Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Halálosztag kivégezve. Mit ne mondjak, ha ez nem egy végletesen megosztó darab, akkor semmi. Nekem mondjuk tetszett, de amúgy is szeretem a darabolós történeteket, abban meg nem volt hiány. A könyv első fele mint írtam, letehetetlen. A második részben, amikor már az akció is jobban beindul, jobban elindul az átlag túlélőhorror felé a történet, de még így is kellemes darab marad, addigra az általam említett Dead Space hangulati párhuzam is a tömeges támadás elől való "szorítsuk össze a s*ggünket" meneküléssel váltódik fel.

Szerintem a horror és a SW világa ilyen mód simán összepasszolt, igaz, néha fura volt a megismert világban leszakadó végtagokról, nyáladzó zombikról, kannibál túlélőkről és hasonló finomságokról olvasni, de összességében nem éreztem idegennek a régi vágású, kalandozós-megmenekülős SW és a zombihorror stílusának vegyítését.

 

Az értékelésem 4/5, és nem utasítanám el a Red Harvest megjelenését sem. Úgy érzem, a szerző érti a dolgát, ha nem is újító, vagy világrengető, de korrekt horrortörténet írt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre sikerült befejeznem A pusztítás útja című könyvet. Nagyszerű volt, bár megmondom őszintén az első fele jobban tetszett.

A gondolatbomba számomra kicsit erőltetett dolog volt, de lenyeltem. Bane nagyszerű karakter, Githany-t meg valahogy nem tudtam sajnálni a halála miatt. Akit még megszerettem a regényben az Kas'im.

 

 

Illene megvennem a trilógia másik két részét is, tavasszal szerintem beszerzem. :D

Szerkesztve: - Embo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök ennek a sok hasonló és eltérő véleménynek.

Könyvek tekintetében még a Darth Plagueis-ről szóló regényt szeretném majd beszerezni. Elképesztően érdekel, hogy milyen volt az a koma. :)

Ha a Szukitsnak jó az üzletpolitikája, jövőre kihozzák. Én nagyon örülnék neki :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát.. Zahn jó író. A legjobbak között mindenféleképpen ott van. De Luceno, Stover, Karpyshynt, Traviss, Reaves, és Williams nálam nyerőbb.

Luceno és Reaves szerintem is jobb, Stovertől csak az EP3 regényváltozatát olvastam, így nem nyilatkozom, Travisst még nem olvastam, Williams nekem nem tetszett a Tomboló Erő alapján.

 

Ui: gondolom még nem tudod a jövőre megjelenő könyvek listáját... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam, érdekes. Nem is tudom hová tenni, hogy Revan hogy kerül a Coruscant-ra.

 

Gondolom a lehoni ütközet után először odakerült.

 

Luceno és Reaves szerintem is jobb, Stovertől csak az EP3 regényváltozatát olvastam, így nem nyilatkozom, Travisst még nem olvastam, Williams nekem nem tetszett a Tomboló Erő alapján.

 

Ui: gondolom még nem tudod a jövőre megjelenő könyvek listáját... :D

 

Williams-t még nem írtam le. A Tomboló Erő élvezetes olvasmány volt. A TOR könyve pedig nagyon érdekesnek ígérkezik. Traviss-t már a TCW mozi felnőtt regény változatával megkedveltem.

Nem, még nem tudom a jövőre megjelenő könyvek listáját, de ezt még a kiadó sem tudja. Egyelőre még ott tartanak, hogy a 2010-ben kötött szerződésben szereplő könyveket megpróbálják idén kihozni.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hétvégén végre sikerült befejeznem az Én, a Jedit. Kellemesen csalódtam a könyvben, bevallom, sokkal rosszabbra számítottam. Bár sokakkal ellentétben nekem a TFU sztorija is bejön, érződik, hogy tényleg inkább játékba illő a stílusa, semmint regénybe. A lényeg, hogy bár szeretem a TFU-t, ez a sztori jobban tetszett regény formában.

