Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Luceno Millenium Falcon című regénye szerintetek érthető lenne a Legacy of the Force és a többi előtte játszódó sorozat ismerete nélkül is?

Hát, elméletileg a Millenium Falcon történetét meséli el, gondolom sokat fognak rá utalni, ez az ilyen könyvek rákfenéje, de szerintem érthető lesz, mert ha valamit nem értünk teljesen, azt úgy is megvitatjuk. Viszont a könyv vége az kvázi egy Fate Of The Jedi 0. rész, mert olyan dolgok történnek itt, amelyek abban a sorozatban lényegesek lesznek és elég durva cliffhangert hagy maga után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, elméletileg a Millenium Falcon történetét meséli el, gondolom sokat fognak rá utalni, ez az ilyen könyvek rákfenéje, de szerintem érthető lesz, mert ha valamit nem értünk teljesen, azt úgy is megvitatjuk. Viszont a könyv vége az kvázi egy Fate Of The Jedi 0. rész, mert olyan dolgok történnek itt, amelyek abban a sorozatban lényegesek lesznek és elég durva cliffhangert hagy maga után.

Értem, akkor ez se valószínű, hogy megjelenik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeztem a Végzetes szövetséggel. Remek könyv volt, tele jobbnál jobb ötletekkel és karakterekkel. Mindenki megtalálhatta a számára leginkább tetszőt. Volt itt Jedi, Sith, csempész, mandalori, kém, katona más és más jellemvonásokkal.

Shigar és Larin csapata jó volt, bár a sok jel ellenére örültem volna, ha tisztázzák az érzéseiket a végén. A srác elég sután viselkedett a csóknál. Ha minta Jedi akar lenni, akkor persze nem kötődhet ilyen módon senkihez, de a végén lévő beszélgetésnél jó lett volna, ha ezt lerendezik. Satele Shan szereplésének nagyon örültem, már a TOR előzetesekből tudtam, hogy nem semmi csaj, biztos felkerül a kedvelt karakterek listájára. Így is lett. A nagymester szerep jól állt neki, pozitívum, hogy végre egy nőnemű Jedit is mertek ábrázolni ilyen magas titulussal. Talán épp ezért kedvelem gyakran jobban a női karaktereket: bemutatják, hogy a törékeny külső valójában bölcs és képességekben gazdag belsőt takar, így nem csak a kigyúrt izomagyú férfi karakterek lehetnek kemények, vagy az agg, szakállas öregek bölcsek. Ebből kifolyólag Eldon Ax szintén jó karakterre sikerült, engem kissé Zannah-ra emlékeztetett - bár még mindig Bane tanítványát tartom a legjobb Sith Úrnőnek. :P Chratis meggyilkolásából viszont többet is ki lehetett volna hozni. Akár egy párbaj formájában, amely során mester és tanítványa harcolnak, utóbbi alulmarad, de végül beveti a droidokat, felülkerekedik. Így kissé összecsapottnak éreztem Darth Chratis halálát. Ulát nem igazán sikerült megkedvelnem, bár jó néhányszor mutatott emberi gesztusokat, gondolatokat. Annak viszont örültem, hogy nem hozták össze Larinnal, jó néhány alkalommal vitték ebbe az irányba a szálakat. Dao Stryver és Jet Nebula (vagy Jeke Kerron) talán a legkarizmatikusabb és legrejtélyesebb karakterei voltak a könyvnek, minden jelenetüket öröm volt olvasni. Jet húzása az epilógusban szintén remek volt. A hatszögek ötlete jó volt, egyfajta terminátor vonulatot éreztem itt, de egyáltalán nem SW-idegen módon. A tökéletes gyilkológépek, akik szinte bármilyen körülményekhez alkalmazkodnak, az öntudatra ébredésük után pedig gyakorlatilag megállíthatatlanok. A Huttán, illetve később, a Sebaddonon zajló csata pazar volt. Maga a Szövetség ötlete szintén tetszett, ilyesmire eddig nemigen volt példa, helyenként furcsa is volt a bratyizó Jedi-mester és Sith-tanítvány. :D A sztori Lema Xandrethez és Ax klónjához, Cinziához kapcsolódó részei is tetszettek.

