Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Itt van alább egy Youtube-os videó ami összehasonlitja, hogy néz ki a Call of Duty Ghost Xbox One-on és PC-n. Én nem látok érdemi különbséget.

Pedig van, elég nagy. Figyeld az objektumok éleit, a hálós dolgokat, mint a kerítések (rögvest az elején a szembe lévő ház tetején van egy parabolaantenna, az egyik ilyen hálós, nagyon látszódik a különbség).

 

Az ugye mindig igaz hogy a mindenkori csúcs pc-k megfelelő monitorral nagyon megverik a konzolokat grafikában. Hát most sem csalódtunk ebben és ez szomorú. Van olyan játék ami nem is megy az új konzolokon 1080p-ben csak 720p-ben.

Rögvest ilyen a Ghosts, Xbox One-on (sőt, ha nem töltöd le a day one patchet, PS4-en is) csak 720p-t tud. Akárcsak a Battlefield 4. Utóbbi PS4-en sem fut full HD-ban, csak 900p-ben. És azért ez szerintem igen gáz egy idei, "nextgen" titulust kapott konzoltól. A minimum, hogy azt tudják az idén kijött konzolok, amit a kor erősebb PC-i - de nem a legerősebbek. Szerintem nem fog beletelni két évbe, és az Xbox One vagy a PS4 áráért össze lehet majd állítani olyan gépet, ami hozza azok szintjét. Sőt, már ma, mert ahogy nézem, van bolt, ami 159 ezerért kínálja az Xbox One-t és 127 ezerért a PS4-et. Az utóbbi ára még oké, 120-ért még talán nem lehet egy igazán bivaly gépet építeni, na de az a 159 ezer, az hogy is mondjam, hogy hihető legyen... Ó, megvan, ennyibe került a gépem, igaz, akkor még nem volt belevéve az SSD, amiatt lett csak az összköltség drágább. De az SSD nem létszükség. Még ha le is fölözzük azt, hogy én nem vettem hangszórót, monitort, BD-írót/olvasót, akkor is, mindent összevetve 200-ért már lehet olyan gépet venni, ami megeszi reggelire a két vadi új konzolt, legalábbis jelenlegi teljesítményük formájában. Márpedig az a plusz 40 ezer nem olyan összeg, amit akkor már ne lehetne hozzácsapni.

Persze később, ahogy a fejlesztők rájönnek, mit lehet kihozni a konzolokból, azért javulni fog a helyzet (főleg, ahogy jönnek ki a második, harmadik szériás konzolok a gyárakból, amik fejlettebb hardverrel lesznek megáldva), de közben a PC sem áll meg a fejlődésben. A legoptimistább jóslatok szerint az Xbox One és a PS4 5-6 éven belül kiöregszenek (szerintem már most 1-2 évvel le vannak maradva), elavulnak. Viszont a garancia arra, hogy addigra kész lesz az új generáció, semmi, sőt, momentán arra sincs, hogy lesz ezután még egy generáció. Egy jól megépített PC is kitart ennyi ideig (a régi gépem 7-8 éves, bár volt videokártya és proci csere, azok maximum egy plusz évet adtak neki, és lazán futatta a Far Cry 3-at, egész jó beállítások mellett). De a PC-knek garantáltan ott lesz az "új generáció", és nem kell feltétlen új gépet venni, néhány alkatrész cseréje is elég. És hiába lettek az új konzolok multimédiás eszközök (a PC világéletében az volt, isten hozott a 21. században...), a PC még így is többet tud. (Mondjuk röhej, de a Microsoftról éppen tegnap röppent fel egy pletyka, hogy a Threshold-projekt keretében egységesítené a Windowsos PC-ket, a Windows Phone-t és az Xbox One-t, hogy mindegyikről ugyanazok a szolgáltatások legyenek elérhetőek. Köztük olyan dolgok is, mint pl. az Office. Na most kérdem én, minek vegyek Xbox One-t, ha a PC-m is pontosan ugyanazt tudja? Technikailag ezzel a módszerrel az Xbox One-ból is csak egy újabb PC típust csinálnak, annak viszont már most nem jó a hadver szerelése.)

Összességében, a sok gondot melléjük véve (amik mondjuk természetes velejárói egy első szériának), ez a két konzol túl sokat késett. Legalább három évvel ezelőtt kellett volna kijönniük, és ma már az ezeket követő generációról kéne híreket írnom, nem arról, hogy ilyen hiba van az Xbox One-ban, olyan hiba a PS4-ben (megjegyzem, eddig jóval több gond van az Xbox One-nal, persze, az előbb jött ki, szóval a Sony gépek bajai még nem kerültek napvilágra valószínűleg), ez sincs, az sincs, amaz sincs. Ez a három éves késés pedig sok szaki szerint a bukását fogja okozni eme konzoloknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig van, elég nagy. Figyeld az objektumok éleit, a hálós dolgokat, mint a kerítések (rögvest az elején a szembe lévő ház tetején van egy parabolaantenna, az egyik ilyen hálós, nagyon látszódik a különbség).

Persze akinek ez elég nagy annak érdemes PC-be ruházni. Szerintem az összhatás teljesen ugyanaz. Én ilyen apróságokért nem akarok egy kényelmetlenebb PC-t venni aminél legalábbis az én szobámnál nem kivitelezhető, hogy az egyetlen módon játsszak ahogy szeretek: nagy TV-men ágyból fekve.

