Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Igen, épp ezért reméljük mindannyian, hogy minden rendben lesz. A lehető legjobb helyen vannak most a SW könyvek jogai. Évente 7 új könyv végre megjelenhet magyarul. Nem szeretném, ha valami jogi bukfenc miatt ez a korszak véget érne. Legyen tartós, és hosszú időszak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is, koncentráljunk is éppen ezért a jelenre. :D Gondolom megint kb. 14 könyvre szerződik a Szukits. Az általam felsoroltakból te melyikeket választanád? :)

Nekem 20-at mondtak most. Úgyhogy most sokkal több mindenre van esély.

Hogy melyeket? Még át kell gondolnom figyelembe véve a többi olvasó igényét is.

Az általad javasoltakre biztos tenni fogok javaslatot.

De az X-szárnyúakra szintúgy. Elég népszerű sorozatról van szó.

Az Endor utáni korszak problémáját is felvázolom nekik. Ha mondjuk megúsznánk érintetlenül, vagy csak minimális retconnal, akkor még bele is lehetne ugrani valahogyan, hiszen akkor az aktualitások is ezt diktálnák, hogy ezzekkel foglalkozzanak. De ha teljesen eltörlik, akkor veszélyes lehet. Majd ők eldöntik, hogy vállalják-e a kockázatot. Lehet úgy is csinálni, hogy mondjuk az első 9 NJO regényt felvásárolják, vagy mondjuk csak a Legacy of the Force-ot, mely szintén 9 könyv, így maradna hely másra is.És így felvásárolhatnak jó sok SW regényt. Azt hiszem azon lesz inkább a hangsúly, hogy minél előbb megegyezzenek a Disney-vel, és bebetonozzák magukat, mint hazai Sw könyvkiadó, nem pedig az, hogy csak olyanok jelenjenek meg, melyek a kontinuitásba illenek. Ha esetleg áthúznák a Post Return of the Jedi időszakot, vagy egy részét és nannak ellenére lesznek olyan könvyek náluk, melyek nem illenek be az se baj, legalább a jogi helyzetük megszilárdulhat.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A korábban felsorolt könyvekkel én is egyetétek, főleg a Tatooine Ghost-ot szeretném végre látni magyarul. Eddig határozottan NJO ellenes voltam, de most valahogy még azokat a könyveket is bevállalnám, csak legyen SW könyvkiadás. Remélem nem rontanak el mindent az új filmekkel, az Armageddont meg inkább ne is emlegessük, filmnek jó volt, de a valóságban nem tetszene annyira, főleg most, amikor végre ennyi új SW jön évente.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zillo, tudnál indítani egy új szavazást a honlapodon?

Egy ilyen kérdést kéne feltenni, hogy elolvasnátok-e a New Jedi Order-től a Fate of the Jedi-ig tartó könyveket, ha az új filmek áthúznák a történeteiket?

Szerintem ezt jó lenne lemérni.

Meg is van ;)

 

Ha most lesz szavazás, az azt jelenti, hogy 2016ig el leszünk látva könyvekkel??

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Revan én úgy értelmeztem, hogyha a Disney-nek minden egyes film kijövetelnél meg kell egyeznie a Fox-szal, akkor talán a Fox is valamilyen irányt szab nekik, tehát nem szakadhatnak el az EU-tól, de akkor ezek szerint abba nem szól bele, csak a film értékesítésbe. De viszont ha az EU-s könyvek 2015 után semmit fognak érni, akkor az a sok szerző is lehúzhatja a wc-n azt a sok köszönet nyílvánítást, amiért segítséget nyújtott Lucas a könyvek létrejöttében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg is van ;)

 

Ha most lesz szavazás, az azt jelenti, hogy 2016ig el leszünk látva könyvekkel??

Vagy még tovább is.

Nem gondoltam bele egy dologba. 20 könyvet mondtak, de az nem biztos, hogy mind regény/antológia lenne. Lehet, hogy a képregénykönyveket is beleértették. Majd rákérdezek.

 

Szerk: El is felejtettem: köszönjük szépen.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Revan én úgy értelmeztem, hogyha a Disney-nek minden egyes film kijövetelnél meg kell egyeznie a Fox-szal, akkor talán a Fox is valamilyen irányt szab nekik, tehát nem szakadhatnak el az EU-tól, de akkor ezek szerint abba nem szól bele, csak a film értékesítésbe. De viszont ha az EU-s könyvek 2015 után semmit fognak érni, akkor az a sok szerző is lehúzhatja a wc-n azt a sok köszönet nyílvánítást, amiért segítséget nyújtott Lucas a könyvek létrejöttében.

