Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Szerintem csak a szinkronosok és fordítók bonyolították ezt túl. Minden rosszindulat nélkül, nem a leghitelesebb források.

A bolygónévhez hozzákerül az -i végződés. Az angol nyelvtanban a szó végéhez igazodik a toldalék, ezért eltérőek a végződések, de magyarban így tartom helyesnek... "Geonosis --> geonosisi; Mandalore --> mandalori; Toydaria --> toydariai; Neimoidia --> neimoidiai;" stb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szoval olvasom a Yodat 120 oldalnal tartok en nem ertem miert huzza mindenki az orrat a konyv szerintem nagyon jo

Én se értem, de hát ez van. Nem mindenkinek egyforma az ízlése. :)

A szukits.hu-n eddig még nagyon lehúzó kritika, vagy pontozás nem is nagyon érkezett.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kitűnő. Kítűnő. Sajnos angolul kell majd elolvasnom a regényt, mert nem bírok rá egy évet várni, mármint az Into The Voidra.:D Mostanában nálam a képregények sokkal inkább hozzák az elvárt színvonalat, mint a regények. Tehát a Szukitsos képregényeket én biztos meg fogom venni. A Hűségen még gondolkodom.

Hát igen, sajnos tényleg nem lehet garantálni, hogy az Into the Void megjelenik-e egyáltalán valaha magyarul. Reméljük igen, végül is csak egy részes történet.

 

Az Allegioance állítólag jó regény. Én bízom benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még csak most olvasom az X-szárnyúakat, eddig valahogy sosem volt kedvem ilyen "mellékszálat" olvasni...

 

Szóval hamarosan végzek a hatodikkal is (ha gondoljátok, írhatok róluk), és nem megy ki a fejemből, miután utánanéztem az egész sorozatnak a neten:

 

Ezek képesek voltak így félbehagyni a sztorit??? Legalább a hetedik könyvet még kiadhatták volna...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos hogy ha van is huzos az X-szarnyuak-nak 5-6 ezer ft de neha ha szemfules az ember talan a vateran oszelehet vasarloni 16 ezerert en csak azt nem ertem hogyan ment csodbe az Aquila hiszen rengeteg konyvet vettem tolluk aminek az ara 10 e felett van es nem holmi szakacskonyvre gondolok :) az biztos hogy magyarorszagon nagyon kevesen olvasnak plane a fiatalsag teruleten :)

Szerkesztve: - Hunner
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok simlis ügyletük volt, az APEH is rájuk szállt és szétszedte őket egy idő után.

A hanyatlás jegyei már 2001 után elkezdődtek, egyre kevesebb SW könyv jött. Szerintem az Aquila be tudta volna fejezni az X-szárnyúakat. Elkövették azt a hibát, hogy szinte minden SW regényt meg akartak jelentetni. Ha kihagyták volna A Jedik gyermekeit, Sötétkardot Alkonybolygót és a Kristálycsillagot, akkor máris lett volna hely a maradék 3 X-wing kötetnek.

Ezért nem szabad úgy gondolkodni, hogy minden SW regényt ki kell hozni, mert akkor annak ez lehet az eredménye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz, túl sokat kellene pótolni egy ilyen piacon, ahol a könyvek ára olyan viszonyban van a fizetésekkel, mint nálunk, ezért nem érdemes mindent kiadni. Amióta a 2000-es évek elején abbamaradtak a kiadások, sok jelent meg odaát, azt nem lehet egy-két év alatt ledolgozni. Valószínűleg sose fog sikerülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az okokról nem sokat tudtam, csak az volt furcsa, hogy ritkultak a könyvek. Szerencsére megjelenéskor mindent megvettem, így nem nagyon kell(ett) futkosnom utánuk.

 

Az X-szárnyúaknál meg eddig sziplán azt hittem, ennyi az egész. Csak most, hogy olvasom, meg kicsit utánananéztem tűnt föl, hogy nincs vége. Na mindegy, ezzel kell gazdálkodni.

 

Azért bízom benn, hogy Zsinj elkapását még olvshatom valaha magyarul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

viszomt akkor is elszomorito az a teny hogy a vilag egyik legjobb alkotasait nem olvashatom az anyanyelvemen bar egyedul vagyok vele aszem de minek kiadni az a dart vederes apucit meg a kepregenyeket ha magaert a konyvekert is sokan lemondanak az aruk miatt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért bízom benn, hogy Zsinj elkapását még olvshatom valaha magyarul.

Igazából Zsinj elkapása megjelent magyarul, mivel nem egészen az X-szárnyúkban kapják el, hanem a Szökevényekben. Úgy sejtem, hogy a két kötet párhuzamosan halad egymással, egyrészt a Lidércek akciójával a flottában, másrészt Hanékéval a Szökevényekben (valahogy nem szeretném lelőni a Solo command végét előre, ezért nem nézem meg kizárólag a végét az angol pdf-ben a gépemen, egyelőre csak találgatok). Jóval előbb volt olvasható Zsinj sztorijának a vége, mint ahogy egyáltalán az ÚK elindult ellene. Mármint a magyar megjelenések tekintetében, mert annak nem néztem utána, hogy az amerikai megjelenések hogyan követték egymást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából Zsinj elkapása megjelent magyarul, mivel nem egészen az X-szárnyúkban kapják el, hanem a Szökevényekben. Úgy sejtem, hogy a két kötet párhuzamosan halad egymással, egyrészt a Lidércek akciójával a flottában, másrészt Hanékéval a Szökevényekben (valahogy nem szeretném lelőni a Solo command végét előre, ezért nem nézem meg kizárólag a végét az angol pdf-ben a gépemen, egyelőre csak találgatok). Jóval előbb volt olvasható Zsinj sztorijának a vége, mint ahogy egyáltalán az ÚK elindult ellene. Mármint a magyar megjelenések tekintetében, mert annak nem néztem utána, hogy az amerikai megjelenések hogyan követték egymást.

 

 

Az jó hír, mert a Szökevényeket most fogom majd újraolvasni, olyan rég olvastam, hogy egyszerűen nem emlékszem rá. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A következő info szivárgott ki a Del Reytől (nevezhetjük híresztelésnek is, mert nem 100%):

 

 

Matthew Stover írja majd meg az Impreial Commando 2t. :D

 

 

Mint mondtam, ez nem biztos, de szerintem elég valószínű. Mit szóltok hozzá?

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik a B verziót választják ők is.

Drew Karpyshyn: The Old Republic - Revan

Karen Traviss: Republic Commando - Hard Contact

James Luceno: Darth Plagueis

Karen Traviss: Republic Commando - Triple Zero

Paul S. Kemp: Crosscurrent

Karen Traviss: Republic Commando - True Colors

Paul S. Kemp: Riptide

Karen Traviss: Republic Commando - Order 66

Timothy Zahn: Choices of One

Karen Traviss: Imperial Commando - 501st

John Jackson Miller: Knight Errant

James Luceno: Cloak of Deception

Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: Shadow Games

Sean Williams: The Force Unleashed II

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.