A szakik meg a konzol mellett a PC halálát is állandóan belengetik, ami rendre hasonlóan falsnak bizonyul. Szerintem aki szerint a konzoloknak leáldozóban az nem látja, hogy van egy jelentős réteg, aki nem akar Pc-zni, mert a konzol baromi kényelmes, no telepitgetés, no állitgatás, no új alkatrész vétel, exkluziv vagy gyakran korábban kijövő cimekkel. Nyilván a PC oldalára is sorolni lehetne bőven az előnyöket, Dzséjt fel is sorolt pár pontot. Egyszerüen csak arról van szó, hogy a konzol más mint a PC és sokan, erre a másra vágynak, amint azaz eladási adatokból látszik is. Ezen nem néhány plusz pixel fog osztani vagy szorozni.

Eleve most az Xbox 360 végnapjaiban jöttem rá, hogy nekem a grafika még ha fontos is azért messze nem az első a játékélményben. Kizártnak tartom hogy pl. az új nextgen konzol megvétele után újra megvegyem az Assassin's Creed 4-et. Láttam az összehasonlitó videókat és persze láthatóan szebb, de nem annyival, hogy én ettől egyértelműen jobban is szórakozzak vele.

Igy is lenyűgöző egyébként, hogy a megjelenés mennyit fejlődött egyetlen konzol generáción belül az évek alatt.

 

Én egyébként először ezzel az egész konzol-PC vitával még 1995-ben szembesültem először, amikor megvettem az első 576 Kbyte-mat és belelapoztam a levelezési rovatba. Ott ugye ez annyira massziv volt és annyira ki nem állhatta egymást a két tábor, hogy az újság is ketté osztodott. És a külföldi vagy a hazai szaklapok fórumait elnézve, úgy látom semmi nem változott. Pedig igazából sose volt értelme ennek a vitának: van aki ezen van aki azon szeret játszani. Mondjuk ez most nem konkrétan nektek válaszolva, inkább a téma kapcsán jutott eszembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze akinek ez elég nagy annak érdemes PC-be ruházni. Szerintem az összhatás teljesen ugyanaz. Én ilyen apróságokért nem akarok egy kényelmetlenebb PC-t venni aminél legalábbis az én szobámnál nem kivitelezhető, hogy az egyetlen módon játsszak ahogy szeretek: nagy TV-men ágyból fekve.

A szakik meg a konzol mellett a PC halálát is állandóan belengetik, ami rendre hasonlóan falsnak bizonyul. Szerintem aki szerint a konzoloknak leáldozóban az nem látja, hogy van egy jelentős réteg, aki nem akar Pc-zni, mert a konzol baromi kényelmes, no telepitgetés, no állitgatás, no új alkatrész vétel, exkluziv vagy gyakran korábban kijövő cimekkel. Nyilván a PC oldalára is sorolni lehetne bőven az előnyöket, Dzséjt fel is sorolt pár pontot. Egyszerüen csak arról van szó, hogy a konzol más mint a PC és sokan, erre a másra vágynak, amint azaz eladási adatokból látszik is. Ezen nem néhány plusz pixel fog osztani vagy szorozni.

Eleve most az Xbox 360 végnapjaiban jöttem rá, hogy nekem a grafika még ha fontos is azért messze nem az első a játékélményben. Kizártnak tartom hogy pl. az új nextgen konzol megvétele után újra megvegyem az Assassin's Creed 4-et. Láttam az összehasonlitó videókat és persze láthatóan szebb, de nem annyival, hogy én ettől egyértelműen jobban is szórakozzak vele.

Igy is lenyűgöző egyébként, hogy a megjelenés mennyit fejlődött egyetlen konzol generáción belül az évek alatt.

 

Én egyébként először ezzel az egész konzol-PC vitával még 1995-ben szembesültem először, amikor megvettem az első 576 Kbyte-mat és belelapoztam a levelezési rovatba. Ott ugye ez annyira massziv volt és annyira ki nem állhatta egymást a két tábor, hogy az újság is ketté osztodott. És a külföldi vagy a hazai szaklapok fórumait elnézve, úgy látom semmi nem változott. Pedig igazából sose volt értelme ennek a vitának: van aki ezen van aki azon szeret játszani. Mondjuk ez most nem konkrétan nektek válaszolva, inkább a téma kapcsán jutott eszembe.

 

 

Persze én sem a konzolellenesség miatt hoztam fel a két cikket. Nekem semmi bajom az előző generációkkal, sőt irígylem is kicsit őket pl a Halo-sorozatért vagy a Gears of Wars-ért.

Inkább a két gyártó csúnya húzása miatt az új konzolok kapcsán . Egyszerüen nevetséges hogy csak ennyire futja évek óta tartó fejlesztés után. Az most tényleg komoly hogy a Full Hd-s tv korában max 720p-t tudnak? És ezek világcégek akik meg tudják fizetni a koponyákat, nem kinai vállalatok. Pl belerakhattak volna erősebb hardvert(mondjuk így drágább lenne).

Az autógyártásban az van hogyha kijön az új modell, akkor azonnal kezdik fejleszteni a következőt. Valószinü itt is így lehet. 7 év alatt azért ez karcsú. Nem tesztelték le? Elképesztőnek tartom hogy ilyet kiadnak. Persze itt a karácsony ilyenkor el lehet adni sokat. De azt nem gondolták át hogyha valaki megszívja velük, akkor elmondja másnak és vevőket fognak veszteni?

