Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

de az az igazság, hogy magyar munkáltatónál nagyobb g*ci nincs.

Pont ezt akartam írni. A multikat szidjuk, de azok jóval "normálisabbak" sokszor, mint a magyar vállalkozók, cégek, nekem is ez a tapasztalatom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg egy rakat másik embert, pl. az egész családomat, összeadva már nagyon sok lesz a visszaesés. Egyébiránt itt most nem lehet általánosságban beszélni. És most nem a szociális juttatásokról van szó (amit állambácsi juttat), hanem a rendesen dolgozó emberek fizetéséről, a kettő nem ugyanaz.
A kisembereket érintő, két kezi munkásokra gondoltam. Őket általánosságban érintik ezek a sz*rságok.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nehogy téged is utolérjen, mert akkor vége lesz a jó életnek. :( Találkozunk a Kossuth téren. :)
Hol van nekem jó életem ember? Esetleg jó nekem, hogy kilátástalan a helyzetben vagyok? Még csak megoldást se tudnak ajánlani olyan fejetlenség van a rendszerben. Ha nem a betegségem visz el pár éven belül akkor az éhenhalás. Jövő év végéig még talán mindkettő biztosítva van.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ezt akartam írni. A multikat szidjuk, de azok jóval "normálisabbak" sokszor, mint a magyar vállalkozók, cégek, nekem is ez a tapasztalatom.
Ezt azért én nem kiabálnám el. A multik teszik tönkre a magyar gazdálkodást. Több ember kerül utcára a létrejöttükkor mint amennyit foglalkoztatnak. Persze rossz példák mindehol lehetnek, ez tény.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kisembereket érintő, két kezi munkásokra gondoltam. Őket általánosságban érintik ezek a sz*rságok.

Miért, mi talán olyan veszett nagy emberkék vagyunk? A legtöbb kétkezi munkásnak több a fizetése, mint az enyém. Ugyanúgy érintenek a sz*rságok, mint őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, mi talán olyan veszett nagy emberkék vagyunk? A legtöbb kétkezi munkásnak több a fizetése, mint az enyém. Ugyanúgy érintenek a sz*rságok, mint őket.
Ezzel most nem értem mi bajod van. Te nem a kezeddel dolgozol vagy mi? Uram bocsá' sorry ha nem különböztetem meg az összes ágazatot ami bele tartozik a kétkezüségbe :(
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hol van nekem jó életem ember? Esetleg jó nekem, hogy kilátástalan a helyzetben vagyok?
Több a nyugdíjad mint az én bérem, és ráadásul időd mint a tenger! Képezd magad ,tanulj nyelvet, igyekezz több lehetőséget teremteni magadnak.

 

 

Ezt azért én nem kiabálnám el. A multik teszik tönkre a magyar gazdálkodást. Több ember kerül utcára a létrejöttükkor mint amennyit foglalkoztatnak. Persze rossz példák mindehol lehetnek, ez tény.
A multikban is van hiba, ez tény. Az is tény, hogy nélkülük összeomlana a gazdaság. Sajnos ez van. A kivételekről....én már több mint 20 éve dolgozom, és csak kivételeket tapasztaltam. Dilettantizmus az egyik helyen, komcsi hierarchia a másikon, a törvényben előírt járandóságok erős kurtítása, zsebbe csúsztatott pénzek, bejelentés elmulasztása. Szólni mersz? Másnap az utcán vagy. Most pl. egy hónapja új munkáltatónál dolgozok, de munkaszerződésem nincs. Nem írtam alá semmit! Érted ezt? Pedig ez egy nagy cég. Ha meglőnek a bankban, és lebénulok akkor mit mondok majd a kórházban? Ejnye-bejnye? Mehetek a híd alá, ráadásul bénán. De én nem siránkozni akarok, mert direkt tartogatom ezt a munkaszerződés "fegyvert" a zsebemben.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, pont nemrégiben olvastam, hogy attól még a munkaviszony él, ha nincs is szerződésed, de be vagy jelentve, stb. Csak az utóbbit nehezebb ellenőrizni, mondjuk talán úgy a legkönnyebb, ha van ügyfélkapu reged, mert akkor a TB adataid meg tudod nézni a neten, onnan minden kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Több a nyugdíjad mint az én bérem, és ráadásul időd mint a tenger! Képezd magad ,tanulj nyelvet, igyekezz több lehetőséget teremteni magadnak.

