Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Puszta jóindulatból és a Halálosztag után fellelkesülve úgy döntöttem hogy megírom nektek a Red Harvest történeti összefoglalóját, elvégre évekig még biztosan nem jelenik meg magyarul, ha pedig mégis, már a kutya sem fog emlékezni arra, amit írtam. :)

 

Red Harvest

 

Időben 3645 évvel a yavini csata előtt járunk, 8 évvel a coruscanti egyezmény után, javában dúl a Hideg Háború és a regény két évvel a Végzetes Szövetség előtt játszódik. Az Odacer-Faustin bolygón található Sith Akadémia vezetője, Darth Scrabrous titokban felbéreli a whiphid fejvadászt, Tulkh-ot, hogy rabolja el a murakami orchideát, vagy más néven, a fekete orchideát a Jedi Mezőgazdasági Különítmény létesítményéből a Marfa nevű bolygóról ismeretlen, ám mégis ördögi okokból. Mikor Tulkh megpróbálja elrabolni az orchideát, rájön, hogy nem képes élve eljuttatni Scrabrousnak, ezért fogjul ejti a növény gondozóját, egy Hestizo Trace nevű fiatal Jedi Padawan lányt. Miután visszatér Scrabroushoz, a Sith Nagyúr az orchideát egy titokzatos gép segítségével Wim Nickter Sith Tanítványon próbálja ki, aki meghal, majd élőhalottként visszatér. A fertőzés azonban futótűzként terjed végig a Sith Akadémián és magát Darth Scrabroust is megfertőzi. Hestizo és Tulkh csapdába esnek és a túlélésért küzdenek az élőhalottak hordái ellen. Időközben Scrabroust az foglalkoztatja, hogy hogyan válhat halhatatlanná anélkül, hogy mellékhatásként egy agyatlan zombi váljon belőle. Scrabrous a neti könyvtárost Dail'Lisst is átváltoztatja, akinek azt parancsolja, hogy csalja Hestizót a könyvtárba azzal, hogy utánozza az orchidea hangját, miközben a Betegség szanaszét terjed az akadémián. (Tudniillik, hogy a netik növényszerű, alakváltó teremtmények, ezért nem esik nehezükre egy ilyen művelet végrehajtása, még ha első olvasásra egy kicsit furának is tűnhet.) Hestizo és Tulkh szétválnak, Scrabrous egy áldozati oltárnál vár Hestizóra, kezében egy valódi, tradicionális Sith Karddal, hogy kivágja a lány szívét és hogy örökké halhatatlanná váljon.

 

Időközben Tulkh mindent megtesz, hogy elmeneküljön az Odacer-Faustinról, összefut Scrabrous személyi HK-sorozatba tartózó orgyilkos droidjával és módosít a programozásán, hogy felhasználja a zombik elleni harcban. Ketten eljutnak Tulkh hajójára, a Mirocawra, ahol egy potyautasra akad a hajó fedélzetén, akit Pergus Fordének hívnak és egy hangár technikus. Forde egyike volt annak az alakulatnak, amelyet Scrabrous arra bérelt fel Tulkh előtt, hogy szerezzék meg a fekete orchideát, kudarcukért Scrabrous megölte őket, Forde azonban túlélte és igyekezte túlélni a zombi járványt.

 

A könyvtárban időközben Hestizónak sikerül megmenekülnie attól, hogy Scrabrous megölje őt és hirtelen megérkezik Hestizo bátyja, Rojo, aki a lány segítségére siet és párbajba bonyolódik a Sith Nagyúrral. Scrabrous győz és megöli Rojót. Hestizo telepatikusan kapcsolatba lép a fekete orchideával Scrabrous szervezetében és ráveszi, hogy a fertőzés egyenesen a fejébe terjedjen tovább, ezzel meggyengítve a Sith Nagyurat. Így Hestizónak már sikerül végeznie Scrabrousszal, aki időközben szintén élőhalottá változott és a saját Sith Kardjával küzdött ellene. Hestizo elmenekül a zombik elől, amikor arra repül a Mirocaw, Forde vezetésével, hogy megmentse őt. Scrabrous tornyának tetején sikerül felszállni a hajóra, az újraprogramozott HK-sorozatú orgyilkos droid pedig az akadémia védelmi rendszereit nem a Mirocawra, hanem a toronyra fordítja, ezzel a maradék zombikat is megsemmisítve, a torony összedől, a Mirocaw pedig elrepül az űrbe.

