Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Idézek a könyvből:

 

"A bejáratok hirtelen berobbantak, és mindegyiken két-két Jedi rontott be a terembe - nyilván azért váltak szét, hogy hatékonyabban koordinálhassák a támadást. Az előzőnek érkező páros, egy echani nő aki mindkét kezében egy-egy kék pengéjű fénykardot tartott, illetve egy aranyszínű kardot forgató, rikító ruhát viselő férfi - egyenesen Bane felé rohant."

 

Ez állati jó kép, honnan van?

A Wookieepediáról, ők pedig az Essential Guide To Warfare-ból szedték.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre tisztán emlékszem, hogy arany volt neki. :) Talán A Pusztítás Útjában volt még neki kék, de azóta már lecserélte.

 

Farfallának a Pusztítás útjában is arany színű kardja volt, ezzel tűnt ki a többi jedi közül, na meg hogy minden csata előtt vakítóan fényesre polírozta a páncélját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Farfallának a Pusztítás útjában is arany színű kardja volt, ezzel tűnt ki a többi jedi közül, na meg hogy minden csata előtt vakítóan fényesre polírozta a páncélját.

Sajnos arra már nem emlékszem pontosan, abból indultam ki, hogy a Jedi Vs. Sith képregényekben, amely előbb íródott, mint a könyv, kék volt neki és a Wookieepedia is azt írja, hogy a háború alatt kék színű fénykardot viselt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Farfallának a Pusztítás útjában is arany színű kardja volt, ezzel tűnt ki a többi jedi közül, na meg hogy minden csata előtt vakítóan fényesre polírozta a páncélját.

Én biztos vagyok benne, hogy eleinte kék volt neki (nem véletlenül ugrott be A kettő szabálya alapján készült képről a hiánya), de már nem tudom, pontosan hol keressem a regényben, így idézni sem tudok. Szerintem kevered az arany színű hajjal. :) Azzal és a rikító páncéljával tűnt ki a többi Jedi közül.

871195887sw_www.kepfeltoltes.hu_.png

Mivel nem nagyon térhetett el a képregénytől, logikus, hogy csak a későbbiekben adott arany színű kardot Farfalla kezébe az író.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én biztos vagyok benne, hogy eleinte kék volt neki (nem véletlenül ugrott be A kettő szabálya alapján készült képről a hiánya), de már nem tudom, pontosan hol keressem a regényben, így idézni sem tudok. Szerintem kevered az arany színű hajjal. :) Azzal és a rikító páncéljával tűnt ki a többi Jedi közül.

871195887sw_www.kepfeltoltes.hu_.png

Mivel nem nagyon térhetett el a képregénytől, logikus, hogy csak a későbbiekben adott arany színű kardot Farfalla kezébe az író.

 

Úgy is eltervezem olvasni ötödszörre is a könyvet, majd ha odajutok akkor leírom hogy milyet írt neki Drew :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy is eltervezem olvasni ötödszörre is a könyvet, majd ha odajutok akkor leírom hogy milyet írt neki Drew :)

Ez jó ötlet. :) Egyébként érdekes, én sokáig embernek hittem Farfallát, a könyvben nem is nagyon utaltak arra, hogy nem az, legalábbis nekem nem jött át sokáig. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez jó ötlet. :) Egyébként érdekes, én sokáig embernek hittem Farfallát, a könyvben nem is nagyon utaltak arra, hogy nem az, legalábbis nekem nem jött át sokáig. :)

 

Eddig a szent másodpercig én is. Könyvek alapján én mindig embernek képzeltem el, amíg most meg nem láttam a lábait :D Ez az íllúzió rombolás ne továbbja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként érdekes, én sokáig embernek hittem Farfallát, a könyvben nem is nagyon utaltak arra, hogy nem az, legalábbis nekem nem jött át sokáig. :)

Azt hittem, csak a kép sikerült "érdekesen", pedig párszor még néztem is, milyen patái meg farka van. :lol: De ez nekem is új infó volt. Eddig fel sem tűnt nála a Wookiee-n, a fajnál, hogy Equine, meg mertem volna esküdni, hogy ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó dolog mindig újat tanulni itt. A Halálosztag pedig egyre jobb. A kritikákat olvasva az az érzésem, hogy Magyarországon ez a könyv sokkal jobban bejött a rajongóknak, mint az amerikaiaknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó dolog mindig újat tanulni itt. A Halálosztag pedig egyre jobb. A kritikákat olvasva az az érzésem, hogy Magyarországon ez a könyv sokkal jobban bejött a rajongóknak, mint az amerikaiaknak.