A másik hogy némely játék akad rajtuk. Ahogy írtad azért vesz az ember konzolt hogy menjen simán a játék.

Pont annak a rétegnek akiket említesz kéne normális konzolt csinálni. Gondolom ilyen hírek után te sem nagyon tervezed most megvenni az új generációt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze akinek ez elég nagy annak érdemes PC-be ruházni. Szerintem az összhatás teljesen ugyanaz.

Pedig pont a nagy tévén, a nagy HD tévén jön ez ki igazán. Az összhatáson persze nem ront, egy jó játék még jó marad ettől, a rosszat meg ez sem menti meg (lásd: Battlefield 4), de azért a legtöbb grafikai vita nem az összhatásról szól, hanem pusztán a grafikáról. ;) És azért na, az 1080p-k világában egy mai konzol igen is tudja a nativ 1080p-t, ne csak 720p-t, amit aztán be lehet állítani 1920x1080 felbontásra, Mintha vennél ma egy BD filmet, amin valójában csak egy BD-rip van. Vannak a kornak követelményei, aminek ezeknek a drága cuccoknak kötelességük megfelelni. Ha nem teszik, akkor elavultak. Ezeknek a követelményeknek az Xbox One és a PS4 bizonyítottan nem felelnek meg. És ez bizony függetlenül attól, hogy melyik a jobb, baj. Fejlesztői, felhasználói részről is problémákat fog szülni a közeljövőben, ha a Sony és a Microsoft nem küszöböli ki őket.

Mindebben az a szép, hogy az igazi konkurencia meg még meg sem érkezett. Mert ha a Valve kijön a Steam Machine-nel, és mindaz, amit állítólag tud, beigazolódik, akkor itt az Xbox One és a PS4 elfog süllyedni szégyenében, a Valve meg átalakul a videojáték piac Disney-jévé. :)

 

Én ilyen apróságokért nem akarok egy kényelmetlenebb PC-t venni aminél legalábbis az én szobámnál nem kivitelezhető, hogy az egyetlen módon játsszak ahogy szeretek: nagy TV-men ágyból fekve.

Ez csak rajtad áll, nem a PC-n. A mai videokártyák, de már az 5-6 évvel ezelőttiek is minden gond nélkül összekapcsolhatóak voltak a HD TV-kel, de még régebbi TV-kel is. Haveromnak a PS3-asa és a PC-je is ugyanarra az egy TV-re van kötve, és egy tök mezei, 27"-os TV, nem valami smart cucc. Gamepad meg már nagyon régóta van a PC-khez is, vezeték nélküli is (én is ágyból játszom jó pár játékot, pedig nincs konzolom, se TV-m ;)), PS-es, Xbox-os, PC-s változatokban, szóval még az sem lehet, hogy hozzászoktál az Xbox kontrollerhez, mert ez sem áthidalhatatlan probléma.

A méret sem lehet kifogás. hiszen léteznek már csúcskategóriás gépek igen kicsi kivitelben. Tessék egy kép az Asrock M8 Mini-ITX-ről, ami nem nagyobb, mint egy normál méretű konzol:

639-asrock-m8-mini-itx-gaming-pc-39-1385656672.jpg

Persze igaz, a PC-vel még sokat kell bíbelődni, de már ez is kezd kikopni. Az Nvidia kísérletezik azzal a hardverrel, amely plug and play üzemmódban működik, nem kell majd drivert telepíteni. De a Win 7 és 8 is megkönnyíti már ezt, hiszen telepítés után maga vadássza össze a drivereket. Amióta Win 7-et használok, nem kellett driver-lemezt betennem a gépembe. Szóval ez is egyszerűsödik, még pár év, és ugyanúgy nem kell ilyenekkel foglalkozni, mint konzolokon. Mondhatni, a PC-k egyre inkább konzolosodnak, a konzolok egyre inkább PC-sednek (azért na, egy Xboxhoz képest egy Xbox One már sokkal-sokkal bonyolultabb). Egyszer pedig eléri egymást a két véglet, és akkor már csak egy-egy márkanév lesznek, képességeiket tekintve semmi "más" nem lesz bennük.

És ezért érzem azt, hogy a konzolok halála nem csak egy divatjóslás, hanem valós. A konzol a tendenciát elnézve, meg fog szűnni konzolnak lenni. Régen a konzolok olyan eszközök voltak, amikkel játszani lehetett. Most a PC-hez hasonló multimédiás eszközök, amikkel játszani is lehet. Szóval, a konzol már most halott, mint tiszta játékplatform.

 

 

Frenkie: a Halo-trilógia ki fog jönni PC-re. Illetve, a Halo 1-2 ugye már kijött, de a Halo 3 is készül (a legbiztosabb bizonyíték erre, hogy a nyáron bekerült a Steam adatbázisába, persze a Microsoft gyorsan eltávolitatta, és tagad, de khm... ez már csak hárítás).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván ez a 720p-s dolog tényleg nagyon az alja és ilyen játékot tuti nem is vennék ami csak ennyit tud, de arra számitanék hogy ez a bénázás csak néhány korai cimnél van. Annyi szerencsém van hogy engem pont az FPS cimek nem érdekelnek.

