Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Sziasztok

Most olvastam el az első Star Wars könyvemet, megosztanám veletek a véleményemet. Nem SPOILER mentes úgy ,hogy aki nem olvasta még a birodalom örököseit az csak saját felelősségre.

Kérdezgettem itt ott melyik könyvet érdemes elolvasni, legtöbb helyen a Thrawn trilógia volt a válasz,így erre esett a választásom. Sikerült is beszereznem egy Szukits által kiadott példányt.

Egész érdekesen indult, itt ott olvasgattam is a könyvről véleményeket, az Ysalamirik úgy láttam elég megosztják az embereket, de nekem érdekesek voltak,mondjuk már kicsit bosszantóak is mikor 100oldalon keresztül Luke alig tudott valamit csinálni az erő nélkül.Az öreg klónozott jedi vonal is érdekes.Az űr csaták viszont így leírva nem annyira jók. A másik dolog ami számomra kissé vicces,hogy a könyvből az jön le az embernek ,hogy a galaxis kb. akkora mint Budapest, valahogy mindig összefutnak. Pl: Landonál mikor Luke és Hanék a pajzs mögött találkoznak, na arról nekem kb az jutott eszembe mintha csak a budaörsi mcdriveba beállt volna mögéjük és "jéé ti is épp itt vagytok".A másik ilyen jelenet mikor pont egyszerre kötnek ki Hanék meg Luke is Karrdenál, a hatalmas galaxisba Han is pont ehhez a csempészhez akar menni és Lukot is pont ez kapja el, hát kicsi a világ.:D Viszont a Thrawnos fejezetek tetszettek ,jó a profizmusa ,egyébként ha nem lett volna benne az a jelenet,hogy megöli az egyik emberét aki hibázott, nem is nagyon lehetne rá azt mondani,hogy gonosz mivel csak a saját seregét akarja csak sikerre vinni.

Összefoglalva érdekes könyv volt,de nem volt annyira nagy durranás ,mondjuk gondolom ez csak a felvezető a másik két rész elé (2.részt be is szereztem már), amúgy szerintem ez nem lenne vászonra való tehát ha valamiért ebből akarnának filmet (persze nyilván nem ,mondták is) nem jönne úgy át.

Na hát ennyi volt a "kis" véleményem, elnézést ha valakit untattam vele :D

Milyen könyveket ajánlanátok még? Én -ha ezt a sorozatot befejeztem- a Bane trilógiára gondoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Thrawn-trilógiát azért szeretik sokan, mert gyakorlatilag ezek a könyvek alapozták meg a Star Wars könyvpiacot. Tharwn, Karrde, Mara Jade az EU oszlopos karakterei lettek, s ez mind Zahn érdeme. :) Még akkor is, ha sokan azzal vádolják az írót, hogy a történetei nem éppen adják vissza a Star Wars életérzést.

 

A Bane-trilógiát mindenképp ajánlom, nekem nagyon tetszett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok

Most olvastam el az első Star Wars könyvemet, megosztanám veletek a véleményemet. Nem SPOILER mentes úgy ,hogy aki nem olvasta még a birodalom örököseit az csak saját felelősségre.

Kérdezgettem itt ott melyik könyvet érdemes elolvasni, legtöbb helyen a Thrawn trilógia volt a válasz,így erre esett a választásom. Sikerült is beszereznem egy Szukits által kiadott példányt.

Egész érdekesen indult, itt ott olvasgattam is a könyvről véleményeket, az Ysalamirik úgy láttam elég megosztják az embereket, de nekem érdekesek voltak,mondjuk már kicsit bosszantóak is mikor 100oldalon keresztül Luke alig tudott valamit csinálni az erő nélkül.Az öreg klónozott jedi vonal is érdekes.Az űr csaták viszont így leírva nem annyira jók. A másik dolog ami számomra kissé vicces,hogy a könyvből az jön le az embernek ,hogy a galaxis kb. akkora mint Budapest, valahogy mindig összefutnak. Pl: Landonál mikor Luke és Hanék a pajzs mögött találkoznak, na arról nekem kb az jutott eszembe mintha csak a budaörsi mcdriveba beállt volna mögéjük és "jéé ti is épp itt vagytok".A másik ilyen jelenet mikor pont egyszerre kötnek ki Hanék meg Luke is Karrdenál, a hatalmas galaxisba Han is pont ehhez a csempészhez akar menni és Lukot is pont ez kapja el, hát kicsi a világ.:D Viszont a Thrawnos fejezetek tetszettek ,jó a profizmusa ,egyébként ha nem lett volna benne az a jelenet,hogy megöli az egyik emberét aki hibázott, nem is nagyon lehetne rá azt mondani,hogy gonosz mivel csak a saját seregét akarja csak sikerre vinni.

