Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Végre én is végeztem a Bane-trilógia 1. részével. Tényleg nagyszerű könyv, annak ellenére, hogy Karpyshyn merőben más stílusban ír, mint Zahn, Luceno és társai. Szépen leírja, milyen érzés Sith-nek lenni, hogy mi motiválja őket, mit miért tesznek és gondolnak úgy, ahogy.

 

Phobos remek párhuzamokat írt Bane és Anakin kapcsán, amik közül nekem is feltűnt 1-2...

Mindketten elpusztították azt a rendet, amiben addig hittek.

Mindketten megölték egykori mesterüket (igaz, Anakin jóval később).

Anakin a Jedik, Bane a Sith-ek szemében volt egyfajta kiválasztott, aki végül várakozásaikkal ellentétben elárulta őket.

A végét sem éreztem elkapkodottnak, bár az igaz, hogy gyorsan elvarrták a szálakat. Örültem volna, ha Githany lesz Bane tanítványa, Zannah behozatala a végén már erősen elkapkodottnak tűnt. Bane és Githany közt szerelmi kapcsolat is volt, úgyhogy nem biztos, hogy működött volna a mester-tanítvány szerep, de egy próbát megért volna.

A vége érdekes volt, amint szemtanúi lehettünk, Bane miként ülteti el azokat a magokat, amik Palpatine korában fognak kivirágzani. Sokkal jelentőségteljesebbé válik Palpatine Ep3-as mondata, miszerint "Végre megint a Sith-ek uralkodnak a Galaxisban!".

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre én is végeztem a Bane-trilógia 1. részével. Tényleg nagyszerű könyv, annak ellenére, hogy Karpyshyn merőben más stílusban ír, mint Zahn, Luceno és társai. Szépen leírja, milyen érzés Sith-nek lenni, hogy mi motiválja őket, mit miért tesznek és gondolnak úgy, ahogy.

 

Phobos remek párhuzamokat írt Bane és Anakin kapcsán, amik közül nekem is feltűnt 1-2...

Mindketten elpusztították azt a rendet, amiben addig hittek.

Mindketten megölték egykori mesterüket (igaz, Anakin jóval később).

Anakin a Jedik, Bane a Sith-ek szemében volt egyfajta kiválasztott, aki végül várakozásaikkal ellentétben elárulta őket.

A végét sem éreztem elkapkodottnak, bár az igaz, hogy gyorsan elvarrták a szálakat. Örültem volna, ha Githany lesz Bane tanítványa, Zannah behozatala a végén már erősen elkapkodottnak tűnt. Bane és Githany közt szerelmi kapcsolat is volt, úgyhogy nem biztos, hogy működött volna a mester-tanítvány szerep, de egy próbát megért volna.

A vége érdekes volt, amint szemtanúi lehettünk, Bane miként ülteti el azokat a magokat, amik Palpatine korában fognak kivirágzani. Sokkal jelentőségteljesebbé válik Palpatine Ep3-as mondata, miszerint "Végre megint a Sith-ek uralkodnak a Galaxisban!".

 

 

A könyv végével kapcsolatban. Karpyshynnak alkalmazkodnia kellett a Jedi vs Sith 6 részes képregényhez. Nagyon sok jelenetet a képregényből átültetett a regénybe is.

A folytatásokban már nem kellett figyelembe venni más történeteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvannak a Szukits-os Sw címek.

 

A következő kötetek várhatók az elkövetkezendő években:

Drew Karpyshyn: Rule of Two

Drew Karpyshyn: Dynasty of Evil

Michael A. Stackpole: I, Jedi

Sean Williams: The Force Unleashed

Joe Schreiber: Death Troopers

Sean Williams: The Old Republic - Fatal Alliance

Paul S. Kemp: The Old Republic - Deceived

Sean Stewart: Yoda - Dark Rendezvous

Matthew Stover: Luke Skywalker and the Shadows of Mindor

Michael Reaves and Steve Perry: Death Star

Timothy Zahn: Allegiance

 

A jelenlegi állás szerint ez lesz a megjelenési sorrend is.

Pontos időpontok még nincsenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó hírek. Végre megmozdult valami.

