Ugrás a kommentre

1x04 - The Sith Lord


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Dookut meg még tíz év múlva sem tekintik fenyegetésnek. "Dooku ideialista politikus, nem gyilkos." "Ő nem öletne meg senkit. Nem olyan ember." Ezek Ki-Adi-Mundi és Windu szavai, amit Amidalának mondanak, miután a nő Dookut vádolta meg az ellene elkövetett merénylettel. Ha tíz évvel ezután, amikor Dooku már nyíltan szembeáll a Köztársasággal és rendszereket szipkáz el tőle, sem tartják ellenségnek, miért néznének rá most ferde szemmel?

Na EZ az igazi elbizakodottság. Dooku Jedi volt ergo sohasem ártana senkinek, az önvédelmet leszámítva... Na persze. Szerintem a Jedik naivitásához az is hozzájárult, hogy rendkívül kevésszer állt elő ez a helyzet, Dooku csak a 20. Jedi volt, aki kilépett a Rendből. A Jedik szemlátomást nem építettek ki túl jó biztonsági protokollokat erre a helyzetre, pedig pont amiatt hogy egy Jedinek az Erő miatt mekkora hatalma és befolyása lehet, érdemes lett volna eszközölni valamiféle korlátozott bejárást/hozzáférést a Rendből kilépett Jedik számára. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért volt korlátozás, hiszen az Archívum mélyén lévő adattároló számítógépekhez kilépett tag nem mehetett be. Dooku is csak Sifo-Dyas kódjával tudott besurranni oda. Ha az nincs meg neki, legfeljebb az Archívumban kutakodhatott volna, de azzal Kaminót még nem tudta volna kitörölni a létezésből. Szóval azért a fontos dolgokhoz ex-tagok vagy vendégek nem férhettek hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 05. 08. - 20:12, Dzséjt írta:

Egy poszttal Ody-é fölött írtam, hogy tíz évvel ezelőtt. ;) 

 

Igen, láttam csak akkor még nem volt biztos a forrás. Úgy vettem hogy kb 10 éve. A Dooku az elveszett Jedit még nem olvastam így amig nem írtad be a forrást körülbelüli értéknek vettem a 10 évet. Sorry.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.