Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

25000 ft és sajnos már megvették. :)

Ebből a darabból nagyon kevés példány létezik, mert az Egmont nyomdahibásan adta ki. Ezért lett igazi antikvár-érték :D

A Han Solo-trilógia harmadik része, A lázadás hajnala is csillagászati összegekbe kerül. :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, az Allegiance mikor jelenik meg. Nagyon nehezen akarják kihozni, egyre hátrább került az elmúlt egy év folyamán a megjelentetése.

Az Allegiance csak azért nem jelent meg idén decemberben, mert a fordítás nem készült el időben.

Minden könyv megjelenése előtt engedélyeztetni kell a jogtulajnál a végső kinézetet. Ekkor kiderülhet, hogy a Disney továbbra is akarja-e, hogy ők adják ki.

 

 

Ebből a darabból nagyon kevés példány létezik, mert az Egmont nyomdahibásan adta ki. Ezért lett igazi antikvár-érték :D

A Han Solo-trilógia harmadik része, A lázadás hajnala is csillagászati összegekbe kerül. :)

És nekem van egy hibátlan példány A holtak védelmezőiből. :) Jó érzés, hogy megvan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy a Jedi növendék sorozat milyen? Még egy darabhoz sem volt szerencsém.

Nem rossz, bár szerintem kicsit gyerekes, sajnos. De a története figyelemre méltó. Ha egy jobb EU író írta volna, szerintem sokkal jobb lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy a Jedi növendék sorozat milyen? Még egy darabhoz sem volt szerencsém.

Szerintem nagyon jó. Ifjúsági SW könyvek közül talán a legjobb. Egyszerűbb a fogalmazásmód, és rövidek a fejezetek, de ez azért van, mert elsősorban gyerekeknek készült. De én felnőtt fejjel is szeretem. 3-szor is elolvastam mindegyik magyarul megjelent részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tűkön ülve várom a Halálcsillag megérkezését. :) Ebből a szerződéscsomagból ennek a könyvnek örülök talán a legjobban, persze a TOR-regények mellett. Az EP4 eseményei a birodalmiak szemszögéből... mesésnek hangzik. :) Annak is örülök, hogy Reaves-ék valószínűleg rendet fognak rakni regényükben a Halálcsillag építésével kapcsolatban. Talán össze tudják boronálni Bevel Lemelisket, Sienart stb.(tehát a korábbi EU-t) az EP2-ben látottakkal, így Poggle nagyherceggel, Dookuval. Legalábbis remélem. :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tűkön ülve várom a Halálcsillag megérkezését. :) Ebből a szerződéscsomagból ennek a könyvnek örülök talán a legjobban, persze a TOR-regények mellett. Az EP4 eseményei a birodalmiak szemszögéből... mesésnek hangzik. :) Annak is örülök, hogy Reaves-ék valószínűleg rendet fognak rakni regényükben a Halálcsillag építésével kapcsolatban. Talán össze tudják boronálni Bevel Lemelisket, Sienart stb.(tehát a korábbi EU-t) az EP2-ben látottakkal, így Poggle nagyherceggel, Dookuval. Legalábbis remélem. :)

Remélem beleírták, hogy vukik is építették :D A Halálcsillagot még nem veszem meg, szerintem Karácsony lesz belőle. Így is van egy kis lemaradásom. Most olvasom a Kirajzást (igazából ennek a könyvnek a hibája a lemaradásom), a most az egész nyarat jelenti :P Elég lassan haladok vele, na nembaj... És még itt van a polcomon a Luke is. Remélem a Reavnig ezeket ki fogom tudni olvasni :clap2: És sokat kell tanulni, így nem sok időm van olvasni, csak Odüsszeiát, meg Iliászt, meg Antigonét :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem beleírták, hogy vukik is építették :D A Halálcsillagot még nem veszem meg, szerintem Karácsony lesz belőle. Így is van egy kis lemaradásom. Most olvasom a Kirajzást (igazából ennek a könyvnek a hibája a lemaradásom), a most az egész nyarat jelenti :P Elég lassan haladok vele, na nembaj... És még itt van a polcomon a Luke is. Remélem a Reavnig ezeket ki fogom tudni olvasni :clap2: És sokat kell tanulni, így nem sok időm van olvasni, csak Odüsszeiát, meg Iliászt, meg Antigonét :cry:

Nekem is elég sok most a dolgom, úgyhogy nem nagyon lesz időm olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eldőlt: a hosszú sorozatokat mindenféleképpen elkerülnék.

17 címre lenn szükség. Nekem már vannak ötleteim, de szeretném a tiéteket is meghallgatni.

