Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Hmmm, akkor ahogy elnézem, te inkább az ilyen Zahn-féle EU-ra hajtottál rá, na meg a Halálcsillagra. (Bocsi, hogy ha tévedek.) :) Mondjuk ez nem lep meg, úgy vettem észre, hogy az SW-s érdeklődésed többnyire az EPVI. utáni irányba nyúlt. :)

Nem egészen, még előttem áll az Árulás és a Végzetes szövetség, a Darth Plagueisről nem is beszélve, ezek más korszakok :) Kicsit jobban el vagyok maradva, kb. 7 könyv sorakozik hamarosan előttem. Az érdeklődésem megy másféle is, de tény, hogy az ep6 utáni éra egy fokkal jobban érdekel, az összes kedvenc karakterem, sztorim, stb. eddig onnan való.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyire tudom, a Jedi-herceg sorozat nem része a hivatalos kánonnak, néhány magyarok által írt Han Solo regénnyel egyetemben. Nem tudom, hogy akik olvasták őket, azoknak mi nem tetszett benne, de nem lepődnék meg ha emiatt tartaná rossznak őket valaki.

Nálam még mindig A Sith-ek bosszúja tartja az első helyet Stover tollából. Utána körülbelül holtversenyben jönnek James Luceo és Drew Karpyshyn eddig olvasott művei és a Történetek trilógia Anderson-tól, meg a Thrawn keze duológia és a Szökevények. Nagyjából ezután jönne az összes többi mű, amit már olvastam, bár Steve Perry-től A Birodalom árnyai-ra minimum egy különdíjat adnék és valamiért A Jedik gyermekeire is Barbara Hambly-től. Én nem tartottam rossznak, a vége meg különösen tetszett. A Külső Űr az egyetlen olyan könyvem aminél tényleg megfájdult a fejem, mire a végére értem, de egy ősi Sith bolygó, rajta egy templommal, amiben egy rakás Sith ereklye van még ezért is bőven kárpótolt.(Remélem látjuk még a No Prisoners-t magyarul) Valamiért eddig minden SW könyvben találtam olyat, ami annyira tetszett, hogy bámilyen értékelésen maximális ponttal jutalmaznám bármelyiket, még a két utolsót is a rangsoromban: a Sötétkard-ot és a Korélia trilógiát. Szerintem ezek se voltak rosszak, egyszerűen csak nem díjazom, ha olyan karaktereket ölnek meg egy regényben, akiket (szerintem) nem kéne. Elismerem Madine tábornoknak nem volt túl sok szerepe a Jedi visszatér-ben, de a Sötétkard előtti EU-ból úgy láttam, hogy nem nagyon szokás a Lázadók/ Új Köztársaság tábornokait öldösni. A Korélia trilógiában is csak az nem tetszik, hogy Gaeriel Captison addig tudtommal csak a Különbékében szerepelt és nem értettem, a szerző minek hozza őt vissza annyi idő után, csak azért, hogy aztán megölje? Ezért voltam régen az NJO és az utána következő történetek kiadása ellen is, mert nekem túl sok olyan karakter hal meg bennük, akinek nem kéne. Aztán jött az EP7 és ezentúl nem azon fogok meditálni, hogy a kedvenceim éltek-e vagy haltak, hanem, hogy léteztek-e egyáltalán?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyire tudom, a Jedi-herceg sorozat nem része a hivatalos kánonnak, néhány magyarok által írt Han Solo regénnyel egyetemben. Nem tudom, hogy akik olvasták őket, azoknak mi nem tetszett benne, de nem lepődnék meg ha emiatt tartaná rossznak őket valaki.

