Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

TCW-s topicból:

Meglepő, hogy Plagueis tudott Maulról és jó szemmel nézte, hogy Sidious nem azért képzi ki őt, hogy az életére törjön, hanem csak afféle fegyverként.

 

Azaz Maul hivatalalosan nem is Sith Nagyúr? :para::roll:

Sok mindent bekajálok ebből az érából, de ez nekem sok.

Ez ellent mond a filmmel, hisz ott Sidious Darth Mault és Sith-et mond rá, ami azt jelenti, hogy megkapta előtte a rangot. Emlékeim szerint Dooku sosem Sith-ezte Ventresst és Opresst.

 

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TCW-s topicból:

 

Azaz Maul hivatalalosan nem is Sith Nagyúr? :para::roll:

Sok mindent bekajálok ebből az érából, de ez nekem sok.

Ez ellent mond a filmmel, hisz ott Sidious Darth Mault és Sith-et mond rá, ami azt jelenti, hogy megkapta előtte a rangot. Emlékeim szerint Dooku sosem Sith-ezte Ventresst és Opresst.

 

Félreérted, az, elvégre megkapta a Darth nevet. A Kettő Szabályát meg lehet szegni, ez nem egy univerzumban érvényes törvényszerűség, hogy ha két Sith van, akkor senki más nem lehet Sith. Ahogy Darth Bane is kinevezte új tanítványának Darth Cognust, amikor az előző tanítványa, Darth Zannah még élt. Hoppá, már is hárman vannak. Maul igenis Sith, csak a kiképzés jellege volt más, ugyanis Palpatine sokkal inkább egy fegyvernek képezte őt ki, mintsem valódi tanítványnak, egyelőre nem szándékozott a mestere életére törni, látszólag. Úgyhogy semminek sem mond ellent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TCW-s topicból:

 

Azaz Maul hivatalalosan nem is Sith Nagyúr? :para::roll:

Sok mindent bekajálok ebből az érából, de ez nekem sok.

Ez ellent mond a filmmel, hisz ott Sidious Darth Mault és Sith-et mond rá, ami azt jelenti, hogy megkapta előtte a rangot. Emlékeim szerint Dooku sosem Sith-ezte Ventresst és Opresst.

 

Ez még nem jelent ellentmondást. Az biztos, hogy az EP1 idején és közvetlenül nem sokkal előtte Sidious és Maul volt a két Sith. De nem lehetetlen, hogy ez a felállás az EP 1 előtt nem sokkal alakult ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Sidious már korábban tervezte a mestere meggyilkolását, Mault pedig még Plagueis halála előtt magához vette eleinte csupán fegyverként, akiből később, alkalmas tanítvány válhatott (mint Bane esetében). Dooku is ezt tervezte Opress-el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Sidious már korábban tervezte a mestere meggyilkolását, Mault pedig még Plagueis halála előtt magához vette eleinte csupán fegyverként, akiből később, alkalmas tanítvány válhatott (mint Bane esetében). Dooku is ezt tervezte Opress-el.

Igen, ez így jó is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez még nem jelent ellentmondást. Az biztos, hogy az EP1 idején és közvetlenül nem sokkal előtte Sidious és Maul volt a két Sith. De nem lehetetlen, hogy ez a felállás az EP 1 előtt nem sokkal alakult ki.

 

Félreérted, Plagueis élt az EPI. idején, sőt, annak eseményei közben halt meg. Plagueis tudott Maulról, így a vége felé hárman voltak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Félreérted, Plagueis élt az EPI. idején, sőt, annak eseményei közben halt meg. Plagueis tudott Maulról, így a vége felé hárman voltak.

 

Érdekes. De hát ha Dookunak ott lehetett Ventress és később Opress akkor ez így is lehetett. Gondolom Luceno a TCW ezen felállásából indult ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes. De hát ha Dookunak ott lehetett Ventress és később Opress akkor ez így is lehetett. Gondolom Luceno a TCW ezen felállásából indult ki.

Igen, Luceno kifejezetten nyomon követte a TCW eseményeit.

