Ugrás a kommentre

Császári Birodalom OFF-topicja


Oldfighter

Ajánlott hozzászólás

Lézerfegyverekbe, lézeres munkaeszközökbe pl nagyon jó lehet gyűjtőlencsének. Egy ötlet a sok közül amit pl simán alkalmazni lehetne :whistle:

Itt van, erről van szó, egyébként:

http://starwars.wikia.com/wiki/Artusian_crystal

Konkrétan arról van itt szó, hogy elméletileg lehetséges, hogy Erővel tudjon felruházni valakit, de gyakorlatilag nem igazán tudták kivitelezni. Galak Fyyar admirálisnak sikerült árnykatonák formájában. De elvileg jó a fénykardba is.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg egyébként sem szeretem olvasni, hogy ennyire külön kezelitek az EU-t, hogy így idegenkedtek tőle. Nekem az is ugyanúgy Star Wars. Az én szememben csak EU-val teljes az SW univerzuma. Igaz, vannak benne kimondottan baklövések, mint például a Marvel SW-ben Jaxxon, aki egy nagy zöld nyúl volt, de egy kicsit szebben megrajzolva nem ilyen karikatúrásan, akkor már nem tűnik olyan komolytalannak az egész. Annyira nem, hogy láttam benne fantáziát, és Folkks karaktere is ebbe a fajba tartozik. :D

Nem teljesen kezeljük külön, de vannak határok melyeken tovább nem lépünk. :rock: Ebben a szerepjátékban igyekszünk a filmekhez hűek maradni; a benne látható technikákat, törvényeket betartani. Ugyebár a két trilógia közt járunk :whistle:

Lényeket, bolygókat simán át lehet venni, de a "hiperszuperfluxuscsillagrobbantótéráthelyező" kütyüket hanyagoljuk. :D Sokan sajnos előszeretettel engedték el arrafelé a fantáziájukat. Teljesen megölték a hangulatot vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolút jogos. Az EU olyan csapongó, hogy az valami elképesztő. Vannak benne szinte már-már tökéletes történetek, maximális SW hangulattal, de egyes képregények, regények, olyasmiket találnak ki, hogy az ember csak néz, a hangulatnak meg vége. Na ebből nem kéne meríteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erő érzékenység nem a midiktől függ?

 

Egyébként elmondom mi a bajom az Eu val. Vannak nagyon jó ötletek és karakterek, komolyan, de némely író mintha szódás vodkát kortyolgatott volna írás közben olyan sületlenségeket talál ki. Ilyenek a Vader titkos tanítványai, a hiper szuper ősi sith fegyverek, a hallhatatlan sith lordok, talizmánok stb. A jedik, akik behódolnak az új rendnek......

Némely próbálkozás, mint a Birodalmi inkvizíció, Palpi és Vader simán létre hozhat egy ilyen testületet. A sith alkímia, amit én nem a brutális sith mutánsok kreálásán értek, hanem olyan tudást tartalmazó misztikum, mely különböző elixíreket, gyógyfőzeteket tartalmaz, melyel a sith gyógyítja magát stb. Miért ne?! Másik problémám a túl részletes fegyver leírások, az agyamat eldobom tőlük. Mindig van egy erősebb egy még pusztítóbb.................Igyekszem én se túlzásba esni ilyen téren.

 

KisKósa, szerintem a kristály lehetne valami brilliáns kiindulási alapja, mely sokat ér, mint mondjuk a gyámánt vagy a zafír.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa, szerintem a kristály lehetne valami brilliáns kiindulási alapja, mely sokat ér, mint mondjuk a gyámánt vagy a zafír.

Van pár ötletem, hogy az Artus Primenak még lesz komolyabb szerepe, de egyenlőre még nem tudom, hogy miként. Azon gondolkodtam, hogy a főbb szereplők megbeszélnek egy-két dolgot, hogy mi lenne, ha információkat adnának el jó pénzért ezeknek a lázadozó szervezeteknek, hogy hol található az Artus Prime, mert a Birodalom mindeddig szigorúan titkosan kezelte az ottani bányát, és az ott történteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie, elküldtem a prológusom próbaverzióját, várom az értékelést. :P

Ha nem gond akkor ide írom az értékelést. :) Amúgy is, a saját szórakoztatásunkra született írások arra is jók, hogy segítsük, ötletekkel gazdagítsuk egymást a jó kis sztorivezetésekért, írási készség fejlesztéséért.

