Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Itt most főleg olyanra gondoltam, hogy turián jelvények, mátriáka írás.....Azt se tudom, hogy mennyire számít az, hogy a végén az összes meglegyen, mert akkor ezekkel a feltápozott karakterekkel vissza kell mennem.

Szerintem semmit sem számít, vagy ha igen, még nem tudok róla, mert sosem volt türelmem összeszedni az összeset. Bár lehet, hogy kinyit néhány extrát második az újabb végigjátszásnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de honnan van? Még sosem hallottam :D

Nem kellett volna kiírnom, ez ment egész este a fejemben, és nem tudtam aludni... :D

 

De közben eszembe jutott, egy király ötlet, hogy szerintem a ME3-ba belerakhatnának egy olyan cuccot, ami mindenki végigjátszását megírja könyv formában, csak azokat a küldetéseket belerakva, amiket végigcsináltál, meg azokkal a válaszokkal (illetve jó/rossz cselekedetekkel) amiket mondtál/elkövettél. És a végén, vagy kinyomtatod, vagy megrendeled a Te változatodat az EAtől, vagy ilyesmi, és bármikor végigolvashatod. És van egy jó kis Mass Effect könyved, amir Te ccsináltál. Szerintem NAGYON jó ötlet, és egyáltalán nem megvalósíthatatlan...

Szerkesztve: - Jinx Lumos Joke
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én piszok kíváncsi vagyok, hogy a harmadik részre milyen sztorialapot ( mármint küldetésrendszert) fognak összedobni. :D Lehet, hogy lesznek galaxison kívüli küldetések is? :D Nomeg érlelődik bennem egy olyan felvetés, hogy mi van ha a Cerberus és az Árnybróker...no nem is folytatom tovább :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én piszok kíváncsi vagyok, hogy a harmadik részre milyen sztorialapot ( mármint küldetésrendszert) fognak összedobni. :D Lehet, hogy lesznek galaxison kívüli küldetések is? :D Nomeg érlelődik bennem egy olyan felvetés, hogy mi van ha a Cerberus és az Árnybróker...no nem is folytatom tovább :D

Spoiler:

A Cerberus és az Árnyékbróker közti kapcsolat bennem is felmerült, de a Cerberus tisztán emberi szervezet, és nem is régi, az Árnyékbróker viszont több száz éves (ezt Barla Von mondja el az első részben). Mivel az emberek még csak 34 éve jutottak ki az űrbe (és csak 26 éve vették fel az első kapcsolatot a Fellegvár népeivel), így aligha lehetnek egyazon személyek. Plusz, az ME1-ben van az a küldetés, mikor Kohuku admirális holtestének megtalálása után elugrunk egy Cerberus bázisra, és az elpusztítása után az Árnyékbróker megkeres minket, hogy adjuk át nekik az adatokat a Cerberusról. Önmagáról csak nem keresne infókat a Rejtőző Fickó :o ).

 

Az ME3 szerintem részben a Terminus rendszerben fog játszódni. Ez persze csak egy tipp, de én oda helyezném a cselekmény fő vonalát. A Fellegvár tanács már össze lett fogva (már ha úgy játszottuk végig az ME1-et), úgyhogy most a Terminus népeit lenne ildomos a Kaszások ellen hangolni. Bár az ME2 is ott játszódik (és hát az ME1-ből Ilos és Vermár is ott van), az ottani vezető népek közül legfeljebb csak a kroganok állnak mellettünk.

Arra is kíváncsi leszek, hány év telik el cselekményben az ME2 és 3 között. Ugye az ME2 csak pár héttel az ME1 után kezdődik, aztán jön Shep halála miatt a két éves szünet, na de vajon az ME3-ban? Érdekes lesz a harmadik. Minden esetre egy biztos, Thane már nem lesz velünk :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Árnybrókeres dologhoz.

