Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Kedvelem ezt a fajta prezentációs megoldást :lol:

 

 

Node egészen pontosan mi az a collos tyúkbél a készülékhez? Csak nem tápkábel és valami atomerőmű kell hozzá? :o Vagy csak addig horozható amíg a kábel elér? :o Kár, hogy nincs hozzá rendes demóanyag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Medal of Honor

Crysis 2

Call of Duty: Black Ops

Fear 3

 

Hát azt hiszem Dzséjt is várni fogja az őszt akárhogy rühelli. :lol:

 

Különben remélem a Medalban tálibok ellen kell harcolni, azokat élvezettel lőném agyon.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azt hiszem Dzséjt is várni fogja az őszt akárhogy rühelli. :o

Szó-szó. Kicsit már a játékiparban is az az érzésem, mint a filmiparban: folytatást folytatás követ. A Medalt unom, a Call of Duty-t unom, a FEAR nem is tetszett (a 2-vel - igaz alapvetően technikai okok miatt - nem is játszottam), egyedül a Crysis 2 várós ezek közül, de az meg attól tartok, nem fog elindulni... :o Persze ettől függetlenül kipróbálom a MoH-t és a CoD-ot is. Azt a fejenként négy órát rájuk szánom :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szó-szó. Kicsit már a játékiparban is az az érzésem, mint a filmiparban: folytatást folytatás követ. A Medalt unom, a Call of Duty-t unom, a FEAR nem is tetszett (a 2-vel - igaz alapvetően technikai okok miatt - nem is játszottam), egyedül a Crysis 2 várós ezek közül, de az meg attól tartok, nem fog elindulni... :o Persze ettől függetlenül kipróbálom a MoH-t és a CoD-ot is. Azt a fejenként négy órát rájuk szánom :lol:

 

 

Milyen géped van? Szerintem ha egy mostani játék elmegy a gépeden akkor a Crysis 2 is el fog. Én meg imádom a modern háborús játékokat. Jöhet 30 rész is belőle. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Intel Core 2 Duo 2.33 GHz

NVIDIA Geforce 8800 GTS 320 MB

4 GB DDR II (bár a 32 bites Win 7 miatt most nem üzemel mind a 4 GB, csak 3,5)

A Crysis futott elég magas beállításokkal, a Mass Effect 2 is lazán elrohangászik (bár az baromi jól van optimizálva) maxon, akárcsak a CoD-ok (igazság szerint, eddig igazán csak a The Force Unleashed és a GTA4 fogta meg), de azért na. A Crysis 2 a Crytek terméke, ők meg hajlamosak a hatalmas rendszerigényű játékok elkészítésére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is hasonló van, csak a kártya 8800 gt. Ugyanaz a helyzet, a TFU játszhatatlan, meg a GTA 4 is, illetve nagyon lebutítva elmegy de úgy meg ocsmány. Viszont a többbi minta nyúl, még a Dirt 2 is. Szerintem elmegy majd a gépünkön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a kétmagos procik még elmennek egy ideig szerintem. Valahogy most a játékokra ennyi bőven elég, teszem hozzá szerencsére. :lol: Mondjuk a jelenlegi alaplapomba még a négymagos procit is bele lehet tuszkolni, vidikártyát is lehetne cserélni simán, szóval nem kell több generációt átugrani továbbra sem. És igen, nagyon sok függ az optimalizáción, mert mint a mellékelt ábrák is mutatják bezony egy istencsászár grafikával bíró játék is elfuthat kétmagos gépeken. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tieddel semmi gond, jobb géped van mint nekünk, ha jól emlékszem tavaly vetted. A kártyád is sokkal jobb mint a 8800 széria.
De nektek se kell most már nagyon megerőltetni magatok, hogy egy-két új cuccossal többet tudjon a gép. Nekem ehhez full gépcsere kellett. :lol:

Én éve felé majd talán az 5xxx-es kártyák körül érdeklődöm, de per pillanat annak se látom ezedig túl nagy hasznát, jók most a DX10 játékok is és nem akarok több monitort összefűzni :o No majd viszont monitort lassan cserélni kell, mert elég karcos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nektek se kell most már nagyon megerőltetni magatok, hogy egy-két új cuccossal többet tudjon a gép. Nekem ehhez full gépcsere kellett. :lol:

Én éve felé majd talán az 5xxx-es kártyák körül érdeklődöm, de per pillanat annak se látom ezedig túl nagy hasznát, jók most a DX10 játékok is és nem akarok több monitort összefűzni :o No majd viszont monitort lassan cserélni kell, mert elég karcos.