Szerintem is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A játékot imádom, a története is tetszik, de mint könyv, a TFU szerintem jóval gyengébb lett a Halálosztagnál, pedig nagyjából azonos kaliberű sztorira számítottam.

 

Arról van már infó, hogy a Red Harvest kijön-e nálunk?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A játékot imádom, a története is tetszik, de mint könyv, a TFU szerintem jóval gyengébb lett a Halálosztagnál, pedig nagyjából azonos kaliberű sztorira számítottam.

 

Arról van már infó, hogy a Red Harvest kijön-e nálunk?

Az új szerződéscsomagba nem került bele, szóval nem mostanában jön ki, ha kijön egyáltalán :(

 

A TFU valóban nem a legjobb SW mű, de én betudom annak, hogy Williams keze nagyon meg volt kötve. Ha majd eljutok a Végzetes szövetséghez, akkor összehasonlítom a két Williams-et :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó dolog mindig újat tanulni itt. A Halálosztag pedig egyre jobb. A kritikákat olvasva az az érzésem, hogy Magyarországon ez a könyv sokkal jobban bejött a rajongóknak, mint az amerikaiaknak.

Azért szerintem az amerikaiaknak is bejött annyira, hogy a kiadó bejelentse, hogy írnak hozzá egy előzményt is. :)

 

Apocalypse

 

A könyv végén sor kerül Jagged Fel és Jaina Solo házasságára. Továbbá, Luke Skywalker nem biztos abban, hogy Abeloth valójában elpusztult és lehetőséget lát arra, hogy egy napon majd visszatérjen. Pláne azok után, hogy hirtelen a semmiből megjelent két csáp, amely megtámadott két Jedi Lovagot, majd ugyanezzel a hirtelenséggel el is tűnt. Luke szerint ez csakis Abeloth lehetett, ezért küldi el egy Jedi Lovagokból álló különítményt, hogy találják meg a Mortist.

 

A könyv pedig egy titokzatos nőt mutat be az utolsó soraiban, aki meggyújt egy gyertyát, amelynek fénye a Jedi Rend utolsó reményét jelenti egy mindent elsöprő sötétséggel szemben.

 

 

Szerk.: Wááá... Nagyon bejön a Halálosztag, még sohasem olvastam horror regényt, de nagyon átjön a borzongás. :D

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A játékot imádom, a története is tetszik, de mint könyv, a TFU szerintem jóval gyengébb lett a Halálosztagnál, pedig nagyjából azonos kaliberű sztorira számítottam.

 

Arról van már infó, hogy a Red Harvest kijön-e nálunk?

A Red Harvest ,ost noncs benne a csomagban, úgyhogy hosszú éveket kell még várni rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért szerintem az amerikaiaknak is bejött annyira, hogy a kiadó bejelentse, hogy írnak hozzá egy előzményt is. :)

 

Apocalypse

 

A könyv végén sor kerül Jagged Fel és Jaina Solo házasságára. Továbbá, Luke Skywalker nem biztos abban, hogy Abeloth valójában elpusztult és lehetőséget lát arra, hogy egy napon majd visszatérjen. Pláne azok után, hogy hirtelen a semmiből megjelent két csáp, amely megtámadott két Jedi Lovagot, majd ugyanezzel a hirtelenséggel el is tűnt. Luke szerint ez csakis Abeloth lehetett, ezért küldi el egy Jedi Lovagokból álló különítményt, hogy találják meg a Mortist.

 

A könyv pedig egy titokzatos nőt mutat be az utolsó soraiban, aki meggyújt egy gyertyát, amelynek fénye a Jedi Rend utolsó reményét jelenti egy mindent elsöprő sötétséggel szemben.

 

 

Szerk.: Wááá... Nagyon bejön a Halálosztag, még sohasem olvastam horror regényt, de nagyon átjön a borzongás. :D

Akkor ez lesz a beharangozott Fate of the Jedi ztáni sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerk.: Wááá... Nagyon bejön a Halálosztag, még sohasem olvastam horror regényt, de nagyon átjön a borzongás. :D

Szerintem az egyik legjobb könyvműfaj, javaslom, olvass Stephen Kinget :D én azoktól szabályosan jobban beparáztam, mint akármelyik horrorfilmtől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, ki hogy áll a Prison Break (A szökés) c. sorozattal, de KisKósa, te majd mindenképp olvasd végig ezt a spoilert, ha végeztél a könyvvel! :D

Sajnos nagyon szerettem ezt a sorozatot :D

 

Eddig én is azt hittem, hogy Farfalla ember.

Szerintem mindenki ezt hitte, én is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.