Nem hiszem, hogy a Fox fog szabni az EU-nak. Még az új filmekbek sem tudnak irányt szabni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dawn of the Jedi: Into the Void.

Most néztem meg az adatlapját. Azt írják, hogy ez csak az első regény lesz. Tehát lehet számítani több Dawn of the Jedi-re is. Érdekes lesz.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az! :rock::yeah:

Szerintem olyan lesz, mint a Rebels. Mindegyik önállóan olvasható.

Jó lenne rávenni a kiadót, legalább az Into the Void-ra. Illetve, most már lesz TPB-je a Force Storm-nak is. A Darth Vader and the ...2. és a Dark Times kötetek mellé beleférhetne egy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy mint a The Old Republic sorozat. :)

Igen, tényleg. Az eddigi TOR könyvek is ilyenek.

Érdekesség: 2004-ben még arról volt szó, hogy lesz egy 9 kötetes TOR regénysorozat, de aztán lefújták. Helyette jött a Legacy of the Force.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még, hogy amiatt aggódunk, hogy Lucas nagyon bele fog szólni a filmekbe. :roll: Épp amiatt aggódunk, hogy távol marad az alkotástól.

 

Viszonylag szépen összefoglalták.

Zseniális lenne a Dark Empire? Akkor a Semic-nél miért ment döcögősen az első 6 szám?

Thrawn jó gonosz, de a cikk írója túlidealizálja. Azért ő nem egy Darth Vader, vagy Uralkodó, még ha közel is áll hozzájuk.

Anakin Solo pedig a Vong háború idején hal meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt egyébként lehet tudni, hogy a TOR-sorozatot hány kötetesre tervezik? Vagy az Annihilationnel befejezik?

Nem tudom, hogy hány kötetesre tervezik, de nagyon remélem, hogy nem az Annihilationel fejezik be. Amúgy a napokban megjelenik az USA-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Revan csak decemberben jelenik majd meg, és még így is vezeti a Szukits októberi eladási listáját :D Ez jelent valamit :hmm::cool:

 

Amúgy elég kiegyenlített a szavazás... Szerintem így, nagyjából fele-fele arányban nem érné meg a Szukitsnak kiadni ezeket a sorozatokat. Nem mintha az oldalam számítana nekik valamit :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán eljött az ideje az X-wing sorozatnak.

Egyre inkább azon gondolkodok, hogy ideális lenne valamilyen szinten. :hmm: Mellette még lehetne hely más könyveknek is. Feltéve, ha tényleg 20 könyvre akarnak leszerződni. De az is lehet, hogy ebből a 20 címből jó pár képregény lesz.

Mindegy, majd ha eljön az idő és a Disney/Lucasfilm is úgy gondolja, hogy a Szukits Kiadó ideális a hazai SW publikálásra, akkor felvetem nekik az X-winget is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is jó lenne az X-szárnyúakat végig kiadni, de előbb koncentráljanak az új, standalone kötetekre. :) Az antikváriumokban már elég nehéz beszerezni a sorozat egyes részeit, ráadásul nem olcsók, így szerintem sokak nem örülnének, ha csak a még ki nem adott részeket adná ki a Szukits.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon Michael Arndt, aki az EP7 forgató könyvét írja, mennyire van tisztában az EU-val? Mit fog figyelembe venni, mit fog eltörölni? Most már konkrétabban tudjuk, ki az első személy, akin az Endor utáni EU sorsa múlik. Érdekes lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az még rendben van. Ugye Han mellett ül Luke és Leia. Luke mellett ül Ben, mellette Mara, akihez éppen odagurult Artu. Leia mellett ül Jaina, ő mellette Jacen... De hogy ki az a hosszú hajú srác az asztal túloldalán, na róla aztán tényleg fogalmam sincs. Anakin nem lehet ugye, mert ez a Betrayalból van, addigra pedig ő már meghalt. Időközben már utána olvastam, a hosszú hajú srác Zekk, a Solo-ikrek jó barátja, eleinte elég sötét úton járt, de megtért. Ő is Jedi Lovag. A killikekkel vívott háború során őt és Jainát is erőszakkal beleolvasztották a killikek kaptár elméjébe, így elég erős kötelék alakult ki közöttük, valószínűleg ezért is van ott. Zekk Wookieepedia adatlapjának elején pont ehhez a képhez illő idézet van.

 

"And Zekk. Who, may I ask, invited Zekk? He's not family.

Not yet."

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.