 

Végeztem a Bane-könyvvel én is. Nagyon olvasmányosan van megírva és marha izgalmas. Gyakorlatilag a Sith-gondolkodás mutatja be. A végét én is furcsáltam. A durva hogy ezer évig kellett várni Palpira. Addig egy Sith-nek sem jutott ezébe megbuktatni a Köztársaságot és kiírtani a Jediket?

 

 

Eröltetett-nek éreztem hogy a Ruusan-on talál egy kislányt tanítványnak. A Sith-csaj meg megérdemelte a halált.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eröltetett-nek éreztem hogy a Ruusan-on talál egy kislányt tanítványnak. A Sith-csaj meg megérdemelte a halált.

 

Eredetileg is ott találkozott a későbbi tanítványával. A képregényben is így volt. Attól pedig nem térhetett el. Csak a további 2 kötetét írhatta szabadon.

 

 

Még ajánlom figyelmedbe az összehasonlításomat is decemberből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Eredetileg is ott találkozott a későbbi tanítványával. A képregényben is így volt. Attól pedig nem térhetett el. Csak a további 2 kötetét írhatta szabadon.

 

 

Még ajánlom figyelmedbe az összehasonlításomat is decemberből.

 

 

Elolvastam. Nagyon jó meglátások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ötöt biztosan megveszek, hárman még gondolkodok.

 

Egyébként a 14 könyvből amire a Szukits szerződést kötött, ez esetben még hiányzik kettő.

A másik kettő újrakiadás lesz, a Thrawn keze duológia, de most azzal nem foglalkoznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez remek hír! :yeah: Akkor jobb, ha már most elkezdek gyűjteni ezekre a könyvekre, nálam mindegyik vevős lesz. Az pedig külön öröm, hogy a Thrawn Keze-duológiát is újra kiadják, már nagyon rég óta el akartam olvasni azt a két könyvet.

Egyébként ezek a könyvek még idén megjelennek, vagy nincs évhez kötve a kiadások határideje?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig kezdhetnék ezzel :( De azért jó, hogy jönnek majd új könyvek.

 

Hát ha tartják ezt a sorrendet, akkor az Allegiance nagyon soká jön sajnos. Én se értem, miért van a végén. de hátha módosítják időközben.

 

Ez remek hír! :yeah: Akkor jobb, ha már most elkezdek gyűjteni ezekre a könyvekre, nálam mindegyik vevős lesz. Az pedig külön öröm, hogy a Thrawn Keze-duológiát is újra kiadják, már nagyon rég óta el akartam olvasni azt a két könyvet.

Egyébként ezek a könyvek még idén megjelennek, vagy nincs évhez kötve a kiadások határideje?

A Thrawn kezére még várnod kell, egyelőre csak újakat akarnak hozni.

Idén a Darth Bane 2. és 3. része biztos jön. Talán még 1-2. Egy évben 2, 3 vagy max csak 4 könyvre lehet számítani.

A Rule of Two-ról még annyit, hogy április előtt biztos nem jön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Thrawn kezére még várnod kell, egyelőre csak újakat akarnak hozni.

Idén a Darth Bane 2. és 3. része biztos jön. Talán még 1-2. Egy évben 2, 3 vagy max csak 4 könyvre lehet számítani.

A Rule of Two-ról még annyit, hogy április előtt biztos nem jön.

A lényeg, hogy minden évben legalább 2-3 SW könyvvel leszünk gazdagabbak, ami nagy előrelépés az elmúlt néhány év után. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hali, egy kis segítség kéne. Keresem magyarul James Luceno-tól a Dark Lord-ot de akárhol néztem eddig sehol nem rendelhető és használtkönyveseknél se jártam sok sikerrel. Ha tud valaki új vagy jó állapotban lévő eladó példányról dobjon már egy üzit plíz. Angolul rongyosra olvastam már de mégiscsak jó lenne az a magyar :para:

Köszi

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hali, egy kis segítség kéne. Keresem magyarul James Luceno-tól a Dark Lord-ot de akárhol néztem eddig sehol nem rendelhető és használtkönyveseknél se jártam sok sikerrel. Ha tud valaki új vagy jó állapotban lévő eladó példányról dobjon már egy üzit plíz. Angolul rongyosra olvastam már de mégiscsak jó lenne az a magyar :para:

Köszi

E-Book -ban is jó lenne?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.