Tévedsz, a Jedi Herceg sorozat kánon. Csak sokan szeretnék, hogy ne legyen az, mert annyira rossz. (Elvileg, nem alkotok véleményt, nem olvastam.) Hivatalos továbbra is, csak utólag szanaszét retconolták. A magyar Star Wars könyvek pedig értelemszerűen hamisítványok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EP6 könyvváltozatához nem volt szerencsém. Tényleg annyira rossz? És ha igen, miért? :)

 

Szerintem pont az a jó, ha a szereplőket meg merik ölni, így senki sincs biztonságban (hm... lehet, Martin hatása érződik rajtam.) Azért így is sok karakter sorsa érdekelne, akiknek haláláról nem esik szó, de már a legújabb könyvekben nem szerepelnek (pl. bel Iblis).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Revan egyáltalán nem érdekelt, azt kihagytam, és kimaradt a Yoda meg a Mindor... is. A többinek már nekiálltam, már ami megvan. Nekem augusztusban jön hozzá még kettő.

Most a Hűséget kezdtem el.

Ha csíped Mara Jade karakterét, akkor a Hűség biztosan be fog jönni. Szerintem ebben a könyvben hozza az eddigi legjobb "alakítását". :)

 

Egyébként a Revan miért nem érdekelt? Szerintem a 2012-es év legjobb regénye, így azon kevesek táborába tartozom, akiknél veri az Árulást. Bár tartalmaz utalásokat (melyek javát én is csak nagy vonalakban ismertem), önálló regényként is megáll a lábán. Ha a Bane-trilógia tetszett, a Revannek is adhatsz egy esélyt, szerintem érdemes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EP6 könyvváltozatához nem volt szerencsém. Tényleg annyira rossz? És ha igen, miért? :)

Rég olvastam és nem emlékszem már rá olyan pontosan, de két dolgot tudnék kiemelni belőle... Ishi Tib egy karakter benne és nem egy faj. (Oké, régebben íródott, egye kutya. :)) Viszont ami bosszantóbb, az Luke ábrázolása a könyvben. Ő mindig is azt az igazi, nyugodt és békés Jedi mentalitást képviselte, aki csak azért fogatta el magát az Endoron, hogy megtérítse az édesapját, mert tettei ellenére is úgy érezte, hogy meg lehet őt menteni... A könyvben pedig ilyen gondolatokkal ruházzák fel, hogy meg akarja ölni a Császárt, meg ilyenek. >.< Tény, hogy ott a trónteremben az uralkodó hatással volt az elméjére, de ezek már azelőtt elhangzanak, hogy egyáltalán odaérne. Luke abszolút karakteridegen benne, nagyon szembetűnő mértékben.

 

Viszont vannak érdekes pillanatai is a könyvnek... Pl. kiderül belőle, hogy Darth Vader egy fémkohóban olvadt fémbe zuhant, ezért lett olyan, amilyen. :D Mustafar béta verzió. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyire tudom, a Jedi-herceg sorozat nem része a hivatalos kánonnak, néhány magyarok által írt Han Solo regénnyel egyetemben. Nem tudom, hogy akik olvasták őket, azoknak mi nem tetszett benne, de nem lepődnék meg ha emiatt tartaná rossznak őket valaki.

Nálam még mindig A Sith-ek bosszúja tartja az első helyet Stover tollából. Utána körülbelül holtversenyben jönnek James Luceo és Drew Karpyshyn eddig olvasott művei és a Történetek trilógia Anderson-tól, meg a Thrawn keze duológia és a Szökevények. Nagyjából ezután jönne az összes többi mű, amit már olvastam, bár Steve Perry-től A Birodalom árnyai-ra minimum egy különdíjat adnék és valamiért A Jedik gyermekeire is Barbara Hambly-től. Én nem tartottam rossznak, a vége meg különösen tetszett. A Külső Űr az egyetlen olyan könyvem aminél tényleg megfájdult a fejem, mire a végére értem, de egy ősi Sith bolygó, rajta egy templommal, amiben egy rakás Sith ereklye van még ezért is bőven kárpótolt.(Remélem látjuk még a No Prisoners-t magyarul) Valamiért eddig minden SW könyvben találtam olyat, ami annyira tetszett, hogy bámilyen értékelésen maximális ponttal jutalmaznám bármelyiket, még a két utolsót is a rangsoromban: a Sötétkard-ot és a Korélia trilógiát. Szerintem ezek se voltak rosszak, egyszerűen csak nem díjazom, ha olyan karaktereket ölnek meg egy regényben, akiket (szerintem) nem kéne. Elismerem Madine tábornoknak nem volt túl sok szerepe a Jedi visszatér-ben, de a Sötétkard előtti EU-ból úgy láttam, hogy nem nagyon szokás a Lázadók/ Új Köztársaság tábornokait öldösni. A Korélia trilógiában is csak az nem tetszik, hogy Gaeriel Captison addig tudtommal csak a Különbékében szerepelt és nem értettem, a szerző minek hozza őt vissza annyi idő után, csak azért, hogy aztán megölje? Ezért voltam régen az NJO és az utána következő történetek kiadása ellen is, mert nekem túl sok olyan karakter hal meg bennük, akinek nem kéne. Aztán jött az EP7 és ezentúl nem azon fogok meditálni, hogy a kedvenceim éltek-e vagy haltak, hanem, hogy léteztek-e egyáltalán?

