Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Hasonló a kettő, ám mégis más. A Jedik egyértelműen a Je'daii-kból születtek. A Je'daii-k célja annak idején a tythoni körülmények miatt az egyensúly fenntartása volt, a Jedik pedig a jó elkötelezett hívei lettek, ez nyilván a Világos és a Sötét Oldal élesedő polarizációjának volt köszönhető. Remélem nem találod túl szájbarágósnak a fogalmazásmódot. >.<

Dehogy, mint írtam, szeretem a részletgazdag fogalmazást. Azt pl. most tudtam meg, hogy a Tatooine-t egykor óceánok borították, illetve hogy a jawák és a buckalakók közös őssel rendelkeznek. :D

De a Jedik eredetéről is gazdagabb lett a tudásom, úgyhogy köszi még egyszer. :peace:

 

A képek? Még szép. Nem akarsz kiadni pár ilyen jellegű enciklopédiát? :D

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogy, mint írtam, szeretem a részletgazdag fogalmazást. Azt pl. most tudtam meg, hogy a Tatooine-t egykor óceánok borították, illetve hogy a jawák és a buckalakók közös őssel rendelkeznek. :D

De a Jedik eredetéről is gazdagabb lett a tudásom, úgyhogy köszi még egyszer. :peace:

 

A képek? Még szép. Nem akarsz kiadni pár ilyen jellegű enciklopédiát? :D

Szívesen bármikor. :) A következő fejezet Revan legendája lesz, a Mandalori Háborúk és a Jedi Polgárháborúk eseményei, még a Sötét Háborúkat is beveszem a végére. :) Ja, és végezetül itt egy szemléletes kép. :)

 

lushtatooinedotj1.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Revanes témának örülök, mert sajnos egyik KOTOR játékkal sem volt alkalmam játszani (csak egy próba erejéig), így a sztoriról is csak annyit tudok, amennyinek sikerült utánajárnom.

 

Érdekes kép. Én meg voltam győződve róla, hogy a Tatooine a közel keringő ikernapoktól vált forróvá és sivatagossá. Azt egyébként hogy kell elképzelni, hogy a rakaták egy alapvetően óceánokkal rendelkező világot "elsivatagosítanak"? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes kép. Én meg voltam győződve róla, hogy a Tatooine a közel keringő ikernapoktól vált forróvá és sivatagossá. Azt egyébként hogy kell elképzelni, hogy a rakaták egy alapvetően óceánokkal rendelkező világot "elsivatagosítanak"? :D

Azt pontosan nem tudom, járatosak voltak a bolygók formálásában, elég sok mindenre képesek voltak annak idején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kis Kosa kerhetnem enis az oszefoglalodat ezer hala lenne erte

 

eltudnad kuldeni az alabbi e-mail cimre : koracsony.zsolt@freemail.hu

 

Egyébként az egyik ismerősömnek meg az ősi időkből írok egy ugyanilyen, bár ennél sokkal részletekbe menőbb összefoglalót, ugyanis szinte egyáltalán nincs képben az ősi idők eseményeivel, azonban érdekli a dolog és szívesen elolvasná a The Old Republic regényeket. A Jedi Rend kialakulásával kezdtem, pár dolgot ugyan kihagytam, de most a Nagy Sith Háborúnál tartok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtommal a Star Forge csak a csillagból nyert energiát tudja kinyerni és felhasználni, mert egy hatalmas gyár, lényegében.

Valahogy ez maradt meg bennem a Kotor-ból.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az 1-2. után a 3. számát is sikerült beszereznem a Kultikus hajók és járműveknek. A kiadvány továbbra is remek, számos hasznos infóval és persze ezúttal is merít bőven az EU-ból. Vader TIE Advanced x1-ese mellett jobban megismerhetjük a Mist Huntert és annak fejvadászpilótáját, az Ep5-ben is feltűnő Zuckuss-t, de Vaderről és a Halálcsillagról is olvashatunk bőven. Szkennerem sajnos nincs, de gondolom albundy megosztja majd velünk a beszkennelt verziót. :)

 

A végén az érdekességeknél viszont felhúztam a szemöldököm:

Kérdés: "Kié volt Anakin Skywalker első fénykardja?"

Válasz: "A fiatal Anakin Qui-Gon Jinntől kapta kardját, mikor tanítványa, vagyis padawanja volt."

 

Egyrészt Anakin sosem volt Qui-Gon padawanja, másrészt kardot se adott neki soha az életben. Az még elképzelhető, hogy halála után Anakinhoz került a Jedi-mester fénykardja, de ez meg azért hülyeség, mert a Jedik végső próbáinak egyike, hogy elkészítik saját fénykardjukat, addig gyakorlópengét használnak. De az Ep2-ben is kék fénykarddal láthatjuk Anakint... persze amennyire szerette elhagyni, elképzelhető, hogy ez nem az első fegyvere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végén az érdekességeknél viszont felhúztam a szemöldököm:

Kérdés: "Kié volt Anakin Skywalker első fénykardja?"

Válasz: "A fiatal Anakin Qui-Gon Jinntől kapta kardját, mikor tanítványa, vagyis padawanja volt."

 

Egyrészt Anakin sosem volt Qui-Gon padawanja, másrészt kardot se adott neki soha az életben. Az még elképzelhető, hogy halála után Anakinhoz került a Jedi-mester fénykardja, de ez meg azért hülyeség, mert a Jedik végső próbáinak egyike, hogy elkészítik saját fénykardjukat, addig gyakorlópengét használnak. De az Ep2-ben is kék fénykarddal láthatjuk Anakint... persze amennyire szerette elhagyni, elképzelhető, hogy ez nem az első fegyvere.