 

TV-s összekötés: azt tudtam, hogy PC-vel is össze lehet kötni. A méret volt ami eddig teljesen távol tartott ettől a megoldástól: óriási könnyebbség volt amikor a szobámból kitudtam tenni a PC-t egy munkaszobába. Ez a beszúrt cucc koncepció szinten nem rossz kár hogy ennyire ronda. De nem zárkozok el a lehetőségtől. Nálam most a PS4 vásárlás az ami érik, de ha találok egy olyan gépet ami ár-érték arányban tudja amit az akkor lehet hogy visszaállok a PC-re.

 

Funkció bővülések: azért ez annyira nem új dolog a konzoloknál. Az Xbox 360 is tele van már ilyen opciókkal. Most csak egy egyszerű példa, amit én is használtam: amikor még nem volt olyan TV-m aminek volt USB csatlakozója (meg amig nem vettem egy media centert), addig az Xboxét használtam és úgy néztem a letöltött filmeket, sorozatokat hogy a pendrive-ot rádugtam az Xbox-ra. Vagy amikor elromlott a DVD-lejátszóm, akkor az Xboxom vette át a helyét. De emellett lehet Xbox 360-ra alkalmazásokat is tölteni, elérhető róla pl. online videotéka meg egy csomó más is csak mivel engem ez a része sosem érdekelt igazán nem ástam bele magam. De már az előző generáció is igyekezett kihasználni, hogy ez egy olyan készülék, amit kényelmesen és szépen rá lehet kötni a házi mozira és hát azon nem csak játszik az ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nem csak FPS-eket érint ez a dolog. Az Assassin's Creed 4 is csak 900p-t tud a nextgenen - igaz, a PS4-en van ehhez patch; a Ryse: Son of Rome szintén 900p-t tud (pedig a Crytek hogy oda van a grafikáért). Szóval itt valaki valamit nagyon elszúrt valahol, mert technikailag egy játék sem fut még 1080p-ben az új konzolokon. Az egyik konzol egyáltalán nem tudja, a másikon patchelni kell... Mi a szösz? Ez aztán a nextgen. :evil: De remélhetőleg tényleg csak gyermekbetegségekről van szó. Minden estere, Xbox One-t tuti nem vennék.

 

De ha rákötöd a házimozira, nem igazán nyersz plusz funkciót, csak jobb lesz a hangzás, mert nagyjából ez az egy plusz dolog van, amit egy sima TV-re kötéssel szemben nyújt. A filmlejátszás, stb, ezek okék, de az új generáció már TV-csatornát, kommunikációs eszközöket, videórögzítő és szerkesztő eszközöket kínálnak, meg még az isten tudja, hogy mit. Csupa olyan dolgok, amikkel a PC már bírt. Kérdem, ha mindennel fel lesz ruházva egy konzol, amivel egy PC is, akkor miben lesz más? Miért vegyem meg közel ugyanazért a pénzért az Xbox One-t egy PC-vel vagy PS4-gyel szemben? Még csak azt sem mondhatom (most), hogy mert más játékok jönnek ki rá, amikor a nagy címek kijöttek minden platformra, ráadásul pofára esés, hogy a legtöbb esetben a PC-n nyújtják a legjobb minőséget. Ezek már csak márkák, amik mellé leteszi a voksát az ember, mert teljesítményben, árban nem sok a különbség, már, ha jól vannak összerakva, mert momentán a nextgen konzolok sajnos még nincsenek, így teljesítményben alul maradnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Multimédia: ez szerintem olyan hogy ha rá lehet tenni akkor miért ne. PC-n is millió olyan dolgot lehet csinálni amit sose fogok, de a millió között van egy-kettő ami jól jön. Nagyjából igy érdemes szerintem a konzolos extra funkciókhoz is állni. Valakinek biztos jó és ha van rá kapacitás meg hely akkor miért ne, de a többség ugyis játékra használja. Ezért is volt elszúrva az Xbox One bejelentés, mert azt hitték, hogy a tömegeket tényleg az érdekli igazán hogy ők micsoda csili-vili marhaságokat tudnak már csinálni a géppel, közben a konzol tulajok igazából csak a játékokra voltak kiváncsiak. Ezért a félrecsúszásért meg is kapták a savazást.

 

1080p: Én úgy láttam, hogy a legeslegújabb címeknél (pl. Need for Speed Rivals, Killzone) már nincs gond az 1080p-s megjelenéssel a PS4-en.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van, hogy rámjön, hogy talán fölösleges a panaszkodás, hogy nem 1080p, csak 720. Másrészt viszont ebben az esetekben eszembe jut az is, hogy lassan ez lesz a minimum (még ha esetleg nem létfontosságú minimum is), s valóban, egy "nextgen" gépnek illene megfelelni az akkori kor minimum elvárásainak. Ez volt az én véleményem, a többi dologban tudtommal egyet értek Dzséjttel. Kíváncsi leszek mit kotyvaszt a Valve.

 

A Halo 3-ról nem tudtam, de kb. ujjongva fogadom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Multimédia: ez szerintem olyan hogy ha rá lehet tenni akkor miért ne. PC-n is millió olyan dolgot lehet csinálni amit sose fogok, de a millió között van egy-kettő ami jól jön. Nagyjából igy érdemes szerintem a konzolos extra funkciókhoz is állni. Valakinek biztos jó és ha van rá kapacitás meg hely akkor miért ne, de a többség ugyis játékra használja. Ezért is volt elszúrva az Xbox One bejelentés, mert azt hitték, hogy a tömegeket tényleg az érdekli igazán hogy ők micsoda csili-vili marhaságokat tudnak már csinálni a géppel, közben a konzol tulajok igazából csak a játékokra voltak kiváncsiak. Ezért a félrecsúszásért meg is kapták a savazást.

