Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Nekünk még az általános suliban odaadták csoportosan :D Ma már külön kell vele vacakolni?
Ne má'! Komolyan? :D

Az nagyon durva. Akkor hozzáférhettek pl. a személyi számhoz is amit tilos megadni bárkinek. Ez azért húzós :D

 

Mostanság az van, hogy be kell menni az okmányirodába, vinni kell mindenféle papírt, ott kell ülni órákig mígy sorra kerülsz, ami után kb. 5 perc múlva már mész is haza, hisz csak egy fényképet meg egy aláírást csinálnak rólad, meg le kell perkálni 5000-et illetékbélyegre. Rohadt adminisztráció!

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első személyit mi így kaptuk, az általánosban mindenki, amelyik évben 14 éves lett. Azért még nem kellett fizetni sem. De az a 90-es évek elején volt :D Akkor a személyi szám még nem számított annyira tabunak, mint manapság, szinte mindenhez kérték, azzal azonosították be az embereket, ma már meg teljesen felesleges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostanság az van, hogy be kell menni az okmányirodába, vinni kell mindenféle papírt, ott kell ülni órákig mígy sorra kerülsz, ami után kb. 5 perc múlva már mész is haza, hisz csak egy fényképet meg egy aláírást csinálnak rólad, meg le kell perkálni 5000-et illetékbélyegre. Rohadt adminisztráció!
Nekem tavaly nyáron járt le a személyim. Bemegyek hétfőn a helyi okmányirodába, ahol azt mondja nekem a csaj, hogy csak szerdára tud adni sorszámot. Körberöhögtem, aztán átmentem Abonyba, ahol mindent megcsináltattam fél óra alatt. Lakcím kártyát azonnal megkaptam, személyi meg jött egy hét múlva. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: Nyáron legyen nyár. Nehogy már 16 fok legyen nyáron... nonszensz. Az országnak sem tesz jót, ha ilyen a hőmérséklet, hogy mást ne mondjak, a turizmust igen érzékenyen érinti. Ebben az országban ilyenkor 30 fok körüli a hőmérséklet. Ezt vagy elfogadja az ember, vagy kereshet másik országot, pl. Nagy-Britanniát, ahol enyhébb a nyár. De ha én együtt élek egy kutyával, nem várom el tőle, hogy nyávogjon. Ha arra vágyok, veszek egy macskát. :D

 

 

Igen, de nem Afrika. Nem igaz, hogy nem érted, hogy régen ilyen nem volt. A mai már embertelen. Gyere ide Odyval együtt azt aludjatok itt 3 nap 38 fok után, próbálj itt létezni. Értsd már meg hogy 28 fokkal semmi gond meg ha lehül estére 15 fokra, az éjszakai 25-tel van a baj. A panel baromira nem alkalmas ilyen hömérdékletre. Különben azért sem értelek, mert a talin mondtad hogy neked is meleg a szobád. Mondd már meg miért jó szenvedni este a melegtől? Bocs de már nagyon unom hogy nem lehet megérteni. Az ember 2 hetet nyaral a többi időszakban meg dolgozik és él. Akkor meg ezerszer jobb ez a 16 fok. Különben nektek meg akkor el lehet menni Egyiptomba lakni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért remélem senkit nem akasztunk fel mert nyáron meleget akar... Kicsit fárasztó már ez a sok rinyálás. Aki meg lelőné azt a gyilkos cigót, az meg ugyanolyan barbár alja ember mint ő.

 

 

Ezt remélem te sem gondolod komolyan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, én úgy tudtam, hogy csak a helyi (területi) okmányirodában lehet megcsináltatni. :D

Na mindegy, tavaly nekem is pikk-pakk megvolt, bár én kértem időpontot, de akkor is kellett sorszámot tépni, nem tudom minek, mert egyből fogadtak :D

 

Amit pedig az előbb írtam, az az első készítésekor kellett "átélnem"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

aztán átmentem Abonyba, ahol mindent megcsináltattam fél óra alatt.

Tőlünk is többen Abonyba járnak iratokat készíttetni. Ne haragudj meg érte, de Cegléden röhej, amit az okmányiroda művel. Bár lenne már nálunk is végre :D

 

Különben nektek meg akkor el lehet menni Egyiptomba lakni.

Mennék is, ha valaki adna rá elég zsét :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, én úgy tudtam, hogy csak a helyi (területi) okmányirodában lehet megcsináltatni. :D

 

Amit pedig az előbb írtam, az az első készítésekor kellett "átélnem"

Ezek szerintem nem csak ott lehet :D Számomra is meglepő volt, mikor kollégák mesélték.

 

Szerintem a régi rendszer jobb volt, legalább is a kölköknek biztosan. Utána felnőtt fejjel úgyis magunknak kell/kellett menni, de legalább akkor nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a régi rendszer jobb volt, legalább is a kölköknek biztosan. Utána felnőtt fejjel úgyis magunknak kell/kellett menni, de legalább akkor nem.
Csak azt nem értem, hogy lehetett csoportosan odaadni? Mi van azokkal akik évvesztesek voltak, vagy mondjuk az egyikük szeptemberben, a másikuk áprilisban született?