 

Mault például a Dathomirról bízza rá egy éjnővér Palpatine-ra.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félreérted, az, elvégre megkapta a Darth nevet. A Kettő Szabályát meg lehet szegni, ez nem egy univerzumban érvényes törvényszerűség, hogy ha két Sith van, akkor senki más nem lehet Sith.

Így már érthető, viszont az biztos, hogy Revan elolvasása után vagy gépen, vagy fizikailag (megveszem) elolvasom ezt a könyvet angolul, nagyon felkeltette az érdeklődésemet :D Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így már érthető, viszont az biztos, hogy Revan elolvasása után vagy gépen, vagy fizikailag (megveszem) elolvasom ezt a könyvet angolul, nagyon felkeltette az érdeklődésemet :D

Szerintem nagyon érdekes könyv. A TCW topikban felmerülőkre meg inkább nem válaszolok, mert nem szerezem a szemellenzős látásmódot a Star Warst illetően. Nagyvonalúan leszólni mindent, ami EU anélkül, hogy egy kicsit is belegondolnának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW topikban felmerülőkre meg inkább nem válaszolok, mert nem szerezem a szemellenzős látásmódot a Star Warst illetően. Nagyvonalúan leszólni mindent, ami EU anélkül, hogy egy kicsit is belegondolnának.

Ezzel én is így vagyok. Bólogatva olvastam végig, amiket abba a topikba írtál, mert 100%-ig egyetértek vele. Sajnos se kedvem, se energiám nincs ilyen jellegű parttalan vitákhoz. Egymás idegesítésén kívül nem sok értelme van...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes. De hát ha Dookunak ott lehetett Ventress és később Opress akkor ez így is lehetett. Gondolom Luceno a TCW ezen felállásából indult ki.

 

Igen, Luceno kifejezetten nyomon követte a TCW eseményeit.

 

Mault például a Dathomirról bízza rá egy éjnővér Palpatine-ra.

 

 

Az még hagyján! Olyan "apróságokat" is beleszőtt, mint pl, hogy

 

 

egy Malastare-i céget a Zillo sárkányról nevezett el! A cég egyetlen egyszer volt megemlítve, de háromszor el kellett olvasnom a nevét, mire elhittem, hogy jól látom :lol:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel én is így vagyok. Bólogatva olvastam végig, amiket abba a topikba írtál, mert 100%-ig egyetértek vele. Sajnos se kedvem, se energiám nincs ilyen jellegű parttalan vitákhoz. Egymás idegesítésén kívül nem sok értelme van...

Pontosan. Meg tudnám magyarázni ésszerűen, hogy miért nem hülyeség. Adott Palpatine, aki egy befolyásos nabooi arisztokrata család utolsó sarja, adva van a politikai karrier. Fortéllyal kiharcolják azt, hogy a kereskedelmi utak megadóztatása következtében a Kereskedelmi Szövetség blokád alá vegye a Naboo bolygót, az egész invázió rokonszenvet ébreszt Naboo irányába, ráadásul Palpatine származásának és kisugárzásának hála igen népszerű kancellár jelölt lesz a Szenátusban. Adva van a báb, akit Plagueis rángathatNA, ha Palpatine-nak nem lettek volna saját tervei. Szerintem teljesen logikus és elfogadható történet, pusztán zsigerből leszólják és előítélettel állnak hozzá, mert EU, viszont ha előállnék ezzel a magyarázattal, akkor meg az lenne a válaszuk, hogy ez úgy sem számít, mert EU. Sajnos ez az érv az EU ellenesek legnépszerűbb fegyvere és nehéz ellene rendesen érvelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az még hagyján! Olyan "apróságokat" is beleszőtt, mint pl, hogy

 

 

egy Malastare-i céget a Zillo sárkányról nevezett el! A cég egyetlen egyszer volt megemlítve, de háromszor el kellett olvasnom a nevét, mire elhittem, hogy jól látom :lol:

 

 

Tényleg? :) Jópofa. ^.^

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Halálosztag mennyire sw-s? Átjön belőle vagy horror sw-köntösben?

