Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Egyértelműen Coruscant Nights!!! Bár szerintem nem fog megjelenni magyarul. Túl sok új könyv elől venné el a helyet. Max a negyedik részét vállalnák be, mert az önállóan is olvasható. Én beszerzem angolul, mert talán ez a sorozat érdekel a SWban. A fejvadász háborúk sztorija nem néz ki rosszul, de szerintem túl sok mű van már Bobáról, különben is meredek ez a fejvadász egyesület, vagy liga. Ha valamiért, akkor Xizor miatt majd elolvasom.

Hát úgy látszik CN nyert :P

 

Jedi Növendék: már elkezdtem A Korona Jelét is. Hát nem olyan rossz sorozat, de vannak benne gyerekes ötletek, meg párbeszédek, meg pár bugyuta karakter. De azért végig olvasom, hátha kicsit jobban bepörög a sztori, meg érdekel Xanatos sorsa. No meg aztán el akarom olvasni a Jedi Questet, és még jobban a Last Of The Jedit. Talán ifjúsáfiak közül az érdekel a legjobban :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fura, hogy egyszerre jelentették be a Star Wars elejét és a végét, azaz a Dawn Of The Jedi: Into The Voidot, és a Cruciblet. Tegyük fel, hogy a Crucible érthető a hosszú sorozatok nélkül is, a DotJ meg a képregény nélkül, melyiket szeretnétek olvasni jobban magyarul?

 

Én a DotJt. Nagyon ütős a képregény, bár azt olvastam, a Force Stormmal egy időben fog játszódni, így gondolom nem lesz sok köze a kèpregény sztorihoz, remélem a Végtelen Birodalom történéseiről fog szólni.

 

1:0

 

Tehát eddig NJO:X döntetlen, CN:FH sok:0.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a leírást! Részemről is a Coruscant Nights-é a szavazat.

 

Hivatalosan még Piell szerepel benne, vagy már módosították egy másik Jedi-mesterre?

 

Még Piell, de lefogják váltani egy másik karakterre. Egy amerikai olvasó szerint, ha olvasod az első 3 könyvet, egyszerűen egy másik Jedi nevét képzeld Piell helyére és nem lesz gond.

 

Egyértelműen Coruscant Nights!!! Bár szerintem nem fog megjelenni magyarul. Túl sok új könyv elől venné el a helyet. Max a negyedik részét vállalnák be, mert az önállóan is olvasható. Én beszerzem angolul, mert talán ez a sorozat érdekel a SWban. A fejvadász háborúk sztorija nem néz ki rosszul, de szerintem túl sok mű van már Bobáról, különben is meredek ez a fejvadász egyesület, vagy liga. Ha valamiért, akkor Xizor miatt majd elolvasom.

Hát úgy látszik CN nyert :P

 

Jedi Növendék: már elkezdtem A Korona Jelét is. Hát nem olyan rossz sorozat, de vannak benne gyerekes ötletek, meg párbeszédek, meg pár bugyuta karakter. De azért végig olvasom, hátha kicsit jobban bepörög a sztori, meg érdekel Xanatos sorsa. No meg aztán el akarom olvasni a Jedi Questet, és még jobban a Last Of The Jedit. Talán ifjúsáfiak közül az érdekel a legjobban :P

 

Úgy tudom, hogy a Last Jedi nem olvasható önállóan. Szükség lenne hozzá a Coruscant Nights első három kötetére. A Coruscant Nights nem olyan hosszú, csak 4 kötetes, így simán beleférne egy újabb 14 könyves csomagba. Ha az NJO és társai is csak 6-7 kötetes sorozatok lennének, akkor simán eljuthatnának hozzánk magyarul.

 

Fura, hogy egyszerre jelentették be a Star Wars elejét és a végét, azaz a Dawn Of The Jedi: Into The Voidot, és a Cruciblet. Tegyük fel, hogy a Crucible érthető a hosszú sorozatok nélkül is, a DotJ meg a képregény nélkül, melyiket szeretnétek olvasni jobban magyarul?

 

Én a DotJt. Nagyon ütős a képregény, bár azt olvastam, a Force Stormmal egy időben fog játszódni, így gondolom nem lesz sok köze a kèpregény sztorihoz, remélem a Végtelen Birodalom történéseiről fog szólni.

 

1:0

 

Tehát eddig NJO:X döntetlen, CN:FH sok:0.

 

Eddig úgy tűnik számomra, hogy az előzetes infók alapján a Crucible-höz szükség lenne a NJO- FotJ ismeretétre

Az Into the Volid olvasható önállóan, és ez is jobban érdekel, így inkább ezt a könyvet célszerűbb kiadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még gondolkodok rajta, hogy miket lehetne párba állítani.

De ez jó arra is, hogy a következő szavazásra készüljünk. Ott már nagyobb lesz a tét, jól meg kell fontolnunk, mit is szeretnénk. Olyan sok SW könyv van ugyanis, hogy a vesztesek nem kerülhetnek kiadásra. Ezt csak akkor lehetne megoldani, ha Amerikában leállnának, vagy lelimitálnák erősen a felnőtt regények kiadását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 4 Coruscant Nights és a Tatooine Ghost jó lenne. Csak az a baj, hogy azóta jelennek meg új könyvek. Scoundrels, Kemp duológia stb. stb.

