Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Egyébként érdekes az, amire Luke Skywalker rájött az Egyetlenek kapcsán. Sikerült feljegyzéseket szereznie az apja küldetéséről a Mortison és ezt összeilletve azokkal az információkkal, amit a Thuruhttól szerzett, rájött, hogy az Egyetlenek halálával a Galaxis sötétségbe borult, az elmúlt 65 év konfliktusai bizonyítják ezt... A Galaktikus Polgárháború, a Nagai-Tof Háború, a Ssi-Ruuvi Invázió, a Yuuzhan Vong Háború, a Rajzási Háború, a Második Galaktikus Polgárháború... Rengeteg ütközet. Gyakorlatilag Luke feladatává vált az, hogy befejezze, amit Anakin Skywalker elkezdett. Abeloth halálával pedig a Jedik és a Sithek feladata, hogy átvegyék az Egyetlenek helyét és fenntartsák az egyensúlyt a Galaxisban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azért is érdekes, mert anno, a Mortis-szálnál írtam, hogy az Egyensúly többféleképp értelmezhető:

1. Egyensúly, ami a Próféciában szerepel - vagyis akkor kerül egyensúlyba az Erő, ha minden Sith halott.

2. Egyensúly, amiről az Atya beszél - akkor kerül egyensúlyba az Erő, ha a világos és a sötét oldal egyensúlyban van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azért is érdekes, mert anno, a Mortis-szálnál írtam, hogy az Egyensúly többféleképp értelmezhető:

1. Egyensúly, ami a Próféciában szerepel - vagyis akkor kerül egyensúlyba az Erő, ha minden Sith halott.

2. Egyensúly, amiről az Atya beszél - akkor kerül egyensúlyba az Erő, ha a világos és a sötét oldal egyensúlyban van.

Ha minden Sith halott, az nem tudom miért jelenthetné az egyensúly megteremtését, a Lucas-féle verzió szerint ezt jelenti, de nem sok értelme van, elvégre ha kiirtják a Sitheket, akkor pusztán átbillen a mérleg serpenyője, sok minden lesz, csak egyensúly nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha minden Sith halott, az nem tudom miért jelenthetné az egyensúly megteremtését, a Lucas-féle verzió szerint ezt jelenti, de nem sok értelme van, elvégre ha kiirtják a Sitheket, akkor pusztán átbillen a mérleg serpenyője, sok minden lesz, csak egyensúly nem.

Anno én is ezt kérdeztem az adott topikban. Talán ez a válasz állja meg leginkább a helyét:

 

"Az Erőt nem úgy kell elképzelni, mint egy mérleg, és akkor van egyensúly, ha mindkettő van. Akkor épp nincs egyensúly. Hanem mint egy víztükröt. A Jedik csak “nézik” (szolgálják) a víztürköt, nem bolygatják (az Erőt),

míg a Sithek uralmuk alá vonják a vizet/Erőt, így nem lesz sima a víztükör, és nincs egyensúlyban az Erő.

Tehát csak akkor van egyensúly, ha csak Jedik vannak."

 

Szerintem annyi az egész, hogy a Jedik és az Atya máshogy értelmezik a Próféciát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno én is ezt kérdeztem az adott topikban. Talán ez a válasz állja meg leginkább a helyét:

 

"Az Erőt nem úgy kell elképzelni, mint egy mérleg, és akkor van egyensúly, ha mindkettő van. Akkor épp nincs egyensúly. Hanem mint egy víztükröt. A Jedik csak “nézik” (szolgálják) a víztürköt, nem bolygatják (az Erőt),

míg a Sithek uralmuk alá vonják a vizet/Erőt, így nem lesz sima a víztükör, és nincs egyensúlyban az Erő.

Tehát csak akkor van egyensúly, ha csak Jedik vannak."

 

Szerintem annyi az egész, hogy a Jedik és az Atya máshogy értelmezik a Próféciát.

Ez is igaz, de szerintem az Atya mérleg szerinti elve közelebb áll az igazsághoz, ahogy a Jedik is egykor ezt a nézeteket követték, csak aztán szigorítottak a szabályaikon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

enis oeulnek neki ha a regi koztarsasg es TOR meg KOTOR es regmultbol adnanak ki konyveket es kicsit hanyagolnak az EP VI utani dolgokat a szukits-nal vagy inkabb ezek lennenek eloterben

mert ezekbol talan meg G.L. vagy G.K esetleg kidobhatna egy filmet boven lenne hozza anyag:)

es nem kellene 10 evet varni igyis jocskan el vagyunk maradva az angol kiadasoktol:)

 

sajnos egyes ujreszek az NJO FOTJ abeloth meg hasonlokrol levagyok maradva idaig nem terjed ki a tudasom s nem tudok hozzaszolni:)

de jolenne ezeketis magyarul olvasni:)

Egyetértek. A Régi Köztársaság korszakából úgy sincs túl sok könyv, kijöhet minden.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként érdekes az, amire Luke Skywalker rájött az Egyetlenek kapcsán. Sikerült feljegyzéseket szereznie az apja küldetéséről a Mortison és ezt összeilletve azokkal az információkkal, amit a Thuruhttól szerzett, rájött, hogy az Egyetlenek halálával a Galaxis sötétségbe borult, az elmúlt 65 év konfliktusai bizonyítják ezt... A Galaktikus Polgárháború, a Nagai-Tof Háború, a Ssi-Ruuvi Invázió, a Yuuzhan Vong Háború, a Rajzási Háború, a Második Galaktikus Polgárháború... Rengeteg ütközet. Gyakorlatilag Luke feladatává vált az, hogy befejezze, amit Anakin Skywalker elkezdett. Abeloth halálával pedig a Jedik és a Sithek feladata, hogy átvegyék az Egyetlenek helyét és fenntartsák az egyensúlyt a Galaxisban.