 

Egy szóval, mint írtam, remek, színvonalas könyvre sikerült. Kissé úgy érzem, a történet folytatásért kiált. Nem a lezáratlanság, sokkal inkább a benne rejlő potenciál miatt.

Sean Williams nálam maximálisan bizonyított a sajnos nem a legjobban sikerült TFU regénye után. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeztem a Végzetes szövetséggel. Remek könyv volt, tele jobbnál jobb ötletekkel és karakterekkel. Mindenki megtalálhatta a számára leginkább tetszőt. Volt itt Jedi, Sith, csempész, mandalori, kém, katona más és más jellemvonásokkal.

Shigar és Larin csapata jó volt, bár a sok jel ellenére örültem volna, ha tisztázzák az érzéseiket a végén. A srác elég sután viselkedett a csóknál. Ha minta Jedi akar lenni, akkor persze nem kötődhet ilyen módon senkihez, de a végén lévő beszélgetésnél jó lett volna, ha ezt lerendezik. Satele Shan szereplésének nagyon örültem, már a TOR előzetesekből tudtam, hogy nem semmi csaj, biztos felkerül a kedvelt karakterek listájára. Így is lett. A nagymester szerep jól állt neki, pozitívum, hogy végre egy nőnemű Jedit is mertek ábrázolni ilyen magas titulussal. Talán épp ezért kedvelem gyakran jobban a női karaktereket: bemutatják, hogy a törékeny külső valójában bölcs és képességekben gazdag belsőt takar, így nem csak a kigyúrt izomagyú férfi karakterek lehetnek kemények, vagy az agg, szakállas öregek bölcsek. Ebből kifolyólag Eldon Ax szintén jó karakterre sikerült, engem kissé Zannah-ra emlékeztetett - bár még mindig Bane tanítványát tartom a legjobb Sith Úrnőnek. :P Chratis meggyilkolásából viszont többet is ki lehetett volna hozni. Akár egy párbaj formájában, amely során mester és tanítványa harcolnak, utóbbi alulmarad, de végül beveti a droidokat, felülkerekedik. Így kissé összecsapottnak éreztem Darth Chratis halálát. Ulát nem igazán sikerült megkedvelnem, bár jó néhányszor mutatott emberi gesztusokat, gondolatokat. Annak viszont örültem, hogy nem hozták össze Larinnal, jó néhány alkalommal vitték ebbe az irányba a szálakat. Dao Stryver és Jet Nebula (vagy Jeke Kerron) talán a legkarizmatikusabb és legrejtélyesebb karakterei voltak a könyvnek, minden jelenetüket öröm volt olvasni. Jet húzása az epilógusban szintén remek volt. A hatszögek ötlete jó volt, egyfajta terminátor vonulatot éreztem itt, de egyáltalán nem SW-idegen módon. A tökéletes gyilkológépek, akik szinte bármilyen körülményekhez alkalmazkodnak, az öntudatra ébredésük után pedig gyakorlatilag megállíthatatlanok. A Huttán, illetve később, a Sebaddonon zajló csata pazar volt. Maga a Szövetség ötlete szintén tetszett, ilyesmire eddig nemigen volt példa, helyenként furcsa is volt a bratyizó Jedi-mester és Sith-tanítvány. :D A sztori Lema Xandrethez és Ax klónjához, Cinziához kapcsolódó részei is tetszettek.

 

Egy szóval, mint írtam, remek, színvonalas könyvre sikerült. Kissé úgy érzem, a történet folytatásért kiált. Nem a lezáratlanság, sokkal inkább a benne rejlő potenciál miatt.

Sean Williams nálam maximálisan bizonyított a sajnos nem a legjobban sikerült TFU regénye után. ;)

 

 

 

Minden szavaddal egyetértek, nekem ugyanezt jelentette a könyv. S én is kíváncsi lennék, mi lesz a karakterekkel.

