Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nekem semmi bajom nem volt az Ötödik elem látványvilágával. Úgy szeretem, ahogy van. Remek kis film, már én is néztem meg búfelejtőként :) Hamarosan be kell szereznem dvd-n. Bár feliratosan szeretem a filmeket nézni, ennél talán én is maradok a szinkronnál, mert olyan jó.

Tegnap olvastam, hogy Besson ismét rendezett, Franciaországban december 21-én kerül moziba, fekete-fehér, messze nem olyan filmnek tűnik, mint amikben az utóbbi években részt vett. Már várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Külföldön egyre többet beszélnek a Serenity cimű filmről, ami egy sci-fi sorozat (Firefly) mozi-filmes folytatása. A kritikusok olyanokat zengedeznek, hogy "ez az új Star Wars", meg hogy "A Birodalom visszavág és Szárnyas Fejvadász után egy újabb modern sci-fi klasszikus" meg hasonlók. Az imdb-n is elég jó értékeléseket kap. Jelenleg 8.4-en áll és a kritika irók nyomatják a dicsérő jelzőket. Föleg annak tükrében meglepő ez, hogy szerintem az elözetese alapján egy tipikusan közepes B-filmnek tünik. Meglátjuk. A posztere:

 

serenityl.JPG

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem semmi, mi megy a Serenity körül. Szinte minden kritikus megjegyzi, hogy mennyivel jobb, mint az új Star Wars filmek, illetve a New York Times kritikusa szerint jobb, mint a régi SW filmek bármelyike... az imdb-n sorra folynak be a 10/10-es értékelések, és mindegyik olyan cimszavakkal, hogy micsoda klasszikus és micsoda tökéletes film készült. Ehhez képest ha valaki megnézi az alant beszurt elözetest az láthatja, hogy egy tucat TV-film hatása van... egyelőre nem értem. Kiváncsi vagyok mi lesz ennek a folytatása :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a linket Bomarr. Az előzetes alapján egy tucat filmnek ígérkezik, melynek sikerült mindenből lopnia, ami az utóbi 20 évben sci-fi vonalon napvilágot látott. Pofátlan "Empire" felirat már az előzetesben. Látványban nem nyújt sokat. Átlagos, amolyan galaktitkos küldetés szintű. A nagy ájuldozást magam sem értem, ezért meg kell néznem a filmet is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért tegyük hozzá, hogy legalábbis mai szemmel én az ep4 eredeti trailere után sem gondoltam volna, hogy mekkora film lesz belőle.

Ráadásul a mai világban, mikor a trailerek elsütik a legjobb filmrészleteket, már-már reménykeltő egy olyan trailer, amiben nem így tesznek és az ember meglepődhet a moziban.

 

Egyelőre nekem egy látványos sci-finek tűnik, amire lehet, befizetek, végül is, manapság ritkán készülnek nagy csihi-puhival megáldott sci-fik (SW mellett legutoljára a Sötétség krónikája mutatott fel valamit, de az se sokat). A karatézás viszont nem tetszett benne. Miért kell scifiben feltétlenül így verekedni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Serenity: nem csoda, hogy mindenki magasztalja, az alapanyag a Firefly a televíziózás történetének egyik legjobb sci-fi sorozata volt csak az új Battlestar Galactica-val és a minden téren korszakalkotó Babylon 5-el lehet említeni! A másik oriási dolog a filmel kapcsolatban: Joss Whedon a kortárs fantasy és sci-fi írók egyik legjobbja J. Michael Straczynski, Neil Gaiman és Clive Barker szintű képzelettel és tehetségel! Az egész Firefly világ olyan mintha Han Solo legjobb pillanatai egy egész univerzumot teremtettek volna+az egésznek fantasztikus western hangulata van. Ami még nagyon fontos, hogy a sorozat (a Serenity-t csak holnap megyünk megnézni :(:) ) hasonlóan a Babylon-hoz és a Battlestar-hoz a karakterekről szólnak, remekül kidolgozottak és van személyiségfejlődés (többek közt ennek hiánya miatt utálom a Star Trek-et!!!)! Látható, hogy a Universal szinte biztosra ment a Serenity-vel.

 

Bonus: a "TV kiadású ILM" a Zoic felelt az FX ért!!!

Pár kép a munkájukról:

 

lw01.jpg

lw02.jpg

lw00.jpg

lw03.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész Firefly világ olyan mintha Han Solo legjobb pillanatai egy egész univerzumot teremtettek volna+az egésznek fantasztikus western hangulata van.

