Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

De lehetne. De szerintem akár egy trilógiába is.

Persze mindez attól függ, hogy mennyire nagy horderejű esemény váltotta ki a kialakulásukat, ebben az esetben akár lehetne három is. :)

 

Nézd a dolog jó oldalát. Karpyshyn, teljesen szabad kezet kap, nem úgy, mint a Revan-nál.

Szerintem annyira nem volt megkötve a keze, mint Sean Williamsnek a The Force Unleashed eseténél. Egyedül annyit kellett betartania, hogy Revan a Sith Császár fogságába essen és hogy felvezesse Scourge nagyúr karakterét, aki a TOR-ban azért eléggé fontos szereplő. És persze még valamit meg kellett írnia, de ez spoileres és mivel hamarosan olvashatjuk is, a kedvedért inkább mellőzöm. :) Azt viszont szerintem Karpyshyn, vagy valaki más elrontotta, hogy Drew egy tisztavérű, mélyfekete szemű Sithként ábrázolja a Sith Császárt, a játékban pedig teljesen máshogy néz ki, sokkal inkább egy sápadt arcú, magas emberre hasonlít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már egyszer 13 év után kiadnak egy új X-szárnyúakat, akkor erre is van esély.

Ahogy elnéztem, odaát jön ki új a sorozatból, az itthoniak között nem látom. Pedig jó lenne látni egyet idehaza is.

 

Köszi a könyves infókat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vááááh, köszönjük Revan :)

 

A Cloak of Deceptiont én anno ajánlottam, jó, hogy figyelembe vették. A Tatooine Ghost sajnos nem került fel a listára, de sebaj :) Na lesem a többi hozzászólást :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vááááh, köszönjük Revan :)

 

A Cloak of Deceptiont én anno ajánlottam, jó, hogy figyelembe vették. A Tatooine Ghost sajnos nem került fel a listára, de sebaj :) Na lesem a többi hozzászólást :D

A Tatooine Ghost lényegében a Túlélők Keresésének a testvérkötete, nem? Utóbbiban csak Luke Skywalker és Mara Jade, előbbiben meg csak Han Solo és Leia Organa szerepel és ha jól tudom egy időben is játszódik a kettő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tatooine Ghost lényegében a Túlélők Keresésének a testvérkötete, nem? Utóbbiban csak Luke Skywalker és Mara Jade, előbbiben meg csak Han Solo és Leia Organa szerepel és ha jól tudom egy időben is játszódik a kettő.

Így van, és igazából az első olyan EPVI utáni mű, ami már a prequel megjelente után íródott, így gyakorlatilag összeköti a két trilógiát, és korábbi ellentmondásokat hidal át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, és igazából az első olyan EPVI utáni mű, ami már a prequel megjelente után íródott, így gyakorlatilag összeköti a két trilógiát, és korábbi ellentmondásokat hidal át.

Érdekes. :) Én mindössze annyit tudtam róla, hogy megjelenik benne Teemto Pagalies. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Szukits könyvkiadótól rendelem a Warhammer könyveket és láttam, hogy vannak SW témában is. Erről tudna valaki valami infót adni? Megérné őket is megvenni és ha igen, melyikkel kezdjem?

Ha rám hallgatsz, akkor mindet. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért te ott dolgozol és részesedést kapsz? :) Amúgy még Gaunt történetét szeretném befejezni, megveszem végig a sorozatot és utána akkor másfajta könyveket is rendelek. A régi korban játszódó Warhammer nem érdekel, csak a 40.000, így szerintem marad az SW.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem teljesen mindegy, melyik regénnyel kezded. :) Rajtad áll. Nem tudom, melyik éra a legszimpatikusabb, illetve milyen stílusú regények? Az akciódúsabbak közül mindenképp a Darth Bane-trilógiát ajánlanám, míg a nyugisabbak, inkább a karakterekre fókuszáló művek közül Timothy Zahn regényeit. Akció persze ezekben is van, így cseppet sem unalmasak. De máig az egyik kedvencem a Sötét nagyúr, ami szintén egy remekül megírt olvasmány. Részemről mindegyik eddigi Szukits-os regény jó a maga nemében, tényleg egyéni ízlés kérdése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Warhammerben, mint könyvben, mint játékban azt kedvelem, hogy a harcra, az egységekre és a taktikára összpontosít. Így a karakterek jelleme kevésbé jön elő, azonban tetteiken van a hangsúly, ami mindig valamilyen katasztrófába torkollik. Tehát engem inkább az akció dús, harcos részek érdekelnek és leginkább a Clon háború idejéből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukits még nem adott ki a klónháborúk idejéről regényt. Illetve egyet, ami az Episode 3 előzménye: A gonosz útvesztője, de itt nem a háborún van a hangsúly.