 

Még a hajón Hestizo rádöbben, hogy még így is nagy az esélye annak, hogy a Betegség megfertőzze a Galaxist, erre akkor jön rá, amikor meglátja Tulkhot láncra verve, miközben a Betegség átveszi felette a hatalmat. Még a bolygón kapta el, amikor egy fertőzött tauntaun köpete a szemébe került. Kinyitják a hajó oldalát, hogy a vákuum kiszippantsa a fertőzött fejvadászt, azonban egy fertőzött Sith Tanítvány, Rance Lussk, akinek sikerült feljutnia a hajóra, megtámadja őket. Végül mind a ketten kirepülnek az űrbe és hőseink megpihennek abban a hitben, hogy a Betegség véget ért.

 

Hestizo visszatér a Marfára, ahol egy újabb fekete orchideát bíznak rá, hogy gondozza, de Hestizo nemet mond a feladatra és inkább visszatér a Coruscantra, hogy befejezze a Jedi tanulmányait.

 

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Choices of One is biztos nagyon jó lesz. Végre Zahn a Lázadás korszakában alkot inkább. Sokkal több potenciál van ebben az időben, mint az Endor utáni dolgokban. És itt si szerepelni fog Mara és Thrawn.

Azért van több, mivel jóval kevesebb sztori született ebben a korszakban, mint az Endor utáni időszakban. Ha jól megnézzük, tulajdonképpen nincs olyan sok potenciál benne, mivel az időtáv behatárolt, a környezet szintén, Uralkodó van, és a többi, amit nem lehet átírni, és ezekhez igazodni kell.

 

Nos, azért tettem le arról, hogy meggyőzzem MissKarrdét, mert a könyv második fele már tényleg kőkemény, trancsírozós horror, bár korántsem az erőltetett módon. De mivel azt mondtad, hogy nem rajongasz a horrorért, ebből következően az érveimnek itt már nincs helye. :)

Még meggondolom :evil: Nagyon jókat írt mindenki eddig a könyvről, szóval egy halvány esélyt kapott, bár mostanság nincs igazán időm olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még meggondolom :evil: Nagyon jókat írt mindenki eddig a könyvről, szóval egy halvány esélyt kapott, bár mostanság nincs igazán időm olvasni.

Egy próbát mindenképpen megér, ha másért nem is, legalább azért, hogy elmondhasd magadról, hogy elolvastad az első Star Wars horrort. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is befejeztem a Halálosztagot és ugyan sosem gondoltam volna, hogy ez megtörténik, mégis sikerült ennek a regénynek a toplistámra kerülnie. Valahol ott van az élvonalban a Sötét Nagyúr és A Gonosz Dinasztia mellett. Pedig ahhoz képest, hogy milyen kételyekkel ültem le olvasni... Már eleve az író neve is egy kicsit németesen hangzott, a németek pedig köztudottan imádnak szórakoztatni, csak éppen nem tudnak. Szerencsére Joe Schreiber született amerikai, ráadásul tökéletesen helytállnak a szavai a regényt illetően, ugyanis abszolút a hetvenes évek sci-fijének a hangulatát idézi és persze némi újat is kever bele, jómagam helyenként úgy éreztem, mintha az Alient olvasnám, hangulatát tekintve eléggé hasonlít a kettő. A Szökésre való utalások pedig abszolút szembetűnőek, aki látta a sorozatot, mint én és Darth Sky, azoknak azonnal feltűnik. Egyébként Darth Sky, a párhuzamba állítás abszolút helytálló, Dr. Zahara Cody kiköpött Dr. Sara Tancredi, Jareth Sartoris pedig Brad Bellick Star Wars-beli megfelelője. Helyenként már azon kaptam magam, hogy őket képzelem bele a jelenetekbe. A Longo testvérek annyira nem hasonlítanak a Scofield és Burrows párosra, maximum annyiban, hogy ők is testvérek és elítéltek. Az elején a börtönhangulat szintén A Szökésre emlékeztetett, bár a The Clone Warsnak köszönhetően többször asszociáltam a Deceptionre is.

 

Darth Sky, egyébként Jareth Sartoris kapcsán kicsit furcsának találtam azt, amikor...

...feláldozta magát a többiekért, ha Brad Bellicket tekintjük alapul, akkor tényleg helytálló a viselkedése, azonban itt egy kicsit talán hirtelennek hatott a megváltása. Valahogy jobban kinéztem volna belőle, hogy inkább lelökné a többieket és mindent megtenne, hogy meggyógyítsa magát, bármi áron, de örülök, hogy nem így történt.

 

 

Egyébként a regény nagyon szépen kitesz magáért az ijesztgetések terén is. Az olvasása közben már tényleg azon kaptam magam, hogy borzongok és ez hatalmas élményként éltem meg. Szépen fel van építve és fokozatosan egyre többet kapunk és a regény "parafaktora" is egyre csak fokozódik. Mivel már a könyv borítóján is rajta van, ezért annyira talán nem nagy spoiler, de a biztonság kedvéért a spoiler gomb mögé rejtem, hogy...