Én ezt nem is vitatom, tegyék csak bele nyugodtan. Az a kivetnivalóm, hogy momentán semmi érdemi különbség nincs a nextgen konzolok és egy PC között, nincs ott az a "más", amit te írtál. A képességeik lassan már tök ugyanazok, a játékaik nagyon-nagyon-nagy mértékben már most ugyanazok, a szolgáltatásaik már rég ugyanazok. Eltűnt a más, már csak márka van: PS4 és Xbox One. Plusz egy fogalom: PC.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eljött az ideje hogy véleményt írjak az általam játszott idei játékokról. Annak idején csak annyit csináltam, hogyha megjelent egy játék aznap makogtam valamit aztán nem fejtettem ki bővebben. Igaz hogy a kép nem teljes mert az NFS: Rivals-el még nem tudtam játszani de sajnos nem tudható mikor lesz fent.

A Crysis 3-ról és az Aliens: Colonial Marines-ről nem írnék mert ezeket anno bővebben kifejtettem.

 

Far Cry 3:

 

Először nem igazán jött be ,nagyon unalmasnak találtam a tanulóidőszakot. Dzséjt unszolására folytattam és nem bántam meg, sőt. Mondhatnám azt hogy megalkották a szinte tökéletes játékélményt. Mit jelent ez? Hatalmas bejárható terület meg hogy minden mindennel összefügg. Azaz él a táj. Volt hogy úsztam egyszer csak egy hatalmas krokodil kiugrik a vízből és kettéharap. Vagy megyek disznót ölni erre az őket örző kutyák nekem támadnak. Említhetném a tigrist. Becserkészem a tábort épp a sötétben gubbasztva a stratégián gondolkodom ,erre egy tigris rámugrik. Persze az őrök észrevettek emiatt és lőttek rám. De ugyanez a tigris mikor rálőttek elkezdte tizedelni az őröket. Egyszerűen zseniális. A történet is nagyon tetszett, főleg hogy kidomborították Afrika spirituális és titokzatos énjét. De amitől államat kerestem az a vége. Vége lett a főszálnak és nem a szokásos stáblista ment hanem az elmaradt mellékküldetéseket be lehetett fejezni, amik szintén tanítaniovalók. Pl

 

a rádiótornyok bekapcsolása. Az hatalmas húzás volt hogy mindig más a lépcsőzet ami felvisz a tetejére és egyre nehezebb.

 

A grafika elsőosztályú, a tűz ebben tényleg nagyon hasonlított a valóságra. Ha táptalajt talált magának(azaz éghető anyagot) égett tovább a terület. Az ellenfelek kellően intelligensek voltak, nem volt az az érzésem hogy komplett idiótákat lövök halomra.

 

Max Payne 3

 

Igaz ez tavalyi játék de az előző gépem el sem indította így vártam az újra. Az első gondolatom az volt hogy a grafika észvesztően élethű és szép. Mikor esett az eső akkor csak néztem ahogy az esőcseppek szétpukannak a talajon. Komolyan mint a valóságban. Külön jó pont hogyha váltottam fegyvert akkor Max-en is az a fegyver volt. De említhetném a robbanásokat a tüzet, a becsapódó golyókat.

A második hogy ez hamísítatlan Max Payne játék. Pontosan azt a hangulatot nyújtja mint az első 2 rész úgy hogy ez a napfényes Braziliában játszódik és nem a hideg és sötét New Yorkban. Aki folytatást készit mind el kéne menniük a Rockstar Games főhadiszállására hogy hogyan kell nagyon jól megcsinálni egy folytatást. Azaz hogy megmaradjon a hangulat de ugyanakkor modern is legyen. Remekül sikerült ezt megoldani a Max Payne 3 esetében.

Max ugyanaz a cinikus(és itt már kemény alkoholista) lerobbant zsaru akit megismertünk az előző részekből. Most egy gazdag családnál testőrködik de hatalmas szövegeket enged el. :D A történet is elég jó és eléggé kemény brutális, járunk favellában, gazdag negyedben, buszpályaudvaron stb.

Pár tesztet elolvastam ,sokan azt írták indokolatlanul nehéz, én ezt nem vettem észre. nem mondom hogy egy két pályán nem izzadtam vért mire átmentem de az inkább a saját bénaságom volt.

Méltó folytatás és tiszteleg az ősök előtt.

 

Battlefield 4

 

Azt ugye nem kell mondanom hogy grafikában mindent ver. Ehhez képest a többi játék csúnya(pedig a Crysis 3 is brutál szép). Kb egy hónappal ezelöttt végigvittem a Battlefiels 3-at és az is eszméletlen volt pedig 2 éves játék. Ez még azt is megveri. Pl dzsippel menekülés a tengerparton, te vezetsz, balról a tenger hullámzik és a vízpára rá a szélvédőre közben egy helikopter üldöz és lö mint a meszes. Az aszfaltdarabok rá a szélvédőre. Ez a grafika már kezdi megközelíteni a valóságot.

A tárgyak rombolhatóak, pl bementem fedezékbe aztán úgy szétlőtték előlem hogy nem győztem pislogni. Szóval ez ma a csúcs.

A történet egyszerű itt megszokhatuuk hogy valamiylen amerika katona vagy. Megmondom őszintén nem tudtam itt eldönteni melyik fegyvernemhez tartozom. Tényleg Dzséjt.