 

 

Nekünk már mindent kéne cserélni. Ugye most már a Corei7-es procik vannak amiknek más a foglalata. Emiatt új alaplap kéne, igenám de ugye ddr3-as ramok dukálnak már. Az egészből az akarom kihozni, hogy ma már nem érdemes Core2-esekkel foglalkozni.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy proci cserét tervezek, most azt tartom a gépem leggyengébb elemének. Meg majd egyszer egy 9xxx szériás GeForce kártyát kéne beszerezni, bár a mostanival is csak a belé ütött MB-ok számával van gondom (bár lehet nagyobb procival ez sem lenne gond).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekünk már mindent kéne cserélni. Ugye most már a Corei7-es procik vannak amiknek más a foglalata. Emiatt új alaplap kéne, igenám de ugye ddr3-as ramok dukálnak már. Az egészből az akarom kihozni, hogy ma már nem érdemes Core2-esekkel foglalkozni.
Minek? Játékra? Ugyan. :lol: Nem is tudom ki mondta még pár hónapja, hogy a kétmagos procikat se használják ki nagyon, nemhogy a i5, i7-eseket. :o És még ott vannak a négymagosok is.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minek? Játékra? Ugyan. :lol: Nem is tudom ki mondta még pár hónapja, hogy a kétmagos procikat se használják ki nagyon, nemhogy a i5, i7-eseket. :o És még ott vannak a négymagosok is.

 

 

Igen de a Corei-s procik ára azóta lement. Persze nem használják ki, de például a Corei5-ös kétmagos(legalábbis amit a haverom vett). Azaz a a józan paraszti ész azt diktálja, hogy ha van 150-170000 ft-unk akkor ne a múltba fektessük(core2), hanem a jövőbe. Persze meg lehet venni ma is egy Core2-es gépet, de ha majd bőviteni kell akkor lesz gáz, az Intel a Core2-eseket nem igazán fejleszti tovább, és akkor egy év múlva kell alaplapot cserélni mert a Core2-es 775-ös tokozású a Corei-sok meg kétfajták de nem ez. Ezenkivül a dd3-as ram-ok kb ugyanannyiba kerülnek mint a ddr2-esek, azt is érdemesebb. Tulajdonképpen tavaly Core2-est volt kénytelen az ember venni még(mert ugye a Corei-s rendszer brutális árban volt), ma viszont már nem éri meg. Én ezért szoktam vármi ha technológiai váltás van. Inkább várok egy évet de olyan gépet veszek amihez nem kell nyúlni vagy 3 évig és akkor is tudjak benne cserélni alkatrészt(azaz a slotok foglalatok addig ne igazán változzanak.

Én jövő decemberben szeretnék egy teljesen új gépet venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én még elég borsós áron láttam Core i-s procikat. Lehet, hogy amit a haveros vett, azzal se fog jobban járni mert teszem azt a leggyengébb azon kategóriájú procik közül, főleg ha majd igazán be fognak indulni a corei-k.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul, ha nincs pénzem a jövőbe fektetni, akkor rohadtul érdemes a "múlt" (múlt? pár éves technológiáról beszélünk) legjobbjait beszerezni. Nem utolsó sorban, egy maximális teljesítményű Core2-vel ellennék még tíz évig, mivel elég kevés játék készül olyan, ami megfogná. Max akkor cserélek alaplapot, ha megdöglött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos, hogy nem lennél el vele 10 évig de még 4 évig sem. Gépeket rakok össze évek óta játékra, úgyhogy tudom miről beszélek. A Core2 ma még elmegy de 1-2 év és elavult lesz. Mint a mi 8800-as kártyánk is. Én láttam a Crysist 4850-es kártyán. Nagy különbség az enyémhez képest. Ha nincs pénzed várj és vegxél egy jó gépet. Egyéretelmü hogy ma csak Corei-s gépet szabad vennui. Itt nyilván arról van szó hogy 150 rongy van egy gépre. Ha 80000 van akkor felejtős. Meg kell várni míg 150 lesz. Tudod hány haverom szívta meg mert az olcsó sz*rt vette meg? Utána meg lassú lett minden de nem tudta bővíteni mert a a procifoglalat már nem volt olyan stb.

De egy élő példa. nem engedheted meg hogy ne egy jobb cipőt(Adida Nike stb) vegyél magadnak hisz akkor évenete vehetsz egy újat mert megvetted a 2000 ft*-os kinait.