 

Spoiler:

Igen, a fennállásuk időszaka elégé kétségesé teszi azt a tényt, hogy közük van egymáshoz, node információt ezen módszerrel vissza is vehetnének :D Ergó nem engednek ki a saját kezükből ha ugyanaz a szervezet lenne. De valami csavar tuti lesz ebben az egészben, én legalábbis megjátszanék valami hasonlót. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most ahogy pihenés közben olvasgatom a legújabb Pc Gurut, látom, a Witcher 2 szinte teljesen más lesz mint az elődje :D és ami még a pozitívum, hogy Geraltot a ME2-höz hasonlóan át lehet hozni az első részből.

A fejlesztők ezen ténykedése nagyon tetszetős, sokkal élvezhetőbb lesz a már eddig feltuningolt Geralttal folytatni a történetet, ami így előre is baromi jól hangzik.

Na szóval, nagyon várom már, remélem lesz megint Bővített, szinkronos változata, tavaly az első rész nagyon levett a lábamról :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mass Effect

Spoiler:

A Cerberusnak vannak jobb módszerei is az ilyen infók visszaszerzésére. Sokkal könnyebb lenne megszerezniük a Szövetségtől, mint megkörnyékezni Shepardot, pláne, hogy számos beépített emberük van (pl. azok, akik megszerezték a Normandy terveit). Sőt, az ME1-ből az is kiderül, hogy a Cerberus csak azelőtt pár héttel/hónappal vállt ki a Szövetség hadseregéből, szóval, így még törniük sem kell magukat, valószínűleg a hadseregen belül nem vernék nagy dobra (az Árnybróker ügynöke céloz is rá, hogy a Szövetség elsüllyesztené).

 

Witcher 2

Az jó, hogy át lehet majd vinni a következő részbe a karaktert (remélem erre mostantól nagyon sok játékkészítő rászokik, amely RPG-t vagy ahhoz hasonló játékokat fejleszt). Pech, hogy még egyik mentésemet sem tartottam meg. Na sebaj, legalább lesz okom újra végigjátszani.

Az viszont fix, hogy nem lesz "előre feltápolva" a karakter. Hülyeség is lenne, hisz akkor baromi könnyűvé válna a játék. A Mass Effect 2-ben is csak annyi a bónusz, hogy 0 helyett 3. szinten kedded, ami meg édeskevés, ha azt veszem, hogy 58-as szintű karaktert emeltem át :D

Szinkronra én nem számítanék. A CDProjektet is elérte a válság és vissza kellett venniük (sok játékra terveztek szinkront, amikre végül nem került). Persze a Witcher 2 még messze van, de szerintem nem lesz rajta szinkron (bár ne így lenne).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az viszont fix, hogy nem lesz "előre feltápolva" a karakter.
Nem ismertem még ezt a rendszert, mert a ME-nél is letöröltem az első Shepardomat és 0-ról indult a másodikban.

Akkor csak a fegyvereket meg az egyéb tárgyakat lehet átvinni?

 

A CDProjektet is elérte a válság és vissza kellett venniük (sok játékra terveztek szinkront, amikre végül nem került).
Na viszont ezt se tudtam, abból indultam ki, hogy mind a ME, mind a Witcher szinkronos volt.

Na de sebaj, reménykedjünk, hogy a 2 is az lesz majd jövőre. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ismertem még ezt a rendszert, mert a ME-nél is letöröltem az első Shepardomat és 0-ról indult a másodikban.

Akkor csak a fegyvereket meg az egyéb tárgyakat lehet átvinni?

A fegyvereket sem, páncélokat sem, egyéb tárgyakat sem. Már csak azért sem, mert az ME2 tárgyrendszere teljesen más, mint az ME1-é. Az ME1-ben van vagy 100 fegyver, páncél, ingyombingyom, az ME2-ben a fegyverek száma kb. 10, a többi cucc meg máshogy kerül fel (fejlesztésekkel). Egyedül a karaktert (kinézetét, mentalitását), annak döntéseinek következményeit (pl. ha az első részben meghalt egy szereplő, az halott lesz a második részben is; ha az egyik szereplővel lefeküdtél, az úgy viszonyul hozzád a következőben), illetve, a pénz az, ami még átkerül.

