Ugrás a kommentre

Ősi Idők


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Ehj, a huttok nem változtak, ahogy a palotákban a megpróbáltatások sem. :D

Aztaaa, hogy ez mennyire hangulatos egy játék. :o És milyen jópofa, hogy a hősnőnk megküzdött egy dejarik bábuval. :D Mármint azzal a lénnyel, ami abban a játékban is van. :) Kár, hogy nem fogok tudni vele játszani. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én is sajnálom. Mostanában a huttokkal kapcsolatban nézegettem körül. Egy szerepjátékban megkedveltem őket, valahogy tetszenek ezek a bűnözők. Persze ugyanúgy undorítók.

A TCW regényváltozatát olvastad? Magyarul is megjelent, nagyon jó betekintést nyer a hutt gondolkodásmódba, meg sok minden másba is. Én meg időközben a Tatooine élővilágában mélyedtem el. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én muunt lazán elfogadom hogy lehet sith, de sith aki bith... bitheket zenészként tudom csak elképzelni nem sithként :D

Néha ebbe a topikba is betérek, bár a sztorik java részét nem ismerem, de most olvastam egy dolgot, amit érdekesnek találok, ugyanis valamikor régen olvastam a bith népről, hogy nagyon békések :) Így ez valóban elég vicces :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néha ebbe a topikba is betérek, bár a sztorik java részét nem ismerem, de most olvastam egy dolgot, amit érdekesnek találok, ugyanis valamikor régen olvastam a bith népről, hogy nagyon békések :) Így ez valóban elég vicces :D

Igen, viszont a képen szerintem nagyon jól néz ki. Azért ilyenkor (de csak ilyenkor) sajnálom, hogy nem amerikai vagyok, milyen jó lehet ott SW fannak lenni, a könyvek mellett vadonatúj képregények, Star Wars Insider stb. stb. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Durva dolgokra rá tud találni az ember, ha mélyebbre ás bizonyos dolgok után... Waru nyomán elindulva... Daniel Wallace, aki többféle kézikönyvet is írt a Star Warshoz, Warura a blogján mnggal-mnggalként hivatkozik, amely egy értelmes, folyadékszerű teremtmény. Keletkezésük eredetét egyelőre homály fedi, de sokan az Ismeretlen Régiókban, mint például a chissek úgy gondolják, hogy egy másik dimenzióból kerültek ide. Az Égiek is létrehoztak egy hiperűr anomáliát, amely két részre osztotta a Galaxist, a már jól ismert, hagyományos és sűrűn lakott részre és az Ismeretlen Régiókra. Talán így akartak védekezni a mnggal-mnggalok ellen, ugyanis képesek átvenni a hatalmat más teremtmények felett ezért rendkívül veszélyesek. (Kicsit a Pókember szimbiótáira emlékeztet engem.) Bár egyelőre hivatalos forrásból nem erősítették meg Waru és a mnggal-mnggalok közötti kapcsolatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A rakghoulok uyge nem az élőhalottak kategóriájába tartoznak? Úgy tudom nem.

Ez a Halálosztag zombijairól jutott eszembe.

Szerintem nem, bár technikailag eléggé hasonlítanak rájuk. Ám most olvasom, hogy a TOR-ban szerepelnek a nekghoulok, amelyek a rakghoulokból fejlődtek ki és sokkal intelligensebbek és képesek beszélni. Talán van visszaút a rakghoul állapotból? :o

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy most kutatgatok, hát...kétségtelen, hogy rengeteg dolog derült fényre az utóbbi időben, amire régóta választ kerestünk. Főleg a TOR miatt, de egyén okokból is. Egyébként ez szerintem talán amolyan rakghoul evolúció féleség is lehet, amiben nem feltétlenül alakulnak vissza az érintettek az eredeti állapotukban. De lehet a kettő egybefolyik, mint a Duna, meg a Tisza, és így egyszerre valósul meg mindkettő. Reméljük több infó jön erről. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy most kutatgatok, hát...kétségtelen, hogy rengeteg dolog derült fényre az utóbbi időben, amire régóta választ kerestünk. Főleg a TOR miatt, de egyén okokból is. Egyébként ez szerintem talán amolyan rakghoul evolúció féleség is lehet, amiben nem feltétlenül alakulnak vissza az érintettek az eredeti állapotukban. De lehet a kettő egybefolyik, mint a Duna, meg a Tisza, és így egyszerre valósul meg mindkettő. Reméljük több infó jön erről. :D