Várom a javaslatokat gyorsan.

 

A Dark Nest trilógián erősen gondolkodok. De úgy tudom nagyon kapcsolódik a New Jedi Order-hez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eldőlt: a hosszú sorozatokat mindenféleképpen elkerülnék.

17 címre lenn szükség. Nekem már vannak ötleteim, de szeretném a tiéteket is meghallgatni.

Várom a javaslatokat gyorsan.

 

A Dark Nest trilógián erősen gondolkodok. De úgy tudom nagyon kapcsolódik a New Jedi Order-hez.

Szóval már most gondolkodnak az újabb szerződésen? Tehát a közeljövőben már lehet majd tudni a távoli jövő megjelnéseit??

 

Az én címeim:

 

Troy Denning: Tatooine Ghost

Matthew Stover: Shatterpoint

Michael Reaves & Steve Perry: Battle Surgeons

Michael Reaves & Steve Perry: Jedi Healer

Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: Jedi Twilight

Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: Street Of Shadows

Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: Patterns Of Force

Karen Traviss: No Prisoners

Joe Schreiber: Red Harvest

Jeff Grubb: Scourge

John Jackson Miller: Lost Tribe Of The Sith: The Collected Stories

Drew Karpyshyn: Annihilation

Tim Lebbon: Into The Void

Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: The Last Jedi

Paul S. Kemp: I.

Paul S. Kemp: II.

John Jackson Miller: Kenobi

Martha Wells: Leia hercegnő regény

Kevin Hearne: Luke Skywalker regény

James S. A. Correy: Han Solo regény

 

Többet nem tudtam lefaragni, ezek mind nagyon fontosak lennének. Talán az utolsó három... Azokról nem tudok semmit. Ismeretlen, új írók, lehet, hogy meg kéne várni az amerikai kritikákat, mert ha valami Kristálcsillag szintű EU lesz, akkor nem érdemes kiadni. A magyar piac még a jó könyveknek sem elég nagy, nem hogy a gyengébbeknek :(

Ja, a Scoundrels engem nem érdekel (na jó, azért egy picit :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gond az a Rebels sorozattal, hogy semmi konkrét cím, vagy megjelenés nincs a könyvekhez. Ugyanez a helyzet Kemp duológiájával.

Remélem az Into the Void-ra és a Kenobi-ra le lehet szerződni. Előbbinél már van konkrét dátum, csak borító nincs még. A Kenobinál állítólag az az Obi-van-os kép lesz rajta, amit már láttunk, de nnél nincs konkrét dátum, csak 2013 ősze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Into the Void szinopszis

 

A stand-alone hardcover tie-in to the successful comic book series, Star Wars: Dawn of the Jedi, written by fantasy novelist, Tim Lebbon.

 

Taking place thousands of years before the time of Luke Skywalker and Darth Vader. On the remote world Tython ancient philosophers and scientists share their mystical knowledge and study the ways of the Force. They establish the order of the Je'daii-which, in years to come, will become the Jedi. But first these visitors from so many different planets must colonize a dangerous new homeworld and surmount societal conflicts as the burgeoning Rakatan Empire prepares to conquer the known galaxy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Into the Void szinopszis

 

A stand-alone hardcover tie-in to the successful comic book series, Star Wars: Dawn of the Jedi, written by fantasy novelist, Tim Lebbon.

 

Taking place thousands of years before the time of Luke Skywalker and Darth Vader. On the remote world Tython ancient philosophers and scientists share their mystical knowledge and study the ways of the Force. They establish the order of the Je'daii-which, in years to come, will become the Jedi. But first these visitors from so many different planets must colonize a dangerous new homeworld and surmount societal conflicts as the burgeoning Rakatan Empire prepares to conquer the known galaxy.

Nagyon jól hangzik :D

 

A Mandalore Plot c. epizódban Vizsla azt mondja, hogy a kardot a Régi Köztársaság bukásakor lopták el a templomból a mandik. Konkrétan mire gondol? Tudtommal a RK nem bukott meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jól hangzik :D

 

A Mandalore Plot c. epizódban Vizsla azt mondja, hogy a kardot a Régi Köztársaság bukásakor lopták el a templomból a mandik. Konkrétan mire gondol? Tudtommal a RK nem bukott meg.