A jelenlegi Szukits Star Wars kínálatból a Darth Bane -trilógiát ajánlom, ha az akciócentrikusság a fő szempont. A kritériumaidnak bőven megfelel, sőt... :)

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért te ott dolgozol és részesedést kapsz? :) Amúgy még Gaunt történetét szeretném befejezni, megveszem végig a sorozatot és utána akkor másfajta könyveket is rendelek. A régi korban játszódó Warhammer nem érdekel, csak a 40.000, így szerintem marad az SW.

Dehogy is, csak nagy rajongó vagyok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, engem a karddal vagdosás annyira nem szokott elbűvölni jobban szeretem a robbantást, meg a lövöldözést és az igazi akciót. Nekem olyan régimódi a Jedik harcmodora... :) Sokkal jobb a : "Fire with ALL weapons!!!" Azért majd utána nézek, szerencsére a honlapon bele is lehet olvasni a könyvekbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, engem a karddal vagdosás annyira nem szokott elbűvölni jobban szeretem a robbantást, meg a lövöldözést és az igazi akciót. Nekem olyan régimódi a Jedik harcmodora... :) Sokkal jobb a : "Fire with ALL weapons!!!" Azért majd utána nézek, szerencsére a honlapon bele is lehet olvasni a könyvekbe.

Várj a következő évig, talán akkor fognak megjelenni a Republic Commando könyvek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze mindez attól függ, hogy mennyire nagy horderejű esemény váltotta ki a kialakulásukat, ebben az esetben akár lehetne három is. :)

 

 

 

Szerintem annyira nem volt megkötve a keze, mint Sean Williamsnek a The Force Unleashed eseténél. Egyedül annyit kellett betartania, hogy Revan a Sith Császár fogságába essen és hogy felvezesse Scourge nagyúr karakterét, aki a TOR-ban azért eléggé fontos szereplő. És persze még valamit meg kellett írnia, de ez spoileres és mivel hamarosan olvashatjuk is, a kedvedért inkább mellőzöm. :) Azt viszont szerintem Karpyshyn, vagy valaki más elrontotta, hogy Drew egy tisztavérű, mélyfekete szemű Sithként ábrázolja a Sith Császárt, a játékban pedig teljesen máshogy néz ki, sokkal inkább egy sápadt arcú, magas emberre hasonlít.

 

Igen. Lehet, hogy az animátorok rosszul tájékoztatták Drew-t. Végül is ő csak az egyik író volt A TOR elég nagy szerzői csapatában. De elképzelhető, hogy az Annilihation is megosztó lesz, csak itt a videójátékosok lesznek elégedetlenek és az olvasók elégedettek. A Revan-nál pont fordítva volt.

 

Ahogy elnéztem, odaát jön ki új a sorozatból, az itthoniak között nem látom. Pedig jó lenne látni egyet idehaza is.

 

Köszi a könyves infókat!

 

Az X-szárnyúakkal az lehet a baj, hogy túl kevés szavazatot kapott, és túl hosszú széria. De talán majd egyszer rábólintanak. Persze az azzal fog járni, hogy akkor mellette viszont másnak nem nagyon jut hely. De 2015-ig nem valószínű, hogy lesz szerződéskötés. Az is eszembe jutott, hogy mivel a The Old Republic volt az első helyezett a szavazáson, így a legközelebbi szerződéskötéskor legalább a választott címek 40-50%-a ebből a korból fog kikerülni. Addigra szerintem Amerikában az elkövetkezendő években sok ekkor játszódó köny fog megjelenni. Ez még jobban csökkenti az X-szárnyaúk megjelenését.

