Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Igen, arra, nekem így nem tetszett. Nagyon bele volt erőszakolva, hogy legyen valami összekötő kapocs, ami utal az előzmény filmekre.

Azért nem egészen így van. Azért volt az a droideka beleerőszakolva abba a jelenetbe, mert a későbbiekből ki is derül, hogy a vaagarik a droidekákra pályáztak. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na szerintetek, akkor most minden EP6 utáni EU-t kidobnak a kukába, most, hogy lesz ez az új EP6 utáni animációs sorozat?

Egyébként ez mennyire fix?

Szeretem az SW-t (milyen meglepő) de engem ez a hír valahogy nem hoz lázba. Számomra Zahn művei illetve talán még a Jedi Academy-trilógia jelentik az EP6 utáni Star Wars-t. Csalódnék Lucasban, ha ezt meglépné. Főleg miután annyit hangoztatta, hogy az "Ő Star Wars-a az EP6-al teljes, miután Anakin/Vader életét mutatja be".

Ő tudja, de remélem alszik még rá egyet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ez mennyire fix?

Szeretem az SW-t (milyen meglepő) de engem ez a hír valahogy nem hoz lázba. Számomra Zahn művei illetve talán még a Jedi Academy-trilógia jelentik az EP6 utáni Star Wars-t. Csalódnék Lucasban, ha ezt meglépné. Főleg miután annyit hangoztatta, hogy az "Ő Star Wars-a az EP6-al teljes, miután Anakin/Vader életét mutatja be".

Ő tudja, de remélem alszik még rá egyet. :)

Nekem is a Thrawn trilógia és a Jedi Akadémia a kedvencem. Talán még a Thrawn keze duológia és az X-szárnyúak.

Nem találtam semmilyen infót ezzel az új sorozattal kapcsolatban se a starwars.com-on, se a wookiepedián. Úgyhogy elég gyanús.

De az egyik kommentben ezt írta:

"A Lucasfilm egyik embere, Steve Sansweet a C2E2-n erősítette meg. "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na szerintetek, akkor most minden EP6 utáni EU-t kidobnak a kukába, most, hogy lesz ez az új EP6 utáni animációs sorozat?

Mivel már megjelentek, nem lehet meg nem történtté tenni őket. Ha ellentmondás lesz a könyvek és az animációs sorozat között, akkor nálam a sorozat megy a kukába. Túlzottan is hozzám nőttek az eddig EU-sztorik ahhoz, hogy azokat képletesen áthúzzam egy tollvonással. Szerencsére mindenki választhat, semmi sem kötelező :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel már megjelentek, nem lehet meg nem történtté tenni őket. Ha ellentmondás lesz a könyvek és az animációs sorozat között, akkor nálam a sorozat megy a kukába. Túlzottan is hozzám nőttek az eddig EU-sztorik ahhoz, hogy azokat képletesen áthúzzam egy tollvonással. Szerencsére mindenki választhat, semmi sem kötelező :)

Én is így fogok tenni azt hiszem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokan azért kritizálják az EU-t, mert "nem marad hű az SW-hez". Én pont ezért szeretem (már amelyiket), mert el mernek rugaszkodni a filmekben lefektetett alapoktól és újat mutatnak. Bemutatnak olyan apróságokat, amik egy film vagy sorozat műsoridejébe nem férnek bele. Megtudhatunk számos érdekes dolgot a Galaxis hétköznapjairól, a különféle fajok, népek szokásairól. A példa kedvéért Zahn is ilyen. Egyetlen egy dolgot nem emésztettem meg tőle, mégpedig az ysalamiriket. Ezt leszámítva briliáns, ahogy összeolvasztja az új és régi trilógia, illetve a saját történeteinek világát. Számos filmes karakterrel vetekedő EU-karaktert hozott létre, amik szerintem mindörökre kitörölhetetlenek maradnak. (Thrawn, Mara Jade, Karrde, C'baoth, Jaina és Jacen Solo, C'ardas, és még sorolhatnám)

Ezek után részemről nem kérdés, hogy a könyveket vagy a sorozatot fogom-e kukába dobni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Fiction Kult a Darth Bane: Dynasty of Evil-ről:

 

"Drew Karpyshyn Star Wars: Darth Bane: Dynasty of Evil (Darth Bane: A gonosz vérvonala), 320 p., Lucas Books

 

Húsz év telt el azóta, hogy Darth Bane, a Sith sötét ura elpusztította az erő sötét oldalát imádó ősi rendet, és visszaállította a kettős kört: egy mester, aki uralja az Erőt és birtokolja a bölcsességet, és egy tanítvány, aki tanul, kihívások elé néz, hogy a végén egy halálig tartó párbajban megszerezze a hatalmat a mesterétől. Bane tanítványa, Zannah, még csak most érkezik el arra a pontra, hogy küzdelemben bizonyítsa, méltó arra, hogy mestere örökébe lépjen. Bane, aki elhatározta, hogy a Sith-ek galaktikus uralmának álma nem fog sírba szállni vele, megesküszik arra, hogy rájön az elfeledett sötét úr titkára, amely révén elnyerheti a halhatatlanságot.

