Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Én se tudom, hogy elehetséges lenne-e. De a változtatás fényében nem hiszem, hogy lenne akadálya.

 

Akkor az ú Jedi-mesternek mindkét szeme meglenne itt.

Ez az egész annyira lehetetlen helyzet így. Előbb meg kéne, hogy jelenjen az új Jedi Mester pontos személyleírása, de még is olyan... Nem hiteles. Szórakoztatásra lehet, hogy ideális, de ezek már nem a szerző szavai. Talán a fordítói előszóval lehetne ezt a legelegánsabban megoldani, ahol beszámol Piell mester esetében következett változásokról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az egész annyira lehetetlen helyzet így. Előbb meg kéne, hogy jelenjen az új Jedi Mester pontos személyleírása, de még is olyan... Nem hiteles. Szórakoztatásra lehet, hogy ideális, de ezek már nem a szerző szavai. Talán a fordítói előszóval lehetne ezt a legelegánsabban megoldani, ahol beszámol Piell mester esetében következett változásokról.

Hát igen, nehéz ügy. Az lett volna a legjobb, ha annak idején Reaves-re bízzák és ő alkotott volna egy új karaktert. Nem lett volna semmi baj.

 

Valahol régebben olvastam egy tanácsot is az egyik amerikai olvasótól. Olvasás közben takarjuk ki Piell nevét és képzeljünk oda egy másikat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az odaképzelés kitakarás nélkül is megy :) Persze a legegyszerűbb az lett volna, ha nem csinálnak ilyen nagy malőrt. Egy névátírás ezt nem is oldja meg igazán, mert a tulajdonságai attól még maradnak, és a realitás talaján maradva (hehe, SW terén realitásról beszélni :hehe: ) két egyforma tulajdonsággal rendelkező Jedi ugyanazon fajból csakis ugyanaz lehet, szóval a baki maradhat, már úgysem lehet meg nem történtté tenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bejelentették, hogy a Fate of the Jedi után egy duológia, vagy trilógia indul, mely az említett sorozat eseményei után fog játszódni.

Végül is az ígéreteket betartják, nem vágnak bele nagy sorozatokba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is az ígéreteket betartják, nem vágnak bele nagy sorozatokba.

Kíváncsi vagyok miről fog szólni. Remélem ugranak az időben és Luke-ék már nem lesznek jelen. Inkább legyen a fókuszban Ben Skywalker.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiderült, hogy a 9. Fate of the Jedi kötetben ki halt meg? :)

Tényleg, már öt napja megjelent, az alatt biztos elolvasta már valaki, utánanézek.

 

Szerk.: Egyelőre még nem találtam semmit, annyi bizonyos, hogy Abeloth-ot legyőzték.

 

Szerk.2.: Wááá... ATOMSPOILER!

 

Darth Krayt szerepel a könyvben. Nem árulta el, hogy kicsoda, csak azt, hogy Sith és azért jött, hogy segítsen Skywalkernek legyőzni Abeloth-ot. Talán rájött, hogy a nő hatalma még rá is fenyegetést jelent?

 

Szerk.3.: ATOMSPOILER 2!

 

Képbe kerülnek a Mortisiak a könyvben. Ne kérdezzétek hogyan, még nem tudom. Elég kesze-kusza lett így ez a könyv. :o

 

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd meglátjuk, gondolom cím még nincs.

 

Sajnos még nincs. Még dátum se, hogy mikor kezdenék.

 

Tényleg, már öt napja megjelent, az alatt biztos elolvasta már valaki, utánanézek.

 

Szerk.: Egyelőre még nem találtam semmit, annyi bizonyos, hogy Abeloth-ot legyőzték.

 

Szerk.2.: Wááá... ATOMSPOILER!

 

Darth Krayt szerepel a könyvben. Nem árulta el, hogy kicsoda, csak azt, hogy Sith és azért jött, hogy segítsen Skywalkernek legyőzni Abeloth-ot. Talán rájött, hogy a nő hatalma még rá is fenyegetést jelent?

