Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Szerintem azért ragaszkodnának, mert bizonyított annak sikere a másik verzióval szemben. Azt nem hiszem, hogy semmit nem tudtak Bane-ről az utódai. :) Holokronok, feljegyzések, egyebek.

Végül is igaz, Palpatine-nak is volt egy egész kollekciónyi Sith ereklyéje a Zigoolán, akadhatott közötte valami, ami rámaradt Bane-ről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hatalomátvétel között esetleg.

Nem az idő számít, hanem a mód. Plagueis a halhatatlanságot kereste, szembeszegülve a szabálynak, Sidious álmában ölte meg és nem egy-egy elleni küzdelemben, Dooku és Darth Vader és tanítvány útján akartak hatalmat szerezni, ez már a szabály nyílt megszegése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az idő számít, hanem a mód. Plagueis a halhatatlanságot kereste, szembeszegülve a szabálynak, Sidious álmában ölte meg és nem egy-egy elleni küzdelemben, Dooku és Darth Vader és tanítvány útján akartak hatalmat szerezni, ez már a szabály nyílt megszegése.

A halhatatlanság keresése nem feltétlenül megy szembe a Szabállyal. Bane is kereste, igaz ő Zannah vélt alkalmatlansága miatt, de a lényeg, hogy a Rend nem gyengült volna, sőt...

Talán Plagueis is úgy döntött, a halhatatlanság elérése után megszabadul Palpatine-tól. Amivel úgy látszik nem számolt az az, hogy Palpatine közben a fejére nőt.

 

Egyébként hihetetlenül várom már ezt a regényt. :) Irigylem, hogy ti angolul is boldogultok vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A halhatatlanság keresése nem feltétlenül megy szembe a Szabállyal. Bane is kereste, igaz ő Zannah vélt alkalmatlansága miatt, de a lényeg, hogy a Rend nem gyengült volna, sőt...

Talán Plagueis is úgy döntött, a halhatatlanság elérése után megszabadul Palpatine-tól. Amivel úgy látszik nem számolt az az, hogy Palpatine közben a fejére nőt.

 

Egyébként hihetetlenül várom már ezt a regényt. :) Irigylem, hogy ti angolul is boldogultok vele.

Én igazából nem olvastam, csak az infókat, amelyek ebből szivárogtak ki. Egyébként nézőpont kérdése, mert ha a mester arra játszik, hogy legyőzze a halált, akkor kvázi a tanítványa nem tudja őt megölni, így a Sith rend ereje megakad ott, ahol tart és még csak esélyt sem ad a tanítványának arra, hogy egy nap átvegye a helyét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én igazából nem olvastam, csak az infókat, amelyek ebből szivárogtak ki. Egyébként nézőpont kérdése, mert ha a mester arra játszik, hogy legyőzze a halált, akkor kvázi a tanítványa nem tudja őt megölni, így a Sith rend ereje megakad ott, ahol tart és még csak esélyt sem ad a tanítványának arra, hogy egy nap átvegye a helyét.

Arra gondoltam, hogy egy halhatatlan Sith gyakorlatilag bármekkora hatalomra szert tehet, mivel folyamatosan gyarapodik a tudása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra gondoltam, hogy egy halhatatlan Sith gyakorlatilag bármekkora hatalomra szert tehet, mivel folyamatosan gyarapodik a tudása.

 

De vannak dolgok, amikre sosem lesz képes, mert nincs meg hozzá az adottsága, mint ahogy Bane sem volt képes a Sith mágia mélyreható tanulmányozására, így azok a területek elsorvadnának, feledésbe merülnének, ezzel pedig gyengítené a sötét oldalt.

 

Plagueis egyébként

 

 

nem kisemmizni akarta Sidious-t a mesteri címből. Ő azt tervezte, hogy Palpatine-nel közösen fog uralkodni az idők végezetéig: Palpatine mint a Galaxis politikai vezetője, akit meg ő irányít a háttérből. Csakhogy Palpi-nak más tervei voltak.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De vannak dolgok, amikre sosem lesz képes, mert nincs meg hozzá az adottsága, mint ahogy Bane sem volt képes a Sith mágia mélyreható tanulmányozására, így azok a területek elsorvadnának, feledésbe merülnének, ezzel pedig gyengítené a sötét oldalt.

 

Plagueis egyébként

 

 

nem kisemmizni akarta Sidious-t a mesteri címből. Ő azt tervezte, hogy Palpatine-nel közösen fog uralkodni az idők végezetéig: Palpatine mint a Galaxis politikai vezetője, akit meg ő irányít a háttérből. Csakhogy Palpi-nak más tervei voltak.

 

 

Nem hangzik rosszul, kíváncsi vagyok, hogy Palpatine-nak ebben mi nem tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az idő számít, hanem a mód. Plagueis a halhatatlanságot kereste, szembeszegülve a szabálynak, Sidious álmában ölte meg és nem egy-egy elleni küzdelemben, Dooku és Darth Vader és tanítvány útján akartak hatalmat szerezni, ez már a szabály nyílt megszegése.

