Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Hosszú hónapok után, végeztem "A túlélők keresése"-vel. Nem volt rossz könyv, bár Zahn többi regénye valahogy jobban lekötött. A droidekák feltűnése nem volt zavaró, érdekes, hogy míg Anakin korában, kis túlzással aprították az ilyen droidokat, Luke és Mara rendesen megizzadtak a legyőzésével. :D A geroon-ok kiléte meglepő volt és maga a krimi alaphangulat is rendben volt.

 

Remélem mihamarabb kiadnak valami frisset nálunk is, mert kifogytam a készletből... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hosszú hónapok után, végeztem "A túlélők keresése"-vel. Nem volt rossz könyv, bár Zahn többi regénye valahogy jobban lekötött. A droidekák feltűnése nem volt zavaró, érdekes, hogy míg Anakin korában, kis túlzással aprították az ilyen droidokat, Luke és Mara rendesen megizzadtak a legyőzésével. :D A geroon-ok kiléte meglepő volt és maga a krimi alaphangulat is rendben volt.

 

Remélem mihamarabb kiadnak valami frisset nálunk is, mert kifogytam a készletből... :yeah:

Igen ez a Zahn könyv a többség tetszését nem nyerte el. Nekem mondjuk tetszett. :D

A droidekákkal azért a TCW-ben is megszenvednek. Meg aztán Luke és Mara nem igazán volt hozzájuk szokva.

 

Egy jó darabig nem várható semmi új, se újrakiadás, még mindig nem egyeztek meg a jogtulajjal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem rég, újra elolvastam "A gonosz útvesztője"-t. A könyv vége egyértelműen semmissé teszi a Tartakovsky-féle rajzfilm verziót, ami az EP3 előzményét illeti, mivel teljesen másként történik Palpatine elrablása. Viszont a könyv során többször is utalnak a rajzfilmbeli eseményekre, mint például, Windu dantooine-i akciójára, Yoda, Barriss és Luminara Illumi kalandjára, vagy Anakin és Ventress párbajára a Yavin IV-en...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a retcon. Utólag átformálnak, újraértelmezik vagy teljesen semmissé tesznek korábban elmesélt eseményeket. Vagyis a Gonosz útvesztője időben korábbra, eddig a CW-ben összekapcsolt eseményeket egymástól függetlenné tett, de nem lett meg nem történt. (Na, ez egy cifra mondat lett :D). A TCW is ezt csinálja, nagyjából (illetve az ep1-2-3 is így tett néhány dologgal az ep4-5-6 esetében.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom Lucenonak ezzel az volt a célja, hogy mindenkinek kedvezzen valamennyire.

Egyébként azt olvastam valahol erről a könyvről, hogy az összes EU regény közül ez áll legmagasabb szinten, egyes elemei G canonba tartoznak, ugyanis az író aktívan konzultált Lucas-szal a történet írása folyamán és jó pár elem, gondolat, vagy cselekményszál Lucastól származik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként azt olvastam valahol erről a könyvről, hogy az összes EU regény közül ez áll legmagasabb szinten, egyes elemei G canonba tartoznak, ugyanis az író aktívan konzultált Lucas-szal a történet írása folyamán és jó pár elem, gondolat, vagy cselekményszál Lucastól származik.

Ezek szerint, Lucas mégsem veti meg annyira az EU-t, bár ha valóban személyesen is közre működött a könyv egyes elemeinek megalkotásában, érdekes lesz, miként viszi át ezt az egészet a TCW-be. Ha a sorozat utolsó részei közvetlenül az EP3 előtt játszódnak, az sem kizárt, hogy "A gonosz útvesztője"-t filmesíti meg, kisebb nagyobb eltérésekkel. Máskülönben a saját munkáját tenné semmissé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint, Lucas mégsem veti meg annyira az EU-t, bár ha valóban személyesen is közre működött a könyv egyes elemeinek megalkotásában, érdekes lesz, miként viszi át ezt az egészet a TCW-be. Ha a sorozat utolsó részei közvetlenül az EP3 előtt játszódnak, az sem kizárt, hogy "A gonosz útvesztője"-t filmesíti meg, kisebb nagyobb eltérésekkel. Máskülönben a saját munkáját tenné semmissé.