No Prisoners.. hát nem tudom, hogy lesz-e valaha is. Amerikában a The Clone Wars regénysorozat 3. köteteként kezelik, így a jogtulaj ragaszkodna hozzá, hogy a TCW mozi regényt, és a Külső űrt is újra kiadják, + a Miller féle 4. és 5. kötetet is. Ezak miatt valószínűleg kevésbé esélyes. Elméletileg meg lehetne oldani, hogy csak a No Prisoners jelenjen meg, a többi meg kimaradjon, de nem tudom, hogy gyakorlatilag menne-e?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy rémlik, hogy ez a kép már szerepelt jóval régebben :) Még mindig nagyon szörnyen néz ki ez a lény. Szerintem eleve elhibázott az egész "konstrukció". Legyen valami gusztustalan, de emberszerű, nagy hatalmú szörnyeteg, minél gonoszabb, annál jobb. Ehhez nem kellett volna ennyire megfoghatatlan, borzasztó külsőt kreálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy rémlik, hogy ez a kép már szerepelt jóval régebben :) Még mindig nagyon szörnyen néz ki ez a lény. Szerintem eleve elhibázott az egész "konstrukció". Legyen valami gusztustalan, de emberszerű, nagy hatalmú szörnyeteg, minél gonoszabb, annál jobb. Ehhez nem kellett volna ennyire megfoghatatlan, borzasztó külsőt kreálni.

Végül is valamilyen szinten emberszerű. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem viszont nagyon tetszett az Abeloth krízis története. Az elmúlt 20 év EP6 utáni eseményei közül ez volt az a dobás, mely a filmekével vetekedett. Egy ehhez hasonló szorit szeretnék látni az új filmtrilógiában is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Troy Denning interjúk.

 

http://www.theforce.net/story/front/TFN_Interview_Crucible_Author_Troy_Denning_153017.asp

 

http://www.hollywood.com/news/movies/55019540/star-wars-crucible-troy-denning-interview-excerpt?page=1

 

Természetesen Denning se tud semmit az új filmekkel kapcsolatban és mivel a könyveseket sem értesítették 2012 október vége előtt az új trilógiáról így végül is az eredeti koncepció mellett maradtak. Az utolsó Luke, Leia, Han regény, mely után a stafétabotot végleg átadnák az új generációnak.

Denning is teljesen bizonytalan az EP6 utáni EU jövőjével kapcsolatban. Az, hogy újrakezdik-e a korszak EU-ját az új filmek miatt, vagy haladnak tovább mégis ezen az úton, az csak az új filmek után fog kiderülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egy esetleges újrakezdés nem csak, hogy inkonzisztens lépés lenne, hanem még tovább is növelné a szakadékot a kontinuitásban. Ez persze nem zárja ki, nem lenne logikátlan, hogy a sequel trilógiához is készüljenek majd EU-s tartalmak, de akkor ezt csak az addigi érák eltörlésével valósulhatna meg. Persze mindenképpen rengeteg anyag fog kirostálódni, de szerintem amit lehet azt meg kellene őrizni a régi EU-ból. Az elkövetkező műveknek, pedig megpróbálni úgy kapcsolatot teremteni a korszakokkal, ahogy például azt a Halálcsillag esetében szinte kifogástalanul tették meg. Ez persze csak az én véleményem. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukits kedvezményekről. Mint tudjátok 50%-os az előrendelési kedvezmény. Megjelenés után 1 hónapig 40% kedvezmény van, majd ez csökken havonta. Tehát a Tűzharc még ebben a hónapban 40%-os, a következőben 30%-os és így tovább.