Hát, most hogy belegondolok, sokkal valószínűbb, hogy igazad van, ugyanis azok, akik átalakultak, azóta valószínűleg már rég halottak, ezek pedig generáción át született rakghoulok és már semmi közük az emberekhez, vagy akármik is voltak előtte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre nem tudom, hogy miért nem készítettek új részt, de talán az is benne lehet a dologban, hogy bizonyos dolgokat még nem írtak meg, elvégre a részek egy része a már korábban ismert történetek újbóli elmesélése volt. Engem leginkább az utolsó rész érdekel, miszerint felfedezik az Erőt a Tythonon, de erről ugye leghamarabb a Dawn Of The Jedi című képregénysorozatban lesz szó, gondolom ezt sem akarták elrontani holmi spoilerekkel. Vagy ki tudja, lehet Gnost Dural meghalt egy Sith támadásban. :D Persze csak viccelek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem, bár technikailag eléggé hasonlítanak rájuk. Ám most olvasom, hogy a TOR-ban szerepelnek a nekghoulok, amelyek a rakghoulokból fejlődtek ki és sokkal intelligensebbek és képesek beszélni. Talán van visszaút a rakghoul állapotból? :o

Azért gondoltam, hogy közük lehet az élőhalottakhoz, mert a rakghoul szóban ott a ghoul. Számtalan más fantasy-univerzumban ők az élőhalott hullazabálók. Hasonló a testük mérete is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért gondoltam, hogy közük lehet az élőhalottakhoz, mert a rakghoul szóban ott a ghoul. Számtalan más fantasy-univerzumban ők az élőhalott hullazabálók. Hasonló a testük mérete is.

Meg a mentalitásuk is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyire én ismerem a rakghoulokat (KotOR képregény), nekem elég élőhalott-szerűnek tűnnek. Agyatlan, hús-vér "droidok", akiket csak a kaja, illetve annak legyilkolása érdekel.

Ez így van, bár a Muur talizmán életre tudott kelteni ilyeneket és azok követték Muur minden parancsát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, ilyen szempontból persze, hogy nem azok. :)

Bár szerintem az élőhalott definíciója nem feltétlenül azt jelenti, hogy egy lény meghalt, majd újra életre kelt. Jelentheti azt is, ahogy a zombik, vagy jelen esetben rakghoulok emberi/értelmes mivolta elpusztul (meghal), a tudatuk fölött pedig átveszi az uralmat a kór (ami itt a Muur talizmán volt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez nekem elég nyakatekert magyarázatnak tűnik. Akárhogy is kutatgatsz ilyen verziót nem egyszerűen találsz.

Az élőhalott, mindig is egy varázslat, által felélesztett lélektelen holttestet, jelent. Amit te mondasz az a zombie, ami kór által is terjedhet, bár ennek mai fogalma elég modern, és újkeletű. A Muur talizmán inkább a két módszernek a keveréke, de mégis egyik sem. A rakghoul rakghoul, azért rakghoul, nem pedig élőholt, vagy zombi. De ez csak az én véleményem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha jól tudom, nem haltak meg, hanem csupán átalakultak és ezért nem lehet őket élőhalottnak nevezni. :)

 

Őket hívjuk zombiknak :) Manapság az a baj ezzel hogy a zombit és az élőhalottat nagyon összemosták, sokszor a zombikat le élőhalottazzák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor tisztázzuk, az élőhalott az aki már visszafordíthatatlanul meghalt, de ennek ellenére mégis észrevehető életjeleket mutat, valami varázslat vagy (a mai filmekben) valamilyen biológiai kísérlet útján.

A rakghoulok az átváltozás előtt nem haltak meg, tehát nem is élőhalottak.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.