 

Amúgy azt észrevettétek, hogy Kasumi már meglehet az első részben is feltűnt? :D Az angol szinkronhangja ugyanis megjelenik az Űrnőnél, az egyik vendég szájából :P

Kizárt, Kym Lane az ME2-ben csatlakozott a stábhoz. Az Úrnőnél meg csak egy ember van, az meg baromira nem japán. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ME nem szinkronos, hanem feliratos :D
Ó... Valóban. Azt csak feliratozták. :P Na de mindegy, nekem már az is jó :D

A lényeg, hogy reménykedjünk a honosításban, jobban meg tudja dobni a játékélményt :P

 

Egyedül a karaktert (kinézetét, mentalitását), annak döntéseinek következményeit (pl. ha az első részben meghalt egy szereplő, az halott lesz a második részben is; ha az egyik szereplővel lefeküdtél, az úgy viszonyul hozzád a következőben), illetve, a pénz az, ami még átkerül.
Hú, akkor én nagyon álomvilágban éltem eddig :D Köszi a felvilágosítást :D Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Conrad Verner egy vérbeli rajongó :)

 

 

Jól lábon is lőttem a kettesben :D

 

 

 

 

Jaj-jaj... Valaki nagy Mass Effectes segítsen! Nem tudom kit vigyek magammal mindenhova... Ilyen Beszivárgó (Tech/Combat) vagyok, tehát sznájperem, meg kétféle pisztolyom van. (Tehát nem vettem fel az izé hajón a puskát, vagy a géppuskát) Bakát mindenképpen szeretném magammal vinni, mert nagyon bejön a karaktere.

 

 

Tehát egy harmadik tag kéne. ...Gondoltam biotikusra (Morinth lehetne, mert Jack ronda mint a seggem, Samarat meg kinyírtam) De amikor Morinthot magammal viszem, nem nagyon érzem, hogy segítene. Sokkal jobb volt, mikor Garrusszal mentem, de hát akkor meg nincs biotikus a csapatban... De ha már Garrus, akkor miért nem Thane, akinek nagyon bejön a karaktere. Ja és most még itt van ez a Légió. Lehet ő lesz a befutó? Nem tudom eldönteni, melyik kell leginkább...

 

Valaki segítsen!

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj-jaj... Valaki nagy Mass Effectes segítsen! Nem tudom kit vigyek magammal mindenhova... Ilyen Beszivárgó (Tech/Combat) vagyok, tehát sznájperem, meg kétféle pisztolyom van. (Tehát nem vettem fel az izé hajón a puskát, vagy a géppuskát) Bakát mindenképpen szeretném magammal vinni, mert nagyon bejön a karaktere.

A legjobb felosztás mindenképpen a biotikus-technikus-harcos felállás, az minden helyzetben eredményre vezet. Bár olykor helyzetfüggő is, de arra úgyis csak a második végigjátszásnál döbbensz rá (pl. ha tudod, hogy lesznek gethek, oda Tali szinten kötelezően kell).

 

Spoiler:

Mivel te tech vagy, akkor a mellé Baka remek választás, mint katona, bár ha Jackobot vagy Zaeedot megfelelően tápoltad, akkor ők is jók. Thane és Garrus nem javasolt, ők mesterlövészek, és ha te is az vagy, akkor nem lesz, ki a valagadat védi, míg te orvlövészkedsz :) Biotikusnak pedig a legjobb Samara/Morinth a legjobb, ők a legerősebbek. Morinth is segít, olyan nincs, hogy nem. Utánuk Jack a legjobb, aztán Miranda. Technikusként viszont nem javaslom, hogy magaddal vidd Legiót, Talit és Mordint. Ők is techek, és a techek seggét mindig erősebb karakterekkel kell védeni, szóval jobb, ha belőlük egy van a csapatban. A Jolijoker Kasumi, őt bárki mellé berakhatod, mivel képességei egyediek és igen halálosak.