Star Wars megjelenések erre az évre. A Válaszutak után a Republic Commando maradék részei jönnek sorban. Tehát idén a jelenlegi állás szerint biztos megjelenik a Triple Zero és a True Colors, talán még az Order 66 és a 501'st is, bár ez utóbbi szerintem átcsúszik 2014-re.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukits kedvezményekről. Mint tudjátok 50%-os az előrendelési kedvezmény. Megjelenés után 1 hónapig 40% kedvezmény van, majd ez csökken havonta. Tehát a Tűzharc még ebben a hónapban 40%-os, a következőben 30%-os és így tovább.

Star Wars megjelenések erre az évre. A Válaszutak után a Republic Commando maradék részei jönnek sorban. Tehát idén a jelenlegi állás szerint biztos megjelenik a Triple Zero és a True Colors, talán még az Order 66 és a 501'st is, bár ez utóbbi szerintem átcsúszik 2014-re.

ez igy sorban mind jolhangzik

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tévedsz, a Jedi Herceg sorozat kánon. Csak sokan szeretnék, hogy ne legyen az, mert annyira rossz. (Elvileg, nem alkotok véleményt, nem olvastam.) Hivatalos továbbra is, csak utólag szanaszét retconolták. A magyar Star Wars könyvek pedig értelemszerűen hamisítványok.

Nem csak elvileg, tényleg olyan rossz. Én átszenvedtem magam rajta, borzalom. :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egyelőre elég volt a Bane-trilógia Sithekből, és amúgy sem kerültek be ezek a könyvek a kedvencek közé.

A Revanban nem olyan töményen jönnek a Sith-ek, mint a Bane-trilógiában, ebből a szempontból sokkal fogyaszthatóbb. :) Nekem is tetszett, pedig voltak dolgok, amiket nem értettem benne, meg én is jobban szeretem az Ep6 utáni sztorikat, de erre érdemes sort keríteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most tartok a Luke körülbelül 80. oldalánál. Szerintem kifejezetten nem rossz eddig, bár egy kicsit lassan indult be. Sajnos véletlenül belefutottam pár spoilerbe, de ennek ellenére igyekszem szemet hunyni felettük, amíg odaérek. :)

 

Szerk.: Besz*rok, kanonizálták a skorpióvá átalakuló Darth Vadert a régi, japán készítésű, Star Warsos famicon játékból. Hallottatok erről? :D Legalábbis a Wookiee-n. Sasori Vadernek hívják, egy alakváltó skorpió, aki Luke félelmei alapján választotta Vader alakját. :D

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Wars megjelenések erre az évre. A Válaszutak után a Republic Commando maradék részei jönnek sorban. Tehát idén a jelenlegi állás szerint biztos megjelenik a Triple Zero és a True Colors, talán még az Order 66 és a 501'st is, bár ez utóbbi szerintem átcsúszik 2014-re.

Nem úgy volt, hogy 1 RC, 1 egyéb regény az egyhangúság elkerülése végett? Bár így se hangzik rosszul, remélem, a 4. regény után nem ununk rá az RC sorozatra...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem úgy volt, hogy 1 RC, 1 egyéb regény az egyhangúság elkerülése végett? Bár így se hangzik rosszul, remélem, a 4. regény után nem ununk rá az RC sorozatra...

De igen, viszont úgy tűnik megváltoztatták.

De így legalább már tudjuk a 2014-es megjelenéseket is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig nekem is tetszik, könnyen olvastatja magát. :) Nem szeretek sokat olvasni egyhuzamban (elég megterhelő a szemnek), de az első 100 oldal gyorsan lecsúszott kezdésnek. Ha a regény további része és a többi RC könyv is tartja ezt a minőséget, akkor részemről nem lesz gond az egyhangúsággal megjelenés terén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.