...hogy annyira féle-fajta módon ijesztget minket a könyv és a számos, alapjáraton a Star Warstól idegen hangulatelemből mégis egy szerves egészet tudott létrehozni az író. Először ugye itt van ez a fertőzés, amely elég undorító módon végez az áldozataival, szanaszét feküdnek a hullák mindenütt, amelyek aztán nyomban eltűnnek, támadnak a zombik és utána elszabadul a testet öltött rémálom érzése, amely magával ragad és nem ereszt. Még úgy is, hogy ostoba módon a magyar kiadás szerkesztői már a könyv hátsó borítóján elárulják, hogy a halottak feltámadnak majd és hogy Han Solo és Chewbacca is szerepelnek a könyvben, pedig ez a könyv felééig talán ki sem derül. Egyébként a zombik növekedő intelligenciája egy kicsit a Vectorra emlékeztetett, egész véletlenül a csillagromboló neve is Vector volt, bár azt hiszem, hogy a könyvben nem említik.

 

 

A karakterek szerintem nagyon jók, nincsenek sokan, de ők jellegzetesek és könnyedén megjegyezhetőek. A könyvnek igazából csak két nagyobb hibája van, az egyik az, hogy sok kérdésre nem kaptunk választ. A vírus eredetének és természetének a megmagyarázása a Red Harvestre hárul, ezért nem vonom fel különösebben hibaként, kiderül az, csak nem itt. Például az sem derült ki soha, hogy mit látott Austin, vagy hogy mi történt Armitage-al. Ez sem spoiler, mert aki nem olvasta még a könyvet, az úgysem tudja, hogy miről van szó. :) Az viszont bizony spoileres, hogy az sem derült ki, hogy pontosan miért...

...ölte meg Jareth Sartoris Von Longót, pedig erre azért kíváncsi lettem volna. Az sem derült ki, hogy a csillagromboló hogyan került oda, ahol volt, bár az különösebben nem érdekelt.

 

 

A másik nagy hibája, hogy helyenként már úgy éreztem, hogy nem Star Warsot olvasok. Nagyon kellett ebbe a könyvbe Han Solo és Chewbacca, akik ketten teljesen azt a stílust hozzák, amit annak idején az EPIV.-ben láthattunk és nem érzem azt, mint A Jövő Látomásánál, ahol a filmbeli karakterek javarészt csak üres, jellemtelen bábuknak tűntek, akiket beszéltetnek, hogy tovább haladjon a történet. A Timothy Zahn rajongók most biztosan le fogják ezért tépni a fejemet, de tényleg így volt. A könyvben sok a Star Warstól idegen elem, meg eleve a horror műfaj is eléggé távol áll tőle. Ennek ellenére hihetetlenül eseménydús és izgalmas olvasmány, egy kerek egész, rövidnek se éreztem, pont annyi, amennyinek lennie kell, se több, se kevesebb. Azt hittem, hogy az epilógusban majd eljátsszák a gyakran látott horror klisét, miszerint egy...

...zombinak mégiscsak sikerült kijutnia a Vectorról és földet érnie egy másik világon, ehelyett egy abszolút happy endet kaptunk, egy olyan szál elvarrásával, amiről a sok lövöldözés után meg is feledkeztem.

A vér pont annyi, amennyi kell és elvárható, nem pusztán feleslegesen fröcsögő folyadék, hanem valóban működő hangulati elem. Egyedül az volt a furcsa, amikor már a sugárlövedékek találatánál is ömlik a vér, de ez már csak a horror mivolta miatt is kötelező volt. Mondjuk az meglepett, hogy...

...Kale Longo meghalt.

 

 

Nos, azért tettem le arról, hogy meggyőzzem MissKarrdét, mert a könyv második fele már tényleg kőkemény, trancsírozós horror, bár korántsem az erőltetett módon. De mivel azt mondtad, hogy nem rajongasz a horrorért, ebből következően az érveimnek itt már nincs helye. :)

 

Egyébként jópofa volt, hogy a...

...borítón szereplő, láncon lógó rohamosztagos sisak is szerepelt a könyvben.

Zseniális volt ez a könyv, sajnálom, hogy a Red Harvest, ha valaha megjelenik magyarul, az nem egyhamar esedékes. Imádom. :)

 

 

A Revan már csak azért is érdekel, mert nagyon fontos kirakós darabka kerül a helyére a The Old Republic szempontjából, amit sehol máshol nem említenek. Jópofa, hogy végre szelektíven, minden érából kapunk történeteket, nem csak egy helyről, így kellőképpen változatos a paletta. :)

 

Jó meglátások a Halálosztagról.

