Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Csillagkapu 8. évad..

 

Spoiler:

Ezek az emberi replikátorok csak engem emlékeztetnek a T-1000-se? De még a kezük is szúró fegyverré alakul, meg a testüket ért sérülések is teljesen olyanok..

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Stargate Atlantis 1. évad

 

Már az első 5 részt megnéztem, és nagyon jó, bár egy Daniel Jackson, vagy Carter alezredes, netán Jacket nem lehet helyettesíteni sajnos. Az új arcokat meg még szoknom kell :D

 

Közben nézem a Csillagkapu SG1-et is...9. évad.

 

Mi a lófütty ez? Ez az ellenség miért csak most bukkant fel? Eddig miért nem hirdette az igét? Miért most tolta ide a valagát?

Hová tünt RDA?

 

8. évad legeslegvége nagyon szép zárása lett volna a sorozatnak...

 

De így baromi erőltetetté vált...Na mind1 azért nézem tovább, mert eddig nagyon szerettem 1-8-ig...Csak ugye O'Neill...O'Neill..ajh... :D

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Atlantis 1. évadát mondjuk inkább az SG-1 8. évadával kellett volna párhuzamba nézned, bár lényegében annyira nem számít, csak így lehet fura lesz, hogy még O'Neill-ról és Hammondról beszélnek olyan szerepekben, mint amiben voltak (O'Neill a CsKP parancsnoka, Hammon a bolygóvédelmi hivatalé).

 

Jack nem hirtelen tűnt el. A 8. évad végén mondták, hogy elhagyja a CsKP-t, mivel össze akart jönni Carterrel. Igaz, konkrétan nem mondták ki (az utolsó pillanatig reménykedtek, hogy RDA aláírja a következő évadot), de a csomagolás, meg a CIA-s csaj kijelentése, hogy "más is vezetheti a Parancsnokságot" azért elég egyértelmű utalás :D

 

Az SGA esetében meg semmiképpen se úgy nézz az új csapatra, mint Jack, Carter, Daniel és Teal'c pótlékok. Külön karakterek, de ugyanez igaz Mitchell-re is az SG-1-ból (Landry meg ötször jobb bázisparancsnok karakter, mint amilyen O'Neill a 8. évadban volt). De ha ez vígasztal, O'Neill is feltűnik még néha napján (mindkét szériában, sőt, még az egyik filmben is). De ő kilépett, ez van, ez kell szeretni, most csak miatta nézted a sorozatot, vagy a sorzat miatt is? Ha az előbbi, akkor se az SGA, se az SG-1 9-10. évad nem fog tetszeni (az SGU meg aztán pláne nem). Ha az utóbbi, akkor semmi gond nincs a spin-offal és az uccsó két szezonnal.

 

Ami meg az Ori-t illeti, kérlek szépen, nézd végig a 9. évadot, aztán máris rájösz, miért nem tűntek fel eddig. Szépen meg lesz magyarázva, hol voltak, bár annyi már az első három részből is világos kell, hogy legyen, hogy egy másik galaxisban éldegélnek (ezt a 9x01-ben mondja Daniel).

 

Ja, és még valami. A 8. évad legvége (Moebius I-II.) egy borzalmas lezárása lett volna a sorozatnak, szerintem. A legsz*rabb epizódok között vannak nálam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem. nekem a 8 évad utolsó részének vége tetszett, mikor együtt horgászik a csapat :D Az olyan feelinges lezárása lett volna a sorozatnak... :D

 

Atantist csipázom, darálom is majd a többi részt.

 

9. évadot is nyomom persze.

 

Nem csak Jack miatt néztem, csak nekem ő volt a kedvencem na...Ha egyhuzamban nézel valamit 8 évadon keresztül, akaratlanul is szívedhez nő egykét karakter. Legalább is számomra.. :D

 

 

Ja és tudnál valamit mondani Spoilermentesen, hogy miféle sorozat lesz ez a Stargate Universe?

Most néztem az imdbn a karaktereket, eddig egyik se szerepelt korábbi részekben..

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem. nekem a 8 évad utolsó részének vége tetszett, mikor együtt horgászik a csapat :D Az olyan feelinges lezárása lett volna a sorozatnak... :D

Az a jelenet egy copyzott jelenet a Threads (8x18) című részből, köze nincs az utolsó részhez. A Threads viszont tényleg jó lezárása lett volna a sorozatnak, csak folytatták a 8. évadot.

 

Nem csak Jack miatt néztem, csak nekem ő volt a kedvencem na...Ha egyhuzamban nézel valamit 8 évadon keresztül, akaratlanul is szívedhez nő egykét karakter. Legalább is számomra.. icon1.gif

Én '99 óta nézem rendületlenül (na jó, volt az a kis megszakítás a magyar TV-n kb 2000-től 2003-ig), szóval tudom, milyen, mikor az ember megszokik egy sorozatot. Kb 7-10 év alatt hetente nézni elég tapasztalattal ruházott fel. Én ezen nőttem ám föl, mikor elkezdtem nézni, még csak két évados volt, és akkor még csak arról beszéltek, hogy nem lesz több három évadnál (a Showtime ugyanis először csak 66 részt rendelt meg). És nekem is Jack volt a kedvencem. De aztán megkedveltem Cameron Mitchell-t, sőt, még Danielt is (a 7. évadig nem szerettem, örültem, mikor... hát tudod, mi lett vele az 5. évadban). Na meg az Ori-t, Valát, Landry-t, Dr. Lamot... szóval, IMÁDOM a Stargate-t, legalább annyira, mint a Star Warsot!!! :D

 

Ja és tudnál valamit mondani Spoilermentesen, hogy miféle sorozat lesz ez a Stargate Universe?

