Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

X-szárnyúak

 

Ez jó kis kaland volt. Jó kis egy hónap. Már nagyon régóta, több, mint 10 éve a polcon figyeltek az X-szárnyú regények, de valahogy sosem volt hangulatom belevágni az olvasásukba. Régebben (a prequel és a SWTOR előtt) valahogy nem tudtam elképzelni egy Luke/Solo/Leia nélküli világot, történetet, ma már persze minden más. Most meg, hogy végeztem velük, szinte úgy érzem, mint egy jó TV sorozat fináléja után: hiányzik a Zsiványkommandó és a Lidérc osztag.

 

Az első négy könyv bőven ellát minket űrcsatával – jó vizuális képességűek előnyben – ugyanakkor mindegyiknek más a hangulata. Az első kissé tapogatózó, kissé bevezető jellegű, de lényegében egy vérbeli SW könyv. A második, a kommandós részekkel, coruscanti beépülésekkel és kavarásokkal inkább egy kémkönyv, míg a harmadik a bírósággal és a Lusankyával inkább egy szökéses/bíróságos dráma. A negyedik meg ismét világűr és űrcsaták, ami egy sci-fihez kell. Összességében, történetileg nagyon jó az egész, totál magába tud szívni a kaland, meg lehet szeretni mind a 12 Zsiványt, jók és látványosak a leírt ütközetek, jól megformált karakterekkel. A legnagyobb baj talán az íróval és stílusával van: néha iszonyat zavarosan és bonyolultan ír. Úgy érzem, túl sok fajt, járművet, embert, bolygót és rendszert mozgat, amiben rendesen elveszik az olvasó. Ráadásul nem segíti az érthetőséget a helyenként rosszul kötőjelezett párbeszéd sem, néha utána kell gondolni, ki mit is mond…

 

A Lidérc osztag gyakorlatilag egy új sorozat kezdete, egyfajta mellékszál. A Zsiványkommandó mellé egy új X-szárnyú csapat jött létre, új karakterekkel, új ellenséggel, új kalanddal. Először furcsa volt olvasni ( Wedgének ez a csapat a második gyermeke), de aztán hamar meg lehet őket szeretni. Mindkét kötet a hadicselekre, átverésre épül, megspékelve monumentális űrcsatákkal. A fiúk a sorozatcím ellenére többet repülnek TIE vadászokkal, mint X-szárnyúakkal, mindkét kötetben álcázva szolgálják a Köztársaságot – egyfajta piszkos 12 módra. A hatodik kötet csúcspontja számomra mégis a két társaság néhány együtt töltött órája. Mintha egy Bosszúállókat olvastam volna, nagyon jó volt Corran Hornék találkozója Kell Tainerékkel… ugyanakkor számos alkalommal elhangzik, hogy a Lidércek repülésben nem érhetik utol a Zsiványokat.A második író így tiszteleg az elsőnek és a sorozatnak. Az ötödik/hatodik lényegesen jobb stílusú írás, mint az első négy kötet, viszont iszonyat apró betűvel van szedve. A humor egyikől sem hiányzik, és ha valaki végigolvassa őket, alapos ismeretekkel fog rendelkezni a vadászgépek összes típusáról.

 

Bár egyik könyv sem rövid, olyan 400 oldal körül van, de elrepül az idő társaságukban. Már nehéz és költséges őket beszerezni, de ajánlom minden SW fannak, aki még nem olvasta volna!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Stackpole stílusa néha tényleg elég nehézkes, ezzel egyetértek, de nekem kifejezetten tetszett, hogy sok fajt és helyszínt szerepeltet. Így még inkább élővé varázsolja az SW univerzumot. Zahn műveit néha pont a steril környezet miatt nem szeretem (a fajok külsejét pl. sohasem részletezi, ráadásul sok általa kitalált faj csak a saját műveiben jelenik meg, máshol soha).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