Összefoglalva érdekes könyv volt,de nem volt annyira nagy durranás ,mondjuk gondolom ez csak a felvezető a másik két rész elé (2.részt be is szereztem már), amúgy szerintem ez nem lenne vászonra való tehát ha valamiért ebből akarnának filmet (persze nyilván nem ,mondták is) nem jönne úgy át.

Na hát ennyi volt a "kis" véleményem, elnézést ha valakit untattam vele :D

Milyen könyveket ajánlanátok még? Én -ha ezt a sorozatot befejeztem- a Bane trilógiára gondoltam.

 

Tökéletesen eltaláltad a Thrawn trilógia gyengepontjait :D Én mondjuk még nem olvastam végig (csak a második kötetig), egyszer azért el fogom. Tényleg, ez a trilógia az EU alapja, még ha nem is olyan jó, legalább is nem annyira. Én nem szeretem Zanh írásait. Tisztelem, becsülöm, amiért egy ekkora világot felépített a Star Warson belül, de... Na, mindegy. Bátor vagy, ha én a Thrawnnal kezdtem volna EU pályafutásomat, lehet, hogy ezt a hozzászólást nem írtam volna meg.

 

A Bane trilógia: máig a kedvenc trilógiám. Egyszerűen zseniális. A történet karakterek, Karpyshyn stílusa, minden nagyon jó. És ezek nagyon fontos művek. Én főleg azokat az EUkat szeretem, amik kiegészítik a Sagat. Ugye az EPIII-ban Yoda mondja, hogy egyszerre miért csak két Sith lehet? A válasz ebben a trilógiában rejlik. Olvasd el! ;) Milyen könyveket ajánlunk? Akkor mindjárt ajánlok majd magyarokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Attila:

 

1. Szerintem nézd meg a 7 Star Wars filmet. (Szerintem már láttad őket :P)

2. Kezdd el sorban nézni a The Clone Wars sorozatot. (Ha még nem láttad, vagy nem teljesen, akkor én mindenképp ajánlom, mert érdekes, izgalmas, és fontos (új karakterek, bolygók, stb.)

3. Könyvek

- Drew Karpyshyn: Darth Bane trilógia

- Sean Williams: Tomboló Erő: A hozzászólásodból ítélve inkább a csatákról szeretsz olvasgatni, mint hosszú (és kétség kívül jó) párbeszédekről. Ha szereted az akciót, ezt a könyvet ne hagyd ki. Bár sokan fikázzák, hogy nincs története, meg rossz minden, nekem az egyik kedvenc regényem. Darth Vader titkos tanítványáról szól. (Én mindenképp ajánlom :))

- Jedi Akadémia trilógia: Nem tudom ajánlani, mert még nem olvastam, bár nagyon sokan szeretik. Ennek a mondanivalója is elég fontos, hisz az Akadémia megteremtéséről, és az első Jedikről szól. (az Endori csata után)

- The Old Republic: Az EU szerintem legkiemelkedőbb sorozata. Egyszerűen imádom. Minden kötete nagyon jó. Most fog megjelenni a Revan :yeah:

- Thrawn... Akkor már olvasd végig :)

- Thrawn keze... Ha a Thrawn tetszett. Bár ezt sem olvastam még.

- Halálcsillag: kérdezd Nute-t. Nekem mostanában nincs időm olvasni :) Ezt még halasztom, de nagyon érdekel.

- Darth Vader fia: óva intelek tőle!

- Luke Skywalker és a Mindor árnyai: itt pihen a pocomon. A tröténete a régi EU hangulítát idézi. Majd azt is elolvasom.