 

Ez a nézet nagyon tetszik. Bár már most látom, hogy az EU utálóknak biztos nem fog bejönni. Ez az álláspont közel áll az én nézetemhez.

 

Ez azért is érdekes, mert anno, a Mortis-szálnál írtam, hogy az Egyensúly többféleképp értelmezhető:

1. Egyensúly, ami a Próféciában szerepel - vagyis akkor kerül egyensúlyba az Erő, ha minden Sith halott.

2. Egyensúly, amiről az Atya beszél - akkor kerül egyensúlyba az Erő, ha a világos és a sötét oldal egyensúlyban van.

 

Én inkább a 2. verzióra szavazok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a nézet nagyon tetszik. Bár már most látom, hogy az EU utálóknak biztos nem fog bejönni. Ez az álláspont közel áll az én nézetemhez.

Az EU utálók szavára nem adok, főleg nem EU-s kérdésekben. :)

 

Timothy Zahn: Scoundrels.

2012 december 26-án jelenik meg.

http://starwars.wikia.com/wiki/Scoundrels

Hehe, jópofa. :) Bár továbbra sem vagyok oda ezekért a fehér borítókért, először a Scourge, most meg a Scoundrels. Amúgy nem nagyon erőltette meg magát Zahn a címet illetően, de reméljük a tartalma annál jobb lesz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EU utálók szavára nem adok, főleg nem EU-s kérdésekben. :)

 

 

Hehe, jópofa. :) Bár továbbra sem vagyok oda ezekért a fehér borítókért, először a Scourge, most meg a Scoundrels. Amúgy nem nagyon erőltette meg magát Zahn a címet illetően, de reméljük a tartalma annál jobb lesz. :D

 

Én is így vagyok vele.

 

Ez a fehér szín tényleg fura. Ahogy néztem nem lesz valami vastag se, legalábbis Zahn-hoz képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így vagyok vele.

 

Ez a fehér szín tényleg fura. Ahogy néztem nem lesz valami vastag se, legalábbis Zahn-hoz képest.

Nem bizony, én is most nézem. De ennek nem is az a koncepciója, hogy egy ilyen grandiózus és jól megírt sztorija legyen, mint az eddigieknek. Ez csak egy ilyen délutáni könnyed olvasmány. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem bizony, én is most nézem. De ennek nem is az a koncepciója, hogy egy ilyen grandiózus és jól megírt sztorija legyen, mint az eddigieknek. Ez csak egy ilyen délutáni könnyed olvasmány. :D

Annak a funkcióját tökéletesen be fogja tölteni. Azért jó, ha néha ilyet us kiadnak. Karrde biztos imádni fogja. Tele van csempészekkel. :D

 

Lehullhtna már a lepel Kemp új sorozatáról is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várom a könyvet. A borító alapján Lando is benne lesz pedig ők az ep5-ig Hannal nem találkoztak, és ez ha jól tudom az ep4 után játszódik nem sokkal.

Ezt hogy érted? Az Ep5-ben Han és Lando régi "cimborákként" találkoztak újra. A Falcont is tőle nyerte Han.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint szerintem az ep4-5 között nem találkoztak, mert Han olyat mondott hogy rég nem találkoztak már. Pl az sem tudta hogy Lando a Bespinen van.

A két film között eltelt három év, konkrét időtartamot nem mond, hogy mennyire régen nem találkoztak már és a filmek nem is zárják azt ki, hogy Han és Lando addig nem találkoztak, azt meg pláne nem, hogy Han nem tudott arról, hogy Lando a Bespinen van, külön utakat jártak, ez tény, attól még, hogy jó barátok, nem kell ismerniük egymás minden rezdülését, most például én sem tudom, hogy hol van a legjobb haverom és hogy mit csinál, de megtudhatom és meglepődhetnék úgy mint Han. (Főleg akkor, ha kiderülne, hogy a haverom a Bespinen van, na akkor nagyot néznék. :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A két film között eltelt három év, konkrét időtartamot nem mond, hogy mennyire régen nem találkoztak már és a filmek nem is zárják azt ki, hogy Han és Lando addig nem találkoztak, azt meg pláne nem, hogy Han nem tudott arról, hogy Lando a Bespinen van, külön utakat jártak, ez tény, attól még, hogy jó barátok, nem kell ismerniük egymás minden rezdülését, most például én sem tudom, hogy hol van a legjobb haverom és hogy mit csinál, de megtudhatom és meglepődhetnék úgy mint Han. (Főleg akkor, ha kiderülne, hogy a haverom a Bespinen van, na akkor nagyot néznék. :D)