Ha egyáltalán beleveszi. A sorozat akár Cato Neimoidia ostromával is véget érhet.

Bár annak örülnék a legjobban, ha a TCW utolsó epizódjai egy az egyben A gonosz útvesztője adaptációja lenne. :D

 

A másik ilyen amibe beavatkozott aktívan az a The Force Unleashed, pl az Uralkodó szerepeltetése kifejezetten Lucas akarata volt, illetve volt valami, amit határozottan nem engedélyezett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egyáltalán beleveszi. A sorozat akár Cato Neimoidia ostromával is véget érhet.

Bár annak örülnék a legjobban, ha a TCW utolsó epizódjai egy az egyben A gonosz útvesztője adaptációja lenne. :D

Ez is lehetséges, bár én jobban örülnék a Dzséjt által felvázolt lehetőségnek, főleg, ha Ahsoka szemszögéből látnánk az eseményeket. Bár nem tudom, miként lehetne a lányt beleszőni a Gonosz Útvesztőjébe, mert még csak említést sem tesznek rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is lehetséges, bár én jobban örülnék a Dzséjt által felvázolt lehetőségnek, főleg, ha Ahsoka szemszögéből látnánk az eseményeket. Bár nem tudom, miként lehetne a lányt beleszőni a Gonosz Útvesztőjébe, mert még csak említést sem tesznek rá.

Úgy, hogy ő teljesen mást csinál, aminek nincs köze azokhoz az eseményekhez, legfeljebb megemlítik, hogy Ahsoka megy erre a küldetésre, Anakin és Obi-Wan meg Cato Neimoidiára. Innét mindenki tudná, hogy elkezdődtek a könyvbeli események.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy, hogy ő teljesen mást csinál, aminek nincs köze azokhoz az eseményekhez, legfeljebb megemlítik, hogy Ahsoka megy erre a küldetésre, Anakin és Obi-Wan meg Cato Neimoidiára. Innét mindenki tudná, hogy elkezdődtek a könyvbeli események.

Igy igaz.

Ha esetleg Ahsokát életben hagynák a sorozat végéig, akkor ki lehetne térni arra is, hogy a 66-os parancs idején hol volt és túlélte-e?

Bár, ha Ahsoka életben maradna, akkor az egy kicsit bezavarna az EP3 képbe, mert így Anakin felháborodása teljesen jogos alapot kapna, amikor a Tanács nem adja meg neki a Jedi Mester címet a Jedi Tanácsba való beválasztáskor.

 

Egyébként én nyáron olvastam a könyvet újra és úgy vélem teljesen elképzelhető, hogy Ahsoka máshol van, vagy éppen Cato Neimoida más részét ostromolja Rex-szel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik mégis csak a Sith mahináció volt a Deathtroopers zombijainak hátterében, erről az előzmény regény a Red Harvest borítója élénken tanúskodik. :)

 

http://www.starwars.com/vault/books/redharvest/index.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan nem regény, de ez simán kéne:

Igazán jól néz ki :(

 

2011-ben Amerikában újra kiadják A Birodalom örököseit keményfedelesben és tartalmazni fog egy új Thrawn novellát is.

A novella érdekelne külön, remélhetőleg felkerül valahova.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem feltétlenül, inkább a sz*mét jogtulaj hagyja abba a sz*métkedést a Szukitscsal.

Nem ártana, ha megállapodnának. :D

Amúgy a lentebbi hsz-t nem konkrétan neked szántam, csak a múltkor kaptam egy szemrehányás-félét, hogy ha tudnék angolul, nem kellene a Star Wars regényekben nem dúskáló hazánkat szidnom...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Mindkettő érdekel, viszont ide tuti nem jutnak el, csak sokára. Mondjuk előbb-utóbb úgyis fejleszteni kell az angolom, szóval majd eredetiben olvasom el :) Utóbbi előbb fog sikerülni, mint az előbbi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még megpróbálok bizakodni. Talán jövőre már rendeződik a helyzet. Szerintem, ha 2013-ig nem történik semmi, akkor már én is elkezdek azon gondolkodni, hogy angolul szerzem be a könyveket.

Egyébként a Choices of One-ban ott lesz Thrawn mindenféleképpen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.