Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Már majdnem azt mondtam, hogy a mozgalom képviselői tegyenek egy [AD]-t az aláírásukba, ami Anti-Disneyt jelent, de... Nem akarok olyan lenni, mint annak idején a prequel utálók... De akkor sem tetszik mindaz, ami történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is veled tartok :) Hogy kibéküljek a Disneyvel (kicsi rá az esély) ahhoz az kéne, hogy

- az Episode VII eszméletlen legyen;

- a filmek még egy banthát se merjenek eltörölni az EUból;

- a kész TCW részeket adják ki normális formában!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is veled tartok :) Hogy kibéküljek a Disneyvel (kicsi rá az esély) ahhoz az kéne, hogy

- az Episode VII eszméletlen legyen;

- a filmek még egy banthát se merjenek eltörölni az EUból;

- a kész TCW részeket adják ki normális formában!

- A TCW-ben jól meg lett fogalmazva, hogy akármennyire lehet jó az EP7, ha egyszer hiányzik belőle a lélek. A Disney nem Lucas... :(

- Sajnos szerintem borítékolható, hogy az EU ezen részének vége.

- Ennek én is örülnék, de azért jó lett volna egy mindent elrendező 6. évad. Nem értem a Disney-t...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hasonlóképp nyilatkozok. Ez az egyetlen dolog, ami a Disney-féle SW-t számomra elfogadhatóvá tenné. Ha csak időnként fel-fel bukkanó egy-egy különkiadásban, de folytatódjon a TCW és záruljon le úgy, ahogy annak le kellett volna zárulnia.

 

Azt nem várhatjuk el, hogy az EPVII. ne töröljön ki semmit az EU-ból, de legalább intézze úgy, hogy ne sérüljön sok minden. (Ha csak annyit megtesznek, hogy nem említenek meg egy dátumot, hol járunk, akkor simán megoldható lenne a Lucas-féle EU-ba való integrálása. Az EU rugalmas, meg tudja oldani, persze csak bizonyos határok között.)

 

És igen, ha már ennyi sz*rt kavarnak, akkor az az EVII. olyan legyen, hogy eldobjam az agyam!

 

Sőt, én még követelem vissza a Detourst is, a szívemhez nőtt az elmúlt 1-2 hétben, még ha nem is olyan esszenciális az SW világa szempontjából, azért szerettem volna látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként abban is látszik, hogy a Disney mennyire önhatalmú ezekben a kérdésekben, ugyanis Leland Chee csak egy-két napja vezette be a D-canont, tehát a Detours elkaszálásáról biztosan nem tudhatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként abban is látszik, hogy a Disney mennyire önhatalmú ezekben a kérdésekben, ugyanis Leland Chee csak egy-két napja vezette be a D-canont, tehát a Detours elkaszálásáról biztosan nem tudhatott.

Jó, de azt a szintet a Detoursnak vezette be külön, nem a Disney-nek. Tényleg, milyen durva lenne, ha az új SW filmek egy canon szintre kerülnének a Detoursszal? Az N-Canon alá? Ez lenne a Holokron Őrének legnagyobb húzása! :D

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is veled tartok :) Hogy kibéküljek a Disneyvel (kicsi rá az esély) ahhoz az kéne, hogy

- az Episode VII eszméletlen legyen;

- a filmek még egy banthát se merjenek eltörölni az EUból;

- a kész TCW részeket adják ki normális formában!

Ezeket én is támogatom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjelenik e magyarul Paul S Kemp. Riptide. Crosscurrent.

Denning, Troy.The Joiner King.The Unseen Queen.The Swarm War.

Jedi Healer . Battle Surgeons. Reaves, Michael, Perry, Steve

Jedi Twilight.Street of Shadows. Patterns of Force.The Last Jedi Michael Reaves,Maya Kaathryn Bohnhoff tudja valaki

Szerkesztve: - Hunner
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjelenik e magyarul Paul S Kemp. Riptide. Crosscurrent.

Denning, Troy.The Joiner King.The Unseen Queen.The Swarm War.