 

Engem az is érdekelt volna hogy Vader mennyit tudott a vírus régi köztársasági eredetéről meg, hogy honnan jött az ötlet, hogy feltámasszák a projektet. Valószínűleg a Lázadók ellen akarta bevetni a fegyvert. Egyébként nekem egyből a rakghoul incidens jutott eszembe a Sötét Idők 11-12. számaiból. Talán annyi kapcsolat van, hogy Vader "ihletet" kapott az akkor történtek után és egy hasonló fegyvert keresett a Lázadók ellen.

 

 

Puszta jóindulatból és a Halálosztag után fellelkesülve úgy döntöttem hogy megírom nektek a Red Harvest történeti összefoglalóját, elvégre évekig még biztosan nem jelenik meg magyarul, ha pedig mégis, már a kutya sem fog emlékezni arra, amit írtam. :)

 

Red Harvest

 

Időben 3645 évvel a yavini csata előtt járunk, 8 évvel a coruscanti egyezmény után, javában dúl a Hideg Háború és a regény két évvel a Végzetes Szövetség előtt játszódik. Az Odacer-Faustin bolygón található Sith Akadémia vezetője, Darth Scrabrous titokban felbéreli a whiphid fejvadászt, Tulkh-ot, hogy rabolja el a murakami orchideát, vagy más néven, a fekete orchideát a Jedi Mezőgazdasági Különítmény létesítményéből a Marfa nevű bolygóról ismeretlen, ám mégis ördögi okokból. Mikor Tulkh megpróbálja elrabolni az orchideát, rájön, hogy nem képes élve eljuttatni Scrabrousnak, ezért fogjuk ejti a növény gondozóját, egy Hestizo Trace nevű fiatal Jedi Padawan lányt. Miután visszatér Scrabroushoz, a Sith Nagyúr az orchideát egy titokzatos gép segítségével Wim Nickter Sith Tanítványon próbálja ki, aki meghal, majd élőhalottként visszatér. A fertőzés azonban futótűzként terjed végig a Sith Akadémián és magát Darth Scrabroust is megfertőzi. Hestizo és Tulkh csapdába esnek és a túlélésért küzdenek az élőhalottak hordái ellen. Időközben Scrabroust az foglalkoztatja, hogy hogyan válhat halhatatlanná anélkül, hogy mellékhatásként egy agyatlan zombi váljon belőle. Scrabrous a neti könyvtárost Dail'Lisst is átváltoztatja, akinek azt parancsolja, hogy csalja Hestizót a könyvtárba azzal, hogy utánozza az orchidea hangját, miközben a Betegség szanaszét terjed az akadémián. (Tudniillik, hogy a netik növényszerű, alakváltó teremtmények, ezért nem esik nehezükre egy ilyen művelet végrehajtása, még ha első olvasásra egy kicsit furának is tűnhet.) Hestizo és Tulkh szétválnak, Scrabrous egy áldozati oltárnál vár Hestizóra, kezében egy valódi, tradicionális Sith Karddal, hogy kivágja a lány szívét és hogy örökké halhatatlanná váljon.

 

Időközben Tulkh mindent megtesz, hogy elmeneküljön az Odacer-Faustinról, időközben összefut Scrabrous személyi HK-sorozatba tartózó orgyilkos droidját és módosít a programozásán, hogy felhasználja a zombik elleni harcban. Ketten eljutnak Tulkh hajójára, a Mirocawra, ahol egy potyautasra akad a hajó fedélzetén, akit Pergus Fordének hívnak és egy hangár technikus. Forde egyike volt annak az alakulatnak, amelyet Scrabrous arra bérelt fel Tulkh előtt, hogy szerezzék meg a fekete orchideát, kudarcukért Scrabrous megölte őket, Forde azonban túlélte és igyekezte túlélni a zombi járványt.

 

A könyvtárban időközben Hestizónak sikerül megmenekülnie attól, hogy Scrabrous megölje őt és hirtelen megérkezik Hestizo bátyja, Rojo, aki a lány segítségére siet és párbajba bonyolódik a Sith Nagyúrral. Scrabrous győz és megöli Rojót. Hestizo telepatikusan kapcsolatba lép a fekete orchideával Scrabrous szervezetében és ráveszi, hogy a fertőzés egyenesen a fejébe terjedjen tovább, ezzel meggyengítve a Sith Nagyurat. Így Hestizónak már sikerül végeznie Scrabrousszal, aki időközben szintén élőhalottá változott és a saját Sith Kardjával küzdött ellene. Hestizo elmenekül a zombik elől, amikor arra repül a Mirocaw, Forde vezetésével, hogy megmentse őt. Scrabrous tornyának tetején sikerül felszállni a hajóra, az újraprogramozott HK-sorozatú orgyilkos droid pedig az akadémia védelmi rendszereit nem a Mirocawra, hanem a toronyra fordítja, ezzel a maradék zombikat is megsemmisítve, a torony összedől, a Mirocaw pedig elrepül az űrbe.

