Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Készítettem egy számvetést. Ez alapján a klasszikus trilógiához köthető könyvek száma 58, ebből 41 játszódik a Jedi visszatér után.

Az előzmény filmekhez, ősi időkhöz eddig 22 könyv jelent meg összesen, ebből az ősi idők csak 3.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legjobb Zahn borító.

Azt sajnálom, hogy a Szukits szavazásán Zahn eddig csúnyán leszerepelt. Ha nem aktivizálják magukat a Zahn fanok és a Szukits komolyan veszi a szavazás állását, akkor lehet, hogy az életben nem olvassuk ezt a könyvet magyarul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legjobb Zahn borító.

Azt sajnálom, hogy a Szukits szavazásán Zahn eddig csúnyán leszerepelt. Ha nem aktivizálják magukat a Zahn fanok és a Szukits komolyan veszi a szavazás állását, akkor lehet, hogy az életben nem olvassuk ezt a könyvet magyarul.

Most azért már feljebb kúszott, ahogy látom. Egyébként én is szeretném elolvasni, de Mara Jade sohasem tartozott a kedvenceim közé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól látom, hogy a TFU megjelenése után csak 2 hónap múlva esedékes a következő regény (ami ha minden igaz, az I, Jedi lesz) kiadása? Eddig mintha arról lett volna szó, hogy csak 2012-től térnek át a kéthavonta történő megjelentetésre, de lehet, hogy le vagyok maradva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hangulata valóban magával ragadóbb, de úgy érzem, hogy ez a Mara nem illik a páncélos katonákhoz, ezért nem vagyok még mindig teljesen elégedett :hmm:

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ezt ma talaltam ki mit tud errol

 

A nemrégiben felröppent pletykák szerint George Lucas három új Star Wars filmet készül leforgatni, ami a Birodalom bukása után játszódna és elvileg nem lesz benne Skywalker nevű szereplő. A hírt az IESB adta közre egy "ultra-top secret" megbízható belső LucasFilm forrásra hivatkozva, aki elmondta, hogy Lucas az első filmet 1-2 évvel A Jedi Visszatér 3D-s változatának megjelenése után szándékozik kiadni, ami 2015-16 körül esedékes. Az IESB párhuzamot von a mostani újra kiadások és a 90-es évekbeli Special Edition-ök között abban, hogy valószínűleg Lucas az ezekből befolyt pénzzel akarja majd elkészíteni az új filmeket, ahogy tette ezt az előzmény-trilógiával is. A forrás azt is elhintette, hogy Lucas valószínűleg jókora időbeli rést hagy a Birodalom bukása után, akár ezer évet is, hogy több teret nyerjen és ne kelljen visszautalgatni az előző filmekre.

 

A hírek szerint az Avatar és a Clone Wars TV show sikere vette rá végül Lucas-t, hogy folytassa a kultikus sorozat történetét. A megbízhatóságának bizonyítására az IESB a korábbi LucasFilm-es híreit hozta fel, hogy például ők voltak az elsők akik híreztek a Sithek Bosszújának PG-13-as besorolásáról és a Star Wars TV sorozat létéről. Az "új trilógia" szinte mindenkinek keserű ízt hagyott a szájában, viszont ha lehet hinni ezeknek a pletykáknak, akár még jóra is fordulhat a dolog. A nagyobb mozgástér és az új fejlemények még jót is tehetnek George Lucas kreatív tehetségének, és ha ennyire előre megy az időben, még az Expanded Universe-el sem fog összegabalyodni a történet. A rendező végre visszatérhet a "jó győz a gonosz felett" jellegű történethez amiben jó, és hátra hagyhatja a "a hős, aki gonoszságba süllyed" sztorit, amiben nagyon nem jó. Fénykard-párbajok, gigászi űr-csaták és fantasztikus szereplők. Reméljük tényleg igaz a hír, ráfér már a Star Wars univerzumra egy igazán jó film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ezt ma talaltam ki mit tud errol

 

A nemrégiben felröppent pletykák szerint George Lucas három új Star Wars filmet készül leforgatni, ami a Birodalom bukása után játszódna és elvileg nem lesz benne Skywalker nevű szereplő. A hírt az IESB adta közre egy "ultra-top secret" megbízható belső LucasFilm forrásra hivatkozva, aki elmondta, hogy Lucas az első filmet 1-2 évvel A Jedi Visszatér 3D-s változatának megjelenése után szándékozik kiadni, ami 2015-16 körül esedékes. Az IESB párhuzamot von a mostani újra kiadások és a 90-es évekbeli Special Edition-ök között abban, hogy valószínűleg Lucas az ezekből befolyt pénzzel akarja majd elkészíteni az új filmeket, ahogy tette ezt az előzmény-trilógiával is. A forrás azt is elhintette, hogy Lucas valószínűleg jókora időbeli rést hagy a Birodalom bukása után, akár ezer évet is, hogy több teret nyerjen és ne kelljen visszautalgatni az előző filmekre.