Igen, ez is igaz. De gondolom talán Sidious pont Plagueis halhatatlanságkeresése miatt akart végezni vele előbb-utóbb. És kellett neki majd egy jövőbeni tanítvány is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Szerintem nem akarta, hogy más irányítsa a háttérből.

 

Az abszolút hatalom így is az övék. Bár javarészt Plagueis irányítana, nagyjából ugyanolyan döntéseket hozna, ha a helyébe lépne, szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az abszolút hatalom így is az övék. Bár javarészt Plagueis irányítana, nagyjából ugyanolyan döntéseket hozna, ha a helyébe lépne, szerintem.

Nem a hatalomról volt szó.

 

 

Miután megnyerte a kancellárválasztást, Palpatine úgy találta, hogy Plagueis többé nincs a hasznára, ezért megszabadult tőle.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a hatalomról volt szó.

 

 

Miután megnyerte a kancellárválasztást, Palpatine úgy találta, hogy Plagueis többé nincs a hasznára, ezért megszabadult tőle.

 

 

 

Ez a szokásos sith mentalitás :D

 

Amúgy Zannah is megakarta ölni Banet mikor rájött hogy a mestere a halhatatlanságot akarja elérni. Amúgy szerintem Plagueis is Andeddu holokronját kereste, mint anno Bane, mivel abban le írva a lélekátvitel módja, gondolom így akart halhatatlanná válni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a szokásos sith mentalitás :D

 

Amúgy Zannah is megakarta ölni Banet mikor rájött hogy a mestere a halhatatlanságot akarja elérni. Amúgy szerintem Plagueis is Andeddu holokronját kereste, mint anno Bane, mivel abban le írva a lélekátvitel módja, gondolom így akart halhatatlanná válni.

 

Nem akarok túl sokat elárulni a könyvről, úgyhogy egyenlőre csak annyit, hogy nem Andenddu módszerével próbálkozott. Ha érdekel leírhatom spoilerbe, hogy mit csinált, de inkább nem lőném le a poént.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az iménti kis információk még inkább meghozták a kedvemet a regényhez. Tök durva belegondolni, hogy amikor Palpatine megérkezett a Naboo-ra főkancellárként az EP1 végén, már túl volt a gyilkosságon.

 

Ezért szeretem az EU-t, mert ha minőségi, tökéletes összhangban tud lenni a filmekkel, s mintegy kiegészíti azokat. Éppen ezért nem értem meg azokat, akik minden EU-t leszólnak, és csak a hat filmet meg a TCW-t veszik canonnak.

 

Valaki írta korábban, hogy számára unalmas a könyv, mert alig történik benne valami. Én nem is vártam mást, mert sejthető volt, hogy Luceno műve nem a fénykardpárbajokra meg az akciójelenetekre fog fókuszálni, hanem a háttérben szőtt tervekre és manipulációkra. Már nagyon várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarok túl sokat elárulni a könyvről, úgyhogy egyenlőre csak annyit, hogy nem Andenddu módszerével próbálkozott. Ha érdekel leírhatom spoilerbe, hogy mit csinált, de inkább nem lőném le a poént.

 

Nyugodtan leírhatod :) Bane könyveket is úgy olvastam el hogy már ismertem kedvenc sith mesterem életútját :D

 

Tegnap ahogy néztem az EP 1-et, az elején durva volt beleképzelni hogy miközben Palpi tárgyal a szepikkel, közben Plagueis még ott flangál valahol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az iménti kis információk még inkább meghozták a kedvemet a regényhez. Tök durva belegondolni, hogy amikor Palpatine megérkezett a Naboo-ra főkancellárként az EP1 végén, már túl volt a gyilkosságon.

 

Ezért szeretem az EU-t, mert ha minőségi, tökéletes összhangban tud lenni a filmekkel, s mintegy kiegészíti azokat. Éppen ezért nem értem meg azokat, akik minden EU-t leszólnak, és csak a hat filmet meg a TCW-t veszik canonnak.

 

Valaki írta korábban, hogy számára unalmas a könyv, mert alig történik benne valami. Én nem is vártam mást, mert sejthető volt, hogy Luceno műve nem a fénykardpárbajokra meg az akciójelenetekre fog fókuszálni, hanem a háttérben szőtt tervekre és manipulációkra. Már nagyon várom.