 

Nagyon jó az alapötlet. :P De neked is azt tudom mondani először, mint Donátnak, hogy a te esetedben majd a Prológus szöveget nyugodtan helyettesítheted a " Néhány évvel....." stb kezdetű bevezető sorral, mert te is a sztorivonal közepén csatlakoztál hozzánk. Ilyet meg általában a történet elejére szoktak írni. :) ( Külön dicséret a fejlécért :D )

Kicsit furcsálva fogadtam, hogy karaktered három éves koráig fullra megtanult mindent a hajókról. :) Gondolom itt a későbbi időszakokra is vonatkozott eme megjegyzésed ami ide tartozik, mert ugye volt egy év amikor a karid Coruscanton volt.

Úgy veszem továbbra észre, hogy a múlt idő használata még kicsit kidolgozatlan, hol egyszerűen felsorolásba kezdesz, hogy mik történtek, míg máskor részletesen kibontod a cselekményszálat úgy, mintha azon pillanatban körülötted zajlana. :) De ez idővel majd szépen rendeződni fog. :) Egy szereplő belső monológjában amikor a múltat idézi, ritka a részletes megnyilvánulás. Nekem az első sor után legalább is ez a benyomásom támadt, hogy a karid ehhez folyamodott.

 

Még valami, mert asszem más észrevételem nincs, két egymást követő mondatot, ne kezdj az "Ekkor..." kezdőszóval.

 

Várom a kész anyagot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg egyébként sem szeretem olvasni, hogy ennyire külön kezelitek az EU-t, hogy így idegenkedtek tőle. Nekem az is ugyanúgy Star Wars. Az én szememben csak EU-val teljes az SW univerzuma.

Én azért igyekszem ahhoz is igazodni, ha a filmeknek nem mondok ellent, mert sok sztori nekem is szervesen az SW része :) Volt már régebben emiatt vitánk Oldie-val, de hát ez van. Csak vigyázni kell, hogy ne essünk túlzásokba, és nem koppint a fejünkre érte :P Pl. simán lehet írni EU-ból ismert fajokkal, bolygókkal, stb. Csak bizonyos határokon belül érdemes maradni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húgi én rád várok a Vaderes szállal. :) Addig nem tudok mit írni, mert időrendben most az következne nálunk. :P

 

Írjak egy jó kis kaszabolást? Na majd meglátom, hogy mit tehetek. Egyébként tudod kéretem magam, oszt beállítok negyven oldallal, amiből ötven a tájleírás vagy a lelkizés és két sor a cselekmény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Írjak egy jó kis kaszabolást? Na majd meglátom, hogy mit tehetek. Egyébként tudod kéretem magam, oszt beállítok negyven oldallal, amiből ötven a tájleírás vagy a lelkizés és két sor a cselekmény.

Nem baj, írjad csak a lelkizős részt én meg hozzáadom a ketchupot meg a pirotechnikát. :):P:)

Csak haladjunk már. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem gond akkor ide írom az értékelést. :D Amúgy is, a saját szórakoztatásunkra született írások arra is jók, hogy segítsük, ötletekkel gazdagítsuk egymást a jó kis sztorivezetésekért, írási készség fejlesztéséért.

 

Nagyon jó az alapötlet. :) De neked is azt tudom mondani először, mint Donátnak, hogy a te esetedben majd a Prológus szöveget nyugodtan helyettesítheted a " Néhány évvel....." stb kezdetű bevezető sorral, mert te is a sztorivonal közepén csatlakoztál hozzánk. Ilyet meg általában a történet elejére szoktak írni. :P ( Külön dicséret a fejlécért :) )

Kicsit furcsálva fogadtam, hogy karaktered három éves koráig fullra megtanult mindent a hajókról. :) Gondolom itt a későbbi időszakokra is vonatkozott eme megjegyzésed ami ide tartozik, mert ugye volt egy év amikor a karid Coruscanton volt.

Úgy veszem továbbra észre, hogy a múlt idő használata még kicsit kidolgozatlan, hol egyszerűen felsorolásba kezdesz, hogy mik történtek, míg máskor részletesen kibontod a cselekményszálat úgy, mintha azon pillanatban körülötted zajlana. :) De ez idővel majd szépen rendeződni fog. :) Egy szereplő belső monológjában amikor a múltat idézi, ritka a részletes megnyilvánulás. Nekem az első sor után legalább is ez a benyomásom támadt, hogy a karid ehhez folyamodott.

 

Még valami, mert asszem más észrevételem nincs, két egymást követő mondatot, ne kezdj az "Ekkor..." kezdőszóval.