 

Elég szűz terület még, talán valaki folytataja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég szűz terület még, talán valaki folytataja.

Így van! Amikor az elkerülhetetlennek ígérkező háborút ecsetelték, egy az egyben olyan érzésem volt, hogy ez a könyv csupán felvezetés volt.

 

Az Árulás pedig várós regény, kíváncsi vagyok Satile Shan ezúttal mit alakít. :cool:

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennél is kötekedőbb? >.<

Nem feltétlenül a kötekedőbb szót használnám, de olyan Boosteres :D Elvégre innen indult a karakter, ha jól tudom.

 

Sajnos az X-szárnyúakat még nem olvastam, meg van a gépen pdf fájlban, de utálok monitoron olvasni.

Sokan nem szeretnek monitoron olvasni, valóban nem a legjobb. Olyan tippet olvastam egyszer, hogy a fényerőt kell levenni megfelelő szintre, és akkor már nem is bántja az ember szemét. Bár kinél mi az oka, amiért nem szereti.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is benne vagyok.

 

A Kultikus hajók és járművek 7. számában megint sikerült rábukkannom néhány érdekes infóra. Azt pl. nem tudtam, hogy C-3PO és R2-D2 a Falconon szabakkot játszottak Chewie ellen, de azt sem, hogy az Ep6-ban Leia a Coruscantról szabadította ki Hant. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is benne vagyok.

 

A Kultikus hajók és járművek 7. számában megint sikerült rábukkannom néhány érdekes infóra. Azt pl. nem tudtam, hogy C-3PO és R2-D2 a Falconon szabakkot játszottak Chewie ellen, de azt sem, hogy az Ep6-ban Leia a Coruscantról szabadította ki Hant. :lol:

Az tudtommal nem sabacc, hanem dejarik. Ez épphogy hiba, nem?

 

Szerk.: Csak most esik le az irónia. >.< Esik az újság színvonala?

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tudtommal nem sabacc, hanem dejarik. Ez épphogy hiba, nem?

 

Szerk.: Csak most esik le az irónia. >.< Esik az újság színvonala?

A színvonalat nagyjából tartják (megesik, hogy néha kevesebb új infót tudok meg, de ezt betudom a fanatizmusomnak, mint a magazin hibájának :P ), viszont akadnak ilyen elírások, amire igazán figyelhetnének 3 ezerért. Így könnyen csökkenhet az újság hitelessége, amiért kár lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A színvonalat nagyjából tartják (megesik, hogy néha kevesebb új infót tudok meg, de ezt betudom a fanatizmusomnak, mint a magazin hibájának :P ), viszont akadnak ilyen elírások, amire igazán figyelhetnének 3 ezerért. Így könnyen csökkenhet az újság hitelessége, amiért kár lenne.

Pedig a téves SW információk terjesztéséért nagyon harapok. >.< Először meggyőzik a hardcore rajongókat is, hogy hiteles, amit kiadnak, aztán pedig már azt írhatnak, amit akarnak, úgy is elhisszük nekik. >.< A módosabb rajongók, akik megengedik maguknak az újságot még el is hiszik. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is benne vagyok.

 

A Kultikus hajók és járművek 7. számában megint sikerült rábukkannom néhány érdekes infóra. Azt pl. nem tudtam, hogy C-3PO és R2-D2 a Falconon szabakkot játszottak Chewie ellen, de azt sem, hogy az Ep6-ban Leia a Coruscantról szabadította ki Hant. :lol:

Juj, ez durva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lost Tribe of the Sih könyvekre van valami esély, hogy kijönnek magyarul?

 

Szerintem igen. Bár 2015 előtt nem lehet rá számítani.

 

A következő években biztos nem, ráadásul, úgy tudom, az USA-ban is csak e-book formájában jelentek meg.

 

Idén nyáron papír formában is megjelenik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeztem a Végzetes szövetséggel. Remek könyv volt, tele jobbnál jobb ötletekkel és karakterekkel. Mindenki megtalálhatta a számára leginkább tetszőt. Volt itt Jedi, Sith, csempész, mandalori, kém, katona más és más jellemvonásokkal.