- Yoda: Sötét Találkozó: Nekem nagyon tetszett. Érdekes dolgokat lehet megtudni a Jedi Templomról, Yodáról, és Dookuról is :)

- Sötét Nagyúr: Húú, nagy durranás :)

- A Gonosz Útvesztője: Szerintem nem kiemelkedő, sokak szerint a legjobbak közéz tartozik, a Sithek Boszzúja közvetlen előzménye.

- Kirajzás, A Túlélők Keresése: előbbit most olvasom (már nyár óta :S), utóbbival jó sokat fogok várni... (Timothy Zahn)

- Halálosztag, Én, A Jedi: Még semelyiket sem olvastam. Előbbi az első SW horror. Én, a Jedi: Ha Jedi kadémia trilógiát elolvastad, eztmindenképp olvasd el mellé.

- TCW sorozat: A Klónok Háborúja: nagyon jó, sokkal jobb mint a film, Külső Űr: nem rossz, bár nekem elsőre nem tetszett.

- Vadászó Árnyék: nem olvastam, de nagyon sokak szerint azegyik legjobb EU mű. Már régóta vadászom rá.

A régebbi könyvekhez annyira nem értek, bár olvastam párat, kérdezd a régebbi rajongókat.

Egy kérdés: érdekelnek a képregények és a számítógépes játékok is? Ezekből is van jópár munka :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok

Most olvastam el az első Star Wars könyvemet, megosztanám veletek a véleményemet....

 

... Na hát ennyi volt a "kis" véleményem, elnézést ha valakit untattam vele :D

Milyen könyveket ajánlanátok még? Én -ha ezt a sorozatot befejeztem- a Bane trilógiára gondoltam.

 

Én talán egy hónapja olvastam újra. Régen a legjobb könyveknek tartottam őket, ma már kicsit minden más. Közel 100 hazai kiadású SW könyv mellett a Thrawn-trilógia csak egy átlagosan jó a sok közül. Az utóbbi időben nem is egy jobbat olvastam nála - a SWTOR regények mind jobbak. A trilógia zárása pl szerintem nem eléggé kidolgozott, abban a szituban, amiben Luke-ék ott voltak, valamint amiben az Új Köztársaság flottája volt – nos, abból eléggé összcsapott a megmenekülés. Egyedül Rukh szerepe tetszett, az zseniális húzás volt.

 

S hogy mit ajánlok?

 

A Végzetes szövetséget, az Árulást, a Bane-trilógiát, a Vadászó árnyékot, no meg a 6 X-szárnyú könyvet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már könyvek... :)

 

 

A Callista- trilógia: A Jedik gyermekei

 

Nem szívesen mondok negatív véleményt bármilyen SW alkotásról, de itt sajnos közel kerülök ahhoz, hogy elveim sérüljenek. Ugyanis a nevezett könyv véleményem szerint egyáltalán nem öregbíti az EU hírnevét: történetében sem, de leginkább stílusában nem. 450 oldalt néha kínlódás volt olvasni…

 

A története dióhéjban annyi, hogy egy kétséges információ és egy bizonytalan megérzés – nevezetesen a jedik gyermekeinek hajdani búvóhelye - leellenőrzésére Luke és Leiáék útjai különválnak. Luke csapdába esik egy 30 évig szunnyadó birodalmi bázison, míg Leia a Belsavis bolygón keveredik csapdába. Ez eddig még hagyján, de Luke gyakorlatilag az egész könyvön keresztül félholtan vonszolja magát, úgy csinál végig hajmeresztő dolgokat, míg Leiáék története belegabalyodik a Belsavis útvesztőibe. Az új gonosz, a gyerek, Irek képessége SW léptékkel is értelmezhetetlen túlzás, a legeslegnagyobb bajom azonban a történetben Callista szerepe, valahogy ez a szellem-jedi lét (ld. még Leia) már sok nekem, pláne a materializálódott formája. Exar Kunnál még elment, itt nevetséges lett…

 

Mondom a pozitívumokat: a Palpatine szeme – amellett, hogy már megint egy elfeledett birodalmi szuperfegyver – jó ötlet. Ahogy Noé bárkája szerűen összegyűjtik a lényeket, az zseniális. A Belsavis pincéi a Barlang-filmek hangulatát idézték, és elvonatkoztatva létformájától, önmagában Callista karaktere is tetszett. A SW hangulat átjön, a már ismert karakterek megalapozzák azt. A könyv szervesen kapcsolódik a korábbi EU-művekhez

(Thrawn, Jedi-akadémia), de van egy önálló íve is. Ráadásul nem hivatalosan az ún. Callista-trilógia nyitódarabja.