Vagy havonta szórták ki őket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de nem Afrika. Nem igaz, hogy nem érted, hogy régen ilyen nem volt. A mai már embertelen. Gyere ide Odyval együtt azt aludjatok itt 3 nap 38 fok után, próbálj itt létezni. Értsd már meg hogy 28 fokkal semmi gond meg ha lehül estére 15 fokra, az éjszakai 25-tel van a baj. A panel baromira nem alkalmas ilyen hömérdékletre. Különben azért sem értelek, mert a talin mondtad hogy neked is meleg a szobád. Mondd már meg miért jó szenvedni este a melegtől? Bocs de már nagyon unom hogy nem lehet megérteni. Az ember 2 hetet nyaral a többi időszakban meg dolgozik és él. Akkor meg ezerszer jobb ez a 16 fok. Különben nektek meg akkor el lehet menni Egyiptomba lakni.
Az is uncsi, hogy folyton ezért háborogsz. Nekünk is pont olyan rossz este a forró lakásban, de mégis elviseljük. Donát pedig elmondta mi a megoldás, javasolta is neked, de biztos elfelejtetted. Egyiptomba meg nem megyek, jó nekem ez a meleg is. :D

 

 

Ezt remélem te sem gondolod komolyan.
De komolyan gondolom. Nem tudom mi a jó abban, ha megölsz egy másik embert. Ugyanolyan gyilkos lennél mint ő.

 

 

Ody, én úgy tudtam, hogy csak a helyi (területi) okmányirodában lehet megcsináltatni. :D
Bárhol meg lehet csináltatni. Ha neked Sopron a szimpatikus, akkor ott. :D

 

 

Tőlünk is többen Abonyba járnak iratokat készíttetni. Ne haragudj meg érte, de Cegléden röhej, amit az okmányiroda művel. Bár lenne már nálunk is végre :D
Miért haragudnék? A ceglédi ök egy hatalmas nagy sz*rrakás. Élén az alkoholista fityeszes polgármesterrel. :D Aki mellesleg ma már országgyűlési képviselő...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Évente egyszer adták oda, mindenkinek egyszerre, egy napon év vége felé, a hónap nem számított, kivéve az évveszteseket, mert azok megkapták egy évvel korábban, vagyis 7. osztály év végén a 8. osztályosokkal együtt, nekik valamivel előbb lett személyijük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de nem Afrika. Nem igaz, hogy nem érted, hogy régen ilyen nem volt. A mai már embertelen. Gyere ide Odyval együtt azt aludjatok itt 3 nap 38 fok után, próbálj itt létezni. Értsd már meg hogy 28 fokkal semmi gond meg ha lehül estére 15 fokra, az éjszakai 25-tel van a baj. A panel baromira nem alkalmas ilyen hömérdékletre. Különben azért sem értelek, mert a talin mondtad hogy neked is meleg a szobád. Mondd már meg miért jó szenvedni este a melegtől? Bocs de már nagyon unom hogy nem lehet megérteni. Az ember 2 hetet nyaral a többi időszakban meg dolgozik és él. Akkor meg ezerszer jobb ez a 16 fok. Különben nektek meg akkor el lehet menni Egyiptomba lakni.

 

Így van, nálam is meleg van, de én nem panaszkodom, hanem elfogadom, hogy nyár van, az a dolga, hogy ilyen meleg legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De komolyan gondolom. Nem tudom mi a jó abban, ha megölsz egy másik embert. Ugyanolyan gyilkos lennél mint ő.

 

Miért haragudnék? A ceglédi ök egy hatalmas nagy sz*rrakás. Élén az alkoholista fityeszes polgármesterrel. :D Aki mellesleg ma már országgyűlési képviselő...

Előbbi témát szerintem hagyjuk, mert ebben itt páran sose fogunk egyetérteni, csak összeveszés lesz belőle :D

 

Utóbbit meg szintén máshol kell kidumálni, a polgitokról ilyeneket hallok én is ceglédi kollégáktól, de a politikát inkább hagyjuk :D

Egyébként az okmányiroda Cegléden tényleg egy rakás *** :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt se felejtsük el, hogy az átkosban nagyobb volt a szociális háló. Könnyebb volt intézni a dolgokat. Én legalábbis így emlékszem.
Az a bosszantó, hogy ami akkor jó volt azt megszüntették, és ami rossz volt az meg megmaradt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt akkor kézzel fogható jó is.
Persze, kézzelfogható volt, csak éppen hazugság. Meg volt ugyanis annak az ára, hogy sok mindent jónak érezhetett az ember. Rengeteg kölcsön állami szinten, pártvezetők "legális" lenyúlásai....uh, lehetne folytatni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, kézzelfogható volt, csak éppen hazugság. Meg volt ugyanis annak az ára, hogy sok mindent jónak érezhetett az ember. Rengeteg kölcsön állami szinten, pártvezetők "legális" lenyúlásai....uh, lehetne folytatni.
:D A Leo jégkrém, vagy a limó is hazugság volt mi? :D Plusz a normálisan elkészített TV műsorok, mesék. Ugye? Megalol b+. Akkor volt színvonal, most a kapitalizmusban meg minden a béka s*gge alatt van öt kilométerrel.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, kézzelfogható volt, csak éppen hazugság. Meg volt ugyanis annak az ára, hogy sok mindent jónak érezhetett az ember. Rengeteg kölcsön állami szinten, pártvezetők "legális" lenyúlásai....uh, lehetne folytatni.