 

No, végig vittem újra a Mass Effect első részt, feltápozva, tanácsot megmentve, Ashley lefektetve :D Egy kis pihi, aztán folyt. köv. a második résszel :D

Én is lassan a végére érek. Most éppen a Pinnacle Stationon portyázok. Hát, rövid, ámde g*ci küldetés. Nem kell csinálni semmit, csak lőni időre, lőni kilóra, lőni időre kilóra és lőni A-ból B-be futva :D Ám 12 lista élére kell felverekedni magad. Ha ez kész, még hátra van néhány melléküldetés, aztán jön Vermar. Onnantól meg már csak egy köpésre van a vége. Egy térközrelényi köpésre :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Mivel te tech vagy, akkor a mellé Baka remek választás, mint katona, bár ha Jackobot vagy Zaeedot megfelelően tápoltad, akkor ők is jók. Thane és Garrus nem javasolt, ők mesterlövészek, és ha te is az vagy, akkor nem lesz, ki a valagadat védi, míg te orvlövészkedsz :) Biotikusnak pedig a legjobb Samara/Morinth a legjobb, ők a legerősebbek. Morinth is segít, olyan nincs, hogy nem. Utánuk Jack a legjobb, aztán Miranda. Technikusként viszont nem javaslom, hogy magaddal vidd Legiót, Talit és Mordint. Ők is techek, és a techek seggét mindig erősebb karakterekkel kell védeni, szóval jobb, ha belőlük egy van a csapatban. A Jolijoker Kasumi, őt bárki mellé berakhatod, mivel képességei egyediek és igen halálosak.

Kúl, vinném Kasumit, ha tudnám ki az... Meg Zaeedot sem ismerem még... Szóval Morinth lesz.

 

 

(Joli)Jokert meg tudtammal nem lehet magammal vinni :D :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zaeed Massani egy zsoldos, a Zaeed - The Price of Revenge DLC-vel kerülhet a csapatba (az Omega 4-en találkozol vele, azonnal, amint beléptél oda).

Kasumi Goto pedig egy tolvaj, ő a Kasumi - Stolen Memory DLC-vel érkezik a Normandy fedélzetére (a Fellegvárban keres fel, szintén a kikötőben).

 

Kihagyásuk nagyfokú felelőtlenség, extra tárgyak és leginkább, a két remek karakter elvesztését vonja maga után, nem utolsó sorban, remek kis küldetéseket. És nélkülük nem lesz meg a Piszkos tizenkettő :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zaeed Massani egy zsoldos, a Zaeed - The Price of Revenge DLC-vel kerülhet a csapatba (az Omega 4-en találkozol vele, azonnal, amint beléptél oda).

Kasumi Goto pedig egy tolvaj, ő a Kasumi - Stolen Memory DLC-vel érkezik a Normandy fedélzetére (a Fellegvárban keres fel, szintén a kikötőben).

 

Kihagyásuk nagyfokú felelőtlenség, extra tárgyak és leginkább, a két remek karakter elvesztését vonja maga után, nem utolsó sorban, remek kis küldetéseket. És nélkülük nem lesz meg a Piszkos tizenkettő :)

Ja, DLCim nincsenek, majd ha másodszor játszom ki, akkor majd az összes DLCvel, hogy új élményt adjon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, az első rész End Credite után van mód arra, hogy ( a második részhez hasonlóan) vissza lehet térni a játékba? Én nem láttam ilyen lehetőséget most. Van egy küldetés -pont a végső támadás előtt kaptam meg- amit befejeznék :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, DLCim nincsenek, majd ha másodszor játszom ki, akkor majd az összes DLCvel, hogy új élményt adjon.

Úgy se rossz :)

 

Dzséjt, az első rész End Credite után van mód arra, hogy ( a második részhez hasonlóan) vissza lehet térni a játékba? Én nem láttam ilyen lehetőséget most. Van egy küldetés -pont a végső támadás előtt kaptam meg- amit befejeznék :D

Sajnos nincs. A Bioware ezt a szokást csak a Mass Effect 2-vel vezette be :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nincs. A Bioware ezt a szokást csak a Mass Effect 2-vel vezette be :)
Ez tényleg kár. Pedig a második rész végéhez hasonlóan itt is jó kis hangulatot lehetett volna teremteni a karakterek közt. :D

Bazz, alig bírom ki, hogy ne kezdjek rögtön neki a második résznek megint. :D De most le van nekem szedve a Riddickes játék. Bele kéne vetnem magam, mert arról is elég jókat hallottam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.