 

Csak sajnos nincs jól megírva. Olyannyira nincs kohézió a mondatok közt, hogy sokszor kézszer kellett olvasni szakaszokat, hogy egyszer megértsem, miről is volt szó. Aztán hogy ez az eredeti szöveg, a fordítás, vagy a tördelés hibája, nem tudom, de néha kínszenvedés volt olvasni. Nem jó a nyelvezete, fél-gondolatokkal, bonyolult környezeti leírásokkal operál. Ráadásul a történetnek címéhez valójában nincs sok köze. Maximum, hogy őket keresték.

 

Belekezdek a folytatásába, talán az jobb lesz…

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is inkább negatívumokat hallottam erről a könyvről, még nem olvastam el, de szerintem nem is fogom. A nem hivatalos trilógia második darabja a Kevin J. Anderson által írt Sötétkard. Az is elég rossz alkotás, de másképpen. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@zilllosarkany:

 

Igen láttam mind a 6 filmet , 7.alatt nem tudom mire gondolsz (Deloreant még nem építettem, így a 2015-2017es VII.részt nehezen láthatom :D)

A Clone wars sorozatot folyamatosan nézem ,bár a legújabb évad elég gyenge már, meg az egész sorozatban elég sok helyen vannak megkérdőjelezhető dolgok.Szerintem hasznosabb lenne ha befejeznék és inkább a III.és IV.rész közötti eseményeket dolgoznák fel, de egy Old Republic mese is biztos jó lenne. Volt egy Clone wars "egész estés rajzfilm" is ha arra gondoltál 7.film alatt ,akkor azt láttam:)

Szeretek hosszú párbeszédeket olvasni ha tartalmasak is, és olyan dolgokat tudok meg belőle ami izgalmas és újdonság.Csata jeleneteket olvasni szerintem nem olyan érdekes mivel azt inkább látni kell mintsem elolvasni, de persze szükség van rájuk, de akkor jó egy csata jelenet ha történik is valami fontos benne nem csak,hogy harcolnak pl: építsenek bele mondjuk egy jó párbeszédet vagy történjen is valami fontos.Én az űr csatákat kedvelem a legkevésbé.

játékok: csak a force unleashedet vittem végig az I.-II.őt (II. elég gyenge volt...) meg a lego SW játékokat, de amúgy nem nagyon játszom.

képregény: ja azt olvasnék, de gépen nem szeretek olvasni, képregényt venni meg nem éri meg mert 10 perc alatt kiolvasom és annyi volt.(bár a szukits által kiadott képregény nagyon szimpatikus, az ilyen igényes kivitelezés a gyengém ,nem értem mért nem lehet a könyveket is ilyen minőségbe kiadni...)

 

Köszi az ajánlásokat mindenkinek!

Szerkesztve: - Attila
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@zilllosarkany:

 

Igen láttam mind a 6 filmet , 7.alatt nem tudom mire gondolsz (Deloreant még nem építettem, így a 2015-2017es VII.részt nehezen láthatom :D)

A Clone wars sorozatot folyamatosan nézem ,bár a legújabb évad elég gyenge már, meg az egész sorozatban elég sok helyen vannak megkérdőjelezhető dolgok.Szerintem hasznosabb lenne ha befejeznék és inkább a III.és IV.rész közötti eseményeket dolgoznák fel, de egy Old Republic mese is biztos jó lenne. Volt egy Clone wars "egész estés rajzfilm" is ha arra gondoltál 7.film alatt ,akkor azt láttam:)