 

Szerk.3.: ATOMSPOILER 2!

 

Képbe kerülnek a Mortisiak a könyvben. Ne kérdezzétek hogyan, még nem tudom. Elég kesze-kusza lett így ez a könyv. :o

 

Egyre jobban érdekel ez a sorozat. Kár, hogy ilyen hosszú. Talán az ezt követő sorozatot már ki lehetne adni magyarul.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre jobban érdekel ez a sorozat. Kár, hogy ilyen hosszú. Talán az ezt követő sorozatot már ki lehetne adni magyarul.

Majd ha több információ kerül fel a Wookieepediára akkor részletesebben is beszámolok erről az egész Abeloth krízisről. :) Egyébként egyelőre még nem szembesültem egyetlen nagyobb főszereplő halálával sem. Volt valaki, aki meghalt, de az csak a Fate Of The Jedi-ben megjelent mellékszereplő volt, semmi több. Viszont Luke az Abeloth elleni végső összecsapásban elveszítette a jobb szemét.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rákérdezek a szavazás vesztes kategóriáira is, hogy velük mi a helyzet. Hátha véletlenül valamelyiket mégis tervezik egyszer a távolabbi jövőben.

Viszont akkor, hogy ha aktuális lesz a Coruscant Nights kiadása, akkor akcióba kell majd lépnünk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont akkor, hogy ha aktuális lesz a Coruscant Nights kiadása, akkor akcióba kell majd lépnünk. :)

Ha aktuális is lesz, az szerencsére nem most lesz. Optimista becslésem alapján a következő szerződéskötés 2014 végén, 2015 elején esedékes. Remélem addig minden pozitívan foga menni a kiadónál is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg ha már Coruscant Nights. Ezt már régóta szerettem volna megkérdezni. Ki venné meg a könyvet a Piell-es változtatás fényében?

Én igen.

Mindenképp megvenném, ha benne lenne a változtatás, ha nem, maximum abban a tudatban olvasnám végig, hogy az illető nem Piell. Kicsit csikarná az oldalamat a hiba, de erről nem a szerző tehet, én meg Star Wars könyvet még nem utasítottam vissza. A Coruscant Nights pedig még canon, szóval bármikor. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenképp megvenném, ha benne lenne a változtatás, ha nem, maximum abban a tudatban olvasnám végig, hogy az illető nem Piell. Kicsit csikarná az oldalamat a hiba, de erről nem a szerző tehet, én meg Star Wars könyvet még nem utasítottam vissza. A Coruscant Nights pedig még canon, szóval bármikor. :)

Egyetértek. Csak félek, hogy nem mindenki gondolja úgy mint mi. Lehet, hogy lennének olyanok nem is kevesen, akik emiatt nem vennék meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerk.2.: Wááá... ATOMSPOILER!

 

Darth Krayt szerepel a könyvben. Nem árulta el, hogy kicsoda, csak azt, hogy Sith és azért jött, hogy segítsen Skywalkernek legyőzni Abeloth-ot. Talán rájött, hogy a nő hatalma még rá is fenyegetést jelent?

 

 

Ki a fene az a Darth Krayt? :oops:

 

 

Tényleg ha már Coruscant Nights. Ezt már régóta szerettem volna megkérdezni. Ki venné meg a könyvet a Piell-es változtatás fényében?

Én igen.

Valószínűleg én is, legalább is az első kötetet, ha jó, a többit is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ki a fene az a Darth Krayt? :oops:

 

 

A Legacy képregénysorozat főgonosza, amely 137 évvel a yavini csata után játszódik, tehát az aktuális események után 93 évvel. Még spoileresebb, de ő A'Sharad Hett, a buckalakók között nevelkedett Jedi Lovag, a Republic képregénysorozatokból.