 

gondolom tengerészgyalogos vagyok, mert állandóan marine-eznek, viszont a játék eleji küldetésnél megkérdőjeleződött, mert nem hinném hogy mezei tengerészgyalogosokat ilyen feladattal bíznának meg. Úgyhogy nem lehet hogy Seal-tagok vagyunk?

 

Szóval van a jó USA meg a rossz Kina. Ez már megszokott. Maga a harcrendszer eléggé látványos és háborúközeli lehet. Jómagam még nem jártam háborúban(nem is szeretnék), de így képzelem el.

És itt emelném ki azt ami még jobban beleélteti az embert az eseményekbe. A hang. Nem tudom mit csináltak a hanggal, de valami gyönyörűen és élesen szólnak a fegyverek. Rendesen dinamikájuk van és minden fegyvernek más. A gránátrobbanás meg maga az audiovizuális orgazmus. Játszottam már pár játékkal, de ez hangok terén lever mindent.

Majdnem az év játéka lett nálam de beütött valami ami miatt nagyon sok pontot vesztett. Az hogy nagyon rövid. De irdatlanul. A mentést amit Dzséjt írt én nem láttam akkora gáznak, persze lehetett volna több mentési pont benne.

 

Tényleg Dzséjt, melyik tankos pályára gondoltál mikor szidtad? Nem bírtam azonosítani.

 

 

Call of Duty: Ghosts

 

 

Erre nem tudok mit írni csak azt hogy egy jó iparos munka. Évek óta szállítja a dollármilliókat az Activision befektetőinek, tulajdonosainak. Hát nem változtatnak rajta. Eddig. Mert a grafikába belenyúltak. Rohadt jól néz ki. Mondhatnám mai szint. Óriási a különbség a tavalyi Black Ops 2 grafikája és ez között. Félreértések elkerülése végett ugyanezzel a géppel és monitorral vittem végig azt is ugyanolyan beállításokkal. Le a kalappal előttük, mert gondolom a motor ugyanaz maradt. Persze a Frostbite 3 motor tudását nem közelííti meg, de már nem volt az a rossz szájízem, hogy ez valami műanyag vacak, hanem mai szintre hozták fel.

A játékmenetről annyit hogy ugyanaz filmszerű mint eddig. Viszont szerintem a történet óriási baromság.

 

 

Lenyomnak egy csomó várost az űrből, majd meg is szállják az országot. Majd meghagyják az összes elektronikus hipermodern kütyüiket, tankjaikat, helikoptereiknek az amerikai hadseregnek? A végső csatában anyahajók, helikopterek, vadászgépek harcoltak, teljes elektronikus támogatással. Ez nekem nem volt logikus. Ha elfoglalok eg országot az első hogy az ellenfél hadsereg "vak" maradjon azaz átveszem az elektronikai kütyüik felett az ellenőrzést.

 

 

Ez sem volt hosszú, hozta a kötelezőt, a grafikán kívül ugyanaz minta többi COD.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre a pályára gondoltam.

http://www.youtube.com/watch?v=klkDrAi_WW0

Végül kiderült, hogy azért szívtam annyit, mert egy bug miatt nem jelentek meg a pályán elszórt RPG-k. Sőt, tulajdonképpen semmilyen fegyver nem jelent meg. Azaz, pontosabban megjelentek, csak azzal a lendülettel át is estek a talajon.

Hogy mely fegyvernemhez tartozik a Tombstone osztag, jó kérdés, a játék nem konkretizálja, csak annyit, hogy US Special Group. Lehetnek Sealesek, Rangerek, Delták, akármik, még a felszerelésükből sem lehet igazán rájönni. Eleve, a játék annyira távol van a valós hadviseléstől, mint Makó Jeruzsálemtől.

 

A Far Cry 3: Blood Dragonnal és a Metro: Last Light-tal nem játszottál? Én most ezeket pörgetem. Az előbbi olyan, mintha egy '80-as évekbeli B filmbe pottyantunk volna bele (Michael Bhien a főszereplő hangja). Iszonyú jó poénok vannak benne, a Bulletstorm óta nem röhögtem ennyit játékon (mondjuk magyarítás híján az angol tudás nem árt).

A Metro: Last Light meg egy iszonyú hangulatos játék, Oroszországból szeretettel. Nagyon más, mint az amcsi játékok. Nem mellesleg, szerintem jelenleg ez a grafikai csúcs. Nem feltétlen szebb, mint a Frostbite 3, de magában az összképben valahogy stabillabbnak, jobban összeszedettnek tűnik. A Frostbite 3-nak mgé ki kell forrnia (szív is miatta most a DICE). Mondjuk azért ütni fog a Mass Effect 4 azzal a motorral, már alig várom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ez a pálya kemény volt. Megmondom őszintén ez a Far Cry 3: Blood Dragon nem igazán vonz. Belenéztem videókba és nekem nagyon zs-kategóriának tűnik. Persze ha azt mondod érdemes kipróbálni, teszek vele egy kört.