Most néztem az imdbn a karaktereket, eddig egyik se szerepelt korábbi részekben..

Igen, újak, bár a pilotban lehet felbukkan Woolsey (NID képviselő és... nem mondom meg még micsoda :P ), valamint Daniel. Nem biztos, csak lehet.

Az Universe a 9. ékzáral fog foglalkozni, és kb. majd arról szól, hogy egy nagyobb csapat egy több ezer éves ős űrhajón ragad (amire csillagkapu vezet), mely az univerzumot járja. Az ősök azért építették, hogy eljussanak oda, ahová ős még nem merészkedett azelőtt. Hőseink nem fognak tudni hazajutni (de nem lesznek elvágva a Földtől), ráadásul mivel olyan galaxisokban járkálnak, ahol még nem volt ős, vagyis ember, így többnyire idegen lényekkel, idegen bolygókkal találkoznak majd. És ezúttal az idegen szó alatt ne megint emberi idegeneket érts, és az idegen bolygó alatt sem fenyőerdőket, hanem valódi, maszkos és CGI idegeneket, és CGI háttérel megalkotott világokat. Legalábbis ezt ígérik. Valamint a történet egybefüggő lesz (ezzel már próbálkoztak az SGA-ban és a 9-10. évadban az SG-1 esetében), valamint sokkal karakterközpontúbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hehe hát én is ott voltam ám 99 környékén az első évad nyitó epizódjánál a Children of the God-nál :D

Kisebb nagyobb megszakításokkal akkor mindig néztem a Tv2-n a sorozatot. És akkor is szerettem.

Aztán teltek múltak az évek, és csak most tudtam beszerezni mind a 9 évadot szinkronosan (valahogy fekszik nekem ennél a szinkron nemtudom miért, de Daniel Jack és Carter magyar hangja királyos) ....10. évad még nincs meg, de úgy hallottam, az csak feliratosan kering a neten :D

 

Most már meg van az összes Atlantis is...Szóval hurrá.

 

Nekem is ez lett most a kedvenc sorozatom :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt az olyan szörnyű. :D Mondjuk Walter hangját -és most nem a színész hangjáról beszélek, mert ugye nem az a fontos, hogy ahhoz hasonlítson a szinkron, hanem inkább a karakterhez-, szóval nem egészen találták el, de gondolom majd a színész fog rajta idővel "finomítani". :) Minden esetre Oliviáé, Peteré jó lett, érdekesen játszanak a hangjukkal a szinkronszínészek. Valahogy élettel telibb mint az eredeti, ami inkább monoton.

Másrészről meg jó volt viszontlátni az első részt, nagyképernyős tv-n. :D Érdekes, hogy itt mennyivel intenzívebb volt a zene és egyszerre nyomasztóbb, hátborzongatóbb. Egyből a Cloverfiled End Credits zenéje ugrott be. :) Ja és most tűntek fel azok a kis ábrák a pontokkal. Mi a francok lehetnek azok? :D

 

No a kövi rész eleje piszok durva lesz. Eddig még nem tudták felülmúlni. :D Áprilisig így nem lesz elvonási tünetem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cselekményt nem csak pörgéssel lehet ám kibontani :)

Dehogynem. Ha nem lesz semmi izgalom hová lesz a csattanó. Eddig még csak partot se mos a lassú víz. :| Érdekes meg minden, de az események úgy a nulla körül redukálódnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BSG

 

Spoiler:

Sok volt megint a töltelék szál. Vajon miért fontos egy sorozat végén még mindig a főszereplők régi életét mutogatni? A fekete lyuk ahogy feltűnt máris adja magát a befejezés. Időutazás lesz ebből, méghozzá vissza a múltba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BSG

 

 

Sok volt megint a töltelék szál. Vajon miért fontos egy sorozat végén még mindig a főszereplők régi életét mutogatni? A fekete lyuk ahogy feltűnt máris adja magát a befejezés. Időutazás lesz ebből, méghozzá vissza a múltba.

 

 

Ennek a visszaemlékezős dolognak a Földre való érkezés előtt kellett volna megesnie inkább. De már igazság szerint nem is értem a koncepciót. A rendezés, történetvezetés úgy sz*r ahogy van.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Stargate Atlantisz

 

Dejó hogy minden galaxisban az összes űrlény és ember perfekt angolul beszél.

 

Mondjuk már megszoktam, de mindig jót mosolygok magamban.

 

Az angol nemhiába világnyelv :)

 

A lidérceket keményebb ellenfélnek tartom, mint a kukacokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre mondta anno Dzséjt, hogy mennyire unalmas lenne ha minden epizód így kezdődne:

-Én, Daniel Jackson......

:)

Ráadásul, az Atlantisban még nyelvészük sincs, itt lenne aztán a komplikáció minden új bolygón, hiszen csak mutogatnának :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.