 

Még a hajón Hestizo rádöbben, hogy még így is nagy az esélye annak, hogy a Betegség megfertőzze a Galaxist, erre akkor jön rá, amikor meglátja Tulkhot láncra verve, miközben a Betegség átveszi felette a hatalmat. Még a bolygón kapta el, amikor egy fertőzött tauntaun köpete a szemébe került. Kinyitják a hajó oldalát, hogy a vákuum kiszippantsa a fertőzött fejvadászt, azonban egy fertőzött Sith Tanítvány, Rance Lussk, akinek sikerült feljutnia a hajóra, megtámadja őket. Végül mind a ketten kirepülnek az űrbe és hőseink megpihennek abban a hitben, hogy a Betegség véget ért.

 

Hestizo visszatér a Marfára, ahol egy újabb fekete orchideát bíznak rá, hogy gondozza, de Hestizo nemet mond a feladatra és inkább visszatér a Coruscantra, hogy befejezze a Jedi tanulmányait.

 

 

Csak felületesen olvastam bele, mert szinte biztos vagyok benne, hogy előbb utóbb olvashatjuk magyarul is.

 

Azért van több, mivel jóval kevesebb sztori született ebben a korszakban, mint az Endor utáni időszakban. Ha jól megnézzük, tulajdonképpen nincs olyan sok potenciál benne, mivel az időtáv behatárolt, a környezet szintén, Uralkodó van, és a többi, amit nem lehet átírni, és ezekhez igazodni kell.

 

 

Még meggondolom :evil: Nagyon jókat írt mindenki eddig a könyvről, szóval egy halvány esélyt kapott, bár mostanság nincs igazán időm olvasni.

 

Szerintem viszont rengeteg lehetőség van és a Lázadás korszaka tudja csak igazán visszaadni a klasszikus trilógia hangulatát. Az Új Köztársaság idejében játszódó könyvek többsége nem igazán. Igaz, tényleg azért is van bőven még lehetőség a Lázadás korában, mert kevesebb sztori született. De hiába volt nagy lehetőség az Endor utáni korszakban sokszor nem éltek velük. 15 évig eltartott, míg legyőzték a Birodalmi Maradványt. Ebben az időben szinte majdnem mindig csak az ÚK vs Birodalmi Maradvány koncepció érvényesült. Túl hosszú volt ez a 15 év. Palpatine és Vader nélkül a Birodalomnak hamarabb szét kellett volna esnie. Aztán végre jött a váltás és jöttek a vongok, mint üdítő színfolt. Ez tényleg jó ötlet volt. (Habár sokszor jött a keserű megjegyzés, hogy a vongok egy az egyben a tyranida nevezetű Warhammer40000 faj átültetése a SW-ba.) De a vongok háborúja is nagyon elhúzódott, Erős kezdés után sorban születtek a gyengébbnél gyengébb írások, amelyeket csak néha váltotta 1-1 ütős könyv. Aztán jött a Dark Nest, ami jó koncepcióra épült. A Legacy of the Force nagyon nagyszabású lett és megrázta az eseményeket. De sűrűn érte a vád a sorozatot, hogy a prequelt ülteti át a klasszikus szereplők életébe. Sűrűn hallottam, hogy a Jacen Solo-val történtek egy az egyben szinte ugyanaz, mint ami Anakinnal történt. A Fate of the Jedi tudott hozni végre valahára épkézláb sztorit. De én nem is azokat tartom hibáknak, amiket sok olvasó felrótt ezeknek. Engem nem zavar, hogy a vongok utánzatok, vagy a Jacen és Anakin párhuzam. Azt tartom inkább hibának, hogy a klasszikus szereplőket túl sokáig szerepeltették. (Tekintsünk most el Csubakkától) Váltani kellett volna, és előrelépni egy következő nemzedékre. 100%-ig Jacent, Jaina-t ,Anakin Solo-t, Bent kellett volna előtérbe küldeni, a klasszikus szereplőket pedig megölni, vagy nyugdíjba küldeni. Az írók nem igazán mertek hozzányúlni a klasszikus generációhoz és inkább az új generációt tépázták meg. Szóval én úgy érzem, hogy sok Endor utáni dologban nem használták ki a lehetőségeket maximálisan, és túl hosszúra nyúltak bizonyos események, például a Birodalmi Maradvány és a vongok legyőzése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó írás lett, KisKósa, örülök, ha tetszett a regény. Ha a Sötét nagyurat nem is veri nálam, a TOP2-be mindenképp bekerült.