 

A Plaquis-könyvnél rezeg a léc, érdekesnek tűnik, ,de nagyon kell emészteni. :D Az EP3 alapján nekem meggyőződésem volt, hogy Palpi már marha régen kinyírta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Plaquis-könyvnél rezeg a léc, érdekesnek tűnik, ,de nagyon kell emészteni. :D Az EP3 alapján nekem meggyőződésem volt, hogy Palpi már marha régen kinyírta.

Nekem is, gondolom ez volt benne a csattanó, de hát az egyéni benyomás is csak spekuláció. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Luceno kifejezetten nyomon követte a TCW eseményeit.

 

Mault például a Dathomirról bízza rá egy éjnővér Palpatine-ra.

 

Én úgy vélem ez sem mond ellent a Kettő Szabályának. Attól függ milyen szemszögből nézzük. Palpatine gondolhatta úgy az ő szemszögéből, hogy a Kettő immár belőle és új tanítványából, Maul-ból áll. Plaeguis meg egy kiiktatandó elem. Plaeguis szemszögéből ő lehet a mester, Palpi a tanítvány, Maul pedig csak egy eszköz, mint később Ventres, vagy Opress. Csak hát Palpinak volt elég mersze, hogy Maul-ra Sith nevet aggasson. Dookunak ehhez nem volt bátorsága még mestere háta mögött sem.

Ez az egész őszintén szólva az én szememben csak növeli Sidious nimbuszát.

És úgy vélem nem szabad elfeledkezni arról, amit Obi-van is mondott az EP6-ban arról, hogy bizonyos dolgokat máshogy is lehet értelmezni bizonyos szemszögből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Halálosztag mennyire sw-s? Átjön belőle vagy horror sw-köntösben?

 

A Plaquis-könyvnél rezeg a léc, érdekesnek tűnik, ,de nagyon kell emészteni. :D Az EP3 alapján nekem meggyőződésem volt, hogy Palpi már marha régen kinyírta.

Halálosztag. A magyar olvasók eddigi véleménye alapján ez egy erősen megosztó könyv lesz.

 

Hát nézd 13 év is tűnhet baromi hosszú időnek, nézőpont kérdése. Obi-van is milyen gyorsan megőszült. :D

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. Meg tudnám magyarázni ésszerűen, hogy miért nem hülyeség. Adott Palpatine, aki egy befolyásos nabooi arisztokrata család utolsó sarja, adva van a politikai karrier. Fortéllyal kiharcolják azt, hogy a kereskedelmi utak megadóztatása következtében a Kereskedelmi Szövetség blokád alá vegye a Naboo bolygót, az egész invázió rokonszenvet ébreszt Naboo irányába, ráadásul Palpatine származásának és kisugárzásának hála igen népszerű kancellár jelölt lesz a Szenátusban. Adva van a báb, akit Plagueis rángathatNA, ha Palpatine-nak nem lettek volna saját tervei. Szerintem teljesen logikus és elfogadható történet, pusztán zsigerből leszólják és előítélettel állnak hozzá, mert EU, viszont ha előállnék ezzel a magyarázattal, akkor meg az lenne a válaszuk, hogy ez úgy sem számít, mert EU. Sajnos ez az érv az EU ellenesek legnépszerűbb fegyvere és nehéz ellene rendesen érvelni.

Ismét a számból vetted ki a szót. :) És valóban, (ez persze nem sértés akar lenni Ody-ékra nézve) a TCW-s topikban nem sok értelme van az efféle okfejtéseknek (tettem már rá párszor kísérletet). Mások gondolkodásmódját pedig nemigen tudjuk megváltoztatni. De nem is lenne rá szükség. Ahogy a másik helyen írtam, engem csak az előítélet zavar... az, hogy meg sem próbálják összeilleszteni az EU-t (legalábbis a színvonalasabbakat) a filmek eseményivel. Érkezik egy új ötlet: "Á, ez egy baromság! :pfff: "...majd válaszként kb. olyan "érvek" érkeznek, mint a prequel-gyűlölők esetében az 1-3. mozifilm kapcsán: "Nem tetszik, mert..." (és leírnak pár épp eszükbe jutó - amúgy könnyen kimagyarázható negatívumot), pedig sokszor a mű valódi bűne csupán annyi, hogy EU, és nem az SW atyaúristene (aki mellesleg nem egyszer merített már ötletet a kibővített univerzumból) találta ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy vélem ez sem mond ellent a Kettő Szabályának. Attól függ milyen szemszögből nézzük. Palpatine gondolhatta úgy az ő szemszögéből, hogy a Kettő immár belőle és új tanítványából, Maul-ból áll. Plaeguis meg egy kiiktatandó elem. Plaeguis szemszögéből ő lehet a mester, Palpi a tanítvány, Maul pedig csak egy eszköz, mint később Ventres, vagy Opress. Csak hát Palpinak volt elég mersze, hogy Maul-ra Sith nevet aggasson. Dookunak ehhez nem volt bátorsága még mestere háta mögött sem.