De te tudod pontosan mitől beszélek. Hiába most olcsóbb a core2, de hosszútávon ráfizetsz, hisz ha egy év múlva procit kell cserélni mit csinálsz? Vennd kell új alaplapot hogy belemenjen a Corei. Lehet persze a Crysis 2-őt 640-ben nyimni de minek?

 

 

Oldie: A Corei5 amit haverom vett 33000 ft volt ami nulla egy prociérrt főleg olyanért ami kétszer gyorsabb bármely Core2-esnél.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is éppen elég gépet raktam már össze életemben, és ha nem akkorák az igénye az aktuális madárnak, hogy mindig minden maximálisan fusson, akkor bizony nekem még bőven jó lesz tíz évig a core2. Az én igényeim a béka popója alatt vannak vizuális téren, megelégszek a legminimálisabb grafikai beállításokkal is, csak fusson a játék (sőt, még némi szaggatást is simán tolerálok). Nekem fontosabb az élmény és leginkább, a sztori és a világ kidolgozottsága.

És mindezt abból vonom le, hogy az előző gépem (ami még mindig megvan, a húgom és apám használja és tökéletesen jó még így nyolc évesen is) négy éves korában lett leváltva, az is főleg azért, mert akkoriban kaptam rá a videóvágásra és ahhoz kell a teljesítmény (és nem mindegy, hogy egy három perces klipet egy óra vagy húsz perc lerenderelni). A másik ok tény, a Crysis volt, de még az is futott a gépemen, igaz szaggatva és nagyon minimumon. A lényeg, négy év alatt az a gép nagyon elavult, már sok játék el sem indult rajta. Ezért is lett új gép véve. Ez most négy éves, és voltaképpen még nem találkoztam olyan játékkal, ami nem indult el rajta, és csak a Force Unleashed nem játszható már, annyira belassul, de ez nem a gépem teljesítményének, hanem a játék pocsék és hanyag összerakásának köszönhető inkább :hehe:

Ennek fényében biztos, hogy el leszek még a Core2-vel egy darabig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok rendben. Én is el leszek vele. De akkor sem a jövő. Én viszont nem vagyok hajlandó 640x480-ban játszani egyik játékkal sem. Nem mintha a grafika annyira fontos lenne. De 2010-et írunk. Másik hogy amik képek megjelennek jétékokról az hd felbontásban van. Én úgy szeretek játszani egy játékkal ahogy a fejlesztők megálmodták. Nagyon fontos a hangulat

de ótvar grafikával nullát sem ér. A Crysis sem lenne sikeres Dos-os grafikával. Azaz végülis fontos a grafika.

Úgyhogy ne vicceljünk már. Oldie sem véletlenül vett gépet. Pl. Két hete raktam össze egy Corei-s gépet. A srác azt miondta hogy a Half -Life 2 ep1-ben ég és föld a különbség a régi gép és az új között. Semmihez sem hasonlítható érzés mikor az új gépen full-on megy a játék . Gyönyörű színek minden részlet világos, ahogy a fejlesztők megálmodták. Dzséjt: Szerintem neked sem mindegy hogy játszunk, mit látsz a képernyőn. Emlékezz Bomarrnál az EP3-ra. Meg lehet nézni nálunk is ,de Bomarr tv-jén ég -és föld a különbség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Szerintem neked sem mindegy hogy játszunk, mit látsz a képernyőn. Emlékezz Bomarrnál az EP3-ra. Meg lehet nézni nálunk is ,de Bomarr tv-jén ég -és föld a különbség.

Akár hiszed, akár nem, nekem rohadtul mindegy. Ég és föld, de attól még nem fogom nem megnézni az ep3-at itthon, mert mostantól úgy akarom látni, mint Bomarrnál. Jó lenne, de nem tehetem, és most vagy bánkódom emiatt, és rá sem nézek többet itthon az ep3-ra, vagy hidegen hagy, és boldogan nézem itthon is meg. Az utóbbi áll fenn. És a különbséget nem is tagadom (elég nagy hülyeség lenne), csak azt, hogy engem érdekel ez a különbség (és hadd tudjam már eldönteni ezt én anélkül, hogy más viccnek venné :)). Persze örülök, hogy a Crysist nem lebutítva kell játszanom, de később nem bánkódtam, hogy a GTA4-et lebutítva kellett játszanom. A fő, hogy játszhattam, és nem hiszem, hogy ahhoz a játékélményhez még sokat tett volna hozzá a grafika. Amiatt viszont már bánkódom, hogy a Force Unleashed játszhatatlan még totál minimális beállítások mellett is (pedig isten látja lelkem, egészen a Raxus Prime-ig ebben a lassított felvétel formában is elvittem, csak ott jöttek a fülsértő hanghatások).