Jedi Healer . Battle Surgeons. Reaves, Michael, Perry, Steve

Jedi Twilight.Street of Shadows. Patterns of Force.The Last Jedi Michael Reaves,Maya Kaathryn Bohnhoff tudja valaki

Ezek a könyvek vannak tervben:

http://koztarsasag.gportal.hu/gindex.php?pg=35022511

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjelenik e magyarul Paul S Kemp. Riptide. Crosscurrent.

Denning, Troy.The Joiner King.The Unseen Queen.The Swarm War.

Jedi Healer . Battle Surgeons. Reaves, Michael, Perry, Steve

Jedi Twilight.Street of Shadows. Patterns of Force.The Last Jedi Michael Reaves,Maya Kaathryn Bohnhoff tudja valaki

Zillo megadta, hogy jelenleg mikre vannak érvényes szerződésük.

 

A többiről:

The Joiner King.The Unseen Queen.The Swarm War. Nem látok rá esélyt.

 

Jedi Healer . Battle Surgeons. Jedi Twilight.Street of Shadows. Patterns of Force.The Last Jedi Ezek viszont nagyon esélyesek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Timothy Zahn: Hűség

Egész jó lett, de nem a legjobb. A könyv első harmada remekül indít, de a középső harmadban több laposabb rész is van. A végén megint kiváló. A rohamosztagosok szála az egyik legjobb. Mara részei is nagyon jók lettek. Luke, Han és Leia szála egy kissé érdektelenre sikeredett. A könyvet végig jellemzi a Zahn-tól megszokott tudományosabb, taktikázós, egy kicsit már Star Trek-re hajazó stílus. Marad a Kirajzás a kedvenc Zahn SW regényem, de ez a könyv mindenféleképpen jobb, mint a régebbi Zahn regények többsége.

5/4

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Michael A. Stackpole: Én, a Jedi

 

Eléggé vegyes érzelmeim vannak a nem épp rövid (545 oldal) könyv elolvasása után. A végére, az utolsó fejezetekre megjött a kedvem, azokat nagy lendülettel és beleéléssel tudtam olvasni – addig viszont közel két hétbe telt, míg eljutottam. Nagyon lassú, unalmas részek váltakoznak a néha jól elhelyezett izgalmakkal, de a Jedi akadémiás részt totál feleslegesnek tartom… Ráadásul valahogy az első szám első személy nézőpontja sokáig nem nagyon jött be.

 

Ez a könyv olyan, mint egy nagy olvasztótégely, mint mondjuk filmben az EX2. Corran Horn – aki egyébként a Zsiványosztagos történetek kedvenc hőse számomra – karakterén keresztül gyakorlatilag az EU egy részét újra átélhetjük, a Kevin. J. Andersonos Jedi akadémia kötetek, az X-szárnyú kötetek eseményeit és történéseit ezúttal másik szemszögből látjuk. Horn, mint az Akadémia diákja, illetve Horn, mint a KorSec ügynöke: míg az utóbbi viszonylag új és érdekes, addig az előbbi totál felesleges és erőltetett. Egyszerűen a korábbi történetek megerőszakolásának éreztem Horn jelenlétét a Yavin4-en, s bár tudom, hogy pont ellenkező volt a szándék, mégis idegen volt az egész szitu. Ugyan végigvettünk mindent, ami ott történt, kibővítve a Horn vs. Exar Kun konfliktussal, mégis, mivel Anderson könyveiből teljesen hiányzott Halycon neve, egyszerűen nem tudtam összeilleszteni a kettőt. Mint mikor egy kabátra akarsz még egy kabátot húzni…

 

Aztán a könyv második fele már jó volt. Mikortól Mirax keresése önálló szálat kapott, az Invidioussal, a beépüléssel, Koréliával – onnantól lett igazán jó a könyv. Az író mindig jó volt az űrcsaták ábrázolásában, jól és érthetően ír - ez itt sincs másként -, a nyomozás és játék a Túlélők közt nagyon jó volt. A Halycon vérvonal képességei az energiaelnyeléssel Satele Shanra utalnak vissza - mikor is Revan fénykardját blokkolta -, ez nagyon tetszett, s végre Luke is igazán mesterhez méltón volt bemutatva. Kb. a könyv fele volt az, ami maradéktalanul bejött, a másik része viszont csak erőszakkal. De mivel előbbi volt utóbb, így összességében az emlék pozitív maradt.