A szocializmus egy rosszul működő rendszer. Beszélgethetünk arról napestig, hogy milyen élvezetes könnyű autóval száguldozni és előzgetni az ellenfeleket a Hokkenheim ring első pár körében, amikor mindenki más kocsija csordultig van üzemanyaggal, ha közben ott a fájdalmas tény: sajnos nekünk nincs elég üzemanyagunk ahhoz, hogy végigmenjünk a versenyen. A szocializmusban voltak jó dolgok, igen, de nagyon sok csak annak a rosszul működő rendszernek a valamilyen szintű szerencsésen előjött előnye volt, és ezen dolgoknak az átmentése pedig gyakorlatilag lehetetlen.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szocializmus egy rosszul működő rendszer. Beszélgethetünk arról napestig, hogy milyen élvezetes könnyű autóval száguldozni és előzgetni az ellenfeleket a Hokkenheim ring első pár körében, amikor mindenki más kocsija csordultig van üzemanyaggal, ha közben ott a fájdalmas tény: sajnos nekünk nincs elég üzemanyagunk ahhoz, hogy végigmenjünk a versenyen. A szocializmusban voltak jó dolgok, igen, de nagyon sok csak annak a rosszul működő rendszernek a valamilyen szintű szerencsésen előjött előnye volt, és ezen dolgoknak az átmentése pedig gyakorlatilag lehetetlen.
Egy jól működő kapitalizmusban és egészséges társadalomban sokkal jobb lenne mindnyájunknak.

 

Egy vicc Magyarország

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen nem felejtettem el amit Donát javasolt, mert hülye azért nem vagyok. :) Panelban az sem sokat ér. Én is kénytelen vagyok elfogadni, de nehogy már kötelező lessen szeretnem. Miért ne lehetne róla panaszkodni? Attól mert Donát és Ody elfogadja nekem is el kell? Furcsa. Donát nyáron NEm szabadna ilyen melegnek lennie mert ez nem trópusi ország. Kérdezz meg idősebb embereket volt-e a 70-es, 80-as években ilyen meleg. Ezt megint a "fejlődés" nek köszönhetjük, ez az emberi beavatkozás következménye. Én még emlékszem a normális nyarakra, ez nem az. Te élvezed, én gyülölöm.

 

Ody: Osztani könnyü az észt, gyere ide egy napra ahogy mondtam. Ha meg zavar a panaszkodásom szólj, oszt abbahagyom. Meg azért egész napos légkondiban könnyü elviselni nem? Nekem nappal 42, éjjel 25. Hát ezért panaszkodom. Már bocs.

Óriási különbség van aközött, hogy egy gyilkos megöl valakit mint aki eme gyilkost. az utóbbi igazságot szolgáltat és megmenti a tzöbbi normál embert a patkánytól. Mit csináljunk a gyilkosokkal ,pátyolgassuk, szeressük? Tudniuk kell a bünözöknek hogy a tetteiknek vannak következményei. Akár az hogy kirángatják a kocsiból és tarkón lövik. Ebben semmi gyilkosság és emberölés nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie ha ez megnyugtat itt is ugyanolyan meleg van mint nálad. Az meg sokkal rosszabb, hogy az egész napos légkondiból hazajövök a forróságba. Majd szétszakad a fejem a 20 fokos hőingástól és hasonlók. De elviselem, és próbálok minél többet a szabadban lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: http://www.vahavahalozat.hu/files/Kecskeme...1_Boz%C3%B3.pdf

 

Tessék, ez alapján, azaz az OMSZ statisztikái szerint 109 évente emelkedik a nyári középhőmérséklet átlag 1,2 celsius fokot. Azaz 30 évvel ezelőtt átlagosan 0,8 fokkal volt hűvösebb a nyár. Azt hiszem, kijelenthetjük, hogy azt nem igazán érezhetted számottevő különbségnek, max akkor még nem laktál panelban, vagy fiatalabb korodban jobban bírtad a meleget. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:) A Leo jégkrém, vagy a limó is hazugság volt mi? :P Plusz a normálisan elkészített TV műsorok, mesék. Ugye? Megalol b+. Akkor volt színvonal, most a kapitalizmusban meg minden a béka s*gge alatt van öt kilométerrel.
Nem erre gondoltam lökött :P De pl sok dolgot azért tudtunk megvenni, mert Mo. hihetetlen kölcsönöket vett fel és így tudta az árakat azon a szinten tartani, hogy pl egy két keresetből élő család ( két gyerekkel a nyakukon) venni tudott pl egy telket vagy egy kisebb nyaralót is. Ma ezt egy család szerinted hol tudja megengedni magának? :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.