Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Igazából a The Citadelre gondolok, ahol Anakin és Rex beszélgetéséből kiderül, hogy még sohasem voltak karbonitba fagyasztva. A történethez semmit nem adott hozzá, de a Shipyards Of Doomot ki is húzta. Valamilyen szinten persze érthető, hiszen annak a remake-je, bizonyos elemeket tekintve, legalábbis.

A Shipyards Of Doom gondolom nem véletlenül lett kihúzva, a Slaves of the Republic-hoz hasonlóan. Amolyan feldolgozás. Érdekesen festett volna két szinte ugyanolyan szál az idővonalban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Essential Guide To Warfare a forrása, amely ugye egy képes kézikönyv. Aminek éppen hogy az lenne a feladat, hogy a korábban kiadott EU műveket rendszerezze és retcont alkalmaz ott, ahol KELL. Annyira ugyan nem szívügyem a Coruscant Nights sorozat, de ebben egyetértünk, hogy Jax Pavan mesterének esete szerintem is prioritást élvez, bár a The Essential Reader's Companionban tuti lesz ebben valami. Csak ezt az egész Farfalla dolgot nem tudom, hogy mi értelme volt átírni, célja nincs.

 

 

Igazából a The Citadelre gondolok, ahol Anakin és Rex beszélgetéséből kiderül, hogy még sohasem voltak karbonitba fagyasztva. A történethez semmit nem adott hozzá, de a Shipyards Of Doomot ki is húzta. Valamilyen szinten persze érthető, hiszen annak a remake-je, bizonyos elemeket tekintve, legalábbis.

 

Ja, igen tényleg.

 

Hogyan? Újra kiadják vagy van még nekik belőle.

 

Elég sok régi könyvet, ami hiánycikknek számított felpótoltak. Bár az elmúlt 3 hónapban ez a folyamat kissé belassult. De mivel a SW a legnépszerűbb, így előbb-utóbb a webshopjukban úgyis kapható lesz újra. Vagy újranyomják, vagy szereznek valahogy a terjesztőktől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint tovább gondoltam a Star Warsos western ötletét és áthelyeztem The Old Republic környezetbe. A könyv először újra elmeséli a Return előzetes történetét, többnyire Nico Okarr szemszögéből. Aki aztán kiteszi Satele-t és Jace Malcomot egy semleges bolygón, majd a Tatooine felé veszi az irányt. Előkerül egy korábban félretett Sith aranygyűrű, amely egyike volt azoknak a Sith műtárgyaknak, amelyeket lefoglaltak tőle a Korribannál, csak ezt zsebre tette, hogy esetleg majd később pénzt tudjon belőle csinálni. Amikor a Tatooine légkörében repül, poénból felpróbálja a gyűrűt. És ekkor egyik pillanatról a másikra egy kocsmából dobják ki őt, amiért csalt pazaakban és nem érti, hogy mi történhetett. Egy olyan Tatooine-i kisvárosban találja magát, amely annyira messze fekszik az összes várostól, hogy ha egyszer valaki odajut, onnan nem tér vissza. A városnak alig van vize, egy héten egyszer érkezik egy Hutt hajó, amely elég borsos áron ad el a lakosoknak vizet. Egyszerűen nem tudnak annyit venni, hogy átkeljenek vele a sivatagon, amelyet ráadásul a buckalakók tartanak az irányításuk alatt. Ellenben tökéletes hely azok számára, akik el akarnak itt bújni. Nico Okarr nyomozni kezd az eltűnt emlékei és a hajója után, útközben társává válik egy bűnözőnek, aki milliókat varrt le a Huttoktól és fejvadászok vannak a nyomában, köztük három rodiai fivér. Nico Okarrt pedig egy titokzatos, chiss Sith Lovag üldözi, hogy elvegye tőle azt a Sith aranygyűrűt, amelyről még semmit sem tud. Okarrt közben pedig furcsa látomások és hallucinációk gyötrik. Majd kimennek a sivatagba az elrejtett kredit vagyonért. :D Lenne itt eopie-s vágtatás, buckalakók, minden. :D Nem egy Car'das, de legalább csempész a főszereplő. :D Szerintem király lenne. Mindjárt berontok a Del Reyhez.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm, ha megírod, én elolvasom, megígérem. Csak a Sith faja ne chiss legyen. :)

Mi a baj vele? :) A TOR-ban lehet chissel menni, kifejezetten a Birodalom oldalán, igaz, ott csak fejvadászok és birodalmi ügynökök lehetünk chissként, de hát chiss Sith-re még nem nagyon volt példa az EU-ban. Nem lenne az annyira rossz: http://www.rabittooth.com/800x600StarWarsWallpapers2/DarthSaculWallpaper.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kinézetre rossz, csak Zahn a műveiben eléggé elszigetelt fajként jeleníti meg őket. Szerintem a TOR is szembemegy ezzel, hogy játszható fajjá tette őket. :)

Elszigeteltek lettek a filmek idejére. Nem is nagyon mutatkoztak 1-2 elszórt személyen kívül. A TOR pedig háromezer évvel azelőtt történt, az alatt akármi megváltozhatott. Ráadásul a Sithek elméletileg az Ismeretlen Régiókban bujkáltak, ott pedig kapcsolatba léphettek volna velük. :)

 

Szerk.: Habár ez idő alatt akkor is furcsa, hogy fogalmuk sincs, mik azok a droidok. >.<

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki aki szokott beszélni a Szukits kiadóval nem tudná megmondani mennyi az esélye, hogy a következő könyvek kijönnek valamikor magyarul?