Több 1000 év alatt sok minden történhetett. Talán pont a Malgus támadásra gondolt. Bár akkor nem bukott meg a RK, de lehet, hogy a mandik így értették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Zillo által megadott címeket nagyrészt támogatom, de a Scoundrels is kell. :D Plusz az utolsó három Rebels kötet helyett nyugodtan jöhetnek Klónháborús regények (Shatterpoint vagy Jedi Trial). A The Approaching Stormot mindenképp ajánlom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Dawn of the Jedi: Into the Void: ismeretlen író, ismeretlen kor. :) De mindenképp érdemes kiadni, mert ez a legrégebb kort felölelő könyv az SW-piacon. :)
  • Red Harvest: A Halálosztag Mo-n sikeres volt, jó értékeléseket kapott.
  • The Old Republic: Annihilation: Karpyshyn akármelyik regénye kihagyhatatlan, még akkor is, ha külföldön a Revan miatt sokan húzták a szájukat (szerintem sikeres lesz itthon az is).
  • The Approaching Storm: A. D. Foster regénye, ő az egyik megalapozója az EU-nak. Az EP2 előzmény-kötete, de ennél közelebbit én sem tudok. A filmben is utalás történik az ansioni eseményekről.
  • The Cestus Deception: egy Klónháborús regény. Fogalmam sincs, hogy miről szól, de a TCW nyilván azóta itt is kitörölt pár dolgot, illetve megkavarta a kronológiát.
  • Jedi Trial: szintén egy CW-s regény, erről sem tudok közelebbit mondani. :)
  • Shatterpoint: Stover regénye, több eseményére is utalás történik a Luke Skywalker és a Mindor árnyaiban, így mindenképp ajánlom kiadásra. Na meg, Stover már bizonyított, még ha a Luke regénye nekem nem is jött be annyira, de erről majd később írok... :)
  • No Prisoners: Karen Traviss regénye, a TCW-hez köthető. Én ezeknek a regényeknek nem vagyok híve, így a két Miller-könyvet nem is ajánlom. :)
  • MedStar-duológia: szintén CW-s regény, már csak Reaves és Perry személye miatt is érdemes megfontolni. :) A főszerepben Barriss Offee.
  • Coruscant Nights-kvadrológia: számtalanszor érveltem mellette, így ezt most nem teszem meg. :D Talán sokakat elriaszthat, hogy a TCW több ponton is retconolta. Reaves ezeket általáben megszívja. :) Technikailag a 4. rész már egy különálló kötet, de mindenképp egyben érdemes kiadni, hiszen közvetlen folytatása az előző három résznek.
  • Scoundrels: semmiképp sem szabad kihagyni, már csak azért sem, mert így a teljes Zahn-bibiliográfia ki lesz adva magyarul :)
  • Scourge: YU 19-ben játszódik, tehát még az NJO előtt, a Caamas-válság idején. Az íróról még egyáltalán nem hallottam, de a hutt bandák, mint ellenfél, központba állítása, érdekesnek tűnik. Valaki meg tudná mondani, hogy a könyv milyen kritikákat kapott az USA-ban?
  • Millenium Falcon: Luceno mester műve. :D Bár jócskán a Legacy-érában játszódik, összességében mégis kiadható, mert a hajó történetét meséli el, a különböző háborúk (yuuzhan vongok stb.) csak háttéresemények. Sok benne a flashback.

 

Beidézem az általam írt korábbi listát, én ezeket + a Tatooine Ghostot és a Kenobit ajánlom kiadásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eldőlt: a hosszú sorozatokat mindenféleképpen elkerülnék.

17 címre lenn szükség. Nekem már vannak ötleteim, de szeretném a tiéteket is meghallgatni.

Várom a javaslatokat gyorsan.

 

A Dark Nest trilógián erősen gondolkodok. De úgy tudom nagyon kapcsolódik a New Jedi Order-hez.

selytettem hogy igy lesz akkor marad a tobbi pedig kar :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2 maradék Tales novelláskötetet és a Fejvadászháborúkat is ajánlom majd.

Mind remek ötlet, plusz az emlegetett Tatooine Ghost jöhet. És nem tudom, hogy akkor az X-szárnyúak törölve, mert hosszú sorozat, vagy nem, de ehhez még mindig ragaszkodom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mind remek ötlet, plusz az emlegetett Tatooine Ghost jöhet. És nem tudom, hogy akkor az X-szárnyúak törölve, mert hosszú sorozat, vagy nem, de ehhez még mindig ragaszkodom.

Sajnos úgy néz ki, hogy törölve, mert hosszú, bár még meggondolhatják magukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem hosszabb, mint a Republic Commando-sorozat. Na persze csak akkor, ha a már kiadott köteteket nem kívánják újra kiadni.

 

Végre megvan a Halálcsillag, eddig nagyon tetszik. :)

Valószínű, hogy nem megvalóüsítható az, hogy csak az utolsó 4 könyv jelenjen meg, szerintem csak egyben tudják megvenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.