 

Corran karaktere remek lett, eddig nem volt több számomra, mint egy "mezei" vadászpilóta, aki Jedi-ősökkel rendelkezik. De hála a regénynek, alaposan megismertem a karaktert, akinek a jellemét az író remekül bontotta ki. Tetszett, hogy nem a galaxisméretű veszélyen és a Jedi - Sith harcon volt a hangsúly ebben a regényben, bár az Exar Kunról szóló részekben kaptunk ízelítőt bőven belőle. Továbbá hétköznapi helyszíneket és szituációkat is jobban megismerhettünk SW-módra, ami szintén bejött. Ahogy már említettem, Michael remekül bemutatta azt is, hogy a Jedi Akadémia-trilógiából többet ki lehetett volna hozni - és ezzel nem K. J. Anderson regényeit akarom szidni, mert a maguk nemében azok is tetszettek. Egyszerűen az én ízlésemnek jobban tetszett az, hogy Michael írta le a JA-ban is olvasható eseményeket, jeleneteket. Ami kicsit furcsán vette ki magát az az, hogy míg Mirax fogságban volt, Corran nyugodtan városnézőbe ment a nagyapjával, pedig sürgetőbb feladatai lettek volna. De számomra így is túl sokáig tartott ez az egész: Corran hosszú hetekig az Akadémián tanul, majd látogatóba megy a nagyapjához, végül beépül a Túlélőkhöz... a Jensaarák pedig csak várnak rá. Elegos A'Kla felbukkanásán meglepődtem, de örültem neki, mert szintén remek karakter. Ilyen higgadt, bölcs és megfontolt jellemvonásokkal megnézném, milyen Jedi válna belőle. Ami viszont kissé nem tetszett, az Corran Tavira iránti vonzódása. Oké, Tavira egy jó csaj, Corran meg férfiből van, de akkor is... megpróbálok magamból kiindulni: van egy egy csodálatos feleségem, akit mindennél jobban szeretek és akiért bármit megtennék, akár még az életem is feláldoznám. Adott egy külsőleg dekoratív, de lelkileg végtelenül romlott és erkölcstelen csaj, aki elrabolta a szerelmem. Bármennyire is férfiből vagyok és bármennyire is lenne vonzó ez a nő, biztos nem tudnék rá úgy gondolni, ahogy Corran tette azt Tavira esetében. Csak az járna a fejemben, hogy ő áll annak a személynek az elrablása mögött, aki mindennél többet jelent nekem. Sőt, Corran még azt is fontolóra vette, hogy lefekszik Tavirával, hogy eljusson Miraxhoz. Itt elég komolyan kiakadtam, de szerencsére Corran észhez tért és végül helyesen döntött.

 

Egyszóval remek regény volt, Corran pedig az egyik kedvenc EU-s karakteremmé vált. :)

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár napja befejeztem a Tomboló Erőt. Változatos színvonalú olvasmány volt. Az első rész tényleg egy játék végigjátszáshoz hasonlított, ott csak Juno részei tetszettek. A következő szakasz illetve az utolsó rész eleje jó volt, sőt. Kedvenc részem a Kashyyyk-i romházban játszódó fejezet. A harmadik rész utolsó fejezetében viszont visszajött a végigjátszás érzet, legalábbis szerintem az elkapkodott volt. De összességében azért remek könyv, remélem kiadják a második részét is. Sajnos egyik játékkal sem játszottam, de az első részről azért a könyv elolvasása előtt is volt némi fogalmam, a másodikról viszont igen kevés.

 

Már nekikezdtem az Én, a Jedinek, hat fejezetet olvastam, eddig tetszik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halálosztag

 

Jó könyv lett. Pozitívan csalódtam benne. Először a negatív vélemények miatt azt hittem borzadály lesz. Sokkal rosszabbra számítottam. Elejétől a végéig izgalmas. Nagyon élveztem. Talán, ha az író élőhalottak helyett rakghoulok-at írt volna bele, még egy fokkal jobb lett volna.

5/4

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.