 

A hírek szerint az Avatar és a Clone Wars TV show sikere vette rá végül Lucas-t, hogy folytassa a kultikus sorozat történetét. A megbízhatóságának bizonyítására az IESB a korábbi LucasFilm-es híreit hozta fel, hogy például ők voltak az elsők akik híreztek a Sithek Bosszújának PG-13-as besorolásáról és a Star Wars TV sorozat létéről. Az "új trilógia" szinte mindenkinek keserű ízt hagyott a szájában, viszont ha lehet hinni ezeknek a pletykáknak, akár még jóra is fordulhat a dolog. A nagyobb mozgástér és az új fejlemények még jót is tehetnek George Lucas kreatív tehetségének, és ha ennyire előre megy az időben, még az Expanded Universe-el sem fog összegabalyodni a történet. A rendező végre visszatérhet a "jó győz a gonosz felett" jellegű történethez amiben jó, és hátra hagyhatja a "a hős, aki gonoszságba süllyed" sztorit, amiben nagyon nem jó. Fénykard-párbajok, gigászi űr-csaták és fantasztikus szereplők. Reméljük tényleg igaz a hír, ráfér már a Star Wars univerzumra egy igazán jó film.

 

Ez egy hatalmas baromság. Soha többé nem lesz új sw-film. Ahogy látom egy prequel-utáló vágyaival van dolgunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. Utálom azt, amikor az emberek szeretnének valamit, hogy legyen, jelen esetben azt, hogy legyen még egy Star Wars trilógia, amely az EPVI. után játszódna és ez végül úgy terjed el, hogy "az emberek arról pletykálnak, hogy készülni FOG új Star Wars film." Ennél már csak az rosszabb, amikor valaki öncélúan kitalál egy hírt, amit tényként kezelve elkezd terjeszteni, amolyan SuperShadowos elánnal. Én egyszer olyat is olvastam a Blikkben, hogy készülnek leforgatni egy afféle 0. epizódot, amely 100 évvel játszódna az EPI. előtt és Yoda lett volna a főszereplője. Mai fejjel nézve el sem tudom képzelni, hogy milyen megfontolásból olvastam bele abba a szemétbe, a lényeg a lényeg, hogy csakis a hiteles forrásokban bízzunk, ne az ilyen huszadrangú mezei cikkíróknak.

 

Ja és hogy ne OFF-oljak annyit, holnap elmegyek és megveszem A Múlt Kísértetét. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukits Kiadó még a héten eldönti, hogy mely könyvekre kössenek szerződést 2012-ben. A szavazás megerősítette, kiegészítette saját elképzeléseiket. Nem csak a győztesre szeretnének szerződni, hiszen egy csomagban 10-15 címre szoktak megállapodni a jogtulajdonossal.

Remélem bölcsen döntenek és Zahnt is beleveszik. Meg egy két ősi idős könyvet is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukits Kiadó még a héten eldönti, hogy mely könyvekre kössenek szerződést 2012-ben. A szavazás megerősítette, kiegészítette saját elképzeléseiket. Nem csak a győztesre szeretnének szerződni, hiszen egy csomagban 10-15 címre szoktak megállapodni a jogtulajdonossal.

Remélem bölcsen döntenek és Zahnt is beleveszik. Meg egy két ősi idős könyvet is.

 

És ez mikor lesz publikus? Már a jövő héttől várhatunk információkat, vagy majd csak ha megvolt a szerződéskötés?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez mikor lesz publikus? Már a jövő héttől várhatunk információkat, vagy majd csak ha megvolt a szerződéskötés?

Most a héten még a jelöltek dőlnek csak el. Tehát kiválasztják azokat, amikre szerződést szeretnének kötni. Utána jövőre felveszik a kapcsolatot a jogtulajjal és elkezdődik a tárgyalás. A jogtulajtól is sok függ, lehet, hogy kiválasztanak valamit, aztán nem tudnak rá szerződést kötni, mert a jogtulajjal nem tudnak megegyezni.