 

 

A multikban is van hiba, ez tény. Az is tény, hogy nélkülük összeomlana a gazdaság. Sajnos ez van. A kivételekről....én már több mint 20 éve dolgozom, és csak kivételeket tapasztaltam. Dilettantizmus az egyik helyen, komcsi hierarchia a másikon, a törvényben előírt járandóságok erős kurtítása, zsebbe csúsztatott pénzek, bejelentés elmulasztása. Szólni mersz? Másnap az utcán vagy. Most pl. egy hónapja új munkáltatónál dolgozok, de munkaszerződésem nincs. Nem írtam alá semmit! Érted ezt? Pedig ez egy nagy cég. Ha meglőnek a bankban, és lebénulok akkor mit mondok majd a kórházban? Ejnye-bejnye? Mehetek a híd alá, ráadásul bénán. De én nem siránkozni akarok, mert direkt tartogatom ezt a munkaszerződés "fegyvert" a zsebemben.

Tudod te hogy mennyi a járulékom egyáltalán? :) De isten ments, hogy panaszkodja, nem is szoktam, mert vannak sz*rabb helyzetben élők. De ez is csak arra elég, hogy hónap végére nullára jöjjek ki.

Hm, képzés. Nah ebben nem tudnak segíteni pont. Senki se tud semmit. Augusztusban pl be kell telefonálnom, hogy egyáltalán kapnak e képzési listát a munkaügyisek. Ha igen, akkor mázli, ha nem akkor marad minden a régiben és majd lesz valami. Munka nincs, olyanba ne is reménykedjek, a helyzetemben lévők meg főleg ne.

 

Amúgy ha a munkáltatókat érintő rossz példáknál tartunk akkor én is un. magyar ( bár ez túlzás mert vagy komcsi volt, vagy "svéd") tulajdonú cégre tudnék panaszkodni. Egyik pl azzal hazudott, hogy ő szociálisan érzékeny ember ( aha, tiszta komcsi. Helyi MSZP tag) volt. De ugyanebbe az időbe hallottam, hogy pl a közeli Samsung üzemben szépen betanították a melósnak, hogy hajlongjon a koreai igazgató előtt. Meg az anyád!

 

És igen, ha úgy alakul, nyugodtan be lehet vetni ellenük bármit. Egy jó kis APEH ellenőrzést, vagy Munkaügyi Felügyelet "invitálásától" bármit :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, pont nemrégiben olvastam, hogy attól még a munkaviszony él, ha nincs is szerződésed, de be vagy jelentve, stb.
Na épp ettől félek, hogy nem vagyok. Az biztos, hogy feljelentjük őket, ha ez a helyzet.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy ha a munkáltatókat érintő rossz példáknál tartunk akkor én is un. magyar ( bár ez túlzás mert vagy komcsi volt, vagy "svéd") tulajdonú cégre tudnék panaszkodni. Egyik pl azzal hazudott, hogy ő szociálisan érzékeny ember ( aha, tiszta komcsi. Helyi MSZP tag) volt.
Csak Te mindig ezeket hozod fel, mintha a szittya magyar munkáltató az milyen rendes lenne. :) Hidd el, sok esetben szemétebb. Én is tanulok nyelvet most, magamtól, képzeld ingyen van! :D Egyébként tudom mennyi a járulékod. :P A munkaügyi központ meg csak alibinek jó, hogy elmondhasd ők sem tudnak segíteni. Persze, hogy nem. Tőlük ne várj megoldást. :( Anno nekem se segítettek semmit. Nem könnyű a dolog ezt elismerem, de szerintem más csatornákon is lehet keresni melót.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak Te mindig ezeket hozod fel, mintha a szittya magyar munkáltató az milyen rendes lenne. :) Hidd el, sok esetben szemétebb. Én is tanulok nyelvet most, magamtól, képzeld ingyen van! :D Egyébként tudom mennyi a járulékod. :P A munkaügyi központ meg csak alibinek jó, hogy elmondhasd ők sem tudnak segíteni. Persze, hogy nem. Tőlük ne várj megoldást. :( Anno nekem se segítettek semmit. Nem könnyű a dolog ezt elismerem, de szerintem más csatornákon is lehet keresni melót.
Más példával sajna nem tudok élni :P De még a közelembe se hallottam mást. A főnök tuti párttag volt, ez mindig közös pont volt a sztorikban.

