Jump to content

3x14 - Legacy of Mandalore

Ody Mandrell

Recommended Posts

Csak nekem volt kicsit zavaros a történet? Ursa azt mondja, hogy a klánok megharagudtak a Wrenekre Sabine miatt. Furcsa, hogy ezek után úgy akarják visszaszerezni a respektjüket, hogy a Birodalom által hatalomra juttatott kormányzatot támogatják. Ezzel a tettükkel még inkább ki kellene vívniuk a klánok haragját.

Hát nekem úgy jött le, hogy Mandalore a Birodalmat támogatja, így Saxon lett az atyaúristen. Na most mivel ez javarészt Sabine "fegyverének" volt köszönhető, a klánok megvetették a Wren klánt Sabine miatt, ez pedig a pozíciójuk és hatalmuk gyengüléséhez vezetett. Viszont ezután Saxon szava döntött mindenben, így gondolom Ursa ezért dörgölőzött Saxonhoz, hogy általa helyreállítsa a család pozícióját és hatalmát, vagy legalábbis mentse, ami menthető.

• 7 months later...

Nagyon ütős rész volt, én úgy gondolom. Tetszett, hogy folytatódott tovább a történet, tehát volt összefüggés az előző rész és e között. Az pedig még inkább tetszett, hogy egy havas tájra kalauzoltak el bennünket a készítők ebben az epizódban. Én felettébb örülök, amikor a Star Warsban egy hófödte tájat láthatok/tájról olvashatok, a Hoth például emiatt a kedvenc bolygóm. :) De véleményem szerint a Legacy of Mandalore-ban szereplő planéta sokkal szebb volt, mint a Hoth.

A mandalore-i szál az egyik kedvencem a sorozatban, sőt inkább úgy fogalmaznék, hogy a kedvencem. Már A klónok háborúja idején nagyon csíptem ezt a szálat, emlékeim szerint főként a második évadban volt fontos szerepe a mandalore-iaknak. Amúgy ezek a fehér mandalore-i katonák, akik ebben az epizódban tűntek fel, szvsz nagyon keményen néztek ki. :D

A végén levő csata, vagyis inkább párbaj nálam mindent vitt, mintha csak két Jedi-lovagot láttam volna. Akivel Sabine harcolt, a kormányzó, egy igazi gazfickó volt, kedvelem az ilyen ipséket az SW-ben. Vele kapcsolatban egy pillantra meglepődtem, hiszen azt hittem, hogy lelövi Sabine-t, aztán kiderült, hogy a lány édesanyja tette meg ezt ővele - így végül Sabine életben maradt.

Kíváncsi vagyok, mi lesz Sabine-nal, gyanítom, hogy innentől kevesebbet fog szerepelni. Amit nem bánok, mivel már a kezdetektől fogva nem tudtam sehogysem beilleszteni őt a Csillagok háborúja univerzumába.

• 2 years later...

Sabine visszatér a Madnalore-ra... Jobban mondva, a Krownestre, a Wren-klán ősi otthonába. Ez szintén egy olyan rész, ami a TCW 7. évadával kicsit többet kapott, mint amennyi volt benne anno, hiszen míg korábban itt láttuk először Ursa Wrent, most már láthattuk harcolni Mandalore-ért is a klón háborúk alatt. Azért időrendben nézve a dolgokat tetszetős, hogy milyen szépen terebélyesedik ki ez az egész, ahogy egy névtelen mandalore-i harcosból végül a bolygó egyik vezetője lesz (Bo-Katan), ahogy Maul egyik jelentéktelennek tűnő csatlósa Sidious fő bábja lesz a bolygón (Gar Saxon), vagy ahogy egy Bo-Katan melletti, túl sok vizet nem zavaró mellékszereplőből nem csak fontos karakter válik, de mint kiderül, ő az anyja az egyik sorozat egyik főszereplőjének (Ursa Wren). Ilyenkor látszódik igazán, milyen szépen épül fel a Star Wars világa, hogyan hatnak egymásra a szereplők, hogyan bontakoznak ki.

Ebben a részben végre pont kerül Gar Saxon Mandalore-t tönkrevágó karrierjének. Ez a figura, aki egy névtelen senki volt a Death Watch-ban majd Maul hadnagya és végül Sidious helytartója lett, túl sokáig szipolyozta ki eme jobb sorsa érdemes népet. Itt végül utoléri a végzett Ursa által, aki bár igyekezett Sabine miatt a Birodalomhoz, így Saxonhoz bújni, hogy védje klánját, a lánya védelme érdekében vállalta a polgárháború kirobbantását. És ezzel Mandalore újra polgárháborúba süllyedt, pedig alig 16 éve, hogy az előző véget ért. Ahogy Sabine mondta az előző részek egyikében (és ahogy említi később is), a mandalore-ik a legjobban a mandalore-ikkal szeretnek harcolni.

A sötétkard pedig visszatért a mandikhoz, de jogos tulajdonosát még nem találta meg. Amúgy szerintem kár, hogy Sabine le akarja passzolni a kardot, mert a Rebels tükrében úgy gondolom, hogy ő az a vezető, akire szükségük lenne. Az, aki tiszteli a hagyományokat, de nem feltétlen keresi a harcot. Aki talán képes lenne úgy új korszakba vezetni Mandalore népét, hogy nem próbálja meg eltörölni a teljes kultúrájukat és egy, ahhoz képest teljesen új identitást ráerőszakolni a népre, s nem száműzi azokat, akik ezt nem fogadják el, inkább megpróbál alternatívát kínálni neki. Mert hát végül is Sabine egy Jedi lovagtól és lázadó tábornoktól tanulta a diplomácia csínját-bínját. :)