 

Várom a kész anyagot. :P

Az "Ekkoros" hiba elkerülte a figyelmemet, de majd kijavítom. Azt nem mondtam egy árva szóval se, hogy mindent megtanult a hajókról, csak egy-két alapdolgot. Ez a fajta tudása majd a Kashyyykon töltött idő alatt fog kiteljesedni. A múlt idő rendszere tényleg kiegyensúlyozatlan, de a trandoshan támadás azért van részletesebben kidolgozva, hogy érzékeltessem, hogy a mai napig olyan részletesen él benne az emlék, mintha tegnap történt volna. :) Azért nem akartam kiírni, hogy "X" évvel ezelőtt, mert közvetlenül a prológus végeztével indul egy ilyen szál. A trandoshan támadás részletes kidolgozottsága után a monológ majd szép lassan megint felgyorsul, visszatérve a jelenbe, ahol majd még mond egy-két dolgot magáról, aztán majd itt fog indulni az "X" évvel ezelőttös dolog.

 

Továbbá... Nem véletlenül van ilyen részletesen kidolgozva a dololg. Egyrészt, azért, amiért fentebb leírtam, másrészt meg kulcsfontosságú abban, hogy hogyan jutott el a karakter idáig, hogy miért lett ilyen a személyisége. Meg persze magyarázatot ad a trandoshanok elleni fajgyűlöletéhez is. Meg persze vannak terveim a trandoshan kalózokkal... Nem véletlenül írtam így le, hogy sosem fogja elfelejteni azt a hajót...

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah, és még egy kulisszatitok. A teljes nevem Kósa Krisztián, és persze volt régebben egy szintén "K" betűvel kezdődő becenevem, és így alakult ki a leggyakrabban használt nickem, a K.K.K., csak az a legnagyobb gond vele, hogy emlékeztet a fehércsuklyás szervezetre. :)

Nah, a lényeg, hogy a sztoriban elsőként szereplő bolygók, Corellia, Christophsis, és Coruscant kezdőbetűi CCC. Magyar kiejtésben "K", utalva vele a nicknevemre... :P

 

Egyébként ez nem volt előre megtervezett utalás, csak utólag vettem észre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, értem az elképzelésed. :)

És félre ne értsd, tényleg nem akadékoskodásként írtam ilyen véleményt, csak én se ma kezdtem a "pályát" és nekem is van még mit tanulnom az írásról. :) Lassan már húsz éve, hogy kisebb-nagyobb megszakításokkal írogatok ,de még olykor magam se vagyok elégedett a műveimmel. :) A sok olvasás, meg a társak által közvetített inspiráció azért javarészt fejleszt. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, értem az elképzelésed. :)

És félre ne értsd, tényleg nem akadékoskodásként írtam ilyen véleményt, csak én se ma kezdtem a "pályát" és nekem is van még mit tanulnom az írásról. :) Lassan már húsz éve, hogy kisebb-nagyobb megszakításokkal írogatok ,de még olykor magam se vagyok elégedett a műveimmel. :) A sok olvasás, meg a társak által közvetített inspiráció azért javarészt fejleszt. :P

Tudom, nem is vettem akadékoskodásnak. Csak én mindig úgy vagyok vele, hogy akármit írok, arra azt mondom, hogy nah, ez is gagyi lett. :) Aztán átküldöm pár embernek, hogy mi a véleménye, és azt mondják jó, akkor is gagyinak tartom. :) Tegnap átküldtem egy ismerősömnek és azt mondta, hogy olyan, mint a Harry Potter, hogy magába szippant, és nem akarod hogy vége legyen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az életkor tényleg abszurd egy kissé, úgyhogy a végleges verzióban csak annyi fog változni, hogy idősebb lesz a lurkó, és hogy megjelenik benne a szülei nevei is. Ennyit azért megérdemelnek, hogy legalább nevet kapjanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy kulisszatitok. Van egy főbb szereplő, Vess.

Eredetileg egy másik karakter volt helyette, de őt egy az egyben kivágtam a történetből, mert abszolút jellegtelen volt. Aztán ott volt Vess, aki csak egy háttérszereplő volt eddig, és csak annyit lehetett tudni róla, hogy vörösesbarna, hosszú haja van, de inkább vörös. Aztán őt emeltem a kivágott karakter helyébe, egész jópofa személyisége lett, leginkább a Sawyerre hasonlít a LOST-ból. Aztán nem olyan rég jelent meg Amerikában a The Clone Wars képregénysorozat második része, a Slave Traders Of Zygerria. Ott tűnt fel először a Zygerrian faj, ami az ember egyik alfaja, csak vörös a hajuk, meg még pár dologban különböznek tőlük. Aztán úgy gondoltam, hogy szeretnék szerepeltetni egy Zygerriant, és végül olyan formában került bele a történetbe, hogy Vess apja Zygerrian volt, anyja pedig ember, szóval ilyen félvér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Használd a wookiepédiát, én onnan szoktam tájékozódni...

Épp ez a probléma, ott nem írják. És épp ezért kérdeztem, mert ha egy óriás, intelligens imádkozó sáskáról van szó, akkor elméletileg tud repülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.