Szeretek hosszú párbeszédeket olvasni ha tartalmasak is, és olyan dolgokat tudok meg belőle ami izgalmas és újdonság.Csata jeleneteket olvasni szerintem nem olyan érdekes mivel azt inkább látni kell mintsem elolvasni, de persze szükség van rájuk, de akkor jó egy csata jelenet ha történik is valami fontos benne nem csak,hogy harcolnak pl: építsenek bele mondjuk egy jó párbeszédet vagy történjen is valami fontos.Én az űr csatákat kedvelem a legkevésbé.

játékok: csak a force unleashedet vittem végig az I.-II.őt (II. elég gyenge volt...) meg a lego SW játékokat, de amúgy nem nagyon játszom.

képregény: ja azt olvasnék, de gépen nem szeretek olvasni, képregényt venni meg nem éri meg mert 10 perc alatt kiolvasom és annyi volt.(bár a szukits által kiadott képregény nagyon szimpatikus, az ilyen igényes kivitelezés a gyengém ,nem értem mért nem lehet a könyveket is ilyen minőségbe kiadni...)

 

Köszi az ajánlásokat mindenkinek!

 

Igen, az a 7. film :) Hát sajnos Magyarországon a képregénykiadás is elég gyér. Igazából virtuális formában van elég sok. (halozsak, jedirend)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok

Most olvastam el az első Star Wars könyvemet, megosztanám veletek a véleményemet. Nem SPOILER mentes úgy ,hogy aki nem olvasta még a birodalom örököseit az csak saját felelősségre.

Kérdezgettem itt ott melyik könyvet érdemes elolvasni, legtöbb helyen a Thrawn trilógia volt a válasz,így erre esett a választásom. Sikerült is beszereznem egy Szukits által kiadott példányt.

Egész érdekesen indult, itt ott olvasgattam is a könyvről véleményeket, az Ysalamirik úgy láttam elég megosztják az embereket, de nekem érdekesek voltak,mondjuk már kicsit bosszantóak is mikor 100oldalon keresztül Luke alig tudott valamit csinálni az erő nélkül.Az öreg klónozott jedi vonal is érdekes.Az űr csaták viszont így leírva nem annyira jók. A másik dolog ami számomra kissé vicces,hogy a könyvből az jön le az embernek ,hogy a galaxis kb. akkora mint Budapest, valahogy mindig összefutnak. Pl: Landonál mikor Luke és Hanék a pajzs mögött találkoznak, na arról nekem kb az jutott eszembe mintha csak a budaörsi mcdriveba beállt volna mögéjük és "jéé ti is épp itt vagytok".A másik ilyen jelenet mikor pont egyszerre kötnek ki Hanék meg Luke is Karrdenál, a hatalmas galaxisba Han is pont ehhez a csempészhez akar menni és Lukot is pont ez kapja el, hát kicsi a világ.:D Viszont a Thrawnos fejezetek tetszettek ,jó a profizmusa ,egyébként ha nem lett volna benne az a jelenet,hogy megöli az egyik emberét aki hibázott, nem is nagyon lehetne rá azt mondani,hogy gonosz mivel csak a saját seregét akarja csak sikerre vinni.

Összefoglalva érdekes könyv volt,de nem volt annyira nagy durranás ,mondjuk gondolom ez csak a felvezető a másik két rész elé (2.részt be is szereztem már), amúgy szerintem ez nem lenne vászonra való tehát ha valamiért ebből akarnának filmet (persze nyilván nem ,mondták is) nem jönne úgy át.

Na hát ennyi volt a "kis" véleményem, elnézést ha valakit untattam vele :D

Milyen könyveket ajánlanátok még? Én -ha ezt a sorozatot befejeztem- a Bane trilógiára gondoltam.

 

A további kötetek még jobbak lesznek a Thrawn-trilógiából.

A Bane könyvek nagyon komor, sötét hangulatúak és karakterközpontúak. De a legjobbak közé tartoznak. Végzetes szövetség, Árulás, A gonosz útvesztője, Sötét Nagyúr, Kirajzás, A túlélők keresése, Luke Skywalker és a Mindor árnyai, Yoda: Sötét találkozó, Jedi- Akadémia trilógia, Thrawn keze. Főleg ezeket ajánlom a jelenleg kapható könyvek közül. A Tomboló Erő az első TFU regényváltozata, míg a Halálosztag egy túlélő horror.