A Metro: Last Light tervbe van véve csak előbb végzek a Black Mesa-val. Különben érdemes előtte végigjátszani a Metro:2033-at?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Far Cry 3: Blood Dragon nem véletlen tűnik Zs kategóriásnak, az is. Szándékosan. Ez direkt úgy lett megcsinálva, hogy elsőre csak egy pocsék játék képét festi. De valójában egy az FPS műfaját durván kifigurázó, a '80-as, '90-es évek B-kategóriás akció-sci-fijeire kikacsintó, Predator, Rambo, Aliens, Terminator, stb. filmekre utalgató zseniális játék. Példának okáért a tutorial nagyjából így néz ki. "Ha előre akarsz menni, menj előre. A futás olyan, mint a séta, csak gyorsabb. Ugráshoz ugorj." Közben persze Michael Bhien végigkommentálja a dolgot, zseniális hangjátékkal (látszik, hogy élvezte ennek a játéknak a szinkronját, nem olyan unott, mint az A:CM-ben). Szóval nagyon érdemes vele próbát tenni, egy igazi poénbomba.

Már csak azért is ajánlom neked, mert te is imádod a Stallone és Schwarzenegger akciófilmeket (meg a kortárs mozikat), és ez töményen utalgat azokra.

 

A Metro: Last Light előtt mindenképpen érdemes végigjátszani a Metro 2033-at, mert annak a történetét folytatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Call of Duty: Ghosts

 

 

Erre nem tudok mit írni csak azt hogy egy jó iparos munka. Évek óta szállítja a dollármilliókat az Activision befektetőinek, tulajdonosainak. Hát nem változtatnak rajta. Eddig. Mert a grafikába belenyúltak. Rohadt jól néz ki. Mondhatnám mai szint. Óriási a különbség a tavalyi Black Ops 2 grafikája és ez között. Félreértések elkerülése végett ugyanezzel a géppel és monitorral vittem végig azt is ugyanolyan beállításokkal. Le a kalappal előttük, mert gondolom a motor ugyanaz maradt. Persze a Frostbite 3 motor tudását nem közelííti meg, de már nem volt az a rossz szájízem, hogy ez valami műanyag vacak, hanem mai szintre hozták fel.

A játékmenetről annyit hogy ugyanaz filmszerű mint eddig. Viszont szerintem a történet óriási baromság.

 

 

Lenyomnak egy csomó várost az űrből, majd meg is szállják az országot. Majd meghagyják az összes elektronikus hipermodern kütyüiket, tankjaikat, helikoptereiknek az amerikai hadseregnek? A végső csatában anyahajók, helikopterek, vadászgépek harcoltak, teljes elektronikus támogatással. Ez nekem nem volt logikus. Ha elfoglalok eg országot az első hogy az ellenfél hadsereg "vak" maradjon azaz átveszem az elektronikai kütyüik felett az ellenőrzést.

 

 

Ez sem volt hosszú, hozta a kötelezőt, a grafikán kívül ugyanaz minta többi COD.

 

 

Ezt a részét én sem értettem. Eleve úgy harangozták be, hogy modern technikai eszközök nélkül vívjuk majd a háborút, ehhez képest ürsíklóval megyünk a végén. Gondolom nem egész országot foglalták el, vagy föld alatti raktárakban maradtak cuccok, hiszen van eldugott bázis ott bőven.

 

 

Metro Last Light előtt pedig érdemes kitolni a 2033-at, kivéve ha a sztorija totál nem érdekel. De a dolgok megértéséhez kötelező szerintem, vagy maximum utánna olvasni, nagyjából ugyanaz. Könyvet már nem is mondom :D Szerintem az még horrorabb mint játékba átélni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mai szerzemény, Crysis 3 3990-ért a Zacskóban. Így most megvan az összes létező Crysis dobozosan (is).

 

Szerk.: ezt magyarázza meg valaki. Két lemez van a tokban, disc 1-2 néven. Beteszem az első lemezt, elindítom a telepítőt, és az első teendő: regeld a játékot az Originon és onnan letöltve telepítsd. Oké. de minek bakkor a két lemez? Mi lenne, ha a tok csak a lapot tartalmazná, amin a kulcs van?Meg mi van a második lemezen?

 

Szerk. 2: besz*rás, az Origin kér meg, hogy helyezzem be a 2. lemezt. Mintha a szerverről nem tudná a teljes játékot letölteni. Öregem, ez már a DRM legalja. :lol:

 

Szerk. 3: oké. még egy játék a mai napra. Steamen aprópénzért osztogatják a Dragon Age: Origins - Ultimate Editiont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mai szerzemény, Crysis 3 3990-ért a Zacskóban. Így most megvan az összes létező Crysis dobozosan (is).

 

Szerk.: ezt magyarázza meg valaki. Két lemez van a tokban, disc 1-2 néven. Beteszem az első lemezt, elindítom a telepítőt, és az első teendő: regeld a játékot az Originon és onnan letöltve telepítsd. Oké. de minek bakkor a két lemez? Mi lenne, ha a tok csak a lapot tartalmazná, amin a kulcs van?Meg mi van a második lemezen?

 

Szerk. 2: besz*rás, az Origin kér meg, hogy helyezzem be a 2. lemezt. Mintha a szerverről nem tudná a teljes játékot letölteni. Öregem, ez már a DRM legalja. :lol:

 

Szerk. 3: oké. még egy játék a mai napra. Steamen aprópénzért osztogatják a Dragon Age: Origins - Ultimate Editiont.

 

 

Ilyen volt nekem a Battlefield 3-nál. Minek a lemez mikor az Origin le tudja tölteni? Tulajdonképpen az első telepítés után berakja az Originbe a játékaid közé és onnan már legközelebb lemez nélkül települ. Ennyire látszik, hogy mennyire felesleges ma már a lemezes kiadás.

A Zacskó = Tesco?