Shigar és Larin csapata jó volt, bár a sok jel ellenére örültem volna, ha tisztázzák az érzéseiket a végén. A srác elég sután viselkedett a csóknál. Ha minta Jedi akar lenni, akkor persze nem kötődhet ilyen módon senkihez, de a végén lévő beszélgetésnél jó lett volna, ha ezt lerendezik. Satele Shan szereplésének nagyon örültem, már a TOR előzetesekből tudtam, hogy nem semmi csaj, biztos felkerül a kedvelt karakterek listájára. Így is lett. A nagymester szerep jól állt neki, pozitívum, hogy végre egy nőnemű Jedit is mertek ábrázolni ilyen magas titulussal. Talán épp ezért kedvelem gyakran jobban a női karaktereket: bemutatják, hogy a törékeny külső valójában bölcs és képességekben gazdag belsőt takar, így nem csak a kigyúrt izomagyú férfi karakterek lehetnek kemények, vagy az agg, szakállas öregek bölcsek. Ebből kifolyólag Eldon Ax szintén jó karakterre sikerült, engem kissé Zannah-ra emlékeztetett - bár még mindig Bane tanítványát tartom a legjobb Sith Úrnőnek. :P Chratis meggyilkolásából viszont többet is ki lehetett volna hozni. Akár egy párbaj formájában, amely során mester és tanítványa harcolnak, utóbbi alulmarad, de végül beveti a droidokat, felülkerekedik. Így kissé összecsapottnak éreztem Darth Chratis halálát. Ulát nem igazán sikerült megkedvelnem, bár jó néhányszor mutatott emberi gesztusokat, gondolatokat. Annak viszont örültem, hogy nem hozták össze Larinnal, jó néhány alkalommal vitték ebbe az irányba a szálakat. Dao Stryver és Jet Nebula (vagy Jeke Kerron) talán a legkarizmatikusabb és legrejtélyesebb karakterei voltak a könyvnek, minden jelenetüket öröm volt olvasni. Jet húzása az epilógusban szintén remek volt. A hatszögek ötlete jó volt, egyfajta terminátor vonulatot éreztem itt, de egyáltalán nem SW-idegen módon. A tökéletes gyilkológépek, akik szinte bármilyen körülményekhez alkalmazkodnak, az öntudatra ébredésük után pedig gyakorlatilag megállíthatatlanok. A Huttán, illetve később, a Sebaddonon zajló csata pazar volt. Maga a Szövetség ötlete szintén tetszett, ilyesmire eddig nemigen volt példa, helyenként furcsa is volt a bratyizó Jedi-mester és Sith-tanítvány. :D A sztori Lema Xandrethez és Ax klónjához, Cinziához kapcsolódó részei is tetszettek.

 

Egy szóval, mint írtam, remek, színvonalas könyvre sikerült. Kissé úgy érzem, a történet folytatásért kiált. Nem a lezáratlanság, sokkal inkább a benne rejlő potenciál miatt.

Sean Williams nálam maximálisan bizonyított a sajnos nem a legjobban sikerült TFU regénye után. ;)

 

 

Van olyan színvonalas mint a Bane-trilógia? Érdemes megvenni?

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van olyan színvonalas mint a Bane-trilógia? Érdemes megvenni?

Abszolút érdemes. Nem tudom és nem is szeretném rangsorolni a Végzetes szövetséget a Bane-trilógiához képest, mivel mindkettő tetszett, de színvonalban bőven hozza a szintjét, sőt, sokak szerint túl is tesz rajta. A sztori valamivel összetettebb, ami főként annak köszönhető, hogy nem egy-két karakter áll a középpontban, jóval több. Mégis mindenkire jut kellő idő, mindenki jellemét sikerül aránylag szépen kibontani úgy, hogy az ne csapjon át unalmasba. Én mindenképp szórakoztató könyvnek találom, így bátran ajánlom. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.