És most mivel játszok? Knights of the Old Republic. Hát a Mass Effect 2 után ótvar a grafika, pedig Bioware mindkettő. Mégis baromira élvezem itt, 2010-ben. Pedig nem csak a grafika ótvar a Bioware későbbi csodájához képest. Egyszerűen nem érdekel, hogy anizotrópikus szűréstől a vsync-ig minden off-ra van állítva, és le van véve 640x480-ra a grafika (hátast dobsz, de a Crysist 800x600-as felbontásban játszom), ha játszhatok. Persze, nem tiltakozok, ha feljebb lőhetem a grafikát, de amit nem lehet, azt nem lehet, és sajnos nincs pénzem arra, hogy minden alkatrészből bezsákoljam az aktuális generációt. Ha majd X év múlva azzal szembesülök, hogy a Core2 miatt már lebutítva sem indul el egy játék sem, akkor veszek egy másikat (vagy ha meghal az alaplap/processzor). Jobb dolgokra is tudom költeni a pénzem, mint a gép. :P

 

Belesasoltam ebbe az Overload DLC-be. Nem tudom, mi van, talán ennyi ME szünet után még nem kapott el a gépszíj, de annyira nem fogott még meg. :)

Sajna nekem még nincs meg, már meghalt az nmag, mikor odaértem érte, a bitumenen meg nincsen fenn. És most pénzem sincs, hogy megvegyem :clap: (Mondjuk jelenleg a Mass Effectek sincsenek fenn a gépen, szóval annyira nem gáz. :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok elfogadom. Remélem nincs harag. Máshogy fogjuk fel ennyi. Én a TFU-val mentem pár métert de annyira szaggatott hogy uninstall lett belőle. Ha lesz jobb gépem újrakezdem. A GTA 4 szintúgy megszívatott. A többi ok. Természetesen engem sem érdekel ha az élsimitást nem kapcsolom be, vagy az anizotropikus szűrést is hagyom. Az viszont már zavart ha le kell vennem a felbontást. 1024*768-ban még játszom, de alább nem adom. Nálam a játék az hangulat és grafika elegye. ha bármely ótvar nem érdekel. Kivétel Half-Life ami több mint 10 éves de olyan hangulata van hogy a grafika silánysága elhomályosodik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna nekem még nincs meg, már meghalt az nmag, mikor odaértem érte, a bitumenen meg nincsen fenn. És most pénzem sincs, hogy megvegyem :D (Mondjuk jelenleg a Mass Effectek sincsenek fenn a gépen, szóval annyira nem gáz. :D)
Csak nem letörölted? Mentéseket is? :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok elfogadom. Remélem nincs harag. Máshogy fogjuk fel ennyi.

Dehogy van harag! Szemléletkülönbség miatt nem is lesz (ha csak nem fordítod egyszer felém azt a shotit :D ).

 

Én a TFU-val mentem pár métert de annyira szaggatott hogy uninstall lett belőle. Ha lesz jobb gépem újrakezdem. A GTA 4 szintúgy megszívatott.

A TFU-ban az a furcsa, hogy nálam egyáltalán nem szaggatott, hanem lassított felvételben ment. Szó szerint. Viszont olykor felgyorsult, és nem akkor, amikor nem volt senki a placcon, hanem mikor hemzsegtek körülöttem, meg szakadtak szét a berendezési tárgyak (TIE vadász, AT-ST lépegető :D).

A GTA4 egész simán futott és végül is egy közepes szintig fel tudtam lőni (mutattam videókat, hogy nálam hogyan nézett ki). Sok kis opciója volt, ez tetszett benne, így be tudtam lőni egy olyan szintet, ahol röccenésmentesen futott.

 

Kivétel Half-Life ami több mint 10 éves de olyan hangulata van hogy a grafika silánysága elhomályosodik.

Na ebben teljes mértékben egyet értek veled! :D Bár nálam ilyen az első Quake is :D

 

Csak nem letörölted? Mentéseket is? :D

Megőrültél???? DEHOGY!!!!! :D Három példányban őrzöm a mentéseket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.