A jelenleg nem kaphatóak közül még A Birodalomárnyait, és a Darth Maul regényt tudom ajánlani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az a 7. film :) Hát sajnos Magyarországon a képregénykiadás is elég gyér. Igazából virtuális formában van elég sok. (halozsak, jedirend)

"7. filmnek" kezelhetjük a TCW sorozat bevezető epizódját is.

Bár az igazi 7. film az Episode 7 lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már könyvek... :)

 

 

A Callista- trilógia: A Jedik gyermekei

 

Nem szívesen mondok negatív véleményt bármilyen SW alkotásról, de itt sajnos közel kerülök ahhoz, hogy elveim sérüljenek. Ugyanis a nevezett könyv véleményem szerint egyáltalán nem öregbíti az EU hírnevét: történetében sem, de leginkább stílusában nem. 450 oldalt néha kínlódás volt olvasni…

 

A története dióhéjban annyi, hogy egy kétséges információ és egy bizonytalan megérzés – nevezetesen a jedik gyermekeinek hajdani búvóhelye - leellenőrzésére Luke és Leiáék útjai különválnak. Luke csapdába esik egy 30 évig szunnyadó birodalmi bázison, míg Leia a Belsavis bolygón keveredik csapdába. Ez eddig még hagyján, de Luke gyakorlatilag az egész könyvön keresztül félholtan vonszolja magát, úgy csinál végig hajmeresztő dolgokat, míg Leiáék története belegabalyodik a Belsavis útvesztőibe. Az új gonosz, a gyerek, Irek képessége SW léptékkel is értelmezhetetlen túlzás, a legeslegnagyobb bajom azonban a történetben Callista szerepe, valahogy ez a szellem-jedi lét (ld. még Leia) már sok nekem, pláne a materializálódott formája. Exar Kunnál még elment, itt nevetséges lett…

 

Mondom a pozitívumokat: a Palpatine szeme – amellett, hogy már megint egy elfeledett birodalmi szuperfegyver – jó ötlet. Ahogy Noé bárkája szerűen összegyűjtik a lényeket, az zseniális. A Belsavis pincéi a Barlang-filmek hangulatát idézték, és elvonatkoztatva létformájától, önmagában Callista karaktere is tetszett. A SW hangulat átjön, a már ismert karakterek megalapozzák azt. A könyv szervesen kapcsolódik a korábbi EU-művekhez

(Thrawn, Jedi-akadémia), de van egy önálló íve is. Ráadásul nem hivatalosan az ún. Callista-trilógia nyitódarabja.

 

Csak sajnos nincs jól megírva. Olyannyira nincs kohézió a mondatok közt, hogy sokszor kézszer kellett olvasni szakaszokat, hogy egyszer megértsem, miről is volt szó. Aztán hogy ez az eredeti szöveg, a fordítás, vagy a tördelés hibája, nem tudom, de néha kínszenvedés volt olvasni. Nem jó a nyelvezete, fél-gondolatokkal, bonyolult környezeti leírásokkal operál. Ráadásul a történetnek címéhez valójában nincs sok köze. Maximum, hogy őket keresték.

 

Belekezdek a folytatásába, talán az jobb lesz…

Jedik gyermekei: erről a könyvről nincs kedvező véleményem. Egy gyenge 2-esre tudom értékelni. Az Alkonybolygótól már évekkel ezelőtt elvette a kedvemet. De ezért nem is nyúlok sem a Sötétkardhoz, sem a Kristálycsillaghoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is inkább negatívumokat hallottam erről a könyvről, még nem olvastam el, de szerintem nem is fogom. A nem hivatalos trilógia második darabja a Kevin J. Anderson által írt Sötétkard. Az is elég rossz alkotás, de másképpen. :D

 

 

Elolvasom mindenképp, utána meg a többit is. Ha már egyszer elkezdtem a kronológiát...

 

A wookipédián viszont azt írják, hogy Callista harcolt Anakin meg Ashoka oldalán a CW-ban. Baszus azt hol kellet volna látnom?? Melyik epizód volt az???