 

.

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új infók a Maul regényről. Schreiber együtt dolgozik Luceno-val, hogy a könyv beilleszkedjen a Darth Plagueis könyvhöz.

A könyv állítólag hangulatban a Gladátor című filmre fog emlékeztetni.

 

Érdekes, hogy a Lázadók sorozat 2. kötete, a Han Solo regény 2014. márciusában megjelenhet, míg a Luke regény csak 2015. januárjában.

 

A Kenobi valahogy most jobban érdekel, ideje lenne, hogy kapjon egy borítót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új infók a Maul regényről. Schreiber együtt dolgozik Luceno-val, hogy a könyv beilleszkedjen a Darth Plagueis könyvhöz.

A könyv állítólag hangulatban a Gladátor című filmre fog emlékeztetni.

A Gladiátor a kedvenceim között van, ha hasonlít rá, csak jó lehet. Luceno is segít? Egyre jobb :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Timothy Zahn: Hűség

Egész jó lett, de nem a legjobb. A könyv első harmada remekül indít, de a középső harmadban több laposabb rész is van. A végén megint kiváló. A rohamosztagosok szála az egyik legjobb. Mara részei is nagyon jók lettek. Luke, Han és Leia szála egy kissé érdektelenre sikeredett. A könyvet végig jellemzi a Zahn-tól megszokott tudományosabb, taktikázós, egy kicsit már Star Trek-re hajazó stílus. Marad a Kirajzás a kedvenc Zahn SW regényem, de ez a könyv mindenféleképpen jobb, mint a régebbi Zahn regények többsége.

5/4

 

A Kirajzás nekem is a kedvencem Zahn-tól...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Michael A. Stackpole: Én, a Jedi

 

Én is hasonlóan gondolom, a könyv második fele jobb, mint az első, bár nekem az akadémiás részekkel sem volt problémám, sőt, jobban tetszett, mint Kevin J. Anderson könyvében. Egyedül néha Horn karaktere volt idegesítő, meg több utalás is volt, amit nem mindig értettem (nem olvastam el sajnos az összes X-szárnyúak részt).

 

 

A Kenobi valahogy most jobban érdekel, ideje lenne, hogy kapjon egy borítót.

 

Engem is, J. J. Miller neve szerintem garancia egy jó könyvre. A Knight Errant is tetszett tőle. Kíváncsi vagyok, hogy milyen történetet lehet kitalálni Obi-Wannal, aki nem hagyta el a Tatuint 20 évig. Biztos lesznek buckalakók, jawák, talán Jabba is feltűnik, nem beszélve a Birodalom képviselőiről... fú, de érdekes lesz. :)

 

 

A Gladiátor a kedvenceim között van, ha hasonlít rá, csak jó lehet. Luceno is segít? Egyre jobb :D

 

Anno a Halálosztag nagyon tetszett, így ettől a könyvtől sokat várok, remélem egyszer a Szukits is megjelenteti. Luceno közreműködése meg tényleg emelheti a könyv színvonalát. A kedvenc EU íróm, már alig várom tőle a Darth Plagueist és a Cloak of Deceptiont. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda: Sötét találkozó

 

Végre-valahára kiolvastam az utolsó 2012-es regényt is. Elég vegyesek az érzéseim. Nem rakom spoiler-gomb fül mögé, mert rajtam kívül szinte már mindenki olvasta.

 

A történet végtelenül egyszerű: Yoda meghívást kap Dooku-tól. Kis túlzással szólva ez a sztori van elmesélve több mint 300 oldalon keresztül. Egyes jelenetekről lerítt, hogy időhúzás/helykitöltés céljából íródtak: ilyennek éreztem a kikötő mosdójában a tengerbiológust, a kölyköket a játékteremben, Padmé összes jelenetét. Szerintem a Vjunra való megérkezés is feleslegesen el volt nyújtva.