 

Én írtam, hogy unalmasnak találtam, de nem azért mert nem történt benne semmi, hanem mert untató volt szinte az összes jelenet, amiben Plagueis egyedül, vagy Luceno saját karaktereivel szerepelt. Palpatine viszont frenetikusan jó volt benne, azt meg kell hagyni :clap:

 

Nyugodtan leírhatod :) Bane könyveket is úgy olvastam el hogy már ismertem kedvenc sith mesterem életútját :D

 

Oké itt van:

 

 

Ahogy az Ep3-ban Palpatine mondta Anakinnak képes volt rákényszeríteni a midicloriánokat, hogy osztódni kezdjenek, és regenerálják a sérült sejteket. Ezt úgy kísérletezte ki, hogy másokat megölt, miközben a testükben lévő midicloriánokat rákényszerítette, hogy gyógyítsák a sérülést. Az első alanyt akinél sikert ért el, vagy hússzor ölte meg és hívta vissza egymás után, mire a midicloriánjai nem bírták tovább. Ugyanezzel a módszerrel a végtelenségig életben akarta tartani a saját testét, mert úgy gondolta, hogy csak az idővel kell majd megküzdenie. Csak aztán Palpatine elárulta, és megfojtotta. Mások oxigén hiányban szenvedő midicloriánjait rá tudta kényszeríteni a működésre, de a sajátjait nem, mert hát ugye ő maga sem kapott levegőt.

 

 

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én írtam, hogy unalmasnak találtam, de nem azért mert nem történt benne semmi, hanem mert untató volt szinte az összes jelenet, amiben Plagueis egyedül, vagy Luceno saját karaktereivel szerepelt. Palpatine viszont frenetikusan jó volt benne, azt meg kell hagyni :clap:

Darth Tenebrous milyen? :)

 

Egyébként hallottam róla, hogy nem Andeddu módszerével próbálkozott, sőt, azt is tudom, hogy a lélekátvitel technikáját Darth Gravid után senki sem tudta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én írtam, hogy unalmasnak találtam, de nem azért mert nem történt benne semmi, hanem mert untató volt szinte az összes jelenet, amiben Plagueis egyedül, vagy Luceno saját karaktereivel szerepelt. Palpatine viszont frenetikusan jó volt benne, azt meg kell hagyni :clap:

Hm, ez nem túl jó hír, ugyanis a könyv címe nem Darth Sidious, hanem Darth Plagueis... :(

 

Más: A Szukitsnak már van Facebook oldala, lehet lájkolni. Szerintem érdemes, talán megkönnyíti a kommunikációt a könyvkiadóval (persze, ha a kommentekre hajlandóak válaszolni).

 

Más2: A Szellemlovasnál jelenleg kapható Az álmok bolygója és A lázadás hajnala. Mindkettő elég borsos áron, főleg az utóbbi, de aki szeretné, gyorsan csapjon le rá, mert a ritka SW könyveket (és ezek különösen ritkák) hamar elviszik.

Az álmok bolygója

A lázadás hajnala

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tenebrous életével a Matthew Stover által írt The Tenebrous Way c. novella foglalkozik bővebben, a Star wars Insider újságban jelent meg, de biztos elérhető már pdf formátumban a neten valahol.

 

Egyébként a Kettő szabálya felrúgásához, amely a TCW-topikban felmerült:

 

 

Úgy tudom, hogy már Tenebrous-nak is volt egy másik tanítványa, Darth Venamis, aki szintén bith volt. Plagueis az ő megölése után vált a Sith Rend Sötét Nagyurává.

 

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tenebrous életével a Matthew Stover által írt The Tenebrous Way c. novella foglalkozik bővebben, a Star wars Insider újságban jelent meg, de biztos elérhető már pdf formátumban a neten valahol.

 

Egyébként a Kettő szabálya felrúgásához, amely a TCW-topikban felmerült:

 

 

Úgy tudom, hogy már Tenebrous-nak is volt egy másik tanítványa, Darth Venamis, aki szintén bith volt. Plagueis az ő megölése után vált a Sith Rend Sötét Nagyurává.

 

Hát, abban a novellában elég furcsa dolgokat írnak, Stover ide vagy oda, azért héé. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mire gondolsz konkrétan? :) Nem szándékozom elolvasni, szóval a spoiler gomb mögé nyugodtan írhatod.

 

Darth Tenebrous, hogy elérje a halhatatlanságot, beadott magának egy retrovírust, amellyel bizonyos midi-chlorianjai maxi-chlorianná mutálódtak, amelyek hosszú életűek és képesek vándorolni az Erőben és túlélik akár a hordozójuk halálát is. Miután Plagueis megölte őt, Tenebrous maxi-chloriánjai Plagueis testébe költöztek, hogy úgymond tovább élhessenek. Átvenni nem tudta a hatalmat felette, de legalább a tudata életben maradt. Miután hozzáférve Plagueis jövőbe látó képességéhez rájött, hogy tanítványa milyen súlyost halált hal majd, Tenebrous elhagyta a hordozóját és örökre elveszett.

 

 

Egyike azon kevés dolgoknak, amiket egy kicsit marhaságnak tartok az EU-ban, legalábbis ebben a formában Stover írása ettől függetlenül lehet, hogy szórakoztató.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyike azon kevés dolgoknak, amiket egy kicsit marhaságnak tartok az EU-ban, legalábbis ebben a formában Stover írása ettől függetlenül lehet, hogy szórakoztató.

Elolvasva a spoilert, a leírtak valóban marhaságok, már bocsi :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.