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A wookipédián viszont azt írják, hogy Callista harcolt Anakin meg Ashoka oldalán a CW-ban. Baszus azt hol kellet volna látnom?? Melyik epizód volt az???

Karen Traviss The Clone Wars: No Prisoners c. regényében szerepetek együtt, nem az animációs sorozatban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karen Traviss The Clone Wars: No Prisoners c. regényében szerepetek együtt, nem az animációs sorozatban. :)

 

Meg még a Republic Commando/Imeperial Commando sorozat végén is szerepel.

 

 

Esetleg ki lehetne adni ezt a regényt, Traviss azért nem rossz író az elmondások szerint. :) De csak egyes-egyedül ezt érdemes a TCW-könyvsorozatból.

 

Javaslatot tettem erre is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerinted nekünk érdemes ajánló levelet írni? Mármint, hogy én is küldenek listát. Hmm? :hmm:

Szerintem fölösleges, nagyon nincs más azonkívül, amit Revan ajánlani fog, legalábbis szerintem. :) az NJO-LOTF-FOTJ kiesik, ahogy az X-szárnyúak is. :) A standalone-regényeket meg mind felsoroltuk itt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ajnlom a Han Solo Trilogiat A.C.Crispin a X Szarnyuakat Birodalom arnyai darth maul vadaszo arnyek gonosz utvesztoje sotet nsgyur az allmok bolygoja es ha ezeket elolvastad johetnek az ujjak s ha azok is megvannak akkor kezdheted beszerezni a maradekot mert valoszinu hogz rakattansz a dologra es es nem birod abahagyni >(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Thrawn kotetekre visszaterve mikoriak is angol kiadas 1991 meddig is irta 3 evebe kerult 98 fejezte be az utolsot a fikazoknak uzenem nezzuk mar meg azert hogy akkoriban ki es mit is irt mart azokhoz kepest remekmu

 

ugy ahogy a bane trilogia vagy a TOR trilogia is messzemenoleg jobb mint amit kiadtak melletuk nemdebar :) igy utolag nezve termeszetesen kozepesen eros konyv de amikor elsonek olvastuk szerintem odaig voltunk meg visza es bocs ha valakit sertettem vele

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Thrawn-trilógia mindegyik darabja mestermű, a 2. és 3. részt alig tudtam letenni olvasás közben. A Birodalom örökösei szerintem egy kicsit gyengébb, de hát azt nevezhetjük felvezetésnek. Nekem nem top kedvenc Zahn, de az űrcsatákat mesterien tudja leírni, ez tény. Jók a karakterek, jól szövi a szálakat, szóval nekem, pár hülyeségétől eltekintve, tetszik. A Kirajzás meg még ennél is jobb.

 

Az akkori regények közül szerintem csak a Szökevények veszik fel a versenyt a Thrawn-trilógiával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Thrawn-trilógia mindegyik darabja mestermű, a 2. és 3. részt alig tudtam letenni olvasás közben. A Birodalom örökösei szerintem egy kicsit gyengébb, de hát azt nevezhetjük felvezetésnek. Nekem nem top kedvenc Zahn, de az űrcsatákat mesterien tudja leírni, ez tény. Jók a karakterek, jól szövi a szálakat, szóval nekem, pár hülyeségétől eltekintve, tetszik. A Kirajzás meg még ennél is jobb.

 

Az akkori regények közül szerintem csak a Szökevények veszik fel a versenyt a Thrawn-trilógiával.

 

Lehet elolvasom majd a kirajzást is.

Emlékszem mikor a birodalom örököseiben ott tartottam,hogy a kirajzásról volt szó ,még rá is googliztam erre ,hogy ez mi volt.Aztán láttam,hogy egy komplett könyv szól róla. Egyébként érdekes ez a témakör,hogy mi van az ismert galaxison kívül, de amúgy tényleg mik vannak még ott? több expedíció nem indult? 4000év alatt csak egyszer voltak erre kiváncsiak :D?

 

Amúgy a Thrawn trilógia után szerintem szinte biztos ,hogy a Banet fogom olvasni ,így változatosabb,más idő,más karakterek:D

Szerkesztve: - Attila
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.