Végülis igazad van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a tobseget latva nem csak SW rajongok megis anyi uj adat van hogy vagytok kepesek ennyit feldolgozni es emelet mas regenyeket kielemezni es nembeszelve a 8-10 oras napi melorol

Leginkább azért képesek, mert suliba járnak, nem dolgoznak :) Eh... de jó is volt az az állapot egyszer valamikor :)

 

Ez azért is érdekes, mert anno, a Mortis-szálnál írtam, hogy az Egyensúly többféleképp értelmezhető:

1. Egyensúly, ami a Próféciában szerepel - vagyis akkor kerül egyensúlyba az Erő, ha minden Sith halott.

2. Egyensúly, amiről az Atya beszél - akkor kerül egyensúlyba az Erő, ha a világos és a sötét oldal egyensúlyban van.

SW világában az első a helytálló. Az, hogy a TCW-ben ezt másképpen értelmezik, egy másik dolog, de a filmek tekintetében nem helytálló.

 

Annak a funkcióját tökéletesen be fogja tölteni. Azért jó, ha néha ilyet us kiadnak. Karrde biztos imádni fogja. Tele van csempészekkel. :D

Jól sejted, feltétlenül várós ez a sztori :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez érdekes... most látom, hogy tegnap 6:30-kor kaptam egy levelet a Szukitstól, hogy a könyveimet már feladták, és a következő munkanapon (ma) hozza a futár. Ehhez képest, senki nem jött. De még egy telefont se kaptam, hogy nem találja a címet. Fura, hogy az esetek többségében nem működik simán nálam ez a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az EP5 alapján azt szűrtem le, hogy Han és Lando sok-sok éve nem látta egymást, ám az új Zahn-könyvben szerepelni fog mindkettő, így csak két év az eltérés. Nekem ez nem tetszik annyira.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az EP5 alapján azt szűrtem le, hogy Han és Lando sok-sok éve nem látta egymást, ám az új Zahn-könyvben szerepelni fog mindkettő, így csak két év az eltérés. Nekem ez nem tetszik annyira.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Scoundrel-re még várni kell azért pár évet nálunk.

Eh... addig úgyis kénytelen leszek kicsit több angol tudást magamra szedni, és akár neki is állhatok angolul, ha nagyon jó vélemények lesznek a könyvről külföldön :)

 

Én az EP5 alapján azt szűrtem le, hogy Han és Lando sok-sok éve nem látta egymást, ám az új Zahn-könyvben szerepelni fog mindkettő, így csak két év az eltérés. Nekem ez nem tetszik annyira.

Nekem is kicsit furcsa, mert ez az ep5-ös köszöntés volt az alapja az egyik Han Solo-trilógia befejezésének. Azután az ember valóban azt gondolná, hogy az ep5-ig tényleg nem találkoztak. Hmm... és mi van, ha mindketten szerepelnek a sztoriban, de attól függetlenül fizikailag nem találkoznak? :hmm: Most ezt annak tudatában írom, hogy nem olvastam el a tartalmi ismertetőt.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is kicsit furcsa, mert ez az ep5-ös köszöntés volt az alapja az egyik Han Solo-trilógia befejezésének. Azután az ember valóban azt gondolná, hogy az ep5-ig tényleg nem találkoztak. Hmm... és mi van, ha mindketten szerepelnek a sztoriban, de attól függetlenül fizikailag nem találkoznak? :hmm: Most ezt annak tudatában írom, hogy nem olvastam el a tartalmi ismertetőt.

A tartalmi ismertetőben nem említik meg Landót, épp ez az érdekes. Azt írják, hogy Han Solo, Chewbacca és 9 másik csirkefogó. Ez persze nem zárja ki azt, hogy az egyikük Lando Calrissian lenne, de ha már ezt a két főszereplőt megemlítették, akkor talán őt is meg kellett volna. Meg hát, ez a történet közvetlenül az EPIV. után játszódik. És mindezt úgy mondom, hogy a Han Solo trilógiáról nem tudok semmit. Egyébként a Daley, vagy a Crispin félére gondolsz? De ha most visszagondolok arra, amit az EPV. elején mond a Lando, hogy "még van pofád idejönni, vagy tán elfelejtetted?" Ergó ezekben a könyvekben gondolom Han borsot tört Lando orra alá. A Daley féle Han Solo trilógia elvileg a kora ellenére c-canonnak számít és ezt Timothy Zahn szerintem nagyon jól tudja. Mi van akkor, hogy ha éppen Lando kaszinója lesz az, amit kirabolnak? Vagyis nem tudom, hogy kaszinó-e, de abból indulok ki, hogy ez egy Ocean's Eleven átirat lesz. Üzletember és elég sok mindenbe belefogott az évek során, ezt is abszolút kinézném belőle. Így az EPV.-ös találkozásukkor elhangzott mondatnak is lenne értelme. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.