X-szárnyúak

Jó kis írás, és teljesen egyetértek a leírtakkal! A Lidérceket kicsit nehezebb volt megszoknom elsőre, mivel jóval a Zsiványok után olvastam őket (a magyar megjelenések miatt), de épp úgy szeretem azt a sorozatot is, mint az elődöt. Nagyon hiányoznak a folytatások, és egyelőre remény sincs arra, hogy megjelenjenek. Pedig jó volna egyben látni a polcomon, bár az eddigi hat kötet sem árválkodik éppen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se felejtettem el csak egyelőre sok dolgom van, csak az egyik novellát tudtam eddig elolvasni. Ez a novellaolvasás későbbre tolódik nálam, úgyhogy nem tudok szavazni.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis írás, és teljesen egyetértek a leírtakkal! A Lidérceket kicsit nehezebb volt megszoknom elsőre, mivel jóval a Zsiványok után olvastam őket (a magyar megjelenések miatt), de épp úgy szeretem azt a sorozatot is, mint az elődöt. Nagyon hiányoznak a folytatások, és egyelőre remény sincs arra, hogy megjelenjenek. Pedig jó volna egyben látni a polcomon, bár az eddigi hat kötet sem árválkodik éppen :)

Hát tavaly sokkal többen az NJO-ra szavaztak, mint a félbehagyottakra, amit nem is értettem. Úgy gondoltam az X-ek befejezésére sokkal többen kíváncsiak.

Majd indítványozom, hogy 1-1,5 év múlva, ha újra tartanak szavazást akkor az X-szárnyúak külön kategória legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából Zsinj elkapása megjelent magyarul, mivel nem egészen az X-szárnyúkban kapják el, hanem a Szökevényekben. Úgy sejtem, hogy a két kötet párhuzamosan halad egymással, egyrészt a Lidércek akciójával a flottában, másrészt Hanékéval a Szökevényekben (valahogy nem szeretném lelőni a Solo command végét előre, ezért nem nézem meg kizárólag a végét az angol pdf-ben a gépemen, egyelőre csak találgatok). Jóval előbb volt olvasható Zsinj sztorijának a vége, mint ahogy egyáltalán az ÚK elindult ellene. Mármint a magyar megjelenések tekintetében, mert annak nem néztem utána, hogy az amerikai megjelenések hogyan követték egymást.

 

 

Háát.. most, hogy elolvastam, most látom csak, mennyire kiesett, mit is csinált Han Zsinj-jel...

 

"Csókold mg a vukimat!" :-))))

 

Amúgy az Éjnővérekre meg a Dathomirra emlékeztem, de Zsinjre nem.

 

És most jön a sorban a T. Zahn trilógia. Érdekes élmény lesz annyi idő után újrázni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Csókold mg a vukimat!" :-))))

 

Amúgy az Éjnővérekre meg a Dathomirra emlékeztem, de Zsinjre nem.

Jah... az vicces volt :D

Zsinj a sokadig hadúr az EU történetében, az Éjnővérek viszont nem, elég egyediek, így aztán jobban megragadnak a memóriában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, mit találtak ki most, érdekes:

"Október 10-től minden a szukits.hu-ra újonnan felkerülő előrendelhető könyvből az első 10 darabot az eredeti ár 10%-án kínáljuk.

 

Az akció feltételei:

- Az akcióban csak azok vehetnek részt, akik már vásároltak webáruházunkban.

- Egy vásárló havonta csak egy könyvet rendelhet 90% kedvezménnyel.

 

Az akció a Szukits Kiadó és más kiadók könyveire egyaránt vonatkozik. Az akció 2012. október 10-től visszavonásig érvényes"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, mit találtak ki most, érdekes:

"Október 10-től minden a szukits.hu-ra újonnan felkerülő előrendelhető könyvből az első 10 darabot az eredeti ár 10%-án kínáljuk.

 

Az akció feltételei:

- Az akcióban csak azok vehetnek részt, akik már vásároltak webáruházunkban.

- Egy vásárló havonta csak egy könyvet rendelhet 90% kedvezménnyel.

 

Az akció a Szukits Kiadó és más kiadók könyveire egyaránt vonatkozik. Az akció 2012. október 10-től visszavonásig érvényes"

A 10% helyett 90et akartál írni? Vicces lesz. Bár a Revanig ezt nem fogom kihasználni, az Allegiance vár Karácsonyig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Vader éf fia megjelenése áttolódott október 31-re.

A Halálcsillag pedig november 13-án jön.

A nyomdai torlódások miatt már nem biztos, hogy az Allegiance idén megjelenik.

Az, hogy a Hűség tolódik, számomra még nem is lenne baj, de így a Revan is tolódik:(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.