 

Rátérek a szereplőkre. A szerző, Stewart, akinek ez az egyetlen SW-munkája, Yoda jellemének tanulmányozása során mintha csak az Ep5-öt vette volna alapul. Néha indokolatlan volt a mester marháskodása, bár egyes jeleneteknél tetszett, főleg akkor, amikor a padavanokhoz beszélt. Dooku jóval árnyalatabban van ábrázolva, mint a filmekben. Ezt nem is tudtam mindig hova tenni, hiszen egy Sith-tanítványtól elég meredek, hogy kétségei vannak, s mintha nem lenne velejéig gonosz. Stewart eléggé lerontotta a Dooku-ról kialakult képet. Jut eszembe, a könyvben egy helyen utaltak egy Dooku-klónra. Ilyen hol volt?

 

Az új szereplőkkel nagyrészt elégedett voltam. Scout, minden gyengesége ellenére, szerethető karakter, bár a könyv elején, a próbáknál elég idegesítő volt. Whie, aki EP3-as filmes karakter, kétségeit néha nem értettem, ráadásul elég nonszensz, hogy a mű végén nincs közös jelenet az anyjával. Az álma (látomása) több mint érdekes: ironikus, hogy arra sohasem gondolt, hogy esetleg ellenfele, a Jedi (Anakin) fog áttérni a Sötét Oldalra. Solis, az elhanyagoltabb droid karakterét nem értettem. Ő honnan jött és kihez tartozott? A két Jedi-mester, Maruk és Leem, csak mellékszereplők voltak, így velük nem is foglalkoznék. Örülök, hogy azért egy gran felbukkant a könyvben, szeretem ezt a fajt. Ventress-szel meg voltam elégedve, Stewart tökéletesen visszadta a jellemét.

 

Stewart evilági névadásai néha elég meredekek voltak: francia (Malreux), magyar (Esterhazy, bár ezért piros pont jár tőlem) vagy éppen albán (Enver Hoxha). A 20 BBY-s dátum nem tartható, ez egyértelmű, de a háború elejére szerintem gond nélkül átpakolható.

 

A könyv erősségei a párbeszédek. Különösen a Yoda-Dooku, Scout-Whie és a Palpatine-Windu párbeszédek tetszettek nagyon. A könyv közepén a cselekmény eléggé leül, de a Phindar-állomástól kezdve tetszett minden, bár lehettek volna hosszabb fénykardpárbajok is. Sidious-nak nem sok hiányzott a lebukáshoz. :D

 

3/5

 

A 2012-es sorrendben tehát a következő:

 

1. TOR: Árulás 5/5

2. TOR: Revan 5/5

3. Halálcsillag 4,5/5

4. Halálosztag 4/5

5. TOR: Végzetes Szövetség 4/5

6. Luke Skywalker és a Mindor árnyai 3/5

7. Yoda: Sötét találkozó 3/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Stewart eléggé lerontotta a Dooku-ról kialakult képet. Jut eszembe, a könyvben egy helyen utaltak egy Dooku-klónra. Ilyen hol volt?

Hmmm... Mondhatni teljesen megegyezik a véleményünk a könyvről, talán én egy kicsit kritikusabb voltam vele néhány hónappal ezelőtt. (Valahol hetedik, vagy nyolcadik hónap táján lehet fellelni, ha van kedved elolvasni, szerintem találó lett. :))

 

Dooku-nak nem volt klónja, hanem egy hasonmása, egy doppelgängere, amit az Erőn keresztül idézett meg, de Anakin Skywalker legyőzte. Egyedül a The New Droid Army című gameboyos játékban szerepelt ez az eset és azóta többször is hivatkoztak rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda: Sötét találkozó

 

Végre-valahára kiolvastam az utolsó 2012-es regényt is. Elég vegyesek az érzéseim. Nem rakom spoiler-gomb fül mögé, mert rajtam kívül szinte már mindenki olvasta.

 

A történet végtelenül egyszerű: Yoda meghívást kap Dooku-tól. Kis túlzással szólva ez a sztori van elmesélve több mint 300 oldalon keresztül. Egyes jelenetekről lerítt, hogy időhúzás/helykitöltés céljából íródtak: ilyennek éreztem a kikötő mosdójában a tengerbiológust, a kölyköket a játékteremben, Padmé összes jelenetét. Szerintem a Vjunra való megérkezés is feleslegesen el volt nyújtva.