Viszont Zahn mellett kitartanak, a szavazás rossz eredményei ellenére is. Végül is mellette nem nehéz kitartani, mert nincs túl sok könyve.

És a lista elég színes is. Sokkal jobbank tartom, ha már csak mindig 14 könyvre tudnak szerződést kötni, akkor minden korszakból legyen valami.

 

Vááááh, köszönjük Revan :)

 

A Cloak of Deceptiont én anno ajánlottam, jó, hogy figyelembe vették. A Tatooine Ghost sajnos nem került fel a listára, de sebaj :) Na lesem a többi hozzászólást :D

 

A Cloak of Deception-nek én is nagyon örülök. A Tatooine Ghost most nincs benne, de mivel csak egy részes, így szerintem azért a következő alkalomra bekerülhet. Persze az leghamarabb és legjobb esetben 2015 körül lesz.

 

A Tatooine Ghost lényegében a Túlélők Keresésének a testvérkötete, nem? Utóbbiban csak Luke Skywalker és Mara Jade, előbbiben meg csak Han Solo és Leia Organa szerepel és ha jól tudom egy időben is játszódik a kettő.

 

Hát, szerintem nem igazán testvérkötetek. A Tatooine Ghost tudtommal még a Thrawn trilógia előtt játszódik, bár a koncepció kicsit hasonlít. Összeköti a prequelt a classic-kal, a könyvben Leia és Han Anakin Skywalker múltjának nyomába erednek.

 

Én a Szukits könyvkiadótól rendelem a Warhammer könyveket és láttam, hogy vannak SW témában is. Erről tudna valaki valami infót adni? Megérné őket is megvenni és ha igen, melyikkel kezdjem?

 

Ahogy elnéztem a hozzászólásaidat egy akciócentrikus harcokra menő könyveket szereted. Gondolom Dan Abnett Gaunt Szellemei a kedvenced. Nos a Star Wars könyvek egyikére sem jellemző olyan hosszú csataleírások sora, mint Abnett-re. Szerintem nem véletlenül hívják Abnett-et a háború mesterének. Nem találkoztam még olyan íróval semmilyen téren, aki képes ennyire részletes csataleírásokat produkálni olyan egyszerű történetek köré kerítve, mint a Gaunt sorozat.

De azért vannak SW-ban is akcióorientáltabb könyvek, vagy olyanok, melyekben hosszabb csataleírásokat is találsz.

Ha a Klónok Háborúja kedvenc időszakod, akkor A gonosz útvesztőjét ajánlom. Ott van még mellette a Sötét Nagyúr is, melyből az eleje is a Klónok Háborúja idején játszódik. Luceno stílusa pörgős, izgalmas, és ő is tud nagyszerű csataleírásokat produkálni. Viszont a Jedikre is nagy hangsúlyt fektet, és találhatsz kardozós jeleneteket.

Ott van Karen Traviss: A Klónok háborúja című regénye. Ez a ProBook-nál jelent még meg, egy keményfedeles könyv, aminek a borítóján csak egy klónosztagos sisakja van. Talán ez közelítette meg legjobban Dan Abnett színvonalát.

Még idén megjelenik a Yoda: Dark Rendezvous című kötet, de erről nem tudom, hogy mennyire dúskál az ütközetekben.

A távolabbi jövőben megjelenik a Szukits-tól a Republic Commando sorozat is, mely elit klónkommandósokra helyezi a hangsúlyt, de a csataleírások itt sem lesznek olyan hosszúak, mint egy 40k könyv esetében. A sztorin viszont nagyobb hangsúly lesz.

A Tomboló Erőt tudom még megemlíteni, ez pár évvel az Új Remény előtt játszódik, rendkívűl akciódús, bár a videójátékot viszi végig regéynváltozatban és fénykardos aprításokon elég nagy hangsúly van.

