Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Asimov könyvekről nem tudni? B-t mintha tervezték volna, de örülnék egy 9-esnek is :lol:

 

Egyelőre nem tudok semmi konkrétat. Az elmúlt években takarékoskodtak. Most fejezték be a Lem kötetek kiadását, szerintem most már Asimovot folytatják.

 

Azt lehet tudni, hogy mely könyvek ezek?

 

Darth Bane trilógia, Deathstar, Allegiance, I, Jedi, Yoda, Thrawn keze újranyomás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egek, ez meg hogyan megy végbe? Vagyis leginkább miért?! ;)

Bármi is az, valami nagyon nagy jelentőségű dolognak kell lennie, mint például a Birodalom és az Új Köztársaság szövetségre lépésénél is közre játszott a Yuuzhan Vong invázió. Vagy talán csak egyszerűen békét akarnak. Hogy mindenki a maga ura legyen. Bár a Sitheknél meglepődnék, ha megelégednének azzal, amijük van, ők mindig többet akarnak. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a Sitheknél meglepődnék, ha megelégednének azzal, amijük van, ők mindig többet akarnak. ;)

Szerintem a Jedik sem nyugodnának túlzottan bele, ha így lennének egymás mellett a Sithekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egek, ez meg hogyan megy végbe? Vagyis leginkább miért?! :)

Valami minden eddiginél nagyobb fenyegetésről van szó. Még nem derült ki pontosan mi az. Luke csak nehezen egyezett bele a szövetségbe. Ő és Ben már az Elveszett Sith Törzs leszármazottaival együtt harcolnak. Ha tippelnem kéne, akkor azt mondanám, hogy az új fenyegetés magának az Erő létét fenyegeti. Más miatt nehezen tudnám elképzelni a szövetséget.

Közben Han és Leia a letartóztatást kockáztatják egy mentőakcióval. Daala államfő pedig előkészíti a rendeletet, mellyel feloszlatja a Jedi Rendet és minden Jedit törvényenkívűli bűnözővé nyílváníttat. Akkor viszont Leia is üldözötté válik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Allies-ben megtörténik az, ami eddig soha nem volt, a Jedik szövetséget kötnek a Sith-ekkel.

Kedvelem az EU-t, tényleg, de ezt még az én gyomrom se tudja megemészteni. Jedi-Sith szövetség? Most komolyan... én nem tudom elképzelni, hogy mondjuk egy Darth Maul és egy Obi-Wan Kenobi összejátszanak, esetleg segítik egymást.

Pár paródiaalapnak nem utolsó az ötlet. :)

Egyébként melyik érában játszódik a regény?

 

Darth Bane trilógia, Deathstar, Allegiance, I, Jedi, Yoda, Thrawn keze újranyomás.

A Thrawn keze duológiát már rég óta el akarom olvasni, pedig itt csücsül a gépemen. :D Könyvből valahogy más élményt nyújt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez nem kicsit meredek.

 

Nekem is. Ez a Jedi-Sith szövetség még talán érdekes, ilyen még nem volt. Viszont a Jedik újboli kitaszítottsága már nem annyira. Feleslegesen nyúzzák már ezt a generációt. Ebből a korszakból egyedül Paul Kemp Crosscurrent című regéye érdekel, ebben Jaden Korr, a Jedi-Academy szereplője a múltból a jövőbe került Sith-ekkel veszi fel a harcot. Ez csak egy részes és nincs kötődése a most menő Fate of the Jedi-vel. Az a sorozat az előzőekhez hasonlóan már nagyon hosszúra nyúlik, az egész rétestészta.

 

És mégis mi lenne olyan hatalmas, hogy fenyegetni tudná az Erő létét? :)

 

Nem tudom, talán valami fegyver, vagy újabb fanatikus, mint Kreia a KotOR 2-ből, aki az Erőt el akarja törölni, valami Malachor 5-höz hasonló szentélyben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jedi és Sith együttműködés? :)

Egyre jobban elkorcsosul az EU. :D Mondjuk ez is abba az időben játszódik, ami nagyon nem izgat, szóval nekem mindegy :D

 

Én azt mondom inkább ez, mint zombik. :D

 

Kedvelem az EU-t, tényleg, de ezt még az én gyomrom se tudja megemészteni. Jedi-Sith szövetség? Most komolyan... én nem tudom elképzelni, hogy mondjuk egy Darth Maul és egy Obi-Wan Kenobi összejátszanak, esetleg segítik egymást.