 

A Red Harvest tartalma érdekesnek tűnik, remélem egyszer nálunk is kiadják. Főleg, ha ebben derül fény a vírus mivoltára, eredetére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó meglátások a Halálosztagról.

 

Engem az is érdekelt volna hogy Vader mennyit tudott a vírus régi köztársasági eredetéről meg, hogy honnan jött az ötlet, hogy feltámasszák a projektet. Valószínűleg a Lázadók ellen akarta bevetni a fegyvert. Egyébként nekem egyből a rakghoul incidens jutott eszembe a Sötét Idők 11-12. számaiból. Talán annyi kapcsolat van, hogy Vader "ihletet" kapott az akkor történtek után és egy hasonló fegyvert keresett a Lázadók ellen.

 

Egyébként szerintem is innen ered a dolog, esetleg a Birodalom rátalált az Ocader-Faustinra vagy esetleg találtak bizonyos ősi feljegyzéseket az ott folyó kutatásokról. És azért valljuk be, ez a vírus egy nagyon hatékony fegyver.

 

Csak felületesen olvastam bele, mert szinte biztos vagyok benne, hogy előbb utóbb olvashatjuk magyarul is.

Már csak évek kérdése, meg persze az, hogy továbbra is jól menjen az üzlet a Szukitsnál.

 

Szerintem viszont rengeteg lehetőség van és a Lázadás korszaka tudja csak igazán visszaadni a klasszikus trilógia hangulatát. Az Új Köztársaság idejében játszódó könyvek többsége nem igazán. Igaz, tényleg azért is van bőven még lehetőség a Lázadás korában, mert kevesebb sztori született. De hiába volt nagy lehetőség az Endor utáni korszakban sokszor nem éltek velük. 15 évig eltartott, míg legyőzték a Birodalmi Maradványt. Ebben az időben szinte majdnem mindig csak az ÚK vs Birodalmi Maradvány koncepció érvényesült. Túl hosszú volt ez a 15 év. Palpatine és Vader nélkül a Birodalomnak hamarabb szét kellett volna esnie. Aztán végre jött a váltás és jöttek a vongok, mint üdítő színfolt. Ez tényleg jó ötlet volt. (Habár sokszor jött a keserű megjegyzés, hogy a vongok egy az egyben a tyranida nevezetű Warhammer40000 faj átültetése a SW-ba.) De a vongok háborúja is nagyon elhúzódott, Erős kezdés után sorban születtek a gyengébbnél gyengébb írások, amelyeket csak néha váltotta 1-1 ütős könyv. Aztán jött a Dark Nest, ami jó koncepcióra épült. A Legacy of the Force nagyon nagyszabású lett és megrázta az eseményeket. De sűrűn érte a vád a sorozatot, hogy a prequelt ülteti át a klasszikus szereplők életébe. Sűrűn hallottam, hogy a Jacen Solo-val történtek egy az egyben szinte ugyanaz, mint ami Anakinnal történt. A Fate of the Jedi tudott hozni végre valahára épkézláb sztorit. De én nem is azokat tartom hibáknak, amiket sok olvasó felrótt ezeknek. Engem nem zavar, hogy a vongok utánzatok, vagy a Jacen és Anakin párhuzam. Azt tartom inkább hibának, hogy a klasszikus szereplőket túl sokáig szerepeltették. (Tekintsünk most el Csubakkától) Váltani kellett volna, és előrelépni egy következő nemzedékre. 100%-ig Jacent, Jaina-t ,Anakin Solo-t, Bent kellett volna előtérbe küldeni, a klasszikus szereplőket pedig megölni, vagy nyugdíjba küldeni. Az írók nem igazán mertek hozzányúlni a klasszikus generációhoz és inkább az új generációt tépázták meg. Szóval én úgy érzem, hogy sok Endor utáni dologban nem használták ki a lehetőségeket maximálisan, és túl hosszúra nyúltak bizonyos események, például a Birodalmi Maradvány és a vongok legyőzése.

