyik legreflektívebb és legtudatosabban a formáról és a sci-fi tematikáról beszélő film, amit valaha csináltak. És persze az a végtelen irónia, amivel mindezt végigviszi, az a legszebb. Úgy, h közben még komolyan is lehet venni. Ian Holm-ot és Gary Oldmant mindig.

 

Na és persze Bruce Willis a király, Lilu meg tökéletes :)

 

Na igen, Mr. Oldman nagy kedvencem, ebben a filmben is óriásit nyújt :)

(És Tricky is jó, mint a csicskása :))

 

Egyébként úgy van ahogy mondjátok: amellett, hogy a film maximálisan szórakoztató, még komolyan is lehet venni... Furcsa, hogy engem első nézésre idegesített a képi világa, de valahogy mostanában már rá tudok kattanni. Ja, és kevés film van, ahol ragaszkodom a szinkronhoz, de az Ötödik Elem ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, megnéztem DVDn a filmet.A trükkök gagyik, még DVDre se tudták feljavítani? :)  :33:  :39:

 

Leeloo feltámasztásán/életrekeltésén kívülmondj még egy jelenetet ami manapság nem állja meg a helyét! Azért nem szabad elfelejteni,hogy a filmet '97-ben csinálták! + hála Istennek nem minden rendező érzi a késztetést, hogy a művét amivel több ezer embert elvarázsolt szétbas**on egy ezüst korong kedvéért, hogy kicsivel több pénzt szerezzen!

 

p.s.:halkan még annyit, hogy sokkal hihetőbb a látványvilága (nekem) az eszméletlenül sok "igazi" jelenet miatt mint az EPI-III világa [itt tényleg elhiszem, hogy azok az autok repkednek].

 

p.s.[2]: a film szuper és a szinészek zseniálissak (igen még Milla Jovovich is tetszett :):) )! Az külön pont, hogy Tricky játszik a filmben!!!

 

ÉS A LEGFONTOSABB: MR. DUDMANNAK HATALMAS TAPS A BAFTA-ÉRT MERT A Mondoshawan ÉS Mangalore FIGURÁK TÉNYLEG CSODÁLATOSSAK LETTEK!!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, megnéztem DVDn a filmet.A trükkök gagyik, még DVDre se tudták feljavítani? :)  :33:  :39:

Ezt én sem értem Obi1. Simán megállják a helyüket a trükkök és nekem még Leeloo feltámasztása is tetszik. Pontosan mi gagyi benne?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár Priest állitásával ellentétben én nem hiszem, hogy hihetőbb lenne az Ötödik elem látványvilága (illetve épp ellenkezöleg, pár autós jelenetek tényleg meglátszik a kora... és a Mangalore figurákon is eléggé látszik ma már, hogy maszkok) de ezt leszámitva, tényleg nem értem mi a probléma a trükkökel :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pl Leeloo újraélesztése-Azok a szövetek elég hülyén néznek ki.

A bolygók felszíne.

Az "űrharcok".

És azoknak a földönkívülieknek a hülye formájuk.

És még apróbb trükkök.

És fura a látványvilág, egy SWhez képest.

 

+ hála Istennek nem minden rendező érzi a késztetést, hogy a művét amivel több ezer embert elvarázsolt szétbas**on egy ezüst korong kedvéért, hogy kicsivel több pénzt szerezzen!

 

Ezzel nem értek egyet.A trükkök feljavítása sztem nem szétb*szás, mert kell.Pl nemhiszem hogy sokan örülnének egy olyan ROTS DVDnek, amin semmi újjítás nem történt, és még homályos is a kép...Vagy ha a SAGAEDITION DVDre ráraknák az eredeti IV-V-VI kópiákat, szinte fekete-fehéren...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár Priest állitásával ellentétben én nem hiszem, hogy hihetőbb lenne az Ötödik elem látványvilága (illetve épp ellenkezöleg, pár autós jelenetek tényleg meglátszik a kora... és a Mangalore figurákon is eléggé látszik ma már, hogy maszkok) de ezt leszámitva, tényleg nem értem mi a probléma a trükkökel  :)

 

Sztemis.Azért látszik hihetőbbnek, mert az egész a Mi földünk körül játszódik.Pl Coruscantra nem tehetnek be egy McDonald's-ot, vagy rendőröket, meg ilyen autó formájú járműveket...zek hihetőbbé teszik a trükköket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok a lényeg, hogy a 5th Element akkor is egy baromi szórakosztató kis film :) és jobban járnánk, ha Besson továbbra is ilyen filmeket gyártana és nem olyan agyatlanságokat mint amikhez a nevét adja manapság.