Pár paródiaalapnak nem utolsó az ötlet. :D

Egyébként melyik érában játszódik a regény?

 

Szerintem ezt úgy kell elképzelni, mint Anakin és Obi-van szövetségét Dookuval a TCW-ben, csak ez egy kicsit hosszabb időre szól. Ahogy utánanéztem csak Luke és Ben kötött szövetséget az Elveszett Sith Törzs tagjaival, és valami bolygón együtt harcolnak ideiglenesen.

Kb 43 évvel játszódik az EP4 után.

 

A Thrawn keze duológiát már rég óta el akarom olvasni, pedig itt csücsül a gépemen. :D Könyvből valahogy más élményt nyújt.

 

Egy darabig még biztos nem jelenik meg újra. Ha a Szukitsék végre engedélyt kapnak, akkor inkább új könyveket hoznak ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezt úgy kell elképzelni, mint Anakin és Obi-van szövetségét Dookuval a TCW-ben, csak ez egy kicsit hosszabb időre szól. Ahogy utánanéztem csak Luke és Ben kötött szövetséget az Elveszett Sith Törzs tagjaival, és valami bolygón együtt harcolnak ideiglenesen.

Kb 43 évvel játszódik az EP4 után.

Ezek szerint, folytatják a Darth Caedus halála utáni és a Hagyaték kezdete előtti időszak betöltését. Ez pozitívum, viszont ez a szövetség még mindig kicsit meredek számomra, bár ha normálisan megmagyarázzák, miért ne? Szerencsére nem az a fajta fan vagyok, aki megragad a filmek által szabott korlátok között, úgyhogy nyitott vagyok az új dolgokra. :)

A Dooku-Obi, Anain szövetség kényszerű volt, amit egy egész rend esetében nehéz elképzelnem, de mint írtam, ha normálisan megoldják, akár jól is elsülhet. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Micheal Reaves: Darth Maul: A vadászó árnyék.

Nagyszerű volt. Lorn és Darsha karaktere nagyon jó, bár már az elejétől lehetett sejteni, hogy meghalnak. Lornnál nem voltam biztos. Még a legvégén is úgy tűnt, hogy megússza. Az, hogy Palpatine karjaiba futott bele, az külön pech volt.

I-5-tel kíváncsi vagyok mi lesz. A Coruscant Nights sorozatban ő is szerepel Jax-szel, Lorn fiával együtt.

Az EU egyik kiváló gyöngyszeme ez a könyv.

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett, míg a végét jól el nem szúrták. Azok a kolosszális véletlenek, amik a végén voltak, hát az már fejfogós volt. Az egyetlen ember, akitől segítséget akar kérni hősünk, akihez minden áron el akar jutni, hát csapjon belé a ménkő, nem a másik Sith? És mindez pont a Coruscanton, ahol él hány ember is? Több milliárd? Ezt a fordulatot kihagyhatta volna az író, a legvégét meg pláne.

Az viszont tetszett, hogy a neimoidi a Darth Maul képregényből át lett helyezve, így tudjuk, hogy annak a végén mi volt Maul következő feladata.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, hogy pont Palpatine az egyetlen haverja, aki segíthet, ez a véletlen. Maul véletlen (mert ő csak belekeveredett) pont egy olyan embert üldöz, aki véletlen pont a mestere cimborája, és véletlen pont ott futnak össze, ahol véletlen pont találkozott volna a mester a tanítványával. Ezt véletlen pont nem tudom lenyelni :D Nagyon olcsó és béna húzás az író részéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Sziasztok!

 

Nincs meg véletlenül valakinek magyarul a Wedge játszmája .pdf-ben vagy .doc-ban? Ez az egyetlen, ami nincs meg az X-szárnyúak sorozatból (már azok közül, amik magyarul megjelentek), és most lenne időm elolvasni... Szóval ha valakinek megvan, legyen olyan kedves, és küldje el nekem. :D E-mail címem ugyanaz, mint az msn. Előre is köszi! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.