Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Félek, hogy később a nagyobb forgalmazók, mint az Alexandra is megunják ezt.

Nem hiszem. Náluk nem lehet előrendelni a Szukits könyveket, csak megjelenés után.

Persze elképzelhető, hogy nekik sem tetszik a klubkönyvesdi, aztán nem vesznek be egyetlen Szukitsos könyvet sem. Majd meglátjuk mi lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első 50 oldal alapján máris sokkal mozgalmasabb A jövő látomása, mint elődje. Az az érzésem, hogy A múlt kísértete lényegében egy nagyon hosszú felvezetés volt csak, a történet java csak most jön.

 

Azon azért mosolyogtam, hogy Artu a kis rakétái helyett Luke segítségével "mássza" a sziklát. :D Zahn érthető okok miatt ekkor még nyilván nem láthatta az Ep2-3-at, így elnézem neki a bakit. :P

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első 50 oldal alapján máris sokkal mozgalmasabb A jövő látomása, mint elődje. Az az érzésem, hogy A múlt kísértete lényegében egy nagyon hosszú felvezetés volt csak, a történet java csak most jön.

 

Azon azért mosolyogtam, hogy Artu a kis rakétái helyett Luke segítségével "mássza" a sziklát. :D Zahn érthető okok miatt ekkor még nyilván nem láthatta az Ep2-3-at, így elnézem neki a bakit. :P

 

 

Lehet, hogy leszerelték a kis rakétáit időközben. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na elmondom mi lesz gy hejjen lesz az oszes STAR WARS konyv ezaltal jobban latjak menyi fogy es azonnal megkapjak a penzuket nem 3-5 honappal kesobb ezaltalsokkal hamarabb tudnak uj konyvet kiadni es sokkal hamarabb jelenek meg az ujdonsagok.

es most oszinten nem tokmindegy kitol rendeled ha mar 5000 ft felet ingyenes a kiszalitas a vateran meg mindenki mas is hozajut olcsobban egy fel ev mulva

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könnyen elsülhet az a visszájára is. Nem minden fogyasztó örül ennek. Sok morgolódást hallottam. Már most sok ember van, aki nem veszi meg a klubkönyvet. Sok olyat is hallottam, hogy erősen elgondolkodnak azon, hogy megvegyék-e, ha csak náluk lesz kapható.

Szerintem a többség hozzá volt szokva, hogy az elmúlt években kedvezményesen vettek könyvet, vagy személyesen könyvesboltban. Az is elképzelhető, hogy az adott könyvből csak fele, vagy negyed annyit tudnak kiadni, és így a várt pénzösszeg nem lesz meg.

Szerintem hagyniuk kéne ezt a klubkönyvesdit a fenébe. Csinálják azt, hogy beteszik normális terjesztésbe a könyveket, de a készletnek csak a 10-20%-át. Így a többség náluk marad és legalább meglesz az első vásárlós vevők előnye is, hogy kedvezményesen, vagy akárhogy, ahogy addig szokták, megvehetik a könyveket.

A webshopjuk kedvezményein is javítani kéne még mindig. Legyen az előrendelési kedvezmény 25-30%, minden régebbi könyvre pedig 15-20%.

Így már életképesebb lesz a rendszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könnyen elsülhet az a visszájára is. Nem minden fogyasztó örül ennek. Sok morgolódást hallottam. Már most sok ember van, aki nem veszi meg a klubkönyvet. Sok olyat is hallottam, hogy erősen elgondolkodnak azon, hogy megvegyék-e, ha csak náluk lesz kapható.

Szerintem a többség hozzá volt szokva, hogy az elmúlt években kedvezményesen vettek könyvet, vagy személyesen könyvesboltban. Az is elképzelhető, hogy az adott könyvből csak fele, vagy negyed annyit tudnak kiadni, és így a várt pénzösszeg nem lesz meg.

Szerintem hagyniuk kéne ezt a klubkönyvesdit a fenébe. Csinálják azt, hogy beteszik normális terjesztésbe a könyveket, de a készletnek csak a 10-20%-át. Így a többség náluk marad és legalább meglesz az első vásárlós vevők előnye is, hogy kedvezményesen, vagy akárhogy, ahogy addig szokták, megvehetik a könyveket.

A webshopjuk kedvezményein is javítani kéne még mindig. Legyen az előrendelési kedvezmény 25-30%, minden régebbi könyvre pedig 15-20%.

Így már életképesebb lesz a rendszer.