Timothy Zahn művei nem tudom, hogy bejönnének-e. Csata és háború az ő műveiben is vannak, viszont ő inkább a taktikázásra, diplomáciára, tudományosságra és karakterekre megy rá jobban. Stílusban a Star Trek-re emlékeztet.

Kevin J Andersonnak nagyon egyszerű, letisztult stílusa van, inkább az ifjabb korosztálynak írta műveit.

Micheal A. Stackpole jó űrcsatákat tud produkálni, de ez X-szárnyúak sorozatra jellemző inkább. Allston X-szárnyúak köveiben jobban ráment a szárazföldi ütközezekre is. Az X-szárnyúakban egyszerű pilótákon van a hangsúly, de szerepet kap a politika is. ( Ehhez a sorozathoz 1 rész kivételável nem volt szerencsém, azokból indultam ki, mint amit másoktól hallottam.) Sajnos ezt a sorozatot a Szukits nem tervezi. Az Én, a Jediben egy szsereplőn van a hangsúly, és nagyszabású csaták nincsennek annyira benne.

A Haláloszag SW horror, zombik elől menekülnek egy hajón a túlélők.

A Darth Bane trilógia egy mesteri darab, sokaknak tetszett, viszont szerintem lehet, hogy neked nem jönne be. Itt a gonosz, negatív szereplőkön van a hangsúly. rendkívül komor és söté a hangulata. Csaták ebben is vannak, de sokkal nagyobb szerepet kap az ármánykodás és a karakterfejlődés.

 

A Szukits még nem adott ki a klónháborúk idejéről regényt. Illetve egyet, ami az Episode 3 előzménye: A gonosz útvesztője, de itt nem a háborún van a hangsúly.

A jelenlegi Szukits Star Wars kínálatból a Darth Bane -trilógiát ajánlom, ha az akciócentrikusság a fő szempont. A kritériumaidnak bőven megfelel, sőt... :)

A gonosz útvseztőjében azért van jó pár olyan csata, ütküzet, vagy párbaj mely elég jóra sikeredett.

Hát a Darth Bane-re szerintem nem igazán jellemző az akciócentrikusság. Az első részre végképp nem, amely inkább Bane fejlődésére megy rá. A másodikban és harmadikban már hosszabbak a párbajok. Egy Dan Abnett féle Warhammer40000-hez képest Karpyshyn csataleírásai elbújhatnak. Ő inkább az ármányra, a karakterek fejlődésére, a sztoria megy rá jobban.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ez máris jobb, mennyi köze lesz a játékhoz? :) Mert, azt nagyon kedveltem!

Csak annyi, hogy a Delta osztagot is szerepeltetik ( az első rész kivételével), az Omega osztag mellet. Nem a videójátékot meséli el, teljesen más történetek, bevetések vannak a könyvekben.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan köszönöm szépen a segítséget! :) Igen, jobban szeretem, amikor részletesen körbeírnak és bemutatnak egy csatát, az átlagos, hétköznapi katona szemével is, nem pedig csak a "szuperhősök" és képességekkel bírok szemszögéből mutatják a történéseket. A Nekropolisz eddig a kedvencem, izgalmas volt, ahogy egy város védtek és gerilla akciókat is végrehajtottak a Káosz söpredék ellen. Azt azonban sajnálom, hogy mindig csak a fertőzöttek ellen harcolnak, annyi más faj van még a Warhammerben, én az Orkokat kedvelem a legjobban. A Dawn of War könyvben is csak kicsit szerepeltetik őket, holott a leggyakoribb faj a galaxisban és egy jó vezetővel bármire képesek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan köszönöm szépen a segítséget! :) Igen, jobban szeretem, amikor részletesen körbeírnak és bemutatnak egy csatát, az átlagos, hétköznapi katona szemével is, nem pedig csak a "szuperhősök" és képességekkel bírok szemszögéből mutatják a történéseket. A Nekropolisz eddig a kedvencem, izgalmas volt, ahogy egy város védtek és gerilla akciókat is végrehajtottak a Káosz söpredék ellen. Azt azonban sajnálom, hogy mindig csak a fertőzöttek ellen harcolnak, annyi más faj van még a Warhammerben, én az Orkokat kedvelem a legjobban. A Dawn of War könyvben is csak kicsit szerepeltetik őket, holott a leggyakoribb faj a galaxisban és egy jó vezetővel bármire képesek...