 

Ok! Az ismert dolgok új köntösbe bujtatása. Tud valami igazán lenyűgöző dolgot mutatni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész Firefly világ olyan mintha Han Solo legjobb pillanatai egy egész univerzumot teremtettek volna+az egésznek fantasztikus western hangulata van.

 

Ok! Az ismert dolgok új köntösbe bujtatása. Tud valami igazán lenyűgöző dolgot mutatni?

 

 

"Az ismert dolgok új köntösbe bujtatása" Igen ezt!- mivel ezt csinálta a Star Wars, az Indy filmek és minden igazán jó klasszikus!:( Egyszerűen magával ragad!- nézzétek meg a sorozatot valahol biztossan fennt van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ha egy film igazán jó akkor azt lehetetlenség elmesélni, hogy miért az.:( Én legalább is soha nem tudtam elmesélni, hogy miért szuper megnézni a Star Wars-t a RoTR filmeket vagy a Babylon 5 és a Battlestar sorozatokat, mert ha csak egyes dolgokat tud kiemelni az ember akkor ott valami mégsem olyan jó, de ha egyszerűen csak a székhez tapaszt és a vége után azonnal meg akarod nézni azzal a gondolattal a fejedben, hogy "BAS** MEG EZ JÓÓ!!!!!" akkor az alkotóknak sikerült valami maradandót alkotniuk. Nos nekem a Firefly ebbe a kategóriába tartozik.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van benne igazság. Én nem akarom látatlanba lehúzni ezt a filmet, de azért kicsit túl van spilázva sztem. Olyanokat írnak róla, hogy ihaj... Elfogultásg nélkül mondhatom, hogy az SW-nél tuti nem jobb. Ettől még lehet szórakoztató.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az SW anno, egy teljesen forradalmi képi és történetmesélési cuccal hódított. Ilyen ez is? Vagy csak annak koppintása.

 

 

Forradalmi képi világot manapság már senki de senki se tud teremteni, a CG is eljutott oda ahováa többi technikai eljárás: mindent megcsináltunk már maximum ezeket lehet tökéletesíteni; talán annyiban mindenki előtt járt a Firefly, hogy ez volt az első olyan film/sorozat, hogy az ember tényleg azt érezte, hogy a kamera ott van az egyik járművön az űrben: remegett a kép, elment a fókusz az operátor nem tudta olyan gyorsan követni a hajókat mint ahogy azok mentek akkor (és még most is) olyan realizmust kölcsönzött a csatáknakmint amiket eddig csak dokumentumfilmekben és régi repülős filmekben érzett az ember, ez még Lucasnak is annyira megtetszett, hogy az EP2-3 ban masszívan hasznosította az ötletet a csatáknál (a Battlestar Galacticáról nem is beszélve).

Történetmesélés: ha valaki olvasott már Joss-tól egy forgatókönyvet v. képregényt esetleg valameik korábbi sorozatát rendszeressen követte akkor tudja, hogy nagyon nagyon egyedien tud dolgokat elmesélni, nem véletlenül említettem Barkert, Gaimant és Straczynskit!

 

Egyébként persze hogy vannak SW hatások csak úgy mint szinte minden filmben hiszen mindenki azon nőtt fel az lenne a csoda ha nem lenne, mint ahogy Lucasnál a Samurai és Wester motívumok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az valóban érdekes lehetett. :) Én viszont erről az egészről, alig pár órája hallottam Bomarrtól. Ha annyira jó, akkor már rég ismernem kellene. :(

 

Mondjuk itthon nehéz is volt hallani erről, elvégre nálunk a sajtóban szó se volt róla... én is csak a külföldi fórumokon olvastam a sorozatról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozatról, ami állítólag egy szezont se ért meg... Senkit nem érdekelt. :)

 