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen volt nekem a Battlefield 3-nál. Minek a lemez mikor az Origin le tudja tölteni? Tulajdonképpen az első telepítés után berakja az Originbe a játékaid közé és onnan már legközelebb lemez nélkül települ. Ennyire látszik, hogy mennyire felesleges ma már a lemezes kiadás.

A Zacskó = Tesco?

Igen, a Tesco. :)

Hát ez az, én sem értem, hogy ha bekerül az Originre, miért kell még a lemeze. Pláne kettő. Pláne az Originről történő letöltés közben cserélni. Az ME3-nál a lemezen csak egy kód volt, ami hitelesítette az Originnek a játékot (hasonlóan a Half Life 2 Orange Boxhoz), az utána nem is kért több kódot.

 

A Dragon Age: Origins viszont marha jó, Steamen vettem meg, de simán elfogadta az ottani kódot az Origin, így most mindkettőn megvan. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akik Assassins Creed 4: Black Flag-eznek, azoknak egy kis jótanács. Térkép Északi részén van egy Florida nevű kis sziget.

 

AC4BFSP_2013-12-13_15-33-39-52_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Akárhányszor a közelében jártam, egy vagy kettő hajó mindig felrobbant a sziget mellett közvetlen, tele ládákkal amiket kilehet fosztani. Nem tudom csak nálam van-e ez így, de akinél ugyan ez előfordul, az ne legyen rest kihasználni, szép zsákmányt lehet összeszedni :) És végtelen számban ráadásul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem a Metro: 2033-at. Nagyon jó játék, baromi jó a hangulata. Annak idején fogalmam sincs miért hagytam abba már az elején. Most nagyon bejön, sőt kezdi elérni az év játéka címet(ok hogy 2010-es ,de most játszom vele). A grafikája se semmi ahhoz képest hogy 3 éves. Ami nagyon tetszik, hogy él a a metró. A kocsmában isznak, emberek főznek, takarítanak stb. A mutánsok kidolgozottsága hagy némi kivetnivalót, de a többit fantasztikusan megcsinálták. Simán nyugati szintü játék, nem kell szégyenkeznie. Tényleg érezni benne hogy keleti de jó értelemben. Ami még jó hogy kemények az emberi ellenfelek. Mellbe lőnek shotival és annyi, meg vigyázni kell a lőszerre.

Kiváncsi vagyok hogyan tovább meg arra is hogy tényleg lemodellezték-e az egész moszkvai metróhálózatot a fejlesztők és tényleg a valóságban is így néz-e ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem a Metro: 2033-at. Nagyon jó játék, baromi jó a hangulata. Annak idején fogalmam sincs miért hagytam abba már az elején. Most nagyon bejön, sőt kezdi elérni az év játéka címet(ok hogy 2010-es ,de most játszom vele). A grafikája se semmi ahhoz képest hogy 3 éves. Ami nagyon tetszik, hogy él a a metró. A kocsmában isznak, emberek főznek, takarítanak stb. A mutánsok kidolgozottsága hagy némi kivetnivalót, de a többit fantasztikusan megcsinálták. Simán nyugati szintü játék, nem kell szégyenkeznie. Tényleg érezni benne hogy keleti de jó értelemben. Ami még jó hogy kemények az emberi ellenfelek. Mellbe lőnek shotival és annyi, meg vigyázni kell a lőszerre.

Kiváncsi vagyok hogyan tovább meg arra is hogy tényleg lemodellezték-e az egész moszkvai metróhálózatot a fejlesztők és tényleg a valóságban is így néz-e ki.

 

Mikor először játszottam vele engem annyira megfogott a hangulata, hogy hihetetlen sz*r kedvem lett az egésztől, olyan szomorkás volt az egész. Metro-2 is benne van szóval nagyjából átvették az egész hálózatot. Amúgy Last Lightban még élettelibb az egész. Mutánsok a LL-ban sem a legkidolgozatabbak, de szerintem ennyi bőven belefér, nekem mással volt tele a hócipőm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok! :)

 

Valaki esetleg tud olyan torrentet, vagy bármilyen más letöltési lehetőséget mutatni, ahol meg lehet szerezni úgy a Left 4 Dead-et, hogy amellett, hogy benne van mind a három DLC kampány, (Crash Course, The Sacrifice, The Last Stand) még lehet vele játszani online, Steam nélkül?

 

Ha bármelyikőtök tud ilyen letöltési lehetőségről, az kérem írja meg, fontos lenne! (>_<)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Steamen ingyenes egy napig a Left 4 Dead 2, ami miatt be is döglött. Néha esetleg érdemes bekukkantani s próbálkozni.

 

To celebrate the holidays in a special way this year, Left 4 Dead 2 will be free until 10AM PST 12/26.

A második résszel semmiképpen sem akarok játszani, mert nagyon nem tetszik! (>_<) Mindenesetre köszönöm! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából csak véletlen egybeesés, hogy az első részes hozzászólásod után jött az enyém, amúgy nincs köze a kettőnek egymáshoz. :) Nem vagyok hű de oda a zombikért, de ha már ingyen osztogatják, hátha van valaki, akit érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából csak véletlen egybeesés, hogy az első részes hozzászólásod után jött az enyém, amúgy nincs köze a kettőnek egymáshoz. :) Nem vagyok hű de oda a zombikért, de ha már ingyen osztogatják, hátha van valaki, akit érdekel.

Oh, értem. (>_<)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.