Ebben viszont egyetértek. Sajnos a klasszikus EU legnagyobb részére jellemző ez a dolog és ennél a pontnál igazat kell adnom Dzséjtnek, miszerint az EU nem volt képes változásra, legalábbis akkoriban. A rajongók érdeklődését valamivel fent kell tartani és ezért erre leginkább a klasszikus filmeket idéző hangulatú regényeket tartották alkalmasnak, ami egy ideig bevált, de aztán a sokadig ilyen témájú regény után az ember már belefárad, még én is, pedig én még nem is olvastam olyan hű de sokat belőle, de így is többet, mint a bármelyik másik időszakban játszódó regényből. Sajnos nehéz eleget tenni a rajongók kettős fújolásának. Hogy ha sokáig minden ugyanaz, akkor monoton és ötlettelen, ha pedig valami újat akarnak bevezetni, akkor az gagyi és Star Wars idegen. Timothy Zahn annak idején pontot tett egy korszak végére a Thrawn Keze duológiával, mindörökre lezárta a Birodalom maradványaival folytatott háborút a Star Warson belül és a való életben is. Ekkor jött a Del Rey, az új könyvkiadó, ugyebár, akik megpróbálkoztak az újdonsággal és behozták a Yuuzhan Vongokat és rajongói fújolás lett a vége. Kicsit talán túlhúzták, ez igaz, de amikor pedig nagyjából visszatértek a gyökerekhez a Legacy Of The Force-ban, akkor pedig az volt a baj, hogy "ne, már megint?" A Fate Of The Jedi-al a Star Wars TCW-ben debütált fantasy vonalát igyekezték megerősíteni, de ehhez is kétkedve állnak hozzá az olvasók. Nehéz megfelelni egy olyan közönségnek, akinek semmi sem jó és igazából szerintem nem a kiadott művekben van a baj, hanem az emberekben. Vagy nem szeretik olyan töretlen lelkesedéssel a Star Warst, vagy egyszerűen csak semmit nem tudnak élvezni, mint a sorozatjunkie-n a sok fikázó. Az ilyenek pedig, ha csak fikázni tudnak, akkor inkább ne nézzék/olvassák és mindenkinek jobb lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó írás lett, KisKósa, örülök, ha tetszett a regény. Ha a Sötét nagyurat nem is veri nálam, a TOP2-be mindenképp bekerült.

 

A Red Harvest tartalma érdekesnek tűnik, remélem egyszer nálunk is kiadják. Főleg, ha ebben derül fény a vírus mivoltára, eredetére.

Lehet, hogy nálam is a második helyezett, egyelőre még holtversenyben van A Gonosz Dinasztiával. Nagyon nehéz eldönteni, de a Sötét Nagyúrhoz ragaszkodom makacsul. :) Az a legjobb a Red Harvestben így első ránézésre, hogy képes volt újrateremteni a Halálosztag feelingjét egy teljesen más környezetben és érában, Joe Schreiber született Star Wars író, remélem látjuk még őt viszont más műfajban is az EU-ban, az ilyeneket kell foglalkoztatni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sötét nagyúrhoz én is. Ettől függetlenül, Schreibernek sincs oka szégyenkeznie, mert amit kihozott egy ilyen alaptémából, az előtt tényleg le a kalappal. :clap:

Mindig jó lelkes újoncokkal találkozni az EU-ban, szerintem Jeff Grubb is ilyen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az írók nem igazán mertek hozzányúlni a klasszikus generációhoz és inkább az új generációt tépázták meg.

Na ez az, amit nagyon sajnáltam, egyszerűen elkezdtem az ifjak hullani. Ezt nem feltétlenül kellett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez az, amit nagyon sajnáltam, egyszerűen elkezdtem az ifjak hullani. Ezt nem feltétlenül kellett volna.

Szerintem azért közülük sem halt meg olyan sok (bár a 3 Solo gyerekből már csak 1 él, ha jól emlékszem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Scourge miről szól? Csak nem a tisztavérű sith, Scourge lesz a főszereplője?

A névazonosság csak véletlen. A Scourge egy Jediről szól, aki egy gyilkossági ügyben nyomoz a Hutt Űrben. Tömören.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért közülük sem halt meg olyan sok (bár a 3 Solo gyerekből már csak 1 él, ha jól emlékszem).

Hát pont ez az, a főszereplők gyerekei, aztán nekiálltak elég korán elhalálozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát pont ez az, a főszereplők gyerekei, aztán nekiálltak elég korán elhalálozni.

Azért Mara Jade sem járt túl jól. Ahhoz képest, hogy a Legacy Of The Force-ban ennyire megtépázták a régi szereplőgárdát, a Fate Of The Jedi-ben szinte nem hullott el senki.

 

A Scourge miről szól? Csak nem a tisztavérű sith, Scourge lesz a főszereplője?