 

Rátérek a szereplőkre. A szerző, Stewart, akinek ez az egyetlen SW-munkája, Yoda jellemének tanulmányozása során mintha csak az Ep5-öt vette volna alapul. Néha indokolatlan volt a mester marháskodása, bár egyes jeleneteknél tetszett, főleg akkor, amikor a padavanokhoz beszélt. Dooku jóval árnyalatabban van ábrázolva, mint a filmekben. Ezt nem is tudtam mindig hova tenni, hiszen egy Sith-tanítványtól elég meredek, hogy kétségei vannak, s mintha nem lenne velejéig gonosz. Stewart eléggé lerontotta a Dooku-ról kialakult képet. Jut eszembe, a könyvben egy helyen utaltak egy Dooku-klónra. Ilyen hol volt?

 

Az új szereplőkkel nagyrészt elégedett voltam. Scout, minden gyengesége ellenére, szerethető karakter, bár a könyv elején, a próbáknál elég idegesítő volt. Whie, aki EP3-as filmes karakter, kétségeit néha nem értettem, ráadásul elég nonszensz, hogy a mű végén nincs közös jelenet az anyjával. Az álma (látomása) több mint érdekes: ironikus, hogy arra sohasem gondolt, hogy esetleg ellenfele, a Jedi (Anakin) fog áttérni a Sötét Oldalra. Solis, az elhanyagoltabb droid karakterét nem értettem. Ő honnan jött és kihez tartozott? A két Jedi-mester, Maruk és Leem, csak mellékszereplők voltak, így velük nem is foglalkoznék. Örülök, hogy azért egy gran felbukkant a könyvben, szeretem ezt a fajt. Ventress-szel meg voltam elégedve, Stewart tökéletesen visszadta a jellemét.

 

Stewart evilági névadásai néha elég meredekek voltak: francia (Malreux), magyar (Esterhazy, bár ezért piros pont jár tőlem) vagy éppen albán (Enver Hoxha). A 20 BBY-s dátum nem tartható, ez egyértelmű, de a háború elejére szerintem gond nélkül átpakolható.

 

A könyv erősségei a párbeszédek. Különösen a Yoda-Dooku, Scout-Whie és a Palpatine-Windu párbeszédek tetszettek nagyon. A könyv közepén a cselekmény eléggé leül, de a Phindar-állomástól kezdve tetszett minden, bár lehettek volna hosszabb fénykardpárbajok is. Sidious-nak nem sok hiányzott a lebukáshoz. :D

 

3/5

 

A 2012-es sorrendben tehát a következő:

 

1. TOR: Árulás 5/5

2. TOR: Revan 5/5

3. Halálcsillag 4,5/5

4. Halálosztag 4/5

5. TOR: Végzetes Szövetség 4/5

6. Luke Skywalker és a Mindor árnyai 3/5

7. Yoda: Sötét találkozó 3/5

Nekem eléggé tetszett a Yoda, szerintem egy jó könyv. Érdekes párbeszédek, jó karakterek, nem volt vele különösebb bajom :)

 

Első helyen az Árulás? Pacsi :D Sajnos én még a HCS-t a HO-t és a Revant nem olvastam. Most vagyok a Mindor végefelé és nyakamon a kötelező olvasmáy :S. Ez a három könyv még letaszíthatja a Kemp remekművét. Yoda, mint legrosszabb regény :(

Aki már elolvasta 2012 regényeit, az leírná a sorrendet? Csak kíváncsiságból kérdezem.

 

Hmmm... Mondhatni teljesen megegyezik a véleményünk a könyvről, talán én egy kicsit kritikusabb voltam vele néhány hónappal ezelőtt. (Valahol hetedik, vagy nyolcadik hónap táján lehet fellelni, ha van kedved elolvasni, szerintem találó lett. :))

 

Dooku-nak nem volt klónja, hanem egy hasonmása, egy doppelgängere, amit az Erőn keresztül idézett meg, de Anakin Skywalker legyőzte. Egyedül a The New Droid Army című gameboyos játékban szerepelt ez az eset és azóta többször is hivatkoztak rá.

Szóval kőkemény EU :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.