Ez valóban téves, sőt, Qui-Gon Jinn fénykardját nem Anakin, hanem Obi-Wan használta még az EPI. után majdnem négy évig. Amikor az ifjú Anakin először összerakta a fénykardját az Ilumon, akkor küzdött meg egy... Nincs új a nap alatt... Darth Maul látomással. Erről szól lényegében a Jedi Quest képregény, érdemes elolvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez valóban téves, sőt, Qui-Gon Jinn fénykardját nem Anakin, hanem Obi-Wan használta még az EPI. után majdnem négy évig. Amikor az ifjú Anakin először összerakta a fénykardját az Ilumon, akkor küzdött meg egy... Nincs új a nap alatt... Darth Maul látomással. Erről szól lényegében a Jedi Quest képregény, érdemes elolvasni.

Sőt, ha jól rémlik, még a Kirajzásban is Qui-Gon pengéjét használta Obi-Wan (5 évvel a naboo-i csata után). Arra legalábbis tisztán emlékszem, hogy a regény szerint, Obi-Wannak ekkor még zöld fénykardja van. Logikus, ha az Qui-Goné.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eléggé.

 

Egyébként 3000-ért kicsit jobban figyelhetnének a csomag sértetlenségére, mert a makett dobozán egy elég jól látható karc van, de a 2-3. számnál a magazin lapjainak sarkai is meggyűrődtek néhol. Szerintem 3 ezer forintért jogosan várja el az ember, hogy esztétikailag hibátlan példányt kapjon a kezébe.

 

Egyébként valószínű, hogy drasztikusan visszább estek az eladások, mert az 1. számmal ellentétben a 3. kiadásakor még mindig voltak X-szárnyús példányok. Bár ez várható volt a növekvő árak miatt.

 

Egyébként köszi a szkennelt verziót, albundy!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eléggé.

 

Egyébként 3000-ért kicsit jobban figyelhetnének a csomag sértetlenségére, mert a makett dobozán egy elég jól látható karc van, de a 2-3. számnál a magazin lapjainak sarkai is meggyűrődtek néhol. Szerintem 3 ezer forintért jogosan várja el az ember, hogy esztétikailag hibátlan példányt kapjon a kezébe.

 

Egyébként valószínű, hogy drasztikusan visszább estek az eladások, mert az 1. számmal ellentétben a 3. kiadásakor még mindig voltak X-szárnyús példányok. Bár ez várható volt a növekvő árak miatt.

 

Egyébként köszi a szkennelt verziót, albundy!

Lehetséges az is, hogy alacsonyabbak a példányszámok. De ez se menti meg a sorozatot a bukástól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, ha jól rémlik, még a Kirajzásban is Qui-Gon pengéjét használta Obi-Wan (5 évvel a naboo-i csata után). Arra legalábbis tisztán emlékszem, hogy a regény szerint, Obi-Wannak ekkor még zöld fénykardja van. Logikus, ha az Qui-Goné.

Régen olvastam, úgyhogy már nem emlékszem rá pontosan, a Wookieepediára felnéztem, ott négyet írt, de meglehet, hogy elszámolták magukat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régen olvastam, úgyhogy már nem emlékszem rá pontosan, a Wookieepediára felnéztem, ott négyet írt, de meglehet, hogy elszámolták magukat. :)

A Kirajzáshoz? A Wookiee szerint is 5 évvel játszódik a Baljós után, BBY 27-ben. :) Elvileg pont az Ep1 és 2 közt játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

en maradok a konyveknel abban keveseb a baki:))) se idom se energiam meg azokat is beszerezni olvasni gyujteni:) KisKosa igen lesz meg fojtatas 2 heten belul jon egy par :)

Persze, hogy lesz, előbb elkészítek egy másfeledik fejezetet, mert az Első- és Második Nagy Hitszakadást elég nagyvonalúan átugrottam és haragszom magamra érte. >.<

 

A Kirajzáshoz? A Wookiee szerint is 5 évvel játszódik a Baljós után, BBY 27-ben. :) Elvileg pont az Ep1 és 2 közt játszódik.

Nem a Kirajzásnál néztem, hanem Qui-Gon Jinn fénykardjánál. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként valószínű, hogy drasztikusan visszább estek az eladások, mert az 1. számmal ellentétben a 3. kiadásakor még mindig voltak X-szárnyús példányok. Bár ez várható volt a növekvő árak miatt.

Lehet, hogy a sűrű megjelenés is belejátszik. Kéthetente azért elég meredek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy a sűrű megjelenés is belejátszik. Kéthetente azért elég meredek.

Én is jobban örülnék a havi 1 számnak, nem tudom erre mennyi esély van...

Célszerű lenne, ha nem csak néhány ember írna levelet a kiadónak, hanem a vásárlók java része. Akkor talán módosítanának a terven.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem én majd csak a következő regénnyel együtt fogom megrendelni az Árulást. Annyira nem is sürgős, mert a Halálosztaggal és a Végzetes szövetséggel szerintem elleszek egy ideig.

 

Ahogy elnézem, ez a regény is kapott egy előzetest:

http://www.youtube.com/watch?v=khTuCFyQsYU

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem én majd csak a következő regénnyel együtt fogom megrendelni az Árulást. Annyira nem is sürgős, mert a Halálosztaggal és a Végzetes szövetséggel szerintem elleszek egy ideig.

Hmmm... Ez aztán a jó kedvcsináló, még úgy is, hogy mind a három cinematicot láttam már. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.