Ahogy Nute Gunray mondja. A főszereplő Mander Zuma, az Új Jedi Rend Jedi Történésze, a tanítványa halála után kezd nyomozni és belemerül az alvilágba, a Huttok közé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A névazonosság csak véletlen. A Scourge egy Jediről szól, aki egy gyilkossági ügyben nyomoz a Hutt Űrben. Tömören.

 

Ahogy Nute Gunray mondja. A főszereplő Mander Zuma, az Új Jedi Rend Jedi Történésze, a tanítványa halála után kezd nyomozni és belemerül az alvilágba, a Huttok közé.

 

Köszi szépen az információt. :)

Pedig már kezdtem örülni, hogy egy újabb TOR könyvet írnak :D Nem mintha az eddigieket olvastam volna, de ez a 3. kedvenc érám. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Galaktikus Polgárháború és a Klón Háború :D

Az elsőt azért kitalálhattam volna az avatarodból :D A Klónháború rajongók a sok Republic Commando regénnyel el lesznek látva, az biztos :) A Galaktikus Polgárháború EU-könyvek szintjén eléggé alul van reprezentálva (habár maga a polgárháború a Thrawn keze duológiával lett lezárva, szóval, azok a könyvek is ide tartoznak akkor ezzel bezárólag)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen az információt. :)

Pedig már kezdtem örülni, hogy egy újabb TOR könyvet írnak :D Nem mintha az eddigieket olvastam volna, de ez a 3. kedvenc érám. :)

Írnak azért, Drew Karpyshyn jelenleg is dolgozik az Annihilationon...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elsőt azért kitalálhattam volna az avatarodból :D A Klónháború rajongók a sok Republic Commando regénnyel el lesznek látva, az biztos :) A Galaktikus Polgárháború EU-könyvek szintjén eléggé alul van reprezentálva (habár maga a polgárháború a Thrawn keze duológiával lett lezárva, szóval, azok a könyvek is ide tartoznak akkor ezzel bezárólag)

RC regényeket nagyon várom vár. A játék nagyon pengére sikerült, mai napig az egyik kedvenc sw játékom. Remélem nem fogok csalódni a könyvekben sem. :)

A 6. rész utáni EU-t nem nagyon ismerem. Dark Force szériával és az X-Szárnyúak sorozattal ki is merült minden tudásom. :lol:

 

Írnak azért, Drew Karpyshyn jelenleg is dolgozik az Annihilationon...

Akkor az zseniális könyv lesz. Olvastam tőle a Darth Bane trilógia 1. részét, illetve Kotor 1. részének történetét is ő írta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az zseniális könyv lesz. Olvastam tőle a Darth Bane trilógia 1. részét, illetve Kotor 1. részének történetét is ő írta.

A Revant fikázzák, de csak azért, mert ostoba módon elvárásokkal ültek le elé.

 

OFF: Csak most esik le, te is One Piece fan vagy? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

RC regényeket nagyon várom vár. A játék nagyon pengére sikerült, mai napig az egyik kedvenc sw játékom. Remélem nem fogok csalódni a könyvekben sem. :)

A 6. rész utáni EU-t nem nagyon ismerem. Dark Force szériával és az X-Szárnyúak sorozattal ki is merült minden tudásom. :lol:

 

 

Akkor az zseniális könyv lesz. Olvastam tőle a Darth Bane trilógia 1. részét, illetve Kotor 1. részének történetét is ő írta.

A Kotor után nekem is az RC volt a második kedvenc játékom.

 

A Bane-trilógiából a 2. és 3. kötet szerintem még jobb, szóval azokat is olvasd el :) Ott már nem volt egyáltalán az író keze megkötve. Az EPVI utáni EU meg elég változatos képet mutat, ott több könyvet talán nem is érdemes elolvasni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Revant fikázzák, de csak azért, mert ostoba módon elvárásokkal ültek le elé.

 

OFF: Csak most esik le, te is One Piece fan vagy? :D

Nekem csak egy elvárásom van a Revan könyv felé. Gyorsan jelenjen meg, mert nagyon szeretném már elolvasni. :D

 

OFF: Punk Hazard. :D Egyik kedvenc animém illetve mangám.

 

 

A Kotor után nekem is az RC volt a második kedvenc játékom.

 

A Bane-trilógiából a 2. és 3. kötet szerintem még jobb, szóval azokat is olvasd el :) Ott már nem volt egyáltalán az író keze megkötve. Az EPVI utáni EU meg elég változatos képet mutat, ott több könyvet talán nem is érdemes elolvasni...

Tervbe vannak véve a TOR könyvekkel és a Halálosztaggal együtt. :) Nagyon kíváncsi vagyok Bane teljes történetére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.