 

Noh, ha tudod, akkor rögtön hagyd ott a melóhelyed mert az a fizu még éhbérre se elég. Sőt, a minimálbért se éri el.

 

Nyelvvel sokra nem megyek, ha csak nem tolmácsként szeretnék elhelyezkedni.

Nem, más csatornákon még ennyit se foglalkoznak ilyen helyzetbe lévő emberekkel. De ez ennél bonyolultabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Noh, ha tudod, akkor rögtön hagyd ott a melóhelyed mert az a fizu még éhbérre se elég. Sőt, a minimálbért se éri el.

 

Nyelvvel sokra nem megyek

Szerintem otthagyná, ha lenne másik. Pont ez a baj, hogy nincsenek állások se nagyon (ezt mondjuk Te is tudod), csak a jó ismerősöknek. Vagy ennyi, vagy mehetsz a vasútnak.

A nyelvtanulás meg az egyetlen dolog, ami soha nem haszontalan. Soha. Még ha az ember nem is látja per pillanat nagy hasznát. Most a húgom is minden pénzét erre költi, tanfolyamra jár, és inkább lemond más dolgokról (mondanom se kell, nem luxus cuccokról mond le).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyelvvel sokra nem megyek

 

LOL :( Tipikus kifogás.

 

Ody, a "szittya magyar vállalkozók" támogatása nélkül sajnos növekedés sincs. Amit a vállalkozók megtakarítanak, abból lehet beruházás. Ha nincs megtakarítás, akkor nincs beruházás (max hitelből -- államadósság nő), ha nincs beruházás, nincs növekedés, ha nincs növekedés, nincs több megtakarítás. Vége. Game over, kör bezárult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, a "szittya magyar vállalkozók" támogatása nélkül sajnos növekedés sincs. Amit a vállalkozók megtakarítanak, abból lehet beruházás. Ha nincs megtakarítás, akkor nincs beruházás (max hitelből -- államadósság nő), ha nincs beruházás, nincs növekedés, ha nincs növekedés, nincs több megtakarítás. Vége. Game over, kör bezárult.
És ez ok arra, hogy kib*sszon a dolgozóval? Semmibe vegye azt ami jár neki? Nem hinném.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

LOL :( Tipikus kifogás.
Miért lenne ez tipikus kifogás? Nem nyelvésznek vagy tolmácsnak akarok elmenni. Érzékeim se olyanok, hogy csak nyelvtanulásra álljak rá. Ez ugyanis emberfüggő. Sokkal inkább egy olyan szakma érdekel amit el is tudok végezni ebben a kevés időben.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez ok arra, hogy kib*sszon a dolgozóval? Semmibe vegye azt ami jár neki? Nem hinném.

 

Neeem, nem ezt mondtam. Amire utalni próbáltam, hogy nem véletlenül a Kis- és Középvállalkozások támogatása az egyik kivétel, amit enged az EU a versenyszférában. Európában az alkalmazottak 60%-a itt dolgozik, és erős kkv-k nélkül nincs növekedés. Tehát szükség van a támogatásukra, csak erre próbáltam rávilágítani.

 

A dolgozói érdekek védelme érdekében a szakszervezeteknek kellene erősödniük a magánszférában, az állami szervezetek erejét meg le kéne építeni (VDSZSZ pl...).

 

Másrészről, Ody: azért b/sznak ki veled, mert magas a munkanélküliségi ráta, ergo ha felmondasz, 10 másik ember jön a helyedre. Ez a válságból fakad, majd ha lentebb csúszik a munkanélküliségi arány és megindul a növekedés (ha, és amikor; de épp ehhez a növekedéshez kéne egy kkv támogatással indukált dinamizált fiskális politika), akkor szerintem normalizálódik a helyzet.

 

Oldie: Ez szűk látókörűség. A nyelvtudásra már mindenhol szükség van, pláne az angolra (azzal nem tudom hogy állsz). Ha elfogadható szinten tudsz legalább egy idegen nyelvet, akkor már is 2x annyi esélyed van elhelyezkedni. Nehéz? És? Szeretnél dolgozni? Akkor ne kifogásokat keress, hanem tegyél érte, mert a nyelvtanulás mindig sokat dob az önéletrajzodon...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másrészről, Ody: azért b/sznak ki veled, mert magas a munkanélküliségi ráta, ergo ha felmondasz, 10 másik ember jön a helyedre.
Ez igaz, de kik jönnek? :) Egy bankba nem mindegy kit állít oda. Azért adjunk már a színvonalra. Nem mintha én akkora sztár lennék, de azért egy idióta nem hiszem, hogy bankba való. Főleg nem a biztonságra vigyázni.