Az a legfőbb baj, hogy előrendeléskor tényleg max. csak 10 % kedvezményt adnak, a postaköltség annyira nem is vészes, 5000 ft felett már nincs is (ami viszont nagyon kedvező). 20-25 %-os előrendelési kedvezménynek örülnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami még szerintem jó kérdés, azzal, hogy ezek a könyvek csak és kizárólag a kiadó honlapján keresztül elérhetőek, hányan lehetnek, akik a megjelenésről se szereznek így tudomást. Szerintem sokan vannak, akik már nem jutnak el odáig, hogy pl. a Szukits honlapról magáról tájékozódjanak, az átlagos olvasónak (mondjuk aki nem bújja már reflexszerűen a szakavatott oldalakat/fórumokat) a fő netes tájékozódási pontok inkább a nagyobb terjesztők webes felületei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami még szerintem jó kérdés, azzal, hogy ezek a könyvek csak és kizárólag a kiadó honlapján keresztül elérhetőek, hányan lehetnek, akik a megjelenésről se szereznek így tudomást. Szerintem sokan vannak, akik már nem jutnak el odáig, hogy pl. a Szukits honlapról magáról tájékozódjanak, az átlagos olvasónak (mondjuk aki nem bújja már reflexszerűen a szakavatott oldalakat/fórumokat) a fő netes tájékozódási pontok inkább a nagyobb terjesztők webes felületei.

Igen erről van szó.

Reklámozni kéne őket a könyvek hátuljában. Érdekes, hogy a Warhammer, 40k, és a Predator könyveknél volt ilyen reklám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukits honlapján lehet szavazni, hogy milyen SW sorozatokat olvasnánk.

Ahhoz előbb nem ártana ismernem ezen sorozatok tartalmát. Ha valaki le tudná írni röviden, magyarul, azt megköszönném, mert a wookieepediás írásokkal sajnos nem sokra megyek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahhoz előbb nem ártana ismernem ezen sorozatok tartalmát. Ha valaki le tudná írni röviden, magyarul, azt megköszönném, mert a wookieepediás írásokkal sajnos nem sokra megyek.

csak röviden:

TOR: egyértelmű, ezt szerintem kár választani, mert már úgy is fenn van a listán.

Republic Commando: a Delta-osztag történeteit meséli el, nagyon jók

Coruscant Nights: a Birodalom első napjaiban játszódik, szereplői kötődnek a Darth Maul: vadászó árnyék c. műhöz (szerző: Michael Reaves)

Hand of Judgement: két Zahn-regény, birodalmi rohamosztagosokról szól

New Jedi Order: Yuuzhan vong-háború, ezt ne válaszd :)

Crosscurrent: ez egy regény, nem tudom, miről szól

félbehagyottak: nem tudom, hogy mire gondolnak (Fejvadász háborúk esetleg?)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Republic Commando sorozatra szavaztam.

Megnéztem, a Hand of Judgement az Allegiance-t és a Choices of One-t jelenti ha minden igaz. E kettő közül az előbbit mindenképp kiadják (ugye?), remélem a másikat is. Bár senki se szavazott erre; gondolom nem tudják, hogy pontosan melyik könyveket jelenti a megnevezés. Én úgy vélem, hogy bármilyen SW könyvek jelennek is meg, venni fogják mint a cukrot (most csak az Alexandra TOP listájából indulok ki), így az Allegiance is "sikeres" lesz és a csak kiadják a másik könyvet is (függetlenül a szavazás eredményétől), hisz csak két regényes a sorozat.

Egyébként meg bármilyen SW könyv jöhet, bár a józan ész velem is azt mondatja, hogy a New Jedi Order sorozatba nem kéne belekezdeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De honnan a fenéből szedték, hogy a két Zahn könyv Hand of Judgemant? Egy helyen valahol olvastam, hogy így hivatkoznak rá, se máshol nem láttam.

És az is fura, hogy Zahn szavazásra bocsátják.

És nincs ott a The Force Unleashed.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért remélem, hogy ennek a szavazásnak nem az a lényege, hogy ezek közül csak 1 sorozat kerül kiadásra. Én mindegyiket szívesen olvasnám - kivéve a New Jedi Ordert (arról nem sok jót hallottam, ráadásul a tartalma alapján nem alaptalanul), de a félbehagyottaknak is csak akkor lenne értelme részemről, ha az elődjeiket is kiadnák, ami nem hiszem, hogy beleférne az ütemtervbe, főleg a számos friss regény mellett, amikkel a Szukits úgy, ahogy igyekszik tartani a lépést. Én a TFU 2-3 kiadásában nem igazán kételkedem, az 1. rész valószínűsíthető sikere után (hiába klubkönyv), szinte biztosra veszem, hogy megjelennek.

Úgyhogy remélem, ezzel a szavazással csak azt akarják eldönteni, milyen sorrendben kezdjenek bele ezekbe a sorozatokba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az NJO-t sokan szidják, de attól még sok embert érdekelhet is, akár azért, mert szeretnék saját szemükkel olvasni, hogy mi osztja meg ennyire az SW-könyveket olvasók táborát, akár más miatt. Pl. engem is érdekel, pedig már a tartalma alapján bővelkedik SW-idegen elemekben. Attól függetlenül még lehetnek jó könyvek, eddig még nem sok olyan regényt olvastam (inkább mondjuk azt, hogy egy kezem is sok hozzá, hogy ezeket megszámoljam), amikben nincsenek, szerintem, SW-idegen dolgok leírva (még a Bane-sztoriban is). Számomra sokkal inkább a NJO jöjjön, mint egy újabb klónos sztori, de megjegyzem, hogy ízlések és pofonok... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.