Ugrás a kommentre

2x14 - Tipping Point


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

18 perccel korábban, Donát írta:

És milyen jó kontrasztot ad Hemlock Galen Ersoval. Két nagy koponya, de mégis a Birodalomhoz való hozzáállásuk tűz és víz. Lehet szolgálni a birodalmat meg "szolgálni".

Ott volt Rampart. Az is egy f@reg volt, és még igy is, csak a nagyok játékszere. 

Hemlock sokkal magabiztosabb Rampart-nál, neki erősebb hátszele van. De lehet a végén ő is egy feláldozható sakkbábu lesz....ki tudja. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma mikor megtudtam hogy Rex-ék hajójának Remora a neve beugrott hogy azt a nevet a Tűzparancs néhány jelenetéből már jól ismerem. Az eltérített utasszállító repcsire csatlakozott másik repcsi is azt a nevet kapta.

 

nDuU4mh.jpg

 

 

Nem sokkal később utánanéztem hogy jelent-e valamit és akkor meg azt tudtam meg hogy a remora egy az Atlanti-, a Csendes- és az Indiai-óceánban és az Északi- plusz a Földközi-tengerben honos halfaj amit a magyarban bojtorjánhalnak vagy gályatartóhalnak is szokás nevezni. A remorák jól bevett szokása hogy a felső részükön levő szívó szervükkel cápákra, nagy rájákra, egyéb nagyobb halakra, tengeri teknősökre vagy hajókra tapadnak és állati hordozójuk esetében a hordozók által meg nem evett kajacafatokat és a hordozók parazitáit kajálják. A cápák nagyra tátott szájában a fogakról is falnak.

Gályatartóhal néven már régóta tudok róluk ezt-azt szóval csak a másik két elnevezés és a lakóhelyek voltak a fentiek közül nekem új infók.

A "remora" jelentéséről annyi a lényeg hogy a latinban akadályoz-t, hátráltat-ot és feltart-ot jelent ami arra utal hogy azok a halak a potyautazás miatt valószínűleg le tudják lassítani a hajókat.

Szóval nagyon valószínű hogy mindkét Remora a halak után kapta a nevét.

 

l5BwRKg.jpg

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.