 

Más: a Narnia a King Kong melett az egyetlen esélyesnek tűnik a jövő évi FX díjjak begyüjtésére! A WETA, az ILM, az Imageworks a KNB és a Rhythm & Hues olyan szinten dolgoztak/dolgoznak együtt a jeleneteken ahogy még soha a filmtörténelemben. A nagy csatajelenet az öt cég teljes együttműködésével készült, nézzétek meg:

 

http://movies.aol.com/movie_exclusive_the_...icles_of_narnia

 

Pár kép a báb Aslanról:

 

http://www.narniaweb.com/picshow.asp?id=13...0&1=1&al=4&q=70

http://www.narniaweb.com/picshow.asp?id=13...0&1=1&al=4&q=70

http://www.narniaweb.com/picshow.asp?id=13...0&1=1&al=4&q=70

http://www.narniaweb.com/picshow.asp?id=13...0&1=1&al=4&q=70

http://www.narniaweb.com/picshow.asp?id=13...0&1=1&al=4&q=70

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pl Leeloo újraélesztése-Azok a szövetek elég hülyén néznek ki.

A bolygók felszíne.

Az "űrharcok".

És azoknak a földönkívülieknek a hülye formájuk.

És még apróbb trükkök.

És fura a látványvilág, egy SWhez képest.

 

Ne röhögtess már.

Lilu újraélesztésében egészen pontosan a képi banalitás a lényeg. A bolygók felszínével fogalmam sincs, mi a baj; az űrharcok teljesen jók; a földönkívüliek 'hülye formája' (még a nyilvánvaló maszk is) pontosan abba a reflexív-önreflexív (önirónikus) rétegbe tartozik, ami miatt az egész nagyon jó. Komolyan nem értem, mi a baj, na, én csak azt látom, h (pont mint a SW-ban és azon belül a prequelekben is, egyébként) a látvány szerves és integrált része az egész jelentésnek, és fel nem tudom fogni, mi a baj ezzel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem ezt a Narnia cuccot. Ez lesz az új GYU. :) Majd Ezeket lehet egymáshoz hasonlítgatni, és végre békén hagyják az SW-t.

 

Egyébként ez pont az a film, ami nekem nem jön be. Ezeket nem szeretem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Priest! Szerinted Lucas szétbaszta az SW-t, hogy többet kaszálhasson? :) Tudom, hogy Te nem nagyon csíped a cgi-t, de azért...

 

Egyébként szerintem sincs semmi baj az ötödik elem trükkjeivel!

 

Én nem Lucasra gondoltam hanem Spielbergre...E.T. 25. évforduló-Jézusom!!! Lucasnál az ember már elfogadja, hogy amíg él addig javítgatja a remekét,de mástól ezt elég nehéz elfogadni,pl. el se tudnám képzelni, hogy Cameron lecserélje a Stop-Motion Terminatort az első részben pedig szegényen manapság már tényleg látszik, hogy semmi pénz nem volt rá!

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem Lucasra gondoltam hanem Spielbergre...E.T. 25. évforduló-Jézusom!!!

 

Puska-mobiltelefon csere. :D

 

 

 

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!! :):):)

 

...és ez a hippis baromság! Elkeserítő!

 

Azon csodálkozom, hogy szerencsétlen Bruce-t nem cserélték még le valami high-tech verzióra a Jaws ban. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem ezt a Narnia cuccot. Ez lesz az új GYU. :) Majd Ezeket lehet egymáshoz hasonlítgatni, és végre békén hagyják az SW-t.

 

Egyébként ez pont az a film, ami nekem nem jön be. Ezeket nem szeretem.

 

Nekem se jön be a Narnia.Inkább a HP vagy a LOTR... :)

 

Az ötödik elemen meglátszik hogy nem az ILM műve...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pl Leeloo újraélesztése-Azok a szövetek elég hülyén néznek ki.

A bolygók felszíne.

Az "űrharcok".

És azoknak a földönkívülieknek a hülye formájuk.

És még apróbb trükkök.

És fura a látványvilág, egy SWhez képest.

 

Ne röhögtess már.

Lilu újraélesztésében egészen pontosan a képi banalitás a lényeg. A bolygók felszínével fogalmam sincs, mi a baj; az űrharcok teljesen jók; a földönkívüliek 'hülye formája' (még a nyilvánvaló maszk is) pontosan abba a reflexív-önreflexív (önirónikus) rétegbe tartozik, ami miatt az egész nagyon jó. Komolyan nem értem, mi a baj, na, én csak azt látom, h (pont mint a SW-ban és azon belül a prequelekben is, egyébként) a látvány szerves és integrált része az egész jelentésnek, és fel nem tudom fogni, mi a baj ezzel.

 

Azért az Ötödik elem inkább épít a látványra mint a prequel...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, a minap néztem meg a Final Fantasy Advent Childrent. Fülem-szemem ketté állt attól a filmtől. Minden nagyon jól le lett modellezve, egyedül a karkaterekkel van kis gubanc (mint az első Final Fantasy filmben), de most az első filmhez képest sokkal jobban mangásították az alakokat. De látványban nagyon jó, nagyot üt. Állandó akció ráadásul. Nem vagyok oda a mangáért, de ez nagyon tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.