Bane előtt tökéletes lehetőség nyílik, amikor egy Jedi követet meggyilkolnak a Doan nevű zavaros bányabolygón. Odaküldi tanítványát vizsgálódni, miközben ő maga titokban útnak indul, hogy megszerezze az egykori Darth Andeddu tudását. De Zannah nem bolond. Pontosan tudja, hogy a kegyetlen mestere kételkedni kezdett a hűségében, és megérezte, hogy valami olyat titkol előle, amely hatással lehet a jövőjére. Ha meg akarja szerezni azt a hatalmat, amire vágyik, időben kell cselekednie. Főleg, hogy Bane váratlanul eltűnik. Mivel csak az a Sith lehet a Sith sötét ura, aki legyőzte a saját mesterét, Zannah útnak indul, hogy megkeresse ? és talán megmentse ? mesterét, mielőtt végezne vele.

 

Drew Karpyshyn már több regényt is írt a Star Wars világához, de tőle származnak a Mass Effect számítógépes játékhoz kapcsolódó kötetek is. A Bioware cég díjnyertes írója és dizájnere, aki egyrészt a Mass Effect, másrészt a fantasztikus sikerű Star Wars: Knights of the Old Republic játék történeteinek vezető írója volt. A szerző jelenleg Kanadában él a feleségével, és macskáival."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számos filmes karakterrel vetekedő EU-karaktert hozott létre, amik szerintem mindörökre kitörölhetetlenek maradnak. (Thrawn, Mara Jade, Karrde, C'baoth, Jaina és Jacen Solo, C'ardas, és még sorolhatnám)

A sorolhatnámban ott van még Bel Iblis, aki annyira beleforrt már az SW világába, hogy az ep3 regényváltozata kétszer is említi a nevét. Bár nem helyes, objektíve tudom ezt, de marha jó volt látni a hivatalos regényben egy kedvenc EU-karakter nevét leírva :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorolhatnámban ott van még Bel Iblis, aki annyira beleforrt már az SW világába, hogy az ep3 regényváltozata kétszer is említi a nevét. Bár nem helyes, objektíve tudom ezt, de marha jó volt látni a hivatalos regényben egy kedvenc EU-karakter nevét leírva :D

Ha jól emlékszem a Sötét Nagyúrban is ott volt Bel Iblis.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszem a Sötét Nagyúrban is ott volt Bel Iblis.

Most hogy így említed, valóban, mintha szerepelne Garm Bel Iblis szenátor neve a Sötét Nagyúrban. Ezek után már a TCW-beli felbukkanása a soros. Elvégre láttuk már Mon Mothmát, Bail Organát, de a triumvirátus harmadik tagja még hiányzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most hogy így említed, valóban, mintha szerepelne Garm Bel Iblis szenátor neve a Sötét Nagyúrban. Ezek után már a TCW-beli felbukkanása a soros. Elvégre láttuk már Mon Mothmát, Bail Organát, de a triumvirátus harmadik tagja még hiányzik.

Igen, jöhetne a TCW-ben is.

 

Ha jól emlékszem abban a jelenetben szerepelt Bel Iblis, amikor Bail-ék az Uralkodóval tárgyaltak. Sőt, azt hiszem még szót is váltott Palpatine-nal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszagondolva Zahn írásaira, Bel Iblis viszonya nem volt épp felhőtlen Mon Mothmával, ezért is vonult félre. Könnyen meglehet, hogy ezért nem láthatjuk nagyon együtt őket.

A Sötét Erők Ébredésében eléggé vonakodott a szenátor, amikor szóba került, hogy fátylat kell borítania a Mon Mothmával való viszálykodására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszagondolva Zahn írásaira, Bel Iblis viszonya nem volt épp felhőtlen Mon Mothmával, ezért is vonult félre. Könnyen meglehet, hogy ezért nem láthatjuk nagyon együtt őket.

A Sötét Erők Ébredésében eléggé vonakodott a szenátor, amikor szóba került, hogy fátylat kell borítania a Mon Mothmával való viszálykodására.

Jó lenne, ha ez a Choices-ban benne lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszagondolva Zahn írásaira, Bel Iblis viszonya nem volt épp felhőtlen Mon Mothmával, ezért is vonult félre. Könnyen meglehet, hogy ezért nem láthatjuk nagyon együtt őket.

Bail halála után volt zűr kettőjük között, az meg már az ep4 után volt. Szerintem szimplán nem szerepeltetik a karakterét, pedig milyen jó lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott van még Coruscant is. Ha jól tudom Lucas azt is Zahn-tól emelte át, eredetileg Had Abbadon lett volna a Galaxis fővárosának neve. :D
De mennyivel jobban hangzik a Coruscant. :D Jó, hogy ebből nem csinált elvi kérdést, hanem átvette a jobbat.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bail halála után volt zűr kettőjük között, az meg már az ep4 után volt. Szerintem szimplán nem szerepeltetik a karakterét, pedig milyen jó lenne.

Utánaolvastam és valóban. :D Így viszont tényleg minden gond nélkül behozhatnák a karakterét a TCW-be. Lucas-t állítása szerint nem foglalkoztatja különösebben az EU, ennek ellenére szép számmal emel át ötleteket onnan, elég csak a mandalore-okra gondolni. Ezek után Garm Bel Iblis szenátor szerepeltetése nem hiszem, hogy túl nagy kihívás lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.