Ez az egész őszintén szólva az én szememben csak növeli Sidious nimbuszát.

És úgy vélem nem szabad elfeledkezni arról, amit Obi-van is mondott az EP6-ban arról, hogy bizonyos dolgokat máshogy is lehet értelmezni bizonyos szemszögből.

"Technikailag" ettől még 3 Sith létezett egy időben (mert Maul is megkapta a Darth előnevet, amikor még Plagueis élt). :)

De ez még nem annyira arcon köpése a Szabálynak, mint Dooku és Opress tervezett hatalomátvétele. Ráadásul hasonlót Bane is megjátszott. Akkor vette maga mellé Cognust, amikor Zannah még élt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Technikailag" ettől még 3 Sith létezett egy időben (mert Maul is megkapta a Darth előnevet, amikor még Plagueis élt). :)

De ez még nem annyira arcon köpése a Szabálynak, mint Dooku és Opress tervezett hatalomátvétele. Ráadásul hasonlót Bane is megjátszott. Akkor vette maga mellé Cognust, amikor Zannah még élt.

Igen technikailag tényleg 3-an voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen technikailag tényleg 3-an voltak.

Magának a szabálynak nem is igazán a létszáma a lényeg, hanem az, hogy a tanítvány felülmúlja a mesterét, egy-egy elleni küzdelemben, hogy most Cognus módjára a "tanítvány tanítványa" jelen van-e a párbaj alatt, az nem számít semmit mindaddig, amíg nem szól bele. A szabály megszegése akkor kezdődik, ha a tanítvány önmagában nem elég erős ahhoz, hogy legyőzze a mesterét, ezért más segítségét kéri a likvidálásához. Mondjuk nem csak Sidious volt az, aki megszegte ezt a szabályt, hanem már Plagueis is ezen fáradozott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magának a szabálynak nem is igazán a létszáma a lényeg, hanem az, hogy a tanítvány felülmúlja a mesterét, egy-egy elleni küzdelemben, hogy most Cognus módjára a "tanítvány tanítványa" jelen van-e a párbaj alatt, az nem számít semmit mindaddig, amíg nem szól bele. A szabály megszegése akkor kezdődik, ha a tanítvány önmagában nem elég erős ahhoz, hogy legyőzze a mesterét, ezért más segítségét kéri a likvidálásához. Mondjuk nem csak Sidious volt az, aki megszegte ezt a szabályt, hanem már Plagueis is ezen fáradozott.

 

Lehet már annyira nem is hittek a Kettő szabályában?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet már annyira nem is hittek a Kettő szabályában?

Szerintem teljesen érthető, egyrészt a Sithek mentalitása megköveteli, másrészt meg miért ragaszkodnának holmi ezer évvel elhunyt Sith nagyúr tanaihoz, akiről semmit sem tudnak? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem teljesen érthető, egyrészt a Sithek mentalitása megköveteli, másrészt meg miért ragaszkodnának holmi ezer évvel elhunyt Sith nagyúr tanaihoz, akiről semmit sem tudnak? :)

Szerintem azért ragaszkodnának, mert bizonyított annak sikere a másik verzióval szemben. Azt nem hiszem, hogy semmit nem tudtak Bane-ről az utódai. :) Holokronok, feljegyzések, egyebek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.