 

Az érdekvédelem; nos ezért akarok a MÁV -hoz menni dolgozni. :( Ott mindent megadnak, ami jár.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez így lenne reális, csakhogy a munkáltatód valószínűleg úgy látja, hogy mivel sok embernek nincs munkája, lenne olyan, aki elégedett azzal is, amivel Te most nem vagy. És így esze ágában sem lesz megadni Neked a jogos fizetésed.

 

Ha viszont a munkanélküliek száma csökken, akkor nagyobb a kockázat az elbocsátással, ezért jobban tudod érvényesíteni az akaratod. :(

 

Az ötleted pedig nem rossz, de szerintem csak akkor hagyd ott a mostani állásod, ha már minden kötél szakad, vagy ha biztosan puhára esel, mert, ahogy hallom, tényleg nehéz melót találni mostanában...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez így lenne reális, csakhogy a munkáltatód valószínűleg úgy látja, hogy mivel sok embernek nincs munkája, lenne olyan, aki elégedett azzal is, amivel Te most nem vagy. És így esze ágában sem lesz megadni Neked a jogos fizetésed.

 

Ha viszont a munkanélküliek száma csökken, akkor nagyobb a kockázat az elbocsátással, ezért jobban tudod érvényesíteni az akaratod. :)

 

Az ötleted pedig nem rossz, de szerintem csak akkor hagyd ott a mostani állásod, ha már minden kötél szakad, vagy ha biztosan puhára esel, mert, ahogy hallom, tényleg nehéz melót találni mostanában...

1. A munkáltatót is elküldhetik a vérbe, ha sok a panasz az alkalmazottaira. Hozzám pl. ragaszkodnak a bankban, így szerencsére van mozgásterem.

2. A MÁV őrzési cége mindent fizet, a törvény betűjének teljes betartása mellett. Egyik haverom ott melózik évek óta. Még étkezési jegy is van. :( Ha nem veszed ki a szabid, elküldenek, hogy menj haza szabadságra. A fizetés is sokkal jobb.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Ez szűk látókörűség. A nyelvtudásra már mindenhol szükség van, pláne az angolra (azzal nem tudom hogy állsz). Ha elfogadható szinten tudsz legalább egy idegen nyelvet, akkor már is 2x annyi esélyed van elhelyezkedni. Nehéz? És? Szeretnél dolgozni? Akkor ne kifogásokat keress, hanem tegyél érte, mert a nyelvtanulás mindig sokat dob az önéletrajzodon...
Ki mondta, hogy nincs szükség nyelvtanulásra? De én nem fogom erre "pazarolni" a másfél évemet. Csak nyelvtudással nem fognak felvenni sehová. Egy olyan szakma kell amiben el is tudok helyezkedni mikor lejár a rehab támogatás. Sajnos enélkül, saját erőből nem futná semmiféle tanfolyamra.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal azért vigyázz, láttad, hogyan jártak a szeparatisták. Ők is mindent megkaptak, ami járt :lol:
:D Itt nálam lesz a bilincs, gázspray, pisztoly, gépfegyver. :D Kicsit megrémültem, hogy ennyi minden van náluk. Állítólag jókat szoktak kergetőzni a rézkábel tolvajokkal. :D Minden egyes elfogás 20 ezer forintot ér. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:lol: Itt nálam lesz a bilincs, gézspray, pisztoly, gépfegyver. :D Kicsit megrémültem, hogy ennyi minden van náluk. Állítólag jókat szokta kergetőzni a rézkábel tolvajokkal. :D Minden egyes elfogás 20 ezer forintot ér.
Ody, kenek magamra cipőpasztát. De majd osztozunk a végén :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki mondta, hogy nincs szükség nyelvtanulásra? De én nem fogom erre "pazarolni" a másfél évemet. Csak nyelvtudással nem fognak felvenni sehová. Egy olyan szakma kell amiben el is tudok helyezkedni mikor lejár a rehab támogatás. Sajnos enélkül, saját erőből nem futná semmiféle tanfolyamra.

 

Én csak erre reagáltam:

 

Nyelvvel sokra nem megyek, ha csak nem tolmácsként szeretnék elhelyezkedni.

 

Manapság az utolsó piszlicsáré munkához is kell angol, mert ez a "trendi".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.