Nem tudom nálatok hogy működnek a kül. TV csatornák, de egy műsor leszedése és a közönég érdeklődése sajnos soha nem függ össze pár példa:

a Farscape a mai napig nem tudni, hogy miért maradt abba pedig meglehetőssen nagy a rajongótábora ugyan ez volt a Doctor Who és a Married with Children esetében is vagy egyáltalán le se adják a Pilotot ilyen volt pl.: a Dark Nights vagy a Creation(ebben dolgoztam is) és mindkettő remek stábot tudhatott maga mögött.:( Az olyan szarok mint a kül. Reality Show-k meg a 1000. adásukat élik mert több a reklámbevétel mint mondjuk egy olyan műsornál ami esetleg gondolatokat ébreszt egy emberben. Sajnos ez van ha olyan emberek irányítanak akiket művészet egyáltalán a pénz viszont igen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom nálatok hogy működnek a kül. TV csatornák, de egy műsor leszedése és a közönég érdeklődése sajnos soha nem függ össze pár példa:

a Farscape a mai napig nem tudni, hogy miért maradt abba pedig meglehetőssen nagy a rajongótábora ugyan ez volt a Doctor Who és a Married with Children esetében is vagy egyáltalán le se adják a Pilotot ilyen volt pl.: a Dark Nights vagy a Creation(ebben dolgoztam is) és mindkettő remek stábot tudhatott maga mögött.:evil: Az olyan szarok  mint a kül. Reality Show-k meg a 1000. adásukat élik mert több a reklámbevétel mint mondjuk egy olyan műsornál ami esetleg gondolatokat ébreszt egy emberben. Sajnos ez van ha olyan emberek irányítanak akiket művészet egyáltalán a pénz viszont igen. :lol:

Hát ez nálunk kb hatványozottan igaz. A Csillagközi szökevényeket (Farscape) itt példáúl már a második szezonnál abbamahagyták, és a tvcsatorna, ahol adták, már harmadszorra (vagy negyedszerre?) ismétli a 2. évadot (csak azt, az elsőt sose). Az Egy rém rendes család (Married with Children) viszont orrba-szájba ismétlődik, még abba se maradt először, már adják másodszor, napi kettő van hétvégén meg egy másik csatorna nyomatja. Viszont ez szvsz azért maradt abba, mert 11 év után elege lehetett belőle a színészeknek :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Serenityvel óvatosan emberek...

 

Én is beleestem abba a csapdába, hogy az imdb-n fent lévő kritikák és pontszámok alapján azt hittem, hogy itt egy új klasszikus... De sajnos ez nem így lesz, mert ahogy Priest is írta, ez a Firefly sorozatból készült, aminek elég jelentős fanbázisa van, és ez a fanbázis viszi fel a film átlagát az imdb-n és ők írják a magasztaló írásokat is. Elvégre még nem is megy moziban, egyelőre javarészt csak a hardcore firefly fanok látták a filmet előzetes vetítéseken.

 

Aztán kerestem olyan véleményt is a filmről, amelyik nem volt a sorozattal fertőzött, és ezek közül már úgy tűnt, hogy inkább átlagos sci-firől van szó. Pl. ez egy független kritika:

http://www.variety.com/review/VE1117927955...31&cs=1&s=h&p=0

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rabbits (2002, David Lynch)

 

Azt hiszem, hogy ez a 8 részes, rövidfilmekből álló sorozat a legijesztőbb dolog, amit valaha is láttam a TV-m képernyőjén. Látszik, hogy Lynch ezt már csak a weboldalán teszi közzé, mert nincs olyan kiadó, amelyik ilyen filmet forgalmazva... Az alapfelállás meglehetősen abszurd: adott egy eléggé sötét, komor hangulatú szoba. A kamera ezt a szobát mutatja mind a 8 részen keresztül. A szobának három lakója van: három nyúljelmezbe öltöztetett ember. Ez eddig még viccesnek is hangzana, de amilyen hangulatot megteremt ebben a környezetben Lynch, az példátlan (ahogy megszokhattuk tőle, megint elsősorban a hangokkal operál). Nem történik sok minden, és ami történik, az sem magyarázható meg logikusan - Lynch megint a tudatalattit vette célba. Engem megrémisztett, de amellett annyira le is nyűgözött a zsenialitása, hogy nem bírtam kikapcsolni... Döbbenetes volt. Szigorúan Lynch fanoknak! 10/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy néztem azt az előzetest, nekem nagyon nem jött be.A bevétele lehet hogy nagy lesz, de én biztos hogy nem megyek érte moziban.Nekem annyira nemjönnek be azok a SciFi-k, ahol a hétköznapi embereket vegyítik a modern technikával.Épp az tetszik a SWban, hogy telejsen új világ, nem egy jövőkép.A képi világgal nekem néha az a bajom, hogy olyan mint egy festmény..Bár lehet hogy ez csak a kis felbontás miatt ilyen.

 

A StarWars-nál nem lesz nagyobb a film, az biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.