Rettentően nehéz ez a kérdés. Azért, biztató, hogy a Szukits jó címeket válogatott össze a 2. szerződéscsomagra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szemezgettem egy kicsit az Essential Guide to Warfare-ból, remélem nem baj, ha megosztok pár dolgot. :)

 

  • Talán a legfontosabb: hosszú évtizedek után kedvenc admirálisunk, Ackbar keresztnevet kapott, így a teljes neve most már Gial Ackbar. :)
  • Megvan az első kép (itt) Xendorról, a Jedi Rend első igazán jelentős lázadójáról, aki társaival szembefordult a Rend tanításaival. Xendor a Lettow nevű bolygón alapított akadémiát, az általa létrejött rend (Lettow Légiói) az első Sötét Jedi mozgalomnak tekinthető. Érdekes egyébként, hogy Xendor neve először az A. C. Crispin-féle trilógiában fordul elő, minden esetben szitkozódások formájában. A képen egyébként tanítványával, Arden Lynnel látható.
  • Abelothról is kikerült, az előzőnél fényévekkel jobb, illusztráció, bár szerintem még mindig nem az igazi. A kép itt tekinthető meg.
  • A Galaktikus Köztársaságot mintegy ezer évig (12 000 BBY - 11 000 BBY) a Pius Dea hit szerint vezették. Ez a szekta elutasító volt minden nem emberi fajjal. Szabályosán irtották az idegen lényeket és kiűzték őket a Köztársaság területéről. A főkancellári pozíciót a Contispex dinasztia szerezte meg, az ezer esztendő alatt 19 ilyen nevű személy uralkodott a Coruscanton. Az úgynevezett "keresztes hadjáratok" nagyon sokszor a Hutt Űr ellen irányultak.
  • A Klónháborúk végeztével a szakadárokat nem sikerült maradéktalanul felszámolni, több kisebb maradvány küzdött tovább, immár a Birodalom ellen. Ezen egyike volt a Sy Myrth-i felkelés is, melynek élére a korábbi köztársasági szenátor majd szakadár vezető, Toonbuck Toora állt. A Birodalom ellen azonban semmi esélyük sem volt. A 12. Szektor Hadsereg, élén Adar Tallon admirálissal és Jan Dodonna tábornokkal (!) könnyedén vette be Diadót és Metalornt (utóbbi egyébként a Techno Unió egyik prominens bolygója volt). Sy Myrth megostromlása szintén sikerrel végződött számukra. A végső ütközetre Trasemene bolygónál került sor, amely csatában Toora is életét vesztette. Utóbbiról még annyit, hogy szerepelt volna az EP2 konferencia jelenetében a Geonosison, de Lucas nem volt megelégedve a külsejével, ezért lecserélték őt Rogwa Wodratával. Akiről egyébként nem lehet semmit sem tudni, csak, hogy létezett.

 

Röviden ennyi, de ha még találok valamit, azt is szívesen megosztom veletek, ha van rá igény. Ezeket most csak első szuszra gyűjtöttem össze. :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvan az első kép (itt) Xendorról, a Jedi Rend első igazán jelentős lázadójáról, aki társaival szembefordult a Rend tanításaival.

Nem ez az első kép, már a Book Of Sithben is volt róla egy és az hamarabb jelent meg. :)

 

Abelothról is kikerült, az előzőnél fényévekkel jobb, illusztráció, bár szerintem még mindig nem az igazi. A kép itt tekinthető meg.

Elvileg itt még Callista alakjában van félig, úgyhogy ez még nem igazán a saját alakja.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A 12. Szektor Hadsereg, élén Adar Tallon admirálissal és Jan Dodonna tábornokkal (!) könnyedén vette be Diadót és Metalornt (utóbbi egyébként a Techno Unió egyik prominens bolygója volt).

 

 

A legutóbbbi makettújság bővebben is foglakozott Dodonnával. Alapban is szokatlanul sok EU volt benn, Dodonna birodalmi múltjáról is ott olvastam először - s nekem bizony újdonság volt.

 

Amúgy meg igencsak eltűntek a beszkennelt újságok...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kathy Tyers: Különbéke (normál fordításban Fegyverszünet Bakurán) 10/5 (jóindulattal)

 

Hát... Nem volt olyan rossz, mint amire számítottam. Ezek az idegen lények nagyon nem jöttek be, szerintem SW idegenek, de ami a legjobban kiakasztott, a KIVONATOLÁS. Mekkora hülyeség, hogy kiszívott lelkekkel táplálják a gépeiket pff :ohh: A sztori kicsit hasonlít a Végzetes Szövetségre, csak az persze sokkal jobb volt. Plusz érdekességek (amiket nagyon szeretek) nem voltak benne, igazából nem tett hozzá semmit az EUhoz, max annyit, hogy itt már Lukeban megfogalmazódott a Jedi Akadémia létrehozása. Így nem sok kedvel állok neki olvasni majd a Luke regényt :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az EU most nyílt csak meg igazán. A DotJ utáni korszakból rengeteg regény, képregény születhetne, illetve a Sötét Időkből is. Nagyon nagy potenciál van ezekben az időkben.

Szerintem is most ez a két időszak van, amiből a legtöbb könyv megjelenhetne. Talán még A Ben Skywalker és a Kol Skywalker közötti űrt is ki lehetne tölteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg, velük végül mi lett? A Jedi-Akadémiában említették, hogy vannak még területek, melyek az ő fennhatóságuk alatt van.

A Yuuzhan Vong Háború alatt szövetkeztek a yuuzhan vongokkal. Bakurát pl. sikerült elfoglalniuk. Nagyvonalakban ennyit tudok róluk. Tyers írt egy NJO-kötetet, abban szerepelnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Yuuzhan Vong Háború alatt szövetkeztek a yuuzhan vongokkal. Bakurát pl. sikerült elfoglalniuk. Nagyvonalakban ennyit tudok róluk. Tyers írt egy NJO-kötetet, abban szerepelnek.

Tényleg, az NJO 6. kötete. Már eszembe jutott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.