 

 

Hát, hogy ha megfelelően tudatják az olvasókkal a változtatást, akkor szerintem lenne rá igény. Meg hát elég sok olyan olvasó is lehet, aki nem nézi a TCW-t, mert neadjisten nem szereti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A Legacy képregénysorozat főgonosza, amely 137 évvel a yavini csata után játszódik, tehát az aktuális események után 93 évvel. Még spoileresebb, de ő A'Sharad Hett, a buckalakók között nevelkedett Jedi Lovag, a Republic képregénysorozatokból.

 

 

Hát, hogy ha megfelelően tudatják az olvasókkal a változtatást, akkor szerintem lenne rá igény. Meg hát elég sok olyan olvasó is lehet, aki nem nézi a TCW-t, mert neadjisten nem szereti.

Ők is nagyot néznének, csak mondjuk a 4. résznél, ha visszautalnak Jax mesterére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, hogy ha megfelelően tudatják az olvasókkal a változtatást, akkor szerintem lenne rá igény. Meg hát elég sok olyan olvasó is lehet, aki nem nézi a TCW-t, mert neadjisten nem szereti.

Köszi az infot :) Tekintve, amit a Fajok.. topikban írtam, nem is zavarna, ha ez a mester maradna végig, mivel nálam a könyves dolgok elsőbbséget élveznek (még ha ezek között is vannak őrültségek).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az infot :) Tekintve, amit a Fajok.. topikban írtam, nem is zavarna, ha ez a mester maradna végig, mivel nálam a könyves dolgok elsőbbséget élveznek (még ha ezek között is vannak őrültségek).

Ahogy ott válaszoltam is, ezeket az ellentéteket kisimítja az EU. Akárcsak a mandaloriak, a dathomiri boszorkányok esetén is van egy hibrid összkép, amit leírtam. :) Itt pedig csak, más lesz a mester és ennyi. :) Hogy miként intézik el, azt nem tudom, gondolom az lesz Jax Pavan mestere, akit eredetileg is akart az író.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukits Kiadó nem zárja ki a távoli jövőben a New Jedi Order, Coruscant Nights, X-szárnyúak és a Fejvadászháborúk megjelenéseit, de ez mmég a távoli jövő zenéje.

Jaj, NJO és X-szárnyúak legyen! Aztán az NJO után a többi sorozat, meg minden. ^^

 

Én olvastam twitteren a Fate of the Jediról, egyik külföldi kolléga folyamatosan írt róla, ahogy haladt az olvasással, de nem volt különösebben elragadtatva a regénytől. Ettől függetlenül én szívesen olvasnám ezt is magyarul, már csak Jagged Fel miatt is. ;)

 

Közben a Del Reynek lett külön SW twittere: https://twitter.com/#!/DelReyStarWars

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj, NJO és X-szárnyúak legyen! Aztán az NJO után a többi sorozat, meg minden. ^^

 

Én olvastam twitteren a Fate of the Jediról, egyik külföldi kolléga folyamatosan írt róla, ahogy haladt az olvasással, de nem volt különösebben elragadtatva a regénytől. Ettől függetlenül én szívesen olvasnám ezt is magyarul, már csak Jagged Fel miatt is. ;)

 

Közben a Del Reynek lett külön SW twittere: https://twitter.com/#!/DelReyStarWars

Ez a link jól fog jönni, köszönjük. ^.^ Mondhat bárki bármit az NJO-ról, vagy a FotJ-ról, engem mindkettő érdekel, negatív visszhang ide vagy oda. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy ott válaszoltam is, ezeket az ellentéteket kisimítja az EU. Akárcsak a mandaloriak, a dathomiri boszorkányok esetén is van egy hibrid összkép, amit leírtam. :)

Kisimítja, más kérdés, hogy annyira nem vagyok oda némelyikért. Mindegy, megváltoztatni úgysem tudom :)

 

A Szukits Kiadó nem zárja ki a távoli jövőben a New Jedi Order, Coruscant Nights, X-szárnyúak és a Fejvadászháborúk megjelenéseit, de ez mmég a távoli jövő zenéje.

Remek, bár a távoli nem hangzik annyira jól, de tudjuk, hogy egyelőre más köti le őket. Csak ne vessék el teljesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.