Én is sajnálom, hogy más fajokat nem szerepeltetnek annyira. Az orkokról, eldákról, nekronokról én is olvasnék.

A Gaunt elég jó széria. Most olvasom a 9. részt. Nekem a Nekropolisz, A becsület őre, a Sabbat mártír, és az Áruló eddig a kedvenceim. Dawn of War-t, meg Watson is kéne majd olvasnom.

De a Warhammer fantasy-t még jobban imádom, a Felix és Gotrek nagyon jó széria

Most Gaunt könyveket olvasok egy darabig, de sietnem kell, mert nemsokára jön a Végzetes szövetség, az első TOR könyv. Azt már tűkön ülve várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én olvastam a Dawn of War könyveket, szerintem nem rosszak, az Eldárok és a Necronok is szerepelnek benne egy csata erejéig. Én a Space Marine kultuszt már nagyon unom, minden róluk szól, mindig ők a hősök. Alapban taszít, hogy állandóan imádkoznak és mindent egy felsőbb jó érdekében tesznek, meg megmagyaráznak ezzel bármilyen pusztítást.

A játékoknak nem sok köze van a Warhammer világhoz, de mindegyikkel szívesen játszom, a SoulStormot online is tolom, 380csatából 355körülit nyertem meg, főleg Orkokkal! :) Moddal és rengeteg kiegészítővel játszom, az SS mappa 6.7 gigát foglal! :) Amúgy a Dawn of War könyv a játék első részének történetét meséli el, illetve a másodikból is hoz történéseket pl. a Chaos és Ork szövetséget, vagy az Eldárok segítségét is leírja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. Lehet, hogy az animátorok rosszul tájékoztatták Drew-t. Végül is ő csak az egyik író volt A TOR elég nagy szerzői csapatában. De elképzelhető, hogy az Annilihation is megosztó lesz, csak itt a videójátékosok lesznek elégedetlenek és az olvasók elégedettek. A Revan-nál pont fordítva volt.

 

Hát, szerintem nem igazán testvérkötetek. A Tatooine Ghost tudtommal még a Thrawn trilógia előtt játszódik, bár a koncepció kicsit hasonlít. Összeköti a prequelt a classic-kal, a könyvben Leia és Han Anakin Skywalker múltjának nyomába erednek.

Utóbbi állításomat visszaszívom, ugyanis a Wookieepediáról kivették a képet a Sith Császárról, miszerint az az illető csak a Császár Hangja volt, egy pozíció, amit betöltött és nem az Uralkodó maga. Úgy hogy úgy tűnik, még mindig nem tudjuk, hogyan néz ki valójában, ebből következően Karpyshynnek igaza is lehet. Szerintem logikus is, hogy egy igazi Sith legyen a Birodalom vezetője, pláne ha már a Nagy Hiperűr Háború óta a népe élén áll.

 

Nagyon keveset tudok róla úgy hogy előfordulhat néhány átgondolatlan kijelentésem a témában. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gonosz útvseztőjében azért van jó pár olyan csata, ütküzet, vagy párbaj mely elég jóra sikeredett.

Hát a Darth Bane-re szerintem nem igazán jellemző az akciócentrikusság. Az első részre végképp nem, amely inkább Bane fejlődésére megy rá. A másodikban és harmadikban már hosszabbak a párbajok. Egy Dan Abnett féle Warhammer40000-hez képest Karpyshyn csataleírásai elbújhatnak. Ő inkább az ármányra, a karakterek fejlődésére, a sztoria megy rá jobban.

Na jó, de a jelenlegi Szukits-os SW kínálatból messze a Bane-trilógia a legpörgősebb, legdinamikusabb tempójú és ha nincsenek is benne 3-4 fejezetenként hatalmas ütközetek, azért egy Zahn regénynél lényegesen akcióközpontúbb, lényegre törőbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.