Konkrét információkat már csak jövőre várhatunk. Idén esetleg még utána kérdezek annak, hogy ők mely címekre szeretnének szerződni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy a félbehagyottak is ilyen rossz eredményt értek el. Azt hittem Zahnnal együtt jobban fog kelleni az embereknek.

 

Mondjuk lehet, hogy sok "újonnan" érkezettnek már nem mond olyan sokat az, hogy mások már közel tíz éve morgolódnak azon, hogy pl. a Fejvadász háborúknak csak a harmada jött ki. Kérdés, hogy a szavazók mennyire kutatnak tudatosan a régebbi könyvek után, vagy csak ha eléjük kerül valami, akkor veszik csak meg/olvassák el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A félbehagyottaknak szerintem sokaknál csak úgy lenne értelme, ha az elejétől fogva adnák ki a sorozatot. Ami valószínűleg hasonlóan időigényes húzás lenne, mint a NJO kiadása. Nem hiszem, hogy mellettük még az új regények megjelentetése is beleférne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

szerintetek mindenki tudja meik micsoda s mirol szol? eg a fanok kozzul sem tudta mindenki nekem is utanna kellet neznm párnak es tenyleg hibazott itt a szukits hogy csak ugy ni nesze neked savazz

Szerintem biztos nem tudták, hogy melyik micsoda. Egyes kategóriák, mint például a The Old Republic, Republic Commando biztos mindenkinek világos volt. A többinek utána lehetett könnyen nézni. A Hand of Judgement lehetett nehéz dió, mert szinte sehol sem hivatkoznak rá úgy, mint Zahn "új sorozata".

A New Jedi Oredernél megint voltak olyanok, akik nem voltak tisztában, hogy milyen sorozatról van szó, csak jól hangzott és rá szavaztak. De olyanok is voltak, akik elvakultan csak Jedi visszatér utáni Luke, Leia Han kalandokat akarnak olvasni, mert számukra csak az a SW.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk lehet, hogy sok "újonnan" érkezettnek már nem mond olyan sokat az, hogy mások már közel tíz éve morgolódnak azon, hogy pl. a Fejvadász háborúknak csak a harmada jött ki. Kérdés, hogy a szavazók mennyire kutatnak tudatosan a régebbi könyvek után, vagy csak ha eléjük kerül valami, akkor veszik csak meg/olvassák el.

A Fejvadász háborúk befejezése pedig nem is olyan húzós, hisz csak trilógia. Elvileg beleférhetne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Fejvadász háborúk befejezése pedig nem is olyan húzós, hisz csak trilógia. Elvileg beleférhetne.

 

Ahogy X-szárnyúakat is lehetne még adni, hiszen talán csak az Isard's Revenge kapcsolódik az első négy kötethez, a többi egyesével is olvasható Lidérc Osztagos történet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A félbehagyottaknak szerintem sokaknál csak úgy lenne értelme, ha az elejétől fogva adnák ki a sorozatot. Ami valószínűleg hasonlóan időigényes húzás lenne, mint a NJO kiadása. Nem hiszem, hogy mellettük még az új regények megjelentetése is beleférne.

Igen, így van, X-szárnyúaknak csak akkor van értelme, ha elejétől kezdik. És túl sok helyet vonna el. Azt tudjuk, hogy 10-15 könyvre szeretnének szerződni. Ha csak 10 könyvre kötnének szerződést és X-szárnyúak zöld utat kapna, akkor azt a 10 helyet betöltené az X-szárnyúak sorozat.

Ezek alapján a New Jedi Order-t akár ki is zárhatjuk, mivel 19 kötetből áll. Tehát bele se férne. A jogtulaj nem hiszem, hogy belemenne, hogy a NJO-ból mondjuk csak az első 5 könyvet adják ki. Általában az ilyen sorozatok jogait egybe szokták eladni. Egy esetről hallottam, mikor egy 7 kötetes fantasy sorozatból a kiadó csak az 1., 2. és 5. kötetet vette meg. Persze ez olyan sorozat volt, ahol minden könyv külön sztori, nem alkot egybefüggő történetfolyamot, mint mondjuk a NJO.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy X-szárnyúakat is lehetne még adni, hiszen talán csak az Isard's Revenge kapcsolódik az első négy kötethez, a többi egyesével is olvasható Lidérc Osztagos történet.

Szerintem ott már más a helyzet. Az X-szárnyúak 10 kötetesre bővül. És elég sok idő eltelt már ahhoz, hogy értelmetlen legyen csak a 7.-kel, vagy csak a 8.-kal folytatni. Újra ki kéne hozni a régi részeket. És az újra kiadások nem termelnek annyi hasznot, mint egy új könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.