Red Harvest

Legacy of the Jedi

Secrets of the Jedi

The Approaching Storm

Shatterpoint

The Cestus Deception

MedStar I: Battle Surgeons

MedStar II: The Jedi Healer

Jedi Trial

Jedi Twilight

Street of Shadows

Patterns of the Force

Tales from the Empire

Slave Ship

Hard Merchandise

Tales from the New Republic

Tatooine Ghost

 

Tudom, hogy még az idei listából is hátra van a Yoda Dark Rendezvous, a Luke Skywalker and the Shadows of Mindor, a Death Star és az Allegiance, és, hogy már kiadták a 2013-tól tervezett könyvek listáját, amin ezek nincsenek rajta. A szívességet előre is köszönöm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

E-book elektronikus könyv. Amerikában és Angliában elkezdett felfutni. Könyveknél olyant szoktak csinálni, hogy a népszerűeket kihozzák e-bookban, és papírban is. Volt olyan, hogy csak e-bookban jelent meg, de aztán kihozták papírban is,de ez ritka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legacy of the Jedi és Secrets of the Jedi. Mivel ifjúsági könyvek sajnos nem valószínű.

Nemcsak a 2013-ban, de a 2014-ben tervezettek is ki vannak adva. Az újabb 14 könyv kiadása, amire szerződést kötöttek, minimum 2014-ig elhúzódna. lehet, hogy még tovább is.

A Red Harvest nagyon esélyes. A fejvadászos sztori és az ifjúsági könyvek kivételével szerintem szinte mind esélyes.

Személy szerint mindet szívesen látnám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:hmm: Belegondoltam. Ez a szavazás nem is rossz ötlet. A Szukits Kiadó amúgy se tudná megszavaztatni az egy részes regényeket, így talán lehetne valami alapjuk, hogy a következő szerződés kötésre. Egyetlen baj van csak. Az itteni fórumozók többségét nem nagyon érdeklődik az EU iránt.

Engem érdekelne, csak az a baj, hogy legalább 12 címre szavaznék legszívesebben egyszerre. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleinte a The Cestus Deceptiont akartam, mert állítólag Obi-Wan Kenobi és Kit Fisto közös akciója van a középpontban, amelyik egy Magyarországon is megjelent könyvben, talán A Gonosz Útvesztőjében vagy A Sithek Bosszújában meg is említik. De mégiscsak a Red Harvestre szavaztam, elvégre Joe Schreiberről van szó és egy zseniális könyv valószínűleg zseniális előzményéről. Kár, hogy a Scourge nincs a listán, mert akkor nálam az nyert volna.

 

Azonban a véleményemet fenntartom, a szavazástól eltekintve teljesen felesleges volt megnyitni ezt a topikot, amikor már van egy ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lost Tribe Of The Sith például eBook volt, minden egyes része, csak aztán egy gyűjteményes kötetben végül kiadták. Ilyen a Fool's Bargain is, amely A Túlélők Kereséséhez kapcsolódott, Timothy Zahn írta és a könyvben szereplő rohamosztagos szakasz volt a főszereplő. Az USA-ban A Túlélők Keresése mellett még kinyomtatták a könyvbe ezt a kis eBook novellát is, a magyar kiadásban azonban ez elmaradt, pedig egy-két ilyen novella nem jönne rosszul. Nem is nagyon olvashattunk még Star Wars novellákat magyarul. Esetleg a képregénykiadásokba belesuvasztani egyet-egyet időnként, szerintem tuti siker lenne.

 

De ezt a kérdést az SW Könyvek 2.0-ban ugyanúgy fel lehetett volna tenni, ezért kár volt új topikot létrehozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Június végén jelenik meg a Yoda regény.

Az nagyon érdekesnek ígérkezik. Régóta kíváncsi vagyok rá. Yoda és Dooku gróf tárgyalása, ennek a két személynek bizony van mit mondania egymásnak, sok minden, amelyre az EPII. során nem kerülhetett sor.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan, de hogy szavaztál többre egyszerre? :) Vagy lehetett többre is, nem csak egyre? Na mindegy, akkor... >.<

Gyanút fogtam, mikor láttam, hogy még csak 2-en szavaztak, de máris több, mint 2 kategóriára van voks, akkor jöttem rá, hogy az összesre lehet szavazni. Ez jó ötlet, mert szerintem sokakat több is érdekelhet, nem csak egy.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenkinek köszönöm, aki eddig szavazott, vagy ezután fog, Darth Revan9-nek pedig külön köszönöm az infókat. Remélem tényleg kijönnek valamikor azok a könyvek amiket esélyesnek mondott. A Scourge-t és a többi ezután érkezőt azért nem raktam fel a listára, mert úgy gondolom (remélem), hogy